PDA

Zobacz pełną wersję : D70 czy D100?



Anonymous
14-04-2005, 13:51
Juz mialem kupic D70 kiedy dowiedzial sie od znajomego nastepujacych rzeczy jesli chodz o D70:

"Mała szybkość pracy, mniej doskonały AF niż to co się człowiek przyzwyczaił z "dorosłych" Nikonów, mora na ubraniach, brak ganizda lamp studyjnych (przeba przejście z gorącej stopki a to niewygodne), brak czułości 100din, mały wizjer, cholernie niewygodna blokada ekspozycji i parę innych... To jest porządny amatorski aparat, ale przy pracy zawodowej. Wyłązą wówczas pewne niedociągnięia

Bardziej sugerowałbym D100 ale to jużstary model i będzie potężna utrata wartości bo niedługo będzie następca.
Z D70 bedzie Pan miał trochęwalki"

Czy to prawda? Co o tym sądzicie?
Dodam, że potrzebuje tego aparatu zarobkowo do ślubów, komunii, sesji plenerowych itp.

@nia
14-04-2005, 14:00
Dodam, że potrzebuje tego aparatu zarobkowo do ślubów, komunii, sesji plenerowych itp.

D70 wystarczy na to i dużo więcej...
sama robię nim m.in. śluby i sprawuje się świetnie, tyle, że SB800 musisz dokupić obowiązkowo...

antonjo
14-04-2005, 14:03
mała szybkośc, mniej doskonały AF niż to co się człowiek przyzwyczaił z "dorosłych" Nikonów
hmm nie zauwazylem - jest raczej szybki !! - to CAM 900, oczywiście do CAM 1300 z Nikona F100 ... sie nie umywa

mora na ubraniach
No fakt... trafiła mi sie ze dwa razy, podczas tych 18 tys zdjęć jakie zrobiłem. Rada na to : pstrykac w NEFACH - wtedy w Nikon Capture - można ją całkowicie usunąć

mały wizjer
fakt też mnie to wkurza :x

cholernie niewygodna blokada ekspozycji
czy aż cholernie ?? ... czy ja wiem, może i by mogła być w lepszym miejscu, ale nie jest źle

Radek
14-04-2005, 14:53
a czy przypadkiem oba w/w modele nie posiadają tego samego AF
CAM-900 czy jakos tak; no i 70 jest dużo szybsza jeśli chodzi o zapis i wiele wiele wiecej do zaoferowania

c2h5oh
14-04-2005, 15:03
D100 oferuje mniej niz nowszy d70 i imho nie ma sensu go brac jesli nie potrzebuje sie gripa.

AF jest dokladnie ten sam.

Robert_P
14-04-2005, 15:53
Ciekawe czym znajomy pstryka i jakie ma doświadczenie w obsłudze Nikona.
Proponuję wejść do jakiegoś konkretnego sklepu i w miarę możliwości zweryfikować samemu powyższe zastrzeżenia.
I jeszcze jedno zabrać swoją kartę CF wtedy można spokojnie w domku poszukać mory :)

Anonymous
14-04-2005, 16:33
Dziekuje Kochani za te odpowiedzi... czyli jednak biore d70 (oczywiscie +sb800)
A co z obiektywem? Warto brać kitowy? Słyszałem ze nie jest najgorszy... (a przedewszystkim ma szeroki kat ktory w domku lub nawet na sali moze sie przydac)

szymony
14-04-2005, 18:44
Ja już gdzieś to czytałem :wink: