PDA

Zobacz pełną wersję : [f1] 2010 Formula 1 Chinese Grand Prix



adolfik9501
15-04-2010, 11:38
Witam,

Zbliżamy się do kolejnego weekendu wyścigowego. Tym razem będzie to 2010 FORMULA 1 CHINESE GRAND PRIX na torze Shanghai International Circuit.

Tor wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Z satelity tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(31°20'20.48" N, 121°13'16.47" E)

Na oficjalnej stronie F1 można zobaczyć wykres (http://www.formula1.com/races/in_detail/china_827/circuit_diagram.html) toru z opisem zakrętów i mini zdjęciami.

Tradycyjnie trochę danych technicznych jak i statystyki:

Długość toru: 5451 m
Ilość okrążeń: 56
Dystans wyścigu: 305 066 km
Pierwszy wyścig F1: 2004
Ostani wyścig F1: 2009
Ilość wyścigów F1: 6
Wyścigi w latach: 2004-2009

--------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1:29'12.420 hrs. 205.185 km/h.

Ostatni zwycięzca:

2009 - Sebastian Vettel (Red Bull RB5/Renault RS27 2.4 V8) 1:57'43.485 hrs. 155.480 km/h

Najlepszy czas Pole Position:

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'34.012 min. 208.735 km/h.

Najlepszy czas "Fastes Lap":

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'32.238 min. 257.320 km/h.

-------------------------------

Wyniki z poprzedniego sezonu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

-------------------------------

Harmonogram (naszego czasu):

Piątek, 16.04.2010

Pierwszy trening: 04:00 - 05:30
Drugi trening: 08:00 - 09:30

Sobota, 17.04.2010

Trzeci trening: 05:00 - 6:00
Kwalifikacje: 08:00

Niedziela, 18.04.2010
Wyścig: 09:00

Tradycyjnie będzie dostępny live timing (http://www.formula1.com/live_timing/live_timing.html).

-------------------------------

Oczywiście wszyscy się zbroją. Renault ma mieć nowe skrzydło i zmienioną podłogę. Zobaczymy.

Z ostatnich informacji wynika, że Force India chce mieć mistrza -> chcą przeskoczyć Renult, lecz Renault chce przeskoczyć Merca, który to chce przeskoczyć wielką trójkę (RB, SF, McL), która generalnie będzie skakać między sobą. Jeśli się te 3 założenia sprawdzą to FI będzie pierwsze, Renault drugie, Merc trzeci, a wielka trójka na miejscach 4-6 :mrgreen:

EDIT: Vettel onboard na YT (http://www.youtube.com/watch?v=hUCCnpHPv4M).

frostic
15-04-2010, 11:49
NO! Nareszcie jakiś pozytywny temat ;)
To jak Panie Kubica? Podium??

adolfik9501
15-04-2010, 11:55
NO! Nareszcie jakiś pozytywny temat ;)

No ba! :)


To jak Panie Kubica? Podium??

Jak popada to czemu nie, choć szanse na mokry wyścig są coś koło 50%.

djjaca
15-04-2010, 11:56
To jak Panie Kubica? Podium??

Podium, podium :) obstawiam iż będzie 2.

Boryszuk
15-04-2010, 12:08
szanse na mokry wyścig są coś koło 50%.

Albo popada albo nie ;)

bil78
15-04-2010, 12:11
ja obstawiam 4-6 na podium chyba niema co liczyć , ale renówa jest bardzo szybka na prostych a tu są dwie dość spore tak wiec z wyprzedzaniem nie powinna mieć problemów , jak w q3 będzie 8-9 to w wyścigu powinno być całkiem przyzwoicie

adolfik9501
15-04-2010, 12:16
Albo popada albo nie ;)

Jakiś czas temu w TV widziałem górala, ubranego po góralsku, przepowiadającego pogodę, który powiedział coś w ten deseń: "wiosna musi kiedyś przyjść". Kurde mądra nacja ci górale :mrgreen:

frostic
15-04-2010, 12:23
To niech jeszcze dopowie kiedy będzie cieplej, bo u mnie padze i padze;)

adolfik9501
15-04-2010, 12:33
Dla dobra widowiska a także celem zwiększenia szans RK jestem gotów oddać cały deszcz z nad Polski Chinom, myślę, że koledzy mnie poprą ;)

rainer
15-04-2010, 13:26
Jak popada to czemu nie, choć szanse na mokry wyścig są coś koło 50%.

Na onecie ostatnio czytałem wypowiedź Roberta, pisało że w Chinach nie chce deszczu . :-P

MadOnion
15-04-2010, 14:34
Wkońcu, ostatni wyścig przed europejskim tuourne. Liczymy na dobry rezultat obu Panów z renault.

kaktus
15-04-2010, 15:01
McLaren ze swoja predkoscia na prostych moze poszalec - cala reszta bolidu ustawiona pod zakrety bardziej niz u konkurencji... oj bedzie sie dzialo

adolfik9501
15-04-2010, 18:42
Na onecie ostatnio czytałem wypowiedź Roberta, pisało że w Chinach nie chce deszczu . :-P

Robert zawsze mówi, że woli suchy wyścig.

ASAHI
15-04-2010, 19:35
A potem w deszczu pokazuje innym jak się wozi toczydełkiem :-)

Tomeek
15-04-2010, 19:48
Pogoda to będzie pewna, jak rozpoczną się treningi, następnie kwalifikacje i wyścig, teraz można gdybać, biorąc pod uwagę sprawdzalność prognoz, to będzie zupełnie na odwrót niż podają. Mimo racjonalnego podejścia do sportu, to w stosunku do Polaków zawsze jestem optymistą i liczę, że Kubica stanie na pudle. Oprócz sukcesu R.K. chciałbym wreszcie zobaczyć Schumiego, jeżdżącego tak jak kilka lat temu.

P.S. Obecnie górale i ich przewidywania można porównać do wróżki, która jest w stanie z naszego dowodu osobistego wywróżyć naszą datę urodzenia, ba nawet adres.

adolfik9501
15-04-2010, 22:30
(...) chciałbym wreszcie zobaczyć Schumiego, jeżdżącego tak jak kilka lat temu.(...)

Schumi jest (był) tak dobry jak bolid jego. Obecnie dochodzi do tego wiek - z pewnym wiekiem nie jeździ się szybciej. Jak chciał się ścigać to mógł do IndyCar iść.

S_Beast
16-04-2010, 07:13
No to mnie Polsat zrobił w konia.
1. trening powinien być relacjonowany od 4:00 do 5:30, więc ja ustawiłem nagrywarkę na 3:50 - 6:40 z dużym marginesem na przypadek sytuacji niestandardowych.
Potem obcinam sobie ten margines, jeśli nic się nie dzieje.
Wstałem dzisiaj i przystępuje do obróbki, a tu przewijam i przewijam i nic tylko plansza startowa, a tu nagle pod koniec zaczyna się relacja.
Spoglądam w program a tam 6:20 - 8:00 1. trening (na żywo) i 8:00 - 9:30 2. trening (na żywo).
"Na żywo", ale z 2 i półgodzinnym opóźnieniem.

adolfik9501
16-04-2010, 07:56
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Buemi testuje nowy rodzaj niezależnego zawieszenia :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

A tutaj (http://www.viddler.com/explore/juniperberry/videos/63/) video dokumentujące całe zdarzenie.

Streamy (http://www.sport-typ.info/viewpage.php?page_id=95) do wyboru.

Piotr_
16-04-2010, 08:09
Buemi testuje nowy rodzaj niezależnego zawieszenia :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

A tutaj (http://www.viddler.com/explore/juniperberry/videos/63/) video dokumentujące całe zdarzenie.

Streamy (http://www.sport-typ.info/viewpage.php?page_id=95) do wyboru.

Ale jaja. Najlepsze, że te super technologie z F1 po jakimś czasie przechodzą do produkcji seryjnej. Chyba trzeba zacząć się bać :lol:

adolfik9501
16-04-2010, 09:37
Wyniki 2 sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

bil78
16-04-2010, 10:23
ciekawy i niespotykany ten wypadek , wygląda to jak by mu obie tarcze wystrzeliły , wie ktoś może a jakie były prędkości na końcu prostej reno i mcl ??

adolfik9501
16-04-2010, 10:33
ciekawy i niespotykany ten wypadek , wygląda to jak by mu obie tarcze wystrzeliły , wie ktoś może a jakie były prędkości na końcu prostej reno i mcl ??

Na live timming podane jest tylko 6 najlepszych w każdym z sektorów i w trzecim, najszybszym wygląda to tak:

312 km/h - Kob/Ham/But/Sut
311 km/h - Alo/DLR

EDIT: W 1 i 2 sektorze RK pojawia się w 6 ;)

MadOnion
16-04-2010, 11:33
Buemi zdementował plotki jakoby miał pełne portki.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

R
16-04-2010, 11:36
zjecie swiadczy ze moze sie mijac z prawda...

adolfik9501
16-04-2010, 12:04
Buemi: "Spoko. Jakoś to rozchodzę..."

R
16-04-2010, 12:07
:mrgreen:

MadOnion
16-04-2010, 14:47
hyhyhy

Zetec
16-04-2010, 18:03
najlepsze było to że skręcał kierownicą jak już koła mu odpadły...

adolfik9501
17-04-2010, 07:52
Wyniki 3 treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

ASAHI
17-04-2010, 07:57
Ciekawe czy poskładają rosjaninowi bolid na kwalifikacje..
Może powinni zabierać naszych mechaników :-)

adolfik9501
17-04-2010, 08:04
Ciekawe czy poskładają rosjaninowi bolid na kwalifikacje..
Może powinni zabierać naszych mechaników :-)

Mają jeszcze 17 minut. Samoloty nie latają więc muszą sobie sami radzić ;)

---------------------------------

HRT chciało zatrudnić kogoś doświadczonego na testera i rezerwowego, co by pomóc w rozwoju bolidu... i zatrudniło: Sakona Hamamoto ;)

EDIT: Pietrov ma złożoną furę, tylko jeszcze nie wyjechał.

EDIT2: Wyjechał

EDIT3: Odpadli w Q1:

18 Liuzzi (Force India) 1:37,161
19 Glock (Virgin) 1:39,278
20 Trulli (Lotus) 1:39,399
21 Kovalainen (Lotus) 1:39,520
22 Di Grassi (Virgin) 1:39,783
23 Senna (HRT) 1:40,469
24 Chandhok (HRT) 1:40,578

Czołówka:

1 Hamilton (McLaren) 1:35,641
2 Rosberg (Mercedes) 1:35,952
3 Webber (Red Bull) 1:35,978

8 Kubica (Renault) 1:36,348

14 Pietrov (Renault) 1:37,031

EDIT4: Chandhok dostanie karę minus 5 miejsc na starcie za zerwane plomby na skrzyni biegów. Musi być załamany :mrgreen:

ASAHI
17-04-2010, 08:23
No i nawet się zakwalifikował do Q2 :-)

Boryszuk
17-04-2010, 08:44
no i Kubek 8my po Q2, Petrov 14ty

ASAHI
17-04-2010, 08:46
Ciekawe jak będzie w Q3, myslę że może być 6 lub 7.

Witaj Marku !

Kubek na razie 9

Edit i jest 8. Marku Buemi testuje system szybkiej zmiany ogumienia ;-)

adolfik9501
17-04-2010, 08:46
Odpadli w Q2:

11 Barrichello (Williams) 1:35,748
12 Alguersuari (STR) 1:36,047
13 Buemi (STR) 1:36,149
14 Petrov (Renault) 1:36,311
15 Kobayashi (Sauber) 1:36,422
16 Hulkenberg (Williams) 1:36,647
17 De La Rosa (Sauber) 1:37,020

Boryszuk
17-04-2010, 08:57
Ciekawe jak będzie w Q3, myslę że może być 6 lub 7.

Witaj Marku !

Dzień dobry :mrgreen:

Kubica póki co 9ty po pierwszym mierzonym okrążeniu. Vettel po dość spokojnym Q1 i Q2 wskoczył na PP.



PS. Czekam na koniec Q3 i idę robić swojego bolida żeby mi koła nie odpadły tak jak Buemiemu :mrgreen:

adolfik9501
17-04-2010, 09:04
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

EDIT: RK wykonał plan z nawiązką, Hamilton coś słabo gdy trzeba, Schumi słabiutko, ale pewnie druga wersja Merca (na Hiszpanię) będzie bardziej pod niego skrojona.

bil78
17-04-2010, 09:16
całkiem nieźle to wygląda , czołówka powoli się przyciasnia, strata renówki do ferrari czy mcl już nie jest taka duża , w europejskiej części moze być ciekawie

MadOnion
17-04-2010, 12:41
Ważne z RK zadowolony. Hamilton się wypompował. Ktoś wie jaka jutro ma byc pogoda?

grudzinsky
17-04-2010, 12:56
podobno jutro ma padac, tak przynajmniej komentatorzy BBC mowili...
jutro jak zwykle pierwszy zakret rozwiaze sytuacje wyscigu ;)

ASAHI
17-04-2010, 15:13
Albo ostatni przed prostą startową :-)

Boryszuk
17-04-2010, 23:08
jutro o 9 więc się zacznie (8ma brytyjskiego czasu ;) )

Klausik
17-04-2010, 23:35
Duże znaczenie jak zawsze ma pierwszy zakręt. Ale jeśli zacznie padać to dopiero zrobi się ciekawie. Może Kubica mówił że woli suchy tor ale na mokrej nawierzchni idzie mu bardzo dobrze:D

ASAHI
18-04-2010, 07:43
Jak zacznie padać to bolidy z toru zaczna wypadać ;-)
Byle tylko ktos wtedy Roberta nie uderzył to on juz sobie da radę.
To czekamy na wyścig..

rychu_cmg
18-04-2010, 09:06
Jeszcze nie pada a już na pierwszym okrążeniu 3 bolidy miały kolizje. Kubica na 9 pozycji. Wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Boryszuk
18-04-2010, 09:19
co się stało? z tego co widze to paru kierowców spanikowało i zmieniło opony na intermedie. Robert wytrzymał na slickach i jest trzeci.

Ale ja to początek wyścigu przespałem a potem robiłem kawę

edit: Kubek wcale nie jest jakoś bardzo daleko za prowadzącym Rosbergiem i drugim Buttonem :) Hamilton ma 50 sek straty do Rosberga :shock:

rychu_cmg
18-04-2010, 09:23
3 kierowców wjechało na siebie przy wejściu w zakręt

Boryszuk
18-04-2010, 09:25
To wiem, widziałem powtórki.

Ale chyba trochę popadało (krople na kamerach i komentarze spikerów na BBC). Mi tam pasuje taki układ, nawet płaczek Petrov jest 4ty. Może tym raem dojedzie do mety ;)

Edit: Aaaaale Hamilton ślicznie wykorzystał Vettela do wyprzedzenia Sutila. Jednak Szynkowy jest dobry...

Edit2: Z Schumacherem mu tak łatwo nie pójdzie ;)

Edit3: Udało mu się, jednak widać różnicę prędkości Mietków i MaClarenów. Szkoda bo w tym jednym przypadku kibicowałem staremu dziadkowi ;) Teraz kolej Vettela na przelecenie Schumachera ;)

Edit4: Rozberg prestrzelił winkiel i dał się dogonić Buttonowi. Chwilę później ten go wprzedził. Niestety, ich przewaga nad Kubicą się powiększa z każdym okrążeniem. teraz to już 11 sekund

edit5: Safety car na torze. Wszyscy powinni się zbliżyć. Button, Kubica i Petrov już na intermediach bo znowu kropi.

rychu_cmg
18-04-2010, 09:44
Robert po pierwszym tankowaniu utrzymuje 3 pozycje i ma sporą przewagę.
Pierwsza trójka straciła ogromną przewagę przez samochód bezpieczeństwa

Boryszuk
18-04-2010, 09:55
Co Button zrobił? :shock: Specjalnie zwolnił tuż przed zjazdem SC żeby wszystkich zbić w kupę. Butto, Rosberg, Kubica, Petrov. Za petrovem Hamilton próbuje wskoczyć przed Schumachera. Mam nadzieję, że Petrov ich postrzyma wystarczająco długo żeby Kubek mógł odskoczyć

E:Już Hamilton wyprzedził Petrova. Przed nim bezpośrednio Robert.

E: Ham przed Kubkiem... Mcl są potwornie szybkie... Idę zapalić ;)

frostic
18-04-2010, 10:08
O w mordę!!!
Wszechmocnemu Forum niech będą dzięki za ten wątek!!!
Zapomniałem o wyścigu...
Lece na TV

rychu_cmg
18-04-2010, 10:50
Wygrał Button. Kubica 5, Petrov 7

grudzinsky
18-04-2010, 10:57
no i ladnie...
szkoda tylko tego drugiego SC, ktory odebral Kubkowi podium...

mmagiera88
18-04-2010, 10:58
Najładniejszy wyścig w tym sezonie, pełen wyprzedzeń, zmian pozycji, walki i emocji związanych z pogodą.
Brawo Robert i Pietrov :)

frostic
18-04-2010, 11:08
Warto było oglądać!

Klausik
18-04-2010, 11:28
Wygrał Button. Kubica 5, Petrov 7

Pietrov jak już coś.
Dużo osób właśnie popełnia błędy. Nie Petrov tylko Pietrov
Witalij Pietrov:)

elarco
18-04-2010, 11:30
Wyścig bardzo ciekawy,
drugi wyjazd SC bez sensu zupełnie, w dodatku na tak długo...z powodu jednego odłamka na dojeździe to PIT. Gdyby nie to, to było by podium dla Roberta prawdopodobnie.
Hamilton jak zwykle bezkarny :]
a co z karą dla Alonso za falstart ? miał ten przejazd przez boksy czy jakiś inny rodzaj kary? bo jakoś tego nie wychwyciłem w tym zamieszaniu z oponami :)

ekonet
18-04-2010, 11:30
Pietrov jak już coś.
Dużo osób właśnie popełnia błędy. Nie Petrov tylko Pietrov
Witalij Pietrov:)
Jak już, to po naszemu będzie Pietrow, a nie Pietrov.
To przepychanka bez sensu, bo w międzynarodowym zapisie, stosowanym w relacjach z F1, piszą "Petrov".

rainer
18-04-2010, 11:32
Najbardziej emocjonujący wyścig tego sezonu, brawo dla Roberta. :)
Szkoda tylko, że bolid Renault wciąż odstaje od czołówki, było to dzisiaj widać...

Klausik
18-04-2010, 11:35
Jak już, to po naszemu będzie Pietrow, a nie Pietrov.
To przepychanka bez sensu, bo w międzynarodowym zapisie, stosowanym w relacjach z F1, piszą "Petrov".

No fakt w międzynarodowym zapisie jest Petrov.
Fakt że dobrze zapisują Kubica ale wciąż mówią Kubika:D

rainer
18-04-2010, 11:56
Co sądzicie o pojawieniu się SC w dzisiejszym wyścigu; zbieg okoliczności, że był na torze do czasu zniwelowania straty do czołówki,
czy może w F1 też zaczyna się cyrk z ustawianiem wyścigów, jak to ma miejsce w WRC ?

mmagiera88
18-04-2010, 11:58
Alonso za falstart powinien startować z pit lane w następnym wyścigu a Hamilton za te przepychanki przy wyjeździe z pit stopu powinien 10 pozycji na minus na starcie. Takie jest moje zdanie, a wasze?

W F1 są takie kosmiczne pieniądze, że kto wie czy nie było jakiejś machlojki.

grudzinsky
18-04-2010, 12:05
Fakt że dobrze zapisują Kubica ale wciąż mówią Kubika:D

ja tam nie slysze zeby komentatorzy BBC mowili "Kubika". tak bylo na samym poczatku, w tej chwili wymawiaja jego nazwisko normalnie. nie wiem jak tam stacje inne europejskie ;)

jak dla mnie wyjazd drugiego SC to byla sciema, zeby czolowka mogla odrobic straty. przeciez nie moglo byc tak by Massa, Alonso, Hamilton, Vettel, Webber jechali z 50s strat do prowadzacego...
Renault bedzie musial wykonac naprawde solidna robote jesli chca walczyc w tym sezonie. widzieliscie z jaka latwoscia Hamilton wyprzedzil dwa samochody Renault? co z tego, ze Robert ma umiejetnosci jak nie ma samochodu. jak dla mnie wyglada to tak samo jak w zespole BMW Sauber...walczyl jak lew, wygrywal wyscigi, stawal na podium, punktowal, ale brakowalo mu szybkiego bolidu tak jak to jest i tym razem...mam nadzieje, ze cos poprawia i Robert bedzie mogl walczyc bo jest swietnym kierowca i zasluguje na to by byc na pudle :)

ekonet
18-04-2010, 12:08
co z tego, ze Robert ma umiejetnosci jak nie ma samochodu. jak dla mnie wyglada to tak samo jak w zespole BMW Sauber...walczyl jak lew, wygrywal wyscigi, stawal na podium, punktowal,
Walczył jak lew, ginął jak mucha.

grudzinsky
18-04-2010, 12:17
Walczył jak lew, ginął jak mucha.

zgodze sie, ale przyznac trzeba ze 4 miejsce w generalnej w BMW udalo mu sie wywalczyc i gdyby nie amatorka zespolu to byl by i na 3 miejscu ;) ale to bylo, a teraz jest terazniejszosc...
jak Renault nie da rady mu przygotowac bolidu na tyle by mogl walczyc z McLarenami czy RedBullami to cos mi sie wydaje, ze jednak spekulacje na temat kontraktu z "czerwona strzala" nabiora sensu. Massa jak na razie nic wielkiego nie pokazal...

Klausik
18-04-2010, 14:21
ja tam nie slysze zeby komentatorzy BBC mowili "Kubika". tak bylo na samym poczatku, w tej chwili wymawiaja jego nazwisko normalnie. nie wiem jak tam stacje inne europejskie ;)

No fakt w stacjach telewizyjnych nauczyli się mówić Kubica.
Ale przysłuchaj się dobrze jak szefowie mówią do siebie w trakcie wyścigu przez team radio.
Mówią np uważaj bo Kubica ma coraz lepsze czasy od ciebie przyspiesz. No i mówią Kubika nie Kubica:D

Jacek_Z
18-04-2010, 14:36
drugi wyjazd SC bez sensu zupełnie, w dodatku na tak długo...z powodu jednego odłamka na dojeździe to PIT. Gdyby nie to, to było by podium dla Roberta prawdopodobnie.
Byłoby, w momencie gdy wjechał SC strata Hamiltona do Kubicy to było 36 sekund.
Komentator polsatu zupełnie sie nie orientuje co sie dzieje. Gdy pojawił się SC on jeszcze 2x mówił, że sytuacja w wyścigu się układa dobrze dla Kubicy. Idiota. Dopiero gdy za SC zrobili 2 okrążenia on się połapał, że Kubica taci przewagę.

Hamilton jak zwykle bezkarny :]Dokładnie. To już lekka przesada.

jak dla mnie wyjazd drugiego SC to byla sciema, zeby czolowka mogla odrobic straty. przeciez nie moglo byc tak by Massa, Alonso, Hamilton, Vettel, Webber jechali z 50s strat do prowadzacego...Też nie wiem po co wyjechał, a jak już wyjechał to dlaczego na tyle okrążeń. Ciekawe z jakich państw są ci sędziowie.

radkins
18-04-2010, 15:01
Cytat:
Napisał elarco Zobacz post
Hamilton jak zwykle bezkarny :]

Dokładnie. To już lekka przesada.


:-x Już przestańcie najeżdżać na tego biednego chłopaka... chociaż ktoś jeździ agresywnie i ciekawie.

Jak macie za słabe serca to polecam wyścigi ślimaków:
http://en.wikipedia.org/wiki/Snail_racing

Pawel92
18-04-2010, 15:04
ja tam nie slysze zeby komentatorzy BBC mowili "Kubika". tak bylo na samym poczatku, w tej chwili wymawiaja jego nazwisko normalnie. nie wiem jak tam stacje inne europejskie ;)

...

Francuscy komentatorzy tez od dawna wymawiają poprawnie.

grudzinsky
18-04-2010, 16:02
KLIK (http://sport.onet.pl/f1/gp-chin-hamilton-i-vettel-unikneli-kary,1,3211351,wiadomosc.html) ale gdyby to byl np Kubica to zapewne zostal by ukarany. przeciez takie rzeczy nie moga sie dziac. sam fakt spowodowania groznej sytuacji przez Webbera jak mu sie bolid zadymil. sedziowie nic nie zrobili, brak dochodzenia. w poprzednich wyscigach dochodzilo do dziwnych sytuacji i nic. dzisiaj ukarano Alonso przejazdem przez pit lane za to, ze tak ladnie wystartowal. dziwna sprawa. przeciez widac bylo, ze wystartowal po zgasnieciu czerwonych swiatel, chyba ze przepisy sie pozmienialy...
wyscig bardzo ciekawy przyznac musze, ale to ze zostal ustawiony pod jeden z zespolow to widac...

ASAHI
18-04-2010, 18:33
Całkiem nieźle, 5 miejsce to dobre miejsce wpadło 10 punktów, a i wyścig ciekawy, szkoda że szynka nie dostał jakiejś kary za swoje "wyczyny" na torze..
I tak jak piszecie, SC był po to by zniwelować straty.

jarek76
18-04-2010, 19:00
Super wyścig, szkoda tylko tego SC. Gdyby nie to pewnie byłoby podium Roberta

MadOnion
18-04-2010, 21:05
Robert po pierwszym tankowaniu utrzymuje 3 pozycje ... :o

Jak można przez 3 pełne kółka zbierać kilka odłamków przedniego skrzydła.

pil74
18-04-2010, 21:13
Nieraz więcej śmiecia leżało na torze i nikt SC nie wzywał. Coś nerwowi byli sędziowie tym razem no chyba żeby jednak nie o nerwy chodziło....;-)

kaktus
18-04-2010, 23:21
dzisiaj ukarano Alonso przejazdem przez pit lane za to, ze tak ladnie wystartowal. dziwna sprawa. przeciez widac bylo, ze wystartowal po zgasnieciu czerwonych swiatel, chyba ze przepisy sie pozmienialy...
wyscig bardzo ciekawy przyznac musze, ale to ze zostal ustawiony pod jeden z zespolow to widac...

Nie moge sie zgodzic - ja wyraznie widzialem start Alonso przy zapalonym swietle, bylo to widac na powtorce z bolidu Alonso. Zreszta Charlie W. od razu wskazal go palcem, a przeciez on odpala zielone - wiec tez to musial dobrze widziec. Ferrari zreszta nie protestowalo.

Hamilton bezkarny i zaczyna mnie to denerwowac. Mamy powrot do przeszlosci - juz raz go tak zburaczyli. Hamilton jest dobry i nie potrzebuje takiej pomocy.

Ogolnie warto jeszcze zauwazyc wspolprace w zespole Ferrari :D Alonso wybitnie brutalnie potraktowal Masse by to ten drugi musial oczekiwac na zmiane opon. Heh - to juz trzeci zespol, gdzie Alonso wytwarza smrod w relacjach z partnerem :)

radkins
18-04-2010, 23:42
... dzisiaj ukarano Alonso przejazdem przez pit lane za to, ze tak ladnie wystartowal. dziwna sprawa. przeciez widac bylo, ze wystartowal po zgasnieciu czerwonych swiatel, chyba ze przepisy sie pozmienialy...


:) Chyba oglądałeś inne GP bo nawet Alonso przyznał że mu głupio:

"... Alonso took full responsibility for the jump start, which he used to pass pole-sitter Sebastian Vettel and streak away into the lead.
"My reflexes let me down and I left early. It's never happened to me before and I am very disappointed with myself," added the double World Champion, who now lies joint third in the Championship with Lewis Hamilton. ..."

http://www.planetf1.com/news/18227/6101537/Alonso-just-wants-a-normal-weekend

GeparD
19-04-2010, 02:59
Nie jestem specem od F1, poprostu lubie ogladac ale sadze ze i tak gdyby tego SC nie bylo to Hamilton by Roberta dogonil, mial strate raptem 30 sek na 30 pare okrazen przed koncem, gdzie praktycznie z okrazenia na okrazenie niwelowal sekunde straty jak nie wiecej. W tym wyscigu bylo bardzo widac jak Renault odstaje od czolowki pod wzgledem mozliowsci (predkosci) bolidu. Podobala mi sie jazda Petrova mimo kilku "wypadow" poza tor calkiem ladnie walczyl.

MadOnion
19-04-2010, 06:26
Nawet jak by zyskiwał 30 sek. do Kubicy to jeszcze musiałby go wyprzedzić a co pod koniec wyścigu było by nielada sztuczką ze względu na brak opon.
Jestem pewny, że przez 2 SC Robert stracił miejsce na pudle.
Hamilton powinien zostać zdyskwalifikowany: za pierwszy niebezpieczny manewr zmianę decyzji o zjechaniu do boxu, za drugi niebezpieczny wjazd do boxu, za wypuszczenie go przed nosem Vettela, za wyprzedzenie i wypchanie Webbera przed linia startu i mety.
Moim zdaniem taki sam przepis o powinien obowiązywać przy wjeździe do aleji serwisowej (przekraczasz linie dostajesz karę przejazdu).

adolfik9501
19-04-2010, 16:08
By dopełnić formalności zapodaję wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Po wyścigu:

Hamilton i Alonso - miazga. Za zjazd Hamiltona do boksu po trawce, "bo mu się zapomniało" powinna być kara, za wyjazd karę powinien dostać Hamilton, lub McLaren, większą i Vettel- mniejszą za spychanie w alei serwisowej. Co się zaś tyczy SC to jeśli się nie mylę zjechać może dopiero jak się utworzy kolumna z całej stawki...

Generalnie nie obrażę się na opady podczas każdego wyścigu do końca sezonu ;)

kaktus
19-04-2010, 17:46
Jesli chodzi o kary - nie zgadzam sie z kolegami do konca.

1) Hamilton za zjazd po trawie do boksu na pierwszy stop - jaka kara? Moze powinny byc kary w ogole za wyjechanie poza trase? :) Nie zyskal czasu na skroceniu trasy (wrecz przeciwnie, stracil), nie wprowadzil zagrozenia (bo jak sie wlaczal do ruchu na "tor" to nikogo nie bylo tam) - za co w takim razie ta kara? Dla mnie sytuacja analogiczna do wypadniecia z toru - mimo, iz bylo to teraz celowe.
2) Wyjazd z boksu "w Vettela" - kara dla zespolu. Kierowca rusza wtedy, gdy podniesiony jest lizak/zapali sie swiatelko i to juz bylo wielokrotnie przedyskutowane w wielu miejscach, zreszta calkiem niedawno padaly kary za to wykroczenie wlasnie dla zespolow (niestety nie pamietam konkretnie, dla kogo)
3) Jazda "bok w bok" z Vettelem - Vettel spychal, a Hamilton nie odpuszczal, choc juz wtedy powinien - obaj winni.
4) Wyprzedzenie Vettela na wjezdzie do boksu - tu trudno mi ocenic, pragne tylko przypomniec, ze nawet brutalniej zachowal sie Alonso wobec Massy (Hamilton wjezdzal z Vettelem na rowni, Alonso wykonal caly manewr wyprzedzania na tym zakrecie) - przy okazji Alo procz bezpardonowego wjazdu na wewnetrzna i pokazu "jak mnie nie przepuscisz, to obaj jestesmy w polu" pokazal jeszcze swoja wyjatkowa ceche - wspanialej wspolpracy z partnerami z zespolu.

A sedziowie (choc tez uwazam, ze znow przeginaja na korzysc Hamiltona, niczym w 2007) stoja jak zawsze przed trudnym wyzwaniem - jesli za kazda taka walke beda karac, to zaraz wszyscy fani beda narzekac, ze nie wolno walczyc i powinno sie caly wyscig jechac "sznureczkiem".

MadOnion
20-04-2010, 08:16
2008 GP Europy Massa vs. Sutil

kaktus
20-04-2010, 21:48
Byly 2 takie kary pod koniec zeszlego sezonu za treningi i kwalifikacje - zespoly dostaly jakies smieszne kary finansowe. Jednym z nich chyba byl Red Bull.