Nifir
13-04-2010, 11:27
Mam wyżej wymienioną maszynkę, wszystko działało ok, aż tu nagle światłomierz zaczął mi źle mierzyć. Ogólnie pomiary są dobre, tylko nie skalibrowane (jeżeli można tak w ogóle powiedzieć :) ). Mianowicie, od każdego pomiaru muszę odjąć 3 Ev. Porównywałem z kilkoma światłomierzami i wynik jest powtarzalny, pytanie tylko co mogło się stać, że tak zaczął mi przekłamywać? Czy to sprawa oprogramowania, może coś przypadkiem przestawiłem i nie umiem nastawić ponownie? Może to sprawa jakichś zimnych lutów na płytce? Chciałem to sprawdzić, ale nie chcę go rozkręcać nim nie będę pewien, czy to nie sprawa z elektroniką. Jak naciskam na tryby S/A/H to na H jest poprawny wynik, ale szczerze powiem, że nie wiem do czego to służy i jak można na stałe przestawić na ten tryb. :P Ktoś jest w stanie pomóc?