moro
13-04-2010, 15:44
Proszę o pomoc, robiłem zdjęcia dwuletniej córce do paszportu, wszystko zgodnie z wytycznymi MSWiA. I wszystko było ok. do czasu ich druku.
Po kolei:
Wykadrowałem 3,5 x 4,5 skopiowałem i otworzyłem nowy dokument 10x15 w tej samej rozdzielczości. Ładnie je sobie wkleiłem od rogu żeby tylko wyciąć z jednej strony i pociąć w poprzek. Po wydrukowaniu (w drukarce EPSON ustawiony format 10x15 bez ramek) obcięło mi ze 2 mm z górnej części- nic to pomyślałem obniżyłem zdjęcia. Ale jest jeszcze jeden problem po wydruku mają one wymiar 3,7 na 4,7 dlaczego tak się dzieje ? Co robię źle ?
Oczywiście mógłbym iść do studio bo nie chodzi tu o te parę złoty tylko sam się chciałem zmierzyć z tematem.
Nie wiem do czego podpiąć wątek dlatego umieszczam go tu. Jak by co proszę moderatora o odpowiednie go przesunięcie.
Po kolei:
Wykadrowałem 3,5 x 4,5 skopiowałem i otworzyłem nowy dokument 10x15 w tej samej rozdzielczości. Ładnie je sobie wkleiłem od rogu żeby tylko wyciąć z jednej strony i pociąć w poprzek. Po wydrukowaniu (w drukarce EPSON ustawiony format 10x15 bez ramek) obcięło mi ze 2 mm z górnej części- nic to pomyślałem obniżyłem zdjęcia. Ale jest jeszcze jeden problem po wydruku mają one wymiar 3,7 na 4,7 dlaczego tak się dzieje ? Co robię źle ?
Oczywiście mógłbym iść do studio bo nie chodzi tu o te parę złoty tylko sam się chciałem zmierzyć z tematem.
Nie wiem do czego podpiąć wątek dlatego umieszczam go tu. Jak by co proszę moderatora o odpowiednie go przesunięcie.