PDA

Zobacz pełną wersję : Bronica



jerezano
13-04-2010, 10:27
Co myślicie o tym:

http://allegro.pl/item998869587_bronica_etr_si_okazja.html

Mam zachciankę i co prawda myślę o czymś większym, ale nic ciekawego nie ma na razie...

szelas
13-04-2010, 11:09
Porządny japoński, tani sprzęt. Jeżeli jest sprawna (z opisu wynika, że jest) i odpowiada Ci prostokąt, to brać, bo cena niewygórowana. Obiektywy mają centralną migawkę i są stosunkowo tanie, a na ebayu jeszcze tańsze ;)

Bielik
13-04-2010, 11:28
akurat na ebayu bronica w ładnym stanie wcale nie jest tańsza, często są jakieś zajechane egzemplarze. sam prawie ją kupiłem, jednak wybrałem Fuji GA645.

eRJot
14-04-2010, 17:46
Pamiętaj, że ten pryzmat z aukcji nie ma światłomierza, będziesz potrzebować zewnętrzny.

conik
14-04-2010, 18:35
bronica to jeden z moich ulubionych aparatow mialem etrsi i kilka sqa/ai
proponowalbym zebys rozejzal sie za sq-xx wlasnie
format kwadratowy ale sa kasety 645.
optyka w bronce jest pierwszoligowa (centralna migawka w kazdym szkle)
jesli sledzisz ebay mozna kupic niezajechane body za doslownie grosze...ostatni korpus kupilem jesli dobrze pamietam za ok 1000zl z przesylka do polski kaseta 6x6 i 80mm ps
ostatnie korpusy ktore byly produkowane w tej serii to w sq-b czyli wykastrowana z elektroiki wersja aczkolwiek w pelni funkcjonalna

jesli wiekszy format to polecam rowniez bronke gs 6x7

oczywiscie w miedzy etr sq i gs szkiel nie mozna wymieniac

jerezano
14-04-2010, 21:13
Dziękuję za porady.
Waham się, bo generalnie chciałbym się pobawić czymś jeszcze większym np. 4x5" (Graflex?). O bronikę pytałem, bo wydawała mi się rzeczywiście okazyjna, ale jeśli trzeba dokupić światłomierz to wolę go dokupować do większego formatu.

conik
14-04-2010, 23:22
jesli chodzi o LF to graflexy nie sa najlepsze....sa ok w formacie 6x9 (century) male poreczne i dajace wszystko to co daje LF tyle ze na 6x9
jesli 4x5 i field camera celowalbym w horsemana albo jakies toyo ...moze tachihare drewniana ew linhof ale to po zbuju drogie
Normalny LF jest w zasadzie wylacznie studyjny (toyo, sinar etc)...a swiatlomierz...swiatlomierz zawsze sie przyda niezaleznei od tego na czym masz zamiar focic