PDA

Zobacz pełną wersję : Portret rodzinny



Aberrator
13-04-2010, 14:59
Witam!
Typowy portret to to nie jest, raczej 3 w 1, zaznaczam że jest to faza uczenia się, więc jakiekolwiek komentarze nt. poprawek mile widziane:) Zdjęcie wykonane w warunkach domowych a więc typowo amatorski setup. Opiszę sposób wykonania: z prawej lampa przez parasolkę + światło z okna, z lewej lampa na SC-28 z dyfuzorem, wszystko na CLS z lekką korektą. Ponieważ tło było białe wykoanane ze zwykłego kartonu dokonałem zmiany w NX co nie każdemu może leżeć, poza tym zdaję sobie sprawę z efektu aureoli dookoła głów wynikłej z użycia opcji wtapiania która przy silnym kontraście jest widoczna.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img175.imageshack.us/i/jarosawfamilybackground.jpg/)

Gregson
13-04-2010, 15:04
Troszkę mało życia w tym portrecie. Samo tło pozostawię bez komntarza, bo jesteś świadom tego jak to wygląda. Niestety BARDZO psuje zdjęcie. Wolę karton. W takiej postaci zdjęcie niestety wygląda fatalnie.

Podoba mi się stonowane i równomierne oświetlenie,

Może, gdyby tata się lekko pochylił, to mógłbyś objąć nieco więcej mamy :). Według mnie jego postać zbytnio góruje nad resztą.

jacek.gold
13-04-2010, 15:07
czas do lekarza z rodziną ;)
świecicie

zdjęcie straciło cały urok przez tą poświatę

toming
13-04-2010, 15:24
cały urok zdjęcia psuje to wasze obramowanie... no ale to może przez to, że wszyscy jesteście święci :D Amen
ogólnie fajna rodzinka:)

Pimps
14-04-2010, 08:34
Nie podoba mi się kadr - za ało dołu - co do aureolek to już szkoda się wypowiadać.

FttSniper
14-04-2010, 17:26
obróbka troche siadła a szkoda ..

julievna
15-04-2010, 14:06
sorry, ale to wygląda jak z sesji u taniego fotografa na tle kolumienki.

getos
15-04-2010, 20:55
eh te aureole, nie nie nie, takich zdjęć nie polecam wstawiać więcej...

ja wrzuciłem fotkę wykonaną tylko przy użyciu jednej lampki i parasolki do wątku "Zachwyt Karolinki", możesz sobie zerknąć, dużo mniej sprzętu niż Ty, bardziej naturalnie, poza tym już na etapie robienia fotki zastanawiam się nad tłem żeby nie dodawać sobie później roboty z jego odpowiednim dostosowywaniem tonalno-kolorystycznym...

gregzorba
17-04-2010, 22:53
mnie to wygląda jak by sie kolega uczył obróbki, i przez przypadek wrzucił zdjęcie nie skończone. Bo przeciez to zdjęcie to Masakra!!!. Dlatego domyslam sie że to pomyłka z tym zdjęciem.