PDA

Zobacz pełną wersję : Przechowywanie akumulatora



hackermuz
24-11-2006, 22:17
Witam!

Szukałem po forum ale nie znalazłem...może pytanie idiotyczne ale lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć... :) Czy akumulator lepiej przechowywać po za aparatem czy może normalnie trzymać w środku aparatu (Nikon D50)???

Nikoforumowicz
24-11-2006, 22:27
Jeśli dłużej go nie używasz to lepiej i bezpieczniej go wyciągnąć. Aparat stale pobiera minimalny prąd dla wyświetlenia liczby pozostałych zdjęć i na linie na celowniku. Nie jest wiele ale jednak (<2mA). Krótki czas, kilkudniowy nie ma tu znaczenia. Ja nie wyjmuję.

Tekla
24-11-2006, 23:49
Gdy pozostawisz aparat bez aku na dłuższy czas po uruchomieniu będziesz musiał wprowadzać na nowo date i czas.Dojdzie do rozładowania wewnętrznej bateryjki zegara.Ja tez swój aku pozostawiam w aparacie :)

hackermuz
25-11-2006, 00:37
no i wszystko jasne :) może moje pytania są trywialne ale to moja pierwsza lustrzanka no i zawsze lubię dbać o szczegóły jakie by one nie były :D

turbo
25-11-2006, 15:18
u mnie lezy w aparacie i nie ma problemów :)

irekka
25-11-2006, 18:08
Z tą dbałością o szczegóły jest pewien problem - jest tego za dużo i nie sposób jest ogarnąc każdy najdrobniejszy aspekt - ale zycze powodzenia.

nefjk
26-11-2006, 12:47
Jeśli na jakiś dłuższy okres to skłaniam się do wyjmowania baterii i akumulatorów .... wszystko może się się stać ... niedawno wyjąłem baterię Litowo-jonową panasonica, stosowana i w aparatach ( u mnie to był glukometr), leżała sobie na półce w szafce ... usłyszałem wystrzał ... pomyślałem padł jakiś kondensator ... w szafce znalazłem rozerwaną baterię, nic nie wskazywało ,że tak się stanie ...