Zobacz pełną wersję : szara karta oraz balans bieli - ocena
czy taki zestawik jest coś warty?
http://www.allegro.pl/item989908320_zestaw_kart_3w1_5x9cm_czarna_biala_s zara_karta.html
zależy mi głównie na wzorcu 18% grey do ustawiania parametrów naświetlania, a biała karta do WB też by się przydała...
a nie lepiej użyć raw'ów zamiast tego typu gadżetów?
zgadzam się że RAW lepszym wyjściem jest ; u Petersona jest fajnie podany sposób jak używać ręki jako "szarej karty" Ekspozycja bez tajemnic str. 120 - ręki raczej trudno zapomnieć wziąć z sobą :D
Wiesz, szara karta daje rezultaty, tylko że jej używanie jest dość..... męczące.
Każda zmiana warunków oświetlenia zmusza cię do ponownego ustawienia WB.
Podobnie jak koledzy, radziłbym chyba robienie Rawów.
Nie wiem jak się sprawują wynalazki typu WBCap, może to będzie lepsze rozwiązanie.
bialogardzianin
24-04-2010, 10:02
czy taki zestawik jest coś warty?
http://www.allegro.pl/item989908320_zestaw_kart_3w1_5x9cm_czarna_biala_s zara_karta.html
zależy mi głównie na wzorcu 18% grey do ustawiania parametrów naświetlania, a biała karta do WB też by się przydała...
Nie wiemy czy kolory szary i biały są naprawdę takimi, jakimi się jawią. Jeśli chcesz pipetować w PSie, to wydaje się, że to dobry patent, tylko czemu taki tani?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.