PDA

Zobacz pełną wersję : PNS staje sie ZSF!



docxxx
12-04-2010, 17:13
Koledzy i kolezanki, PolishNikonService.com zmienia sie w ZoltySerwisFotograficzny.info (http://zoltyserwisfotograficzny.info)
Jest to wynik korespondecji prowadzonej z Nikon Polska:

http://zoltyserwisfotograficzny.info/pl/ogolnie/komunikaty/161-polish-nikon-service-staje-sie-zoltym-serwisem-fotograficznym.html

Podsumowujac zacytuje: Mamy nadzieję, że przyczyni się to do poprawy działania Żółtego Serwisu Fotograficznego.

mini21
12-04-2010, 17:31
Kolejny raz gratuluje firmie Nikon podejścia.
Po prostu ŻENADA!

Zamiast wyciągnąć wnioski z tej akcji, oni zaczynają się bronić jak małe dzieci.
Dla mnie ukazuje to markę Nikon w jeszcze gorszym świetle.

Ciekawi mnie fakt, że Japonia niby się nami zainteresowała.
W takim razie akcja odnosi skutek.
Szkoda tylko, że nie taki, jak powinna.

fIlek
12-04-2010, 17:35
Bez komentarza. Zamiast podziękowań, taki piękny gest...

docxxx
12-04-2010, 17:36
Bez komentarza. Zamiast podziękowań, taki piękny gest...

??

PanomeiK
12-04-2010, 17:40
Niebawem Ci napiszą, że wykorzystujesz ich kolor ze znaczka i zakażą używania wyrazów "nikon" na Twojej stronce :)

fIlek
12-04-2010, 17:41
??

Ironia szanowny kolego, ironia...

mini21
12-04-2010, 17:52
OT: czy i kiedy będzie jakiś baner ZSF do umieszczenia na stronie?

docxxx
12-04-2010, 18:48
OT: czy i kiedy będzie jakiś baner ZSF do umieszczenia na stronie?

Baner to znaczy na gorze topa, tak? Pracuje nad tym. Wbrew pozorom taka strona to masa pracy.

fIlek
12-04-2010, 18:54
Chyba raczej chodziło o banner do umieszczenia na swojej stronce :)

docxxx
12-04-2010, 19:00
Chyba raczej chodziło o banner do umieszczenia na swojej stronce :)

Nie kapuje:(

marszull
12-04-2010, 19:10
Nie kapuje:(

Ktos ma stronke, na zoltej stronce jest baner do pobrania, ktos pobiera i umieszcza u siebie.
Klikajac w baner przenosi sie na zolta strone.

:-)

zdyboo
12-04-2010, 19:14
Nie kapuje:(

Opracowujesz baner, mini21 umieszcza go na swojej stronie, ktoś oglądając stronę mini21, widzi banner i klika na niego, trafia na Twoją stronę.

docxxx
12-04-2010, 19:19
No, to juz kapuje:) Bedzie baner i inne ficzery:)

Władca Pixeli
12-04-2010, 19:30
Może ktoś napisze do Nikona i powie, że nazwa Nikon jest anagramem nazwy miejscowości Konin, która jest dużo starsza niż firma i używanie nazwy firmy Nikon w Polsce jest bezprawne :mrgreen:

mini21
12-04-2010, 19:33
Dziwne, że Nikon nie wytoczył jeszcze oficjalnego pisma do Admina z prośbą o zmianę nazwy, bo przecież NIKON-iarze też zawiera te magiczne słowo.

docxxx
12-04-2010, 19:40
Dziwne, że Nikon nie wytoczył jeszcze oficjalnego pisma do Admina z prośbą o zmianę nazwy, bo przecież NIKON-iarze też zawiera te magiczne słowo.

Tak powaznie mowiac, tez juz o tym myslalem. Jest duzo polskich domen z "Nikon" w nazwie. Kazdy jest rowny wobec prawa, prawda?
Jak pisalem jednak, nie zalezy mi na wojnie z Nikonem.

PanomeiK
12-04-2010, 19:58
Można było spodziewać się takiego posunięcia ze strony Nikona, gdyż polishnikonservice.com było lekkim nadużyciem.
Jednak cieszy fakt, że świadomi są istnienia tej stronki.

sailor
12-04-2010, 20:48
Dziwne, że Nikon nie wytoczył jeszcze oficjalnego pisma do Admina z prośbą o zmianę nazwy, bo przecież NIKON-iarze też zawiera te magiczne słowo.

a myslisz ze dlaczego od jakiegos czasu forum jest pod adresem nikoniarze a nie pod adresem nikon.org.pl?


Tak powaznie mowiac, tez juz o tym myslalem. Jest duzo polskich domen z "Nikon" w nazwie. Kazdy jest rowny wobec prawa, prawda?
Jak pisalem jednak, nie zalezy mi na wojnie z Nikonem.

coz .. nikon jest nazwa zastrzezona i firma jak chce moze zezwolic ci na uzywanie tej nazwy w swojej domenie. podkresle - moze jesli chce. nei musi. ty natomiast musisz sie podporzadkowac. nalezy sie cieszyc ze nie wpadli na pomysl pociagniecia cie do odpowiedzialnosci i zaplaty kilkudziesieciu tysiecy pln odszkodowania.

szukajac pozytywow - wiedza ze taka domena istnieje wiec pewnie czytaja :D

Czornyj
13-04-2010, 01:26
coz .. nikon jest nazwa zastrzezona i firma jak chce moze zezwolic ci na uzywanie tej nazwy w swojej domenie. podkresle - moze jesli chce. nei musi. ty natomiast musisz sie podporzadkowac. nalezy sie cieszyc ze nie wpadli na pomysl pociagniecia cie do odpowiedzialnosci i zaplaty kilkudziesieciu tysiecy pln odszkodowania.

Wcale nie jestem tego taki pewien, trzeba by zasięgnąć rady prawnika, ale moim zdaniem to może być blef - cytat z Ustawy "Prawo własności przemysłowej":

Art. 158. 1. Uprawniony z prawa ochronnego na znak towarowy nie może zakazać posługiwania się przez inną osobę nazwą, pod którą prowadzi ona działalność gospodarczą, jeżeli nazwa ta nie jest używana w charakterze oznaczenia towarów będących przedmiotem tej działalności i nie zachodzi możliwość wprowadzenia odbiorców w błąd co do pochodzenia towarów, w szczególności ze względu na różny profil działalności lub lokalny zasięg używania tej nazwy.
2. Jeżeli osoba posługując się nazwą, pod którą prowadzi działalność gospodarczą, działa w złej wierze, przepisu ust. 1 nie stosuje się.

Władca Pixeli
13-04-2010, 01:50
Nie wiem jak w Polsce ale w USA

http://www.copyright.gov/help/faq/faq-protect.html
Can I copyright my domain name?
Copyright law does not protect domain names.

Czornyj
13-04-2010, 02:39
Poczytał bym sobie jeszcze tą prackę - ciekawe, ciekawe, cytuję:
"...Zatem uprawniony z rejestracji znaku towartowego będzie mógł wystąpić o ochronę oznaczenia, jeżeli wykaże, że jest ono używane:
1. w charakterze znaku towarowego
2. w obrocie gospodarczym
3. na terytorium RP
4. bezpodstawinie
5. w sposób rodzący ryzyko konfuzji co do pochodzenia towarów"
http://vagla.pl/skrypts/mgr_i_kowalewski.pdf

Cholernie chciałbym zobaczyć jak papugi z NP dowodzą, że nazwa stoppolishnikonservice jest używana w charakterze znaku towarowego wprowadzonego w obrót gospodarczyna na terytorium RP w sposób bezpodstawny i rodzący ryzyko konfuzji co do pochodzenia towaru... :lol:

jacek.gold
13-04-2010, 02:50
Cholernie chciałbym zobaczyć jak papugi z NP dowodzą, że nazwa stoppolishnikonservice jest używana w charakterze znaku towarowego wprowadzonego w obrót gospodarczyna na terytorium RP w sposób bezpodstawny i rodzący ryzyko konfuzji co do pochodzenia towaru... :lol:

tylko żeby zobaczyć trzeba mieć spory zapas gotówki na ewentualną przegraną

ciężko liczyć na to że sędzia ma nikona ;)

Czornyj
13-04-2010, 03:02
tylko żeby zobaczyć trzeba mieć spory zapas gotówki na ewentualną przegraną

ciężko liczyć na to że sędzia ma nikona ;)

A zadałeś sobie trud, by przeczytać ze zrozumieniem to co napisałem, czy tylko tak se piszesz, bo lubisz potem czytać teksty własnego autorstwa? ;)

jacek.gold
13-04-2010, 03:12
A zadałeś sobie trud, by przeczytać ze zrozumieniem to co napisałem, czy tylko tak se piszesz, bo lubisz potem czytać teksty własnego autorstwa? ;)

zadałem choć nie kumam o co się teraz ciskasz?
chyba ze lubisz czytać...

Czornyj
13-04-2010, 03:23
zadałem

...i nie wydaje ci się, że w świetle tekstu ustawy, na którą sami się powołują roszczenia NP są mocno niedorzeczne?

jacek.gold
13-04-2010, 03:29
...i nie wydaje ci się, że w świetle tekstu ustawy, na którą sami się powołują roszczenia NP są mocno niedorzeczne?

a czy masz pewność że po wkroczeniu na drogę sądową PNS będzie mial szanse?
i to nie chodzi o to czy wygra (bo to jest loteria nie majaca nic wspólnego ze sprawiedliwościa) ale czy będzie w stanie podołac kosztom procesowym
jak by co to dołożysz sie do kosztów? bo to przeciez w naszym interesie chyba powstała witryna

czas spać ;)
dobranoc wszystkim

Władca Pixeli
13-04-2010, 03:35
http://e-prawnik.pl/biznes/wlasnosc-przemyslowa-i-prawa-autorskie/wlasnosc-przemyslowa/odpowiedzi/domena-a-europejski-znak-towarowy.html
"Przede wszystkim należy odróżnić domenę od znaku towarowego. Z domeną nie wiążą się podobne prawa, jak z zastrzeżonym w urzędzie patentowym znakiem towarowym."

docxxx
13-04-2010, 06:13
...i nie wydaje ci się, że w świetle tekstu ustawy, na którą sami się powołują roszczenia NP są mocno niedorzeczne?

Zacytuje komentarz na ZSF:
"Ładnie postąpiliście,
chociaż Wasza argumentacja niszczy Pana Przychodzień (-ia?) i można by zostawić, ale po co macie tracić czas w naszych polskich sądach..."

kisio
13-04-2010, 07:33
Oj poczytajcie sobie o cybersquatingu. Już było kilku twardych, którzy chcieli się dorobić na polskich wersjach domen znanych firm. Było kilka spraw, każdy zapłacił po kilkadziesiąt tysięcy i już się raczej nikt nie wychyla. Co więcej pozywająca firma nie ma żadnego obowiązku polubownego załatwiania sprawy. To nie to, że ktoś poprosi o usunięcie lub przekazanie praw - jak się uprą od razu pozew i papa.

docxxx
13-04-2010, 08:02
Oj poczytajcie sobie o cybersquatingu.

Za Wiki: Cybersquatting - praktyka rejestrowania domen internetowych znanych marek, osób lub nazw identycznych z nazwą wybranej firmy i odsprzedawania ich po zawyżonej cenie.

Czytales aby odpowiedz na list?

OT

EDIT:
Czytales o Dell Hell?

Erie
13-04-2010, 08:05
Oj poczytajcie sobie o cybersquatingu. Już było kilku twardych, którzy chcieli się dorobić na polskich wersjach domen znanych firm. Było kilka spraw, każdy zapłacił po kilkadziesiąt tysięcy i już się raczej nikt nie wychyla. Co więcej pozywająca firma nie ma żadnego obowiązku polubownego załatwiania sprawy. To nie to, że ktoś poprosi o usunięcie lub przekazanie praw - jak się uprą od razu pozew i papa.

Jeżeli zarejestruję domenę w Polsce jakiejś znanej korporacji i nie ma tam żadnych obraźliwych tekstów przeciw tej korporacji to mnie mogą pocałować w nos. Należy ona do mnie i tyle i żadna korporacja/ znana osoba, która później sobie przypomni że dobrze byłoby mnie wyrzucić z tego adresu nie ma nic do tego. Zwykłe prawo własności, a nie ma tu interesu publicznego, aby mnie wywłaszczyć pod np. budowę autostrady. Mogę im zaproponowac potem odsprzedaż domeny za np. 1 mln złotych - jestem właścicielem i ja ustalam cenę, oni mogą ją kupić lub nie.

Jeżeli jednak na tej stronie bawię się w obraźliwe działania przeciw tej osobie/ korporacji to wówczas może mi wytoczyć ewentualny proces i tak np. miało miejsce w przypadku Julii Roberts i wielu innych - to taki najsłynniejszy chyba przykład cybersquatingu.

marszull
13-04-2010, 10:48
Moim zdaniem Nikon mialby marne szanse na wygranie takiej sprawy.
A nawet bardzo marne.

mcl
13-04-2010, 10:57
kolejna żenada Nikona, czy ci ludzie nie mogą zająć się czymś pożytecznym i pozytywnym dla użytkowników?

sailor
14-04-2010, 14:13
http://e-prawnik.pl/biznes/wlasnosc-przemyslowa-i-prawa-autorskie/wlasnosc-przemyslowa/odpowiedzi/domena-a-europejski-znak-towarowy.html
"Przede wszystkim należy odróżnić domenę od znaku towarowego. Z domeną nie wiążą się podobne prawa, jak z zastrzeżonym w urzędzie patentowym znakiem towarowym."

widzisz .. i tu jest problem. zalezy czy chronione jest samo logo czy wyraz. jesli logo to wszystko sie zgadza. jesli wyraz to wg rzecznika patenotwego (jakby nie patrzec chyba wie o czym mowi) uzywanie nazwy domenowej z zastrzezonym w UP slownym znakiem towarowym jest lamaniem prawa

sailor
14-04-2010, 14:16
Jeżeli zarejestruję domenę w Polsce jakiejś znanej korporacji i nie ma tam żadnych obraźliwych tekstów przeciw tej korporacji to mnie mogą pocałować w nos. Należy ona do mnie i tyle i żadna korporacja/ znana osoba, która później sobie przypomni że dobrze byłoby mnie wyrzucić z tego adresu nie ma nic do tego.

niestety jestes w "mylnym bledzie" :D jesli nic z ta domena nie bedziesz robil to owszem masz racje, ale jesli domena bedzie wykorzystaywana na polu eksploatacji na ktorym znak towarowy jest zastrzezony to niestety maja prawo pociagnac cie do odpowiedzialnosci. czyli jak zarejestrujesz pepsi.pl i bedizesz sprzedawal napoje to zaplacisz za to odpowiednio duzo.
akurat przerabiam to z prawnikiem :D wiec jestem na biezaco

kichu
14-04-2010, 14:30
sailor co do zasady masz racje, ale zarzuty podnoszone przez Nikona akurat sa malo trafne, bo kolega ktory prowadzi strone nie spelnia przeslanek o ktorych mowa w ustawie aby mozna bylo mowic o naruszeniu znaku towarowego lub dzialaniu nieuczcicwej konkurencji

i jeszcze taka ciekawostka proceudralna, bo ja bym najpierw poprosil o wykazanie przez Panow z Nikon Polska umocowania do dzialania w imieniu Nikon Japan w przedmiotowej sprawie, albowiem z przeslanego pisma jak i aktualnego odpisu z rej przedsiebiorcow Nikon Polska nie wynika ze ktokolwiek z Nikon Polska jest umocowany do dzialania w imieniu Nikon Japana w zakresie ochrony znaku towarowego itp itd

niech im ktos z Japan wystawi pelnomocnictwo najpierw :D

kruszyna
14-04-2010, 15:51
Dziwny jestem. Bo myślę że jak bym sobie wykupił domenę polskiepepsiprzypadki.pl i wstawiał a raczej dał możliwość wstawiania ludziom opisów, nawet filmów co się dzieje po wypiciu napoi np "pepsi" , to chyba bym sam się w sądzie wybronił:D (uczciwym sądzie)
Rozumiem i gratuluję naszym, czyli osobom prowadzącym stronę PNS bo bez chamstwa i podchodów dla lepszej współpracy rezygnują z adresu. No i oczywiście z życiowego miejsca i bycia.

Sorry za przydługawe zdania.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości dla PNS:D

docxxx
14-04-2010, 16:18
Rozumiem i gratuluję naszym, czyli osobom prowadzącym stronę PNS bo bez chamstwa i podchodów dla lepszej współpracy rezygnują z adresu.

Tez tak myslalem



No i oczywiście z życiowego miejsca i bycia.
??


Pozdrawiam i życzę wytrwałości dla PNS:D

Koledzy, po zmianie na ZSF tez myslalem, ze jest ok, bo "poszedlem na reke". Okazuje sie, ze... Ech, nie mowmy lepiej.

-bob-
14-04-2010, 16:29
nie wiem, czy przypadkiem nie wystarczyło zrobić tak : PolishNik-onService......... albo tak :-) PolishNik-offService

Canokin
14-04-2010, 16:43
Też myślę, że powinieneś iść w stronę zmiany nazwy ale tak aby nie mieli się jak przyczepić, nadal będzie wiadomo o co chodzi. Bo to glupie czepialstwo jest z ich strony. W sumie jeśli dasz nazwę np. panikonarska.pl to można różnie odczytać, albo PaniKonarska.pl ;) , albo się przyczepić, że w nazwie jest slowo "Nikon".
Albo jeszcze można zalożyć drugą stronę: NarodowaInicjatywaKonsumenckiejOchronyNazwy w dalszej części nazywany w skrócie NIKON ;)
A pomysl z tym aby pokazali pelnomocnictwo w sprawie zarządzania nazwą nie jest glupi. Tylko pewnie to dopiero na etapie procesu by bylo wymagane z ich strony.

jabu66
14-04-2010, 17:06
A nie wystarczy POLISZNIKĄNSERWIS ?

JK
14-04-2010, 17:30
A może po polsku: PolskiSerwisNikona. Do Polskiego Stowarzyszenia Fotograficznego Nikona nie mają pretensji, więc chyba tu też nie powinni mieć. :wink:

arturherda
14-04-2010, 18:54
a może NIKtON :)

Skibek
15-04-2010, 00:42
Poulish Kneeck on Cheese-vees :P
E...za długie ;)

Czornyj
15-04-2010, 01:32
niestety jestes w "mylnym bledzie" :D jesli nic z ta domena nie bedziesz robil to owszem masz racje, ale jesli domena bedzie wykorzystaywana na polu eksploatacji na ktorym znak towarowy jest zastrzezony to niestety maja prawo pociagnac cie do odpowiedzialnosci. czyli jak zarejestrujesz pepsi.pl i bedizesz sprzedawal napoje to zaplacisz za to odpowiednio duzo.
akurat przerabiam to z prawnikiem :D wiec jestem na biezaco

Właśnie o to chodzi, że w tym wypadku pola eksploatacji są nie tylko inne, ale wręcz leżą na przeciwnych biegunach. Domena wogóle nie ma charakteru komercyjnego, ergo nie ma w jej przypadku zastosowanie prawo o słownych znakach towarowych, bo ni cholery nie ma nic wspólnego z towarem - a regulacji prawnych dot. nazw domen po prostu nie ma. Nie ma też działania w złej wierze - serwis działa wręcz pro publico bono, nie wspominając o nieuczciwej konkurencji.

Mz. równie dobrze mogliby się sądzić z Amerykańskim Kościołem Prawosławiem o to, że ich biskup - podobnie jak słynny, 17-o wieczny patriarcha Moskwy - ma na imię Nikon.

domelmel
15-04-2010, 07:13
A moze by zrobic jakas akcje mailowa, zbierania podpisow czy cos w ty rodzaju zeby dac im do zrozumienia jak zenujaco sie zachowuja?

docxxx
15-04-2010, 07:26
Warto poczytac:

http://www.monitorprawniczy.pl/index.php?mod=m_artykuly&cid=23&id=2156

JK
15-04-2010, 09:15
Ale to nie o tym dyskusja. Produkujesz aparaty i sprzęt optyczny? Nie produkujesz, więc nie ma ryzyka pomyłki. Ponadto oni powołują się na prawo ochronne nr. 46370, które dotyczy tylko pewnej grupy wyrobów:
(510) przyrządy fizyczne, medyczne, miernicze, szkoleniowe, okulary, przyrządy do liczenia oraz ich części;
Tylko za ochronę w tych dziedzinach zapłacili kasę. Nie obejmuje ono niczego więcej, co łatwo sprawdzić na stronach Urzędu Patentowego. Tylko ktoś, kto zacznie produkować i sprzedawać swoje wyroby z tego wynienionego zakresu, może naruszyć ich prawo. Na przykład, cegły o nazwie "Nikon" można produkować bez ograniczeń, krem do golenia "Nikon" też, bo to nie są działy wyspecyfikowane w grupie (510). Moim zdaniem, komuś zdrowo odbiło, albo próbują nas wszystkich zastraszyć.

docxxx
15-04-2010, 09:40
Moim zdaniem, komuś zdrowo odbiło, albo próbują nas wszystkich zastraszyć.

JK, nie napisze za duzo, ale powiem tylko tyle: to tylko wierzcholek gory lodowej.

JK
15-04-2010, 09:54
Ale dlaczego? Może opublikuj wszystko co Ci przysłali i może roześlij to po wszystkich portalach foto. To chyba najlepsza obrona w takich sytuacjach. Nie za bardzo podoba mi się sytuacja, w której przedstawiciel producenta idzie na wojnę ze swoimi klientami. Moim zdaniem coś tu jest nie tak.

docxxx
15-04-2010, 10:10
roześlij to po wszystkich portalach foto.

Przemilcze to... Bystry uzytkownik zauwazy... (A i tak wszystkiego nie wiecie...)



Nie za bardzo podoba mi się sytuacja, w której przedstawiciel producenta idzie na wojnę ze swoimi klientami. Moim zdaniem coś tu jest nie tak.

Mi tez nie.
Pisalem to juz setki razy. Sami sobie bata ukrecili. Czlowiek idzie im na reke, zmienia domene, a tu taka heca.

ps. Co do samych wypowiedzi. "Koledzy" z Nikon PL baczcie obserwuja, co dzieje sie tu na forum i na stronie PNS. Obserwuja statystyki mozna naprawde wiele sie dowiedziec. Czy wiecie, ze sa w scislej czolowce pod wzgledem wejsc na ZSF (PNS)? Gdzie na pierwszym i drugim jest np. taka TPSA i Netia (jako provider, wiec skupia pod soba miliony uzytkownikow)! Ba, oprocz GA mam tez podglad w czasie rzeczywistym (!), kto, gdzie, skad,po co i na ile wchodzi na ZSF. Wszystko widac jak na dloni. Tak wiec spokojnie, czytaja i obserwuja.

ps2. Pozdrowienia dla "kolegow". Ten watek tez pewnie czytaja.

slav1973
15-04-2010, 12:00
Opinie o serwisie się powoli poprawiały. Jakby poczekali dłużej i dalej się na postępu starali to stronka PNS mogłaby wspierać jakość marki Nikon - to, że chcą zamknąć usta, zamiast faktycznie coś zmienić - choćby kontrolę jakości, to budzi moje obawy czy teraz znowu nie będzie gorzej. Chociaż strona nadal działa, to pod takim adresem trudniej będzie ją znaleźć poza Polską i będzie mniej hałasu robić na zewnątrz.

Odkąd robię zdjęcia to o żadnym innym serwisie nie słyszałem tyle dobrego jak o serwisie Nikona, że to marka sama w sobie i w ogóle. Nie dość, że legenda szła za aparatami to dodatkowo serwis ją wzmacniał. wywadawało się to nierozerwalne, wpisane na stałe w markę Nikon. Ludzie którzy pracują w serwisie powinni mieć tego świadomość i pracować tak, żeby tego nie psuć. Po publikacjach PNS, jak obsługa zaczęła sie poprawiać pomyslałem, że to dobry znak, że może legenda powróci, że może osoby które w serwisie pracują zaczną myśleć inaczej, bo po pierwsze było tyle opini krytycznych, a po drugie, bo będa mieć satysfakcję, gdyż coraz więcej jest zadowolonych osób , a teraz juz sam nie wiem. Mam przeczucie, jak już wyżej napisałem, że nie chodzi tutaj o poprawę działania i zadowolenie klientów, ale o to, żeby maksymalnie wyciszyć cały szum. Chciałbym się mylić i mam nadzieję, że jak już ta kula sniegowa się trochę rozpędziła to może potoczy się dalej. :)

Poza tym wszystkim jakby nie patrzeć Nikon to również imię (http://pl.wikipedia.org/wiki/Nikon_(imi%C4%99)) i to z długą tradycją, a imion raczej nie można sobie zastrzec.

PS. Wiedziałem, że skrót ZSF z czymś mi się kojarzy i własnie sobie przypomniałem: Zespół Szkół Fototechnicznych na Spokojnej 13 w Warszawie. :)

bil78
15-04-2010, 12:07
przed chwila oglądałem Turbo Kamerę na TVN turbo w którym użytkownicy Citroena berlingo mieli jakiś problem ze stukaniem zawieszenia w nowych autach , oczywiście problem znany na forach itp ale serwis jak i kierownictwo nie reagowało i nie widziało problemu , ludzie się zebrali i pojechali do Warszawy do kierownictwa citroena , tam rozmowa z prezesem Citroena Polska (jakiś francuz plus tłumacz tez jakaś "szycha" ) oczywiście rozmowa w nerwowej atmosferze przed kamerami itp, ale po tygodniu sprawa została jakoś załatwiona , jednak nagłośnienie i kamery robią swoje .Najlepiej skomentował to jeden gość jak dyrektor powiedział ze to nie ich problem(czy jakoś tak) koleś na to ze to jednak wasz problem bo ci ludzie już nigdy citroena nie kupią. Ot takie małe porównanie do naszego Nikosia

Canokin
15-04-2010, 12:07
Poza tym wszystkim jakby nie patrzeć Nikon to również imię (http://pl.wikipedia.org/wiki/Nikon_(imi%C4%99)) i to z długą tradycją, a imion raczej nie można sobie zastrzec.

To również świadczy o tym, że po pierwsze nie chodzi wprost o samo zakazanie używania nazwy Nikon. Po drugie pokazuje, że firma Nikon Polska stara się bardziej zastraszyć, a nie, że ma faktycznie podstawy do tego typu dzialań.

RomanZWrocławia
15-04-2010, 12:12
Chcę Tobie podziękować. Za czas jaki poświęciłeś na zbudowanie i administrowanie portalu o wadach i dobrych stronach działania serwisu. Bardzo cenię ludzi co nie pieprzą tylko robią. Pamiętam w jakich okolicznościach tu na forum ta inicjatywa się zrodziła. Tym bardziej doceniam rzeczowy i wyważony sposób prowadzenia twojej strony.
Nie będę opowiadał bajek, ze zrezygnuję z Ni.. oops przepraszam z żółtego aparatu. Zbyt wiele moich pieniędzy tkwi w sprzęcie bym ogłaszał,że ze stratą go sprzedam tylko dlatego, że pan dyrektor podejmuje takie a nie inne działania.
Jestem jednak oburzony takim sposobem traktowania Ciebie i społeczności powiązanej posiadaniem żółtego aparatu.
Co zrobić mogę ja?
Obiecuję nie używać nazwy marki, która tak bardzo wrażliwa jest na tym punkcie.
Zaklejanie logo na aparatach - bez względu na uzasadnienia - zawsze mnie śmieszyło. Dziś zakleiłem znaki na swoich. Nie będę słupem reklamowym firmy która tak próbuje załatwiać sprawy ze swoimi klientami.
Małe? nieskuteczne? Fotografuję usługowo ludzi. Prawie zawsze ktoś podchodzi i pyta o sprzęt, porady, sugestie zakupu - nie widzę najmniejszego powodu bym nadal radził ludziom zakup aparatu firmy N....n. Małe - może nieskuteczne ???. Myślę, ze w ciągu roku mam około 50 takich rozmów.
Firmie, albo raczej jej przedstawicielstwu zależy żeby ukręcić sprawie głowę. Jeśli szedłbym na starcie z takim przeciwnikiem szukałbym jak największego poparcia w mediach.
Trzymam kciuki
POZDRAWIAM

slav1973
15-04-2010, 12:31
Taki dziwny pomysł mi przyszedł do głowy: proponuję na znak protestu pozaklejać logo na żółto.
Na początku potraktowałem to jako żartobliwą myśl w głowie szaleńca, a teraz już nie wiem.

Każda głupia firma może sobie sobie walczyć z klientami, Nikon ze względu na spuścizne minionych lat i deklarowania miłości do fotografi i fotografó po prostu nie powinien. I każdy najmniejszy nawet pracownik powinien wiedzieć, że jak pracuje dla Nikona to oznacza to rzetelność i szacunek dla klienta i jego potrzeb przede wszystkim. Nie chodzi o to, że przecież tak powinno być wszędzie. Chodzi o to, że Nikon sam oparł na tym swoją markę - w pewien sposób sprzedając swóje produkty cały czas nam to obiecuje, a tego po prostu nie ma.
Jesli chodzi o świadomość niezawodności to same podróże aparatów w kosmos nie wystarczą - tu na ziemi potrzeba wsparcia dobrego serwisu, które zostało na przecież obiecane. Nadal wierzę, że to możliwe - tyle tylko, że nie bez wysiłku.

mcl
15-04-2010, 12:39
Czy żółta firma pl ma jakiś adres e-mail, na który można coś napisać? Znalazłem tylko e-mail webmastera i helpdesk techniczny.

Edit: Strona znowu się im krzaczy: "No suitable nodes are available to serve your request."

Bartek - NinoVeron
15-04-2010, 12:42
żałosna firma!

po takim numerze i zastraszaniu - proponowałbym w odpowiedzi jeszcze bardziej zareklamować i wypromować tą stronę :)

domelmel
15-04-2010, 12:45
Jakis czas temu rowniez doradzilem znajomemu zakup aparatu marki "żółtego aparatu" ale to byl moj ostatni raz. Wiecej takiego bledu nie uczynie, bede polecal konkurencje i oczywiscie nie omieszkam wspomniec jak sie traktuje spolecznosc uzytkownikow marki "żółtego aparatu". To taki moj maly kamyczek do ich ogrodka.

domelmel
15-04-2010, 12:58
żałosna firma!

po takim numerze i zastraszaniu - proponowałbym w odpowiedzi jeszcze bardziej zareklamować i wypromować tą stronę :)

Wspomniany tu juz gdzies w watku "banerek" bylby swietna forma. Zainteresowane osoby moglyby wkleic go na swoich stronach internetowych. Moja stronka jest w produkcji i jak tylko bedzie taki banerek dostepny to go dokleje do kodu :)

Nie dajmy sie zastraszyc jakiemus panu dyrektorkowi z "żółtej firmy"

mini21
15-04-2010, 13:11
PS. Wiedziałem, że skrót ZSF z czymś mi się kojarzy i własnie sobie przypomniałem: Zespół Szkół Fototechnicznych na Spokojnej 13 w Warszawie. :)

A ja tyle się głowiłem, skąd znam ten skrót!
Parę miesięcy już tam nie chodzę i zapomniałem :wink:

Ja czekam na baner, bo ta cała sprawa to dla mnie jakaś błazenada.

Napisano tu już wszystko, więc raczej nic więcej nie dodam, jednak ja bym nie odpuścił.
Niech przyślą ci oryginalne pismo z Nikon Japan z podpisem prezesa czy kogo tam jeszcze.

Póki PolishNIKONserwis nie narobił tyle smrodu NP, to jakoś nie mieli zastrzeżeń, teraz nagle do nich coś dotarło.
Skoro wolą walczyć, zamiast coś zmienić, to zrobiłbym wszystko, żeby jeszcze bardziej napsuć im krwi.

Czornyj
15-04-2010, 13:19
Nie dajmy sie zastraszyc jakiemus panu dyrektorkowi z "żółtej firmy"

Nie utożsamiał bym tego problemu z "żółtą firmą" - problem jest z jej polskim oddziałem. Kiepski serwis - kiepskim serwisem, ale działania odwetowe i bezpodstawne nękanie twórcy strony - to jest już mocno niepoważne.

Osobiście niczego nie będę zalepiał - po prostu w przypadku kolejnych zakupów oleję polską dystrybucję i zrezygnuję z korzystania z usług polskiego serwisu, w obecnych realiach nie stanowi to większego problemu ani kosztu.

docxxx
15-04-2010, 13:24
Nie utożsamiał bym tego problemu z "żółtą firmą" - problem jest z jej polskim oddziałem.


Wlasnie chcialem cytowac kolegow i wyjasniac, ale juz napisales podsumowanie

prz3mo
15-04-2010, 13:27
Taki dziwny pomysł mi przyszedł do głowy: proponuję na znak protestu pozaklejać logo na żółto.


ciiiiichooo.... Bo Cię pozwą do sądu, że ukrywasz logo firmy ;) Bo pewnie jakby poszukać to może i to jest zabronione :)

slav1973
15-04-2010, 13:58
:D

RomanZWrocławia
15-04-2010, 14:05
Czornyj napisał:
"Osobiście niczego nie będę zalepiał - po prostu w przypadku kolejnych zakupów oleję polską dystrybucję i zrezygnuję z korzystania z usług polskiego serwisu, w obecnych realiach nie stanowi to większego problemu ani kosztu."

A to stosuję od pierwszego N8008s którego miałem. Do tej pory miałem 6 aparatów i wiele firmowych obiektywów. Wszystkie zakupy nowego sprzętu wzbogaciły sklepy w Nowym Jorku.

Bonzo
15-04-2010, 14:15
do czasu aż sprawa nie trafi do UWAGI nie ma szans na cokolwiek :) będą straszyć,zamykać portale itd bo tak niestety działają korporacje tam liczy się tylko zysk i nic więcej także w cuda wianki na poprawe nie ma co liczyć ;) a odgórnie z centrali dostali pewnie wytyczne "uciszyć sprawe" a nie poprawić obsługe ;)

Erie
15-04-2010, 14:44
ciiiiichooo.... Bo Cię pozwą do sądu, że ukrywasz logo firmy ;) Bo pewnie jakby poszukać to może i to jest zabronione :)

a może wystawmy im wszyscy którzy korzystają z Nikonów i mają swoją działalność fakturki za reklamę :D

arturs
15-04-2010, 14:48
a może jest na forum ktoś związany zawodowo z jakąś telewizją czy innym medium i poświęciłby chwilę na napisanie ze służbowego maila paru pytań do NP? mam jakieś dziwnie przeczucie że telefon z TVNu 24 czy innego RMFu z zapytaniem o te działania mógłby zdziałać cuda..

miron19j
15-04-2010, 15:12
a może jest na forum ktoś związany zawodowo z jakąś telewizją czy innym medium i poświęciłby chwilę na napisanie ze służbowego maila paru pytań do NP? mam jakieś dziwnie przeczucie że telefon z TVNu 24 czy innego RMFu z zapytaniem o te działania mógłby zdziałać cuda..
wysyłałem zapytania w imieniu Wiadomości24.pl, które są częścią PolskaPresse. Skądinąd duży koncern medialny. Zostałem olany, nie dostałem odpiwiedzi.

lewAp7
15-04-2010, 16:06
Nie utożsamiał bym tego problemu z "żółtą firmą" - problem jest z jej polskim oddziałem.
Jeśli centrala nie widzi (lub nie chce zobaczyć) problemu z jej polskim oddziałem, to jak najbardziej należy utożsamiać ten problem z "żółtą firmą". Może wtedy szybciej zobaczy i w przyszłości nie dopuści do takiej żenady w żadnym ze swoich oddziałów... "N Polska" jest przedstawicielem "N Świat" - dla mnie to i to, to "N". Dla mnie cały "N", to jedno wielkie "żenua" - a zapracował na to tylko jeden malutki oddział istniejący gdzieś na krańcu świata...

W przyszłości zamierzam kupować jeszcze produkty foto, jednak te zaczynające się na N będę brał pod uwagę na samiuśkim końcu... zgadnijcie (ci co pracujecie dla Nikona) czyich produktów nie będę polecał, a wręcz odradzał? :smile:

egoiste
15-04-2010, 16:27
docxxx mysle ze ten temat TVN UWAGA kupi od reki ...
fajnie by bylo gdyby z kamerami poszli na POdstepu i poprosili o wyjasnienie zamieszania ,

Bonzo
15-04-2010, 17:00
no i kogoś medialnego trzeba wybrać ;) bo napewno będą chcieli mieć kilku użytkowników na wizji ;) w tych czasach TV ma taką siłe że żadna korporacja z nimi nie fika a wręcz boi się nagonki medialnej. Jak i jedni tak i drudzy maja brygady prawników i kase na to żeby się wspólnie ciągać po sądach, a jeden maluczki użytkownik aparatu może jedynie sobie popisać na forum ;)

Na TVN Turbo jest taki program o reklamacjach i naprawach gwarancyjnych z tym że samochodów i jak tylko TVN się zjawi nagle wszystko się da naprawić :D a właściciel bryki sam latał ze 2 lata żeby swoje odebrać ;)

[Mariusz]
15-04-2010, 18:38
http://uwaga.onet.pl/kontakt.html Im więcej zgłoszeń tym lepiej ;)

Władca Pixeli
15-04-2010, 19:11
Wygląda na to, że ktoś wpadł na pomysł że jak stara domena przestanie pracować to zyskają na czasie, zanim nowa będzie widoczna na wyszukiwarkach. Później można się spodziewać kolejnego podobnego kroku.

Myślę, że należy od razu poinformować wszystkie portale które kiedyś pisały o NPS (fotopolis, optyczne itd) o zaistniałej sytuacji. To pozwoli natychmiast nagłośnić ponownie.

docxxx
15-04-2010, 19:19
Myślę, że należy od razu poinformować wszystkie portale które kiedyś pisały o NPS (fotopolis, optyczne itd) o zaistniałej sytuacji.

...

jpyt
15-04-2010, 20:04
http://uwaga.onet.pl/kontakt.html Im więcej zgłoszeń tym lepiej ;)

OK no to ja już wysłałem.

I jeszcze deklaracja:
Stanowczo nie akceptuję metod stosowanych przez Nikona, jest mi przykro że jestem posiadaczem tego sprzętu i przy najbliższej okazji pozbycia się szklarni przesiądę się na Canona.

miron19j
15-04-2010, 20:43
I jeszcze deklaracja:
Stanowczo nie akceptuję metod stosowanych przez Nikona, jest mi przykro że jestem posiadaczem tego sprzętu i przy najbliższej okazji pozbycia się szklarni przesiądę się na Canona.
a ja wprost przeciwnie:
jestem zadowolony z tego, że posiadam sprzęt marki Nikon. Ale jakiekolwiek zakupy czy naprawy będę wykonywał poza polską siecią dystrybucyjną.

Waldo11
15-04-2010, 22:08
Sprawa jest ciekawa. Ewidentnie widać tu próbę wywarcia presji, a nawet zastraszania kolegi Docxxx. Pismo opublikowane na polishnikonservice.com (na razie będę używał tej nazwy) jawnie i wyraźnie sugeruje podjęcie działań odwetowych wobec właściciela tej strony pod pozorem:
1. rzekomego naruszenia praw do tzw. >słownego znaku towarowego „Nikon”<
2. rzekomego naruszenia ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji poprzez domniemane przez Pana Piotra Przychodzienia „wprowadzanie w błąd klientów co do tożsamości Państwa przedsiębiorstwa” / strony polishnikonserwice.pl –komentaż mój/.

Nawet na tzw. chłopski rozum zarzuty te są nie do obrony. Analizując dokładniej, a zrobiło to już kilka osób przede mną można stwierdzić że:
Ad 1. Nie ma wykładni prawnej, ani w Polsce ani w innych krajach wskazującej jednoznacznie na to, że użycie nawet słownego znaku towarowego jako części nazwy domeny strony o charakterze informacyjnym (przykłady: nikonrumors, nikonians i inne), dodatkowo ewidentnie na innym polu eksploatacji (informacja, a nie produkcja, handel i serwis), dodatkowo nie przez przedsiębiorcę, a osobę fizyczną, dodatkowo nie osiągającą żadnych profitów z prowadzenia serwisu informacyjnego – narusza interesy właściciela chronionego znaku słownego. Być może naruszałoby to jego interesy gdyby dało się udowodnić, że publikowane informacje stawiają firmę Nikon w złym świetle i są jednocześnie nieprawdziwe. Nic na to jednak nie wskazuje.

Ad 2. Na stronie zawsze były wyraźne informacje że nie jest ona związana w jakikolwiek sposób z Nikon Polska, a jej celem jest publikacja doświadczeń UŻYTKOWNIKÓW wyrobów Nikona w kontaktach z jego serwisem w Polsce. Jakiekolwiek wprowadzanie w błąd klientów Nikona nie mogło mieć więc miejsca. Ewidentnie.

Ewidentnie natomiast istnienie tej strony szkodzi interesom Nikona w Polsce, a może i nie tylko (fakt zaistnienia tej strony oraz przyczyna jej powstania zostały zauważone przez portale fotograficzne nie tylko w Polsce). Ewidentnie problem mają PR-owcy. Jest jakaś reklama, jest jakiś NPS, a tu nagle szumią i to całkiem głośno jacyś niezadowoleni i psują im robotę.
Docxxx pisze że to co opublikował jest wierzchołkiem góry lodowej. I pewnie tak jest. List dyrektora generalnego Nikon Polska należy przetłumaczyć z polskiego na nasze mniej więcej tak:
„ Słuchajcie no Gąsiewski, mamy wynajętych cwanych prawników i dostateczny budżet, aby >przekonać Ciebie, malutkiego< że błądzisz, i zobaczysz że za rok , półtora albo odwołasz wszystko, albo Cię z torbami puścimy, mamy czas , pieniądze, oraz błogosławieństwo „najwyższych czynników”, więc może przemyśl jeszcze raz to wszystko, co będziesz sobie życie niepotrzebnie komplikował”

Prawdziwą intencją tegoż listu nie jest przecież usunięcie słowa „Nikon” z nazwy strony, tylko usunięcie całej strony.
I to jest działanie ewidentnie naruszające prawa konsumentów do wymiany informacji.

Nikogo w NP nie interesuje jakiś Czornyj, czy paru innych, którzy kupią sprzęt za granicą. Natomiast bardzo ich interesuje wyciszenie głosów niezadowolonych konsumentów, zwłaszcza że jakby zaczęli się organizować. To psuje PR. Ale zamiast konsekwentnie naprawiać błędy we własnym działaniu – Nikon Polska podejmuje ewidentne działania odwetowe wobec krytyków tych błędów. A szkoda, bo jak wielu zauważyło w serwisie zaczęło się poprawiać, było sporo pozytywnych komentarzy ostatnio, nawet na polischnikonservice.com i nie tylko od ludzi będących w NPS.
Wystarczyło utrzymać pozytywne tendencje. Ale nie – Pan Dyrektor musiał zaryczeć i pogrozić palcem. Znowu jakieś działania bez klasy i bez sensu. Powinien raczej zacząć się zastanawiać czy nie zrobił tego „w złą godzinę”

Panowie:
Wypadałoby zareagować i wyraźnie zaznaczyć że środowisko entuzjastów Nikona (sam zaraziłem już dwóch znajomych, dwóch następnych jest w drodze do zakupu) nie akceptuje takich działań, uważa je za wręcz wrogie wobec klientów, a nasza sympatia do marki nie jest bezgraniczna i kiedyś może się wyczerpać. I że protestujemy głośno przeciw naruszaniu naszych praw z tytułu gwarancji, dostępności do serwisu i części (problem sprzedaży części nadal jest nierozwiązany) a już w szczególności do wymiany informacji. Tylko patrzeć jak Admin zostanie „poproszony” o likwidację działu serwis.

Słusznie ktoś zauważył że być może znów nastał czas akcji wysyłania listów do NP.
Ale jak ktoś inny zauważył, to forum jak i strona polishnikonservice jest regularnie czytana przez pracowników NP, więc może otrzeźwienie samo przyjdzie…

Jak nie przyjdzie, chyba zaczniemy zrzutkę dla Docxxx na pomoc prawną (ja całkiem poważnie).

Smutno pisać takie rzeczy w czas żałoby….

kiemlo
15-04-2010, 22:29
Wygląda na to, że ktoś wpadł na pomysł że jak stara domena przestanie pracować to zyskają na czasie, zanim nowa będzie widoczna na wyszukiwarkach. Później można się spodziewać kolejnego podobnego kroku.
Na szczeście jest uruchomione stałe przekierowanie ze starej domeny na nową - powinno to przejść bez większych strat, jeśli chodzi o pozycję w wyszukiwarkach.

docxxx
15-04-2010, 22:43
A szkoda, bo jak wielu zauważyło w serwisie zaczęło się poprawiać, było sporo pozytywnych komentarzy ostatnio, nawet na polischnikonservice.com i nie tylko od ludzi będących w NPS.


To prawda. Bylo coraz wiecej glosow pozytywnych (a w ostatnich dniach tylko na "+"). Nie rozumiem tego kroku.

miron19j
15-04-2010, 23:13
To prawda. Bylo coraz wiecej glosow pozytywnych (a w ostatnich dniach tylko na "+"). Nie rozumiem tego kroku.
a ja rozumiem (przynajmniej tak mi się wydaje)
ktoś wyżej zadał NP niewygodne pytanie o polski serwis. A panu prezesowi wyszła słoma z butów. Zamiast próbować zaradzić problemowi, próbuje zastraszyć Doxxxa i wyciszyć sprawę. Co to jemu, wielkiemu Panu Prezesowi, jakiś szaraczek będzie robił koło pióra.
Jak dowodzi moje doświadczenie życiowe, zawsze tak jest, jak się mentalne kmioty dorwą do władzy.
No. A teraz NP może na mnie nasłać ABW, CBA, BOR i cały Sąd Najwyższy ;-)

docxxx
15-04-2010, 23:20
Nie chce nic mowic, ale po publikacji na Optyczne newsa dot. PNS -> ZSF, tenze serwis przestal dzialac:mrgreen:

miron19j
15-04-2010, 23:28
Nie chce nic mowic, ale po publikacji na Optyczne newsa dot. PNS -> ZSF, tenze serwis przestal dzialac:mrgreen:
w razie co, zrobię Ci miejsce na moim serwerze. Mam cba w adresie, tego nie ruszą
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)

docxxx
15-04-2010, 23:33
Nie nie, Optyczne.pl przestalo dzialac przez 10 minut :mrgreen:

Bonzo
15-04-2010, 23:39
ciekawe ile wpisów pójdzie do uwagi :) dawajcie w każdym wpisie link do strony PNSZSF :)

Yanek
16-04-2010, 09:36
Oj poczytajcie sobie o cybersquatingu. Już było kilku twardych, którzy chcieli się dorobić na polskich wersjach domen znanych firm. Było kilka spraw, każdy zapłacił po kilkadziesiąt tysięcy i już się raczej nikt nie wychyla. Co więcej pozywająca firma nie ma żadnego obowiązku polubownego załatwiania sprawy. To nie to, że ktoś poprosi o usunięcie lub przekazanie praw - jak się uprą od razu pozew i papa.

No tu bym polemizował. Poczytaj chociażby np. o sądowej historii domeny yamaha.pl

Myślę, że udałoby się udowodnić, że strona działa dla dobra firmy Nikon, bo przecież lepsze działanie servisu jest na korzyść firmy, a taki jak dla mnie, jest cel działa strony.

W maju wybieram się na szkolenie z prawa własności intelektualnej. Zapytam prawników którzy się tym zajmują jakie jest ich zdanie w tym temacie.

kruszyna
16-04-2010, 10:04
Coś mi jednak się wydaje że zabolało kiwanie paluszkiem od góry dla polskiego oddziału. Sprzedaż spadła, serwis zrobił się pusty ( stąd lepsze wyniki) Trzeba tłumaczyć teraz centrali co się dzieje. Pierwsze tak zwane przez wielu zastraszenie miało swój wynik o który chodziło dla nadawcy listu. Zobaczyli w końcu niestety czy jesteśmy szczwani i odporni na prosty list. W jakiej sytuacji się znajdujemy jako ci źli. Teraz widzą że wystarczy wysłać list wygenerowany przez prawnika (trochę śmiesznego nie oszukujmy się) aby wyłonić jak zareagujemy. To ich pierwszy krok z całego misternego planu. Jak właściciel odstąpił od adresu bo przecież to nikomu nie potrzebne bo wystarczy być ok wobec użytkowników. Wydawać by się mogło że powoli rozgryzają punkt w który mogą uderzyć. Osobiście jak bym nie był wałkoniem lub miał jak pomóc poszedł bym z tym do TV, oczywiście poprzez delikatne naprowadzenie ich samych aby mieli tę gwarancję że odkryli, co tak naprawdę się dzieje ze zwykłymi użytkownikami sprzętu. Pomijam że jak wysyłam sprzęt podobny bo elektroniczny do serwisu to mnie po dwóch, dwóch i pół roku korzystania ze sprzętu na gwarancji miła pani przeprasza że tak długo (3 dni, tydzień, 2 tygodnie) musiałem czekać na nowy egzemplarz swojego sprzętu. I nie pisze tu o totalnie chińskiej produkcji, masowej, drogiej, taniej...
Muszę stwierdzić jednak że po wyczytaniu kilku zdań między postami (więcej nie rozszyfrowałem) chciałbym aby stary adres został. Niestety nie możemy tego wymagać od kolegi prowadzącego witrynę i tego nie róbmy.
No chyba że ktoś z forum ma fortunę i bez pardonu i wczytywania się już dłużej w tą błazenadę ze strony Nikon Polska weźmie to w swoje ręce.

Keek
16-04-2010, 11:10
Zamiast ZSF powinno byc nikonowyproblemserwisowy.info :D

doomin
16-04-2010, 12:23
Czy jednak tematu nie powinno podjąć to forum - w końcu to użytkownicy tego sprzętu. Może warto byłoby złożyć się po kilkadziesiąt złotych i wynająć biuro prawne. Sprawa ruszyła, bo ktoś kogoś pogonił i kazał zrobić porządek ale czy to powinno tak wyglądać ? Firma N potraktowała tym pismem użytkowników swojego sprzętu niepoważnie. Może czas żeby nas traktowano inaczej. Mam bardzo mieszane uczucia i osobiście nie chciałbym zmieniać firmy, rozważam zakup sprzętu w Niemczech i ewentualne serwisowanie go też tam.

ku6i
16-04-2010, 13:01
Czy jednak tematu nie powinno podjąć to forum - w końcu to użytkownicy tego sprzętu. Może warto byłoby złożyć się po kilkadziesiąt złotych i wynająć biuro prawne. Sprawa ruszyła, bo ktoś kogoś pogonił i kazał zrobić porządek ale czy to powinno tak wyglądać ? Firma N potraktowała tym pismem użytkowników swojego sprzętu niepoważnie. Może czas żeby nas traktowano inaczej. Mam bardzo mieszane uczucia i osobiście nie chciałbym zmieniać firmy, rozważam zakup sprzętu w Niemczech i ewentualne serwisowanie go też tam.

No to leć, organizuj, chętnie się dorzucę. Może nie dokładaj innym pracy, ok?

MarcinPoland
16-04-2010, 13:17
nie mozna pociagnac kogos do odpowiedzialnosci za to ze publikuje prawde nawet jesli ta szkodzi wizerunkowi! (sa dowody, numery zlecen iz przedstawione historie to prawda!)

nie mozna pociagnac do odpowiedzialnosci autorow wlascicieli strony, poniewaz nie czerpia zadnych dochodow wykorzystujac nazwy zatrzezone

te historie to sytuacje ktore mialy miejsce, nie sa to zdne oszczerstwa
to problem firmy ze prawdziwe sytuacje szkodza jej wizerunkowi

to pismo to straszak!

idac tym tropem, mozna by bylo zastraszyc kazda gazete po publikacji artykulu iz jakas firma dala ciala

wyobrazacie sobie pozwy toyoty w stosunku do mediow za to ze pisza o usterkach toyoty?? za to ze szkaluja dobre imie toyoty??


jestem ciekaw co powie na to rzecznik praw obywatelski i rzecznik praw konsumenta!
rozdmuchajcie jeszcze bardziej ta sprawe i sie przekonamy, dopiero wtedy nikon podkuli ogon ze wstydu

Erie
16-04-2010, 13:29
nie mozna pociagnac kogos do odpowiedzialnosci za to ze publikuje prawde nawet jesli ta szkodzi wizerunkowi! (sa dowody, numery zlecen iz przedstawione historie to prawda!)

nie mozna pociagnac do odpowiedzialnosci autorow wlascicieli strony, poniewaz nie czerpia zadnych dochodow wykorzystujac nazwy zatrzezone

te historie to sytuacje ktore mialy miejsce, nie sa to zdne oszczerstwa
to problem firmy ze prawdziwe sytuacje szkodza jej wizerunkowi

to pismo to straszak!

idac tym tropem, mozna by bylo zastraszyc kazda gazete po publikacji artykulu iz jakas firma dala ciala

wyobrazacie sobie pozwy toyoty w stosunku do mediow za to ze pisza o usterkach toyoty?? za to ze szkaluja dobre imie toyoty??


jestem ciekaw co powie na to rzecznik praw obywatelski i rzecznik praw konsumenta!
rozdmuchajcie jeszcze bardziej ta sprawe i sie przekonamy, dopiero wtedy nikon podkuli ogon ze wstydu

rzecznik praw obywatelskich olał sprawę - osobiście dzwoniłem, UOKiK stwierdził że to nie jest w ich polu zainteresowań (sic!) :( - dzwoniłem zarówno prywatnie jak i służbowo :(

emkg
17-04-2010, 11:49
postępowanie pana dyrektora P. - naganne

doomin
19-04-2010, 08:03
No to leć, organizuj, chętnie się dorzucę. Może nie dokładaj innym pracy, ok?

Niegrzeczna ta twoja wypowiedz więc odpowiem ci tak :
Jak przetrzymają twój sprzęt parę miesięcy to sam będziesz organizował i płakał na forum jaki to niedobry serwis.

Erie
19-04-2010, 08:45
Niegrzeczna ta twoja wypowiedz więc odpowiem ci tak :
Jak przetrzymają twój sprzęt parę miesięcy to sam będziesz organizował i płakał na forum jaki to niedobry serwis.

mam wrażenie, że Twemu rozmówcy chodziło o to, że dużo ludzi dużo mówi co inni powinni zrobić, a sami nic nie robią, a nie o to, że sprawa jest niesłuszna i niepotrzebna

ku6i
20-04-2010, 00:31
Erie dobrze odczytał moje słowa. Broń boże nie bronię serwisu, bo to jest cyrk na kółkach i poligamia, ale może nie mówmy innym co mają robić, zwłaszcza jeśli tak naprawdę chodzi także o nasz interes.

MikeS
20-04-2010, 16:34
Koledzy, po zmianie na ZSF tez myslalem, ze jest ok, bo "poszedlem na reke". Okazuje sie, ze... Ech, nie mowmy lepiej.

JK, nie napisze za duzo, ale powiem tylko tyle: to tylko wierzcholek gory lodowej.

Przemilcze to... Bystry uzytkownik zauwazy... (A i tak wszystkiego nie wiecie...)

Mi tez nie.
Pisalem to juz setki razy. Sami sobie bata ukrecili. Czlowiek idzie im na reke, zmienia domene, a tu taka heca.


Mam nieodparte wrażenie że oni chcą unicestwić tą stronę raz na zawsze.

Grzybu
20-04-2010, 17:16
Wydaje mi się że Docxxx bardzo dobrze postąpił, że bez większej "wojny" zmienił nazwę. Problem w tym, że Nikon Polska nie rozumie, że to jest "głos ludu" który woła o lepszy serwis, a nie próba oczerniania marki. Jestem pełen podziwu dla twórcy strony i oby mu nie zabrakło samozaparcia w tym co robi. Wpadł mi jeszcze do głowy taki pomysł (jakże okrutny ;) ) że gdyby NP w dalszym ciągu grał nie fair to można by było zarejestrować domenę (już z nazwą PSN) na jakimś serwerze japońskim lub holenderskim i zrobić przekierowanie. Ciężko by było NP zainterweniować bez wiedzy Nikon EU lub Nikon JP.

docxxx
20-04-2010, 19:08
Wydaje mi się że Docxxx bardzo dobrze postąpił, że bez większej "wojny" zmienił nazwę. Problem w tym, że Nikon Polska nie rozumie, że to jest "głos ludu" który woła o lepszy serwis, a nie próba oczerniania marki. Jestem pełen podziwu dla twórcy strony i oby mu nie zabrakło samozaparcia w tym co robi. Wpadł mi jeszcze do głowy taki pomysł (jakże okrutny ;) ) że gdyby NP w dalszym ciągu grał nie fair to można by było zarejestrować domenę (już z nazwą PSN) na jakimś serwerze japońskim lub holenderskim i zrobić przekierowanie. Ciężko by było NP zainterweniować bez wiedzy Nikon EU lub Nikon JP.

Wlasnie tego nie chce robic. Nie chce bawic sie w kotka i myszke. Nie na tym rzecz polega! Chcemy poprawy jakosci serwisu. Czy to takie trudne do zrozumienia?

miron19j
20-04-2010, 19:57
Chcemy poprawy jakosci serwisu. Czy to takie trudne do zrozumienia?
dla nas tak. Ale dla NP chyba już nie :twisted:

Grzybu
20-04-2010, 20:51
Wlasnie tego nie chce robic. Nie chce bawic sie w kotka i myszke. Nie na tym rzecz polega! Chcemy poprawy jakosci serwisu. Czy to takie trudne do zrozumienia?
To nie jest trudne do zrozumienia, a raczej jasne i bardzo zrozumiałe. Uważam też, że to najlepsze wyjście (zmiana nazwy serwisu) z obecnej sytuacji i mało kogo byłoby stać (znając postawę większości z nas) na taką "uległość" (z resztą napisałem to w poprzednim poście). Mój post pisany był trochę z przymrużeniem oka, aczkolwiek należałoby rozważyć też różne rozwiązania. Powtarzam, rozważyć nie koniecznie stosować. Nie potrzebnie się natomiast unosisz. Nie rozmawiasz przecież z półgłówkami, poza tym polepszenie działania serwisu jest w interesie nas wszystkich.

eskimos
20-04-2010, 20:59
dla nas tak. Ale dla NP chyba już nie :twisted:

Chyba powinno być na odwrót "dla nas nie ale dla NP tak" :)

docxxx
20-04-2010, 21:04
Nie potrzebnie się natomiast unosisz. Nie rozmawiasz przecież z półgłówkami, poza tym polepszenie działania serwisu jest w interesie nas wszystkich.

Nie unioslem sie. Tak wynikalo z mojej wypowiedzi?:roll:

freefly
21-04-2010, 00:36
Kiedy witryna FreeLegoPorn.com zaczęła publikować pornograficzne obrazki tworzone z klocków lego, właściciel marki Lego zareagował szybko: złożył skargę do Arbitration and Mediation Center przy WIPO (World Intellectual Property Organization), które wydało orzeczenie na jego korzyść - w konsekwencji rejestrator domeny zamknął witrynę i przekazał nazwę domeny firmie Lego.

Orzeczenie było zgodne z procesem Uniform Domain Name Dispute Resolution Policy (UDRP), który jest zestawem procedur ustanowionym przez ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), służących do rozstrzygania sporów związanych z problemem nieuprawnionego wykorzystywania marek w nazwach domen. Niekiedy spory rozstrzygane są w sądach i wtedy wyrok sądowy ma wyższą moc prawną niż decyzja ICANN.



Głośnym przykładem polskiego cybersquattingu była sprawa sprzed kilku lat łódzkiej firmy Microsoft, zajmującej się handlem ziołami, która zarejestrowała wolną wtedy domenę microsoft.pl. Microsoft zażądał od właściciela firmy, Roberta Rudeckiego, odszkodowania i odstąpienia domeny za darmo. Przeprowadzony w 2004 r. proces sądowy doprowadził do zakazu używania słowa "Microsoft" w nazwie firmy i domen internetowych Rudeckiego oraz zasądzenia na rzecz koncernu odszkodowania. Sąd polubowny ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji uznał, że w momencie rejestracji domeny marka "Microsoft" była już w Polsce powszechnie znana.

Spory dotyczące nazw w ramach domeny ".pl" są rozpatrywane przed jednym z sądów polubownych lub przed sądem powszechnym. Sądy polubowne działają przy instytucjach, z którymi Krajowy Rejestr Domen zawarł porozumienia o współpracy w zakresie rozstrzygania sporów. Są to:
. Sąd Polubowny ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji;
. Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie;
. The World Intellectual Property Organization Arbitration and Mediation Center (Centrum Mediacji i Arbitrażu przy Światowej Organizacji Własności Intelektualnej).

Cybersquatting a EURO 2012
Imprezy tego rodzaju jak mistrzostwa Europy w piłce nożnej to znakomita okazja dla cybersquattersów. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że gdy ogłaszano decyzję o miejscu organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, domeny euro2012.pl, euro2012.com czy euro2012.net już były zarejestrowane i tylko jedna z nich przez organizację odpowiedzialną za przygotowanie mistrzostw. Pozostałe zostały przechwycone przez cybersquattersów.
Do UEFA należą domeny: euro2012.com, .info i .biz, natomiast euro2012.org, .net, .pl, .biz.pl, .org.pl, .net.pl, .info.pl i inne - do osób prywatnych i firm niezwiązanych z mistrzostwami. Na przykład na stronie www. euro2012.pl prowadzony jest serwis poświęcony wydarzeniom związanym z przygotowaniami do Mistrzostw Europy, ale nie tworzą go ani UEFA, ani PZPN.
Czy PZPN bądź UEFA nie będą miały problemu w odebraniu domen, których nazwy zawierają ciąg znaków "euro2012"? Nazwy domen nie są objęte ochroną z urzędu i każda sprawa musi być rozpatrywana indywidualnie. Można się spodziewać, że właściciele domen związanych z EURO 2012 zechcą na tych domenach zarobić: albo odsprzedając prawa do nazwy, albo uruchamiając serwis związany z EURO 2012 i zarabiając na reklamach.
Jeżeli jednak nazwy domen zawierające EURO 2012 będą identyfikować serwisy poświęcone mistrzostwom, to sąd może dopatrzyć się naruszenia prawa do nazwy - EURO 2012 jest znakiem towarowym zastrzeżonym przez UEFA.

To fragmenty tekstu, który przesłał mi znajomy prawnik.

docxxx
21-04-2010, 07:41
Kiedy witryna FreeLegoPorn.com
Nie uwazasz, ze to raczej inny kaliber? :roll:





Głośnym przykładem polskiego cybersquattingu była sprawa sprzed kilku lat łódzkiej firmy Microsoft, zajmującej się handlem ziołami




Cybersquatting a EURO 2012
Można się spodziewać, że właściciele domen związanych z EURO 2012 zechcą na tych domenach zarobić: albo odsprzedając prawa do nazwy, albo uruchamiając serwis związany z EURO 2012 i zarabiając na reklamach.

Erie
21-04-2010, 07:41
Freefly, ten przykład z Lego powiedzmy, że rozumiem - ktoś narażał Lego na straty wizerunku, chociaż tak naprawdę też jest niesłuszny - abstrahując od słuszności propagowania pornografii to skoro z Lego można robić rzeźby to można i pornograficzne obrazki - ten ktoś ukradł te klocki czy je kupił? skoro kupił to może je wykorzystać do takigo celu jaki mu się podoba, łącznie z tym że może sobie z nich domek wybudować dla lalek.

Drugi przykład jest już EWIDENTNYM wymuszeniem ze strony sq... z M$ - firma handlująca ziołami zarejestrowała sobie taką domenę jaką zarejestrowała, tak samo jak nadała sobie nazwę jaką nadała. Skoro zostało to dopuszczone to M$ co najwyżej powinien się w plecy pocałować. M$ hadluje ziołami? Nie? To w takim układzie ta firma nie była ich konkurencją na tym polu i właściciele tej firmy mogli sobie nadać nazwę firmy właśnie Microsoft. Następnie zarejestrowali sobie domenę zgodnie z nazwą ich firmy i niech M$ spada. A że sąd polubowny zadziałał jak zadziałał - no cóż... kasa, panie, kasa.

Canokin
21-04-2010, 09:04
Zgadzam się z Tobą. To jakieś nieporozumienie, że firma może sobie po np. 5 latach przypomnieć, że chce mieć witrynę ze swoją nazwą. Skoro chce to niech placi temu kto ją kupil i przez te 5 lat trzymal. Można przyjąć, że treści na takich stronach nie powinny być dla nich konkurencją, bo wprowadzają w bląd odwiedzających itd. Ale samo przekazywanie nazwy to już chyba grube nadużycie.
Ale to tak wszystko w ramach OT ;)

freefly
21-04-2010, 11:09
Kilkanaście lat temu Kraft Foods wygrał we Francji w sądzie z krawcową o imieniu Milka, która zarejestrowała sobie domenę milka.fr na potrzeby swojego zakładu krawieckiego. Francuski sąd zakazał jej używania tej domeny. W uzasadnieniu sąd orzekł, że nazwa domeny może wprowadzać w błąd klientów właściciela zarejestrowanej marki, pomimo tego, że milka.fr była stroną która nie miała nic wspólnego z czekoladą.
Mało tego, gdy kobieta rejestrowała sobie domenę, Kraft Foods nie był właścicielem marki Milka.
Było o tym w TVN CNBC Biznes.

A tak w ogóle:
Według polskiego prawa cybersquatting jest niedozwolony i sprzeczny m.in. z ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
Art. 14. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim lub innym przedsiębiorcy albo przedsiębiorstwie, w celu przysporzenia korzyści lub wyrządzenia szkody.
2. Wiadomościami, o których mowa w ust. 1, są nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd informacje, w szczególności o:
1) osobach kierujących przedsiębiorstwem;
2) wytwarzanych towarach lub świadczonych usługach;
3) stosowanych cenach;
4) sytuacji gospodarczej lub prawnej.
3. Rozpowszechnianiem wiadomości, o których mowa w ust. 1, jest również posługiwanie się:
1) nieprzysługującymi lub nieścisłymi tytułami, stopniami albo innymi informacjami o kwalifikacjach pracowników;
2) nieprawdziwymi atestami;
3) nierzetelnymi wynikami badań;

Art. 16. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest w szczególności:
7) (5) (http://lex.pl/bap/student/Dz.U.2003.153.1503.html#prz4)nie wykorzystuje w nieuczciwy sposób renomy znaku towarowego, oznaczenia przedsiębiorstwa lub innego oznaczenia odróżniającego konkurenta ani też chronionego oznaczenia geograficznego lub chronionej nazwy pochodzenia produktów konkurencyjnych;
4) nierzetelnymi informacjami o wyróżnieniach lub oznaczeniach produktów lub usług.

kisio
21-04-2010, 11:47
Prawa do nazw w internecie to generalnie dość ciekawy problem. Sensownych nazw jest mniej niż chętnych. Komu na przykład powinno przysługiwać prawo do domeny składającej się z jego nazwiska? Kto pierwszy ten lepszy? To przypomina dziki zachód. A co jeśli jakaś firemka na drugim końcu świata ma taką właśnie nazwę? Wg przytoczonego przykładu Milki pewnie odebrała by w sądzie prawa do domeny.
Internet staje się zbyt ważnym aspektem życia, żeby takie kwestie nie były regulowane.

edit:
u Gibsona był jegomość, który miał dwa komputery - jeden wyszukiwał nazwę, która nie jest jeszcze nigdzie zarejestrowana a drugi sprawdzał czy w którymkolwiek z języków świata nie oznacza to przypadkiem czegoś obraźliwego. Doganiamy fantastykę ;)

docxxx
21-04-2010, 11:52
Kilkanaście lat temu Kraft Foods wygrał we Francji w sądzie z krawcową o imieniu Milka, która zarejestrowała sobie domenę milka.fr na potrzeby swojego zakładu krawieckiego. Francuski sąd zakazał jej używania tej domeny. W uzasadnieniu sąd orzekł, że nazwa domeny może wprowadzać w błąd klientów właściciela zarejestrowanej marki, pomimo tego, że milka.fr była stroną która nie miała nic wspólnego z czekoladą.
Mało tego, gdy kobieta rejestrowała sobie domenę, Kraft Foods nie był właścicielem marki Milka.
Było o tym w TVN CNBC Biznes.


Wszystko o czym tu piszesz, ma podloze komercyjne. ZSF nie jest przedsiebiorstwem, ani nie czerpie z tego jakichkolwiek korzysci.



Według polskiego prawa cybersquatting jest niedozwolony i sprzeczny m.in. z ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.


ZSF nie jest konkurencja Nikona.


Czynem nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim lub innym przedsiębiorcy albo przedsiębiorstwie, w celu przysporzenia korzyści lub wyrządzenia szkody. (...)


(pomijajac wytluszczone) Kazdy, ktory przysyla historie poparta dowodami wyrzadza szkode, czy potwierdza fakt zaistnialej sytuacji?

W takim razie, pytanie retoryczne, jakie informacje mozna zamieszczac?

Czornyj
21-04-2010, 11:53
Freefly - masz 100% racji i w przypadku, gdy ktoś używa renomowanego znaku towarowego w charakterze własnego znaku towarowego, można go ścigać - czy będzie krawcową, czy zielarzem. Zwróć jednak uwagę, że zaprezentowane orzecznictwo tyczą się sytuacji gdzie nazwa domeny:
- jest po prostu czyimś zastrzeżonym, renomowanym, słownym znakiem towarowym
- jest wykorzystywana w charakterze znaku towarowego

W tym wypadku nie można wogóle mówić o znaku towarowym, bo nazwa witryny nie jest wykorzystywana w tym charakterze, a sama nazwa jedynie zawiera zastrzeżony, renomowany słowny znak towarowy.
Jedyne, czego mogliby się ew. czepnąć to faktycznie nieuczciwej konkurencji - nie bardzo tylko wiem jak, i pewnie trzebaby do tego niezłych prawników-magików.

Orzecznictwa w podobnych przypadkach raczej się nie znajdzie, a to z tej prostej przyczyny, że nikt - nawet w pijanym widzie - za coś podobnego nikogo jeszcze nie pozwał i nie sądzę, by ktoś wogóle miał takowy zamiar. Sprawa jest mocno zabagniona, a przez jej założenie tylko mogliby sobie ukręcić bicz na własną dupę - bo podejrzewam, że wtedy naprawdę poważnie mogłyby się tym zainteresować media :twisted:

Erie
21-04-2010, 12:10
czyli tylko kolejny dowód na to że nie liczy się prawo, tylko liczy się kasa - ta kobieta miała dokładnie takie same prawa zarejestrować i posiadać tą domenę jak i wielki koncern (a nawet większe skoro była pierwsza), ale wielki koncern ma duuużo więcej kasy na "prawo" :( i to jest właśnie sq...two :(

czy krawcowa produkująca produkty totalnie niezwiązane z jedzeniem (no... powiedzmy wyrobami żarciopodobnymi) była dla Kraft Foods konkurencją? NIE, ona promowała swój zakład na wykupionej za własne pieniądze domenie, a że była pierwsza i zarejestrowała wcześniej tą domenę to pech koncernu powinien być... no właśnie... powinien, a jak wiemy kto ma kasę ten rządzi :(

Czornyj
21-04-2010, 12:26
czyli tylko kolejny dowód na to że nie liczy się prawo, tylko liczy się kasa - ta kobieta miała dokładnie takie same prawa zarejestrować i posiadać tą domenę jak i wielki koncern (a nawet większe skoro była pierwsza), ale wielki koncern ma duuużo więcej kasy na "prawo" :( i to jest właśnie sq...two :(

czy krawcowa produkująca produkty totalnie niezwiązane z jedzeniem (no... powiedzmy wyrobami żarciopodobnymi) była dla Kraft Foods konkurencją? NIE, ona promowała swój zakład na wykupionej za własne pieniądze domenie, a że była pierwsza i zarejestrowała wcześniej tą domenę to pech koncernu powinien być... no właśnie... powinien, a jak wiemy kto ma kasę ten rządzi :(

Erie - gadasz kompletne głupoty. Krawcową dupnęli, bo firma miała zarejestrowany, renomowany, słowny znak towarowy, objęty ochroną. Owszem, kobita miałaby se prawo do rejestrowania domeny - jakby dawno-dawno-temu zastrzegła znak towarowy.

Erie
21-04-2010, 12:57
Erie - gadasz kompletne głupoty. Krawcową dupnęli, bo firma miała zarejestrowany, renomowany, słowny znak towarowy, objęty ochroną. Owszem, kobita miałaby se prawo do rejestrowania domeny - jakby dawno-dawno-temu zastrzegła znak towarowy.

Marcin, sytuacja teoretyczna - założę sobie firmę i nazwę ją załóżmy "bzdet" i do tego zarejestruję domenę bzdet.pl. Wszystko zgodnie z prawem. Teraz okazuje się, że bzdet jest produktem korporacji x i ta korporacja po n latach działania mojej firmy i strony przyłazi i kaze mi oddawać im domenę bo oni mieli to zarejestrowane, ale wcześniej mieli to gdzieś. Skąd ja mam wiedzieć czy w jakimś bantustanie nie jest zarejestrowany Erie i tego też używam bezprawnie. Skoro urząd wyraził zgodę na taką nazwę firmy po sprawdzeniu, że nie naruszam żadnych nazw.

Wybacz, ale tak to nie działa - zarejestrować sobie mogę choćby za 5 minut domenę czornyj.pl i nie musze do tego legitymować się tym, że mam Czornyj zarejestrowane gdziekolwiek. A skoro kupiłem jakiś towar/ usługę to jest ona moja i tyle. Wszystko zgodnie z prawem, prawda? A że prawo jest "równe" dla wszystkich to się okaże, że "bzdeta" i "czornyja" będę musiał oddać komuś kto jest silniejszy :( i ma więcej $$$ na koncie.

kisio
21-04-2010, 13:12
Nie temu kto silniejszy tylko temu kto jest właścicielem znaku towarowego. Przy samej rejestracji znaku oczywiście 'kto pierwszy ten lepszy'.
Zarejestrowana nazwa firmy to nie to samo co zarejestrowany znak towarowy.

Obstawiam, że jest mnóstwo firm w Polsce z takimi samymi nazwami, bo nijak się tego przy rejestracji nie sprawdza.

Erie
21-04-2010, 13:17
Nie temu kto silniejszy tylko temu kto jest właścicielem znaku towarowego. Przy samej rejestracji znaku oczywiście 'kto pierwszy ten lepszy'.
Zarejestrowana nazwa firmy to nie to samo co zarejestrowany znak towarowy.

Obstawiam, że jest mnóstwo firm w Polsce z takimi samymi nazwami, bo nijak się tego przy rejestracji nie sprawdza.

Tak, tylko co jest znakiem towarowym - sam zlepek liter? Czy dopiero np. jakaś forma graficzna tego zlepka - w Polsce jest kilkadziesiąt firm o nazwie Benefit (swoją tak jakby nie mogli się po ludzku nazwać Zysk), część z nich ma zarejestrowany znaczek towarowy. Której zatem należy się domena benefit.pl?

Czornyj
21-04-2010, 13:48
Mylisz się - zarejestrować to można sobie niemal wszystko, bo jeśli chodzi o nazwy domen nie ma jeszcze stosownych uregulowań prawnych i praktycznie panuje wolna amerykanka. Jeśli jednak dana nazwa domeny narusza zakres ochronny danego znaku towarowego, działa na szkodę właściciela danego znaku lub podpada pod nieuczciwą konkurencję, wtedy mają już wobec niej zastosowanie zapisy ustaw Prawo własności przemysłowej bądź Zwalczanie nieuczciwej konkurencji i na tej podstawie można już kogoś ścignąć.

Jeślibym więc posiadał ochronę słownego znaku towarowego "czornyj" (który - jak pospolicie wiadomo - zyskał już renomę :lol: ), a ty lub np. nadziana korporacja założyłbyś domenę czornyj.pl, to mógłbym ciągać po sądach ciebie, nadzianą korporację i każdego, kto tylko śmiałby naruszyć moje prawa do własności znaku.

Oczywiście - ochrona znaku towarowego jest ograniczona, by nie dochodziło do absurdów - takich, że np. firma Apple zakaże sadownikom sprzedaży jabłek, lub inna firma pozwie właściciela witryny uczciwie walczącej o respektowanie praw konsumentów.
Istotą całej hecy jest w danym przypadku ustalenie, czy domena faktycznie narusza któryś z zapisów ustawy Prawo własności przemysłowej, lub ustawy Zwalczanie nieuczciwej konkurencji...

MikeS
21-04-2010, 14:21
Z tego co tu się pisze to kolega docxxx jest osobą prywatną a nie żadną firmą, przedsiębiorstwem, koncernem etc. Założył fajną stronkę lecz to nie on a ludzie dokumentują akurat na niej swoje bolączki z serwisem. To że są one takie a nie inne to nie wina właściciela strony lecz samych autorów - może z każdym z osobna Nikon się będzie sądził? Faktem jest że logotyp mógł być bezprawnie wykorzystany, znak słowny też niech będzie, ale wszystko zostało zmienione a oni nie odpuszczają... teraz to wygląda na ograniczanie wolności słowa 0_o Ludzie nie mogą mieć negatywnych opinii na jakiś temat?
Poza tym właściciel strony nie ponosi żadnych zysków z prowadzenia strony, nie jest konkurencją ani nie działa na szkodę firmy N. - przypominam że to ludzie piszą a nie właściciel.
Gdybym ja sobie założył stronę samochody.pl i ludzie narzekali by tam na daną markę to też bym miał kłopoty?
Polska jest krajem cudów :/

docxxx
21-04-2010, 14:27
Z tego co tu się pisze to kolega docxxx jest osobą prywatną a nie żadną firmą, przedsiębiorstwem, koncernem etc. Założył fajną stronkę lecz to nie on a ludzie dokumentują akurat na niej swoje bolączki z serwisem. To że są one takie a nie inne to nie wina właściciela strony lecz samych autorów - może z każdym z osobna Nikon się będzie sądził? Faktem jest że logotyp mógł być bezprawnie wykorzystany, znak słowny też niech będzie, ale wszystko zostało zmienione a oni nie odpuszczają... teraz to wygląda na ograniczanie wolności słowa 0_o Ludzie nie mogą mieć negatywnych opinii na jakiś temat?
Poza tym właściciel strony nie ponosi żadnych zysków z prowadzenia strony, nie jest konkurencją ani nie działa na szkodę firmy N. - przypominam że to ludzie piszą a nie właściciel.
Gdybym ja sobie założył stronę samochody.pl i ludzie narzekali by tam na daną markę to też bym miał kłopoty?
Polska jest krajem cudów :/

Wszystko pieknie, ale jaki logotyp? Gdzie na stronie jest jakakolwiek grafika chociazby przypominajaca Nikona lub jego produkty?

MikeS
21-04-2010, 14:49
Zdawało mi się że w wersji PNS był logotyp, znak towarowy - to chyba to samo, tak? Jeśli nie, to mój błąd. Teraz na ZSF nie widziałem niczego co by przypominało firmę N. prócz wpisów ludzi.
W każdym razie chodzi o sens wypowiedzi oraz działania firmy N. i cele jakie sobie postawili odnośnie ZSF. Życzę Tobie, oraz wszystkim którzy kiedykolwiek trafią na tą stronę aby kiedyś nie zobaczyli na niej informacji "W związku z... strona została usunięta."

PanomeiK
21-04-2010, 14:55
docxxx - i jaki jest dalszy przebieg sprawy? Pan Przychodzień odzezwał się jeszcze?

docxxx
21-04-2010, 15:18
Zdawało mi się że w wersji PNS był logotyp, znak towarowy - to chyba to samo, tak?

Nie.
Tutaj stare "logo" PNS:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/i/pnsp.jpg/)

Yanek
21-04-2010, 17:20
Z tego co tu się pisze to kolega docxxx jest osobą prywatną a nie żadną firmą, przedsiębiorstwem, koncernem etc. Założył fajną stronkę lecz to nie on a ludzie dokumentują akurat na niej swoje bolączki z serwisem. To że są one takie a nie inne to nie wina właściciela strony lecz samych autorów - może z każdym z osobna Nikon się będzie sądził? Faktem jest że logotyp mógł być bezprawnie wykorzystany, znak słowny też niech będzie, ale wszystko zostało zmienione a oni nie odpuszczają... teraz to wygląda na ograniczanie wolności słowa 0_o Ludzie nie mogą mieć negatywnych opinii na jakiś temat?
Poza tym właściciel strony nie ponosi żadnych zysków z prowadzenia strony, nie jest konkurencją ani nie działa na szkodę firmy N. - przypominam że to ludzie piszą a nie właściciel.
Gdybym ja sobie założył stronę samochody.pl i ludzie narzekali by tam na daną markę to też bym miał kłopoty?
Polska jest krajem cudów :/

Zauważ, że strona nie nazywała się aparatyfotograficzne.com tylko zawierała słowo nikon, o które się czepiła korporacja, która ma do niego prawa. W przypadku zoltegoserwisu może teraz koledze skoczyć.
Ja uważam, że w przypadku pojedynku prawnego docxxx miałby spore szanse na zachowanie domeny, gdyż przede wszystkim nie prowadzi działalności gospodarczej i nie czerpie korzyści z nią związanych. A czerpie (teoretycznie) firma Nikon, gdyż bezpłatnie otrzymuje informacje o ocenie pracy swojego serwisu przez klientów, za co inne firmy często płacą ciężką kasę wyspecjalizowanym firmom badawczym.

Ale na sensowną "zabawę" prawną trzeba mieć siły, ochotę i pieniądze.

docxxx
21-04-2010, 17:49
Tu nie chodzi o domene. Zmienilem i jest ok. Teraz jest lepszy serwis i strona moze umrzec smiercia naturalna.

miron19j
21-04-2010, 19:36
Tu nie chodzi o domene. Zmienilem i jest ok. Teraz jest lepszy serwis i strona moze umrzec smiercia naturalna.
tylko na jak długo?

docxxx
21-04-2010, 19:45
Sory, mialo byc: Teraz jeszcze lepszy serwis i strona moze umrzec smiercia naturalna.

freefly
21-04-2010, 21:17
W tym wypadku nie można wogóle mówić o znaku towarowym, bo nazwa witryny nie jest wykorzystywana w tym charakterze, a sama nazwa jedynie zawiera zastrzeżony, renomowany słowny znak towarowy.
Jedyne, czego mogliby się ew. czepnąć to faktycznie nieuczciwej konkurencji - nie bardzo tylko wiem jak, i pewnie trzebaby do tego niezłych prawników-magików.



Strona stawiała markę Nikon w złym świetle. Przytaczane przykłady działań serwisu Nikona można traktować jako, pomówienia, które mogą odstraszać potencjalnych klientów.
Nikon ma prawo reagować na takie działania.

Czornyj
21-04-2010, 21:34
Strona stawiała markę Nikon w złym świetle. Przytaczane przykłady działań serwisu Nikona można traktować jako, pomówienia, które mogą odstraszać potencjalnych klientów.
Nikon ma prawo reagować na takie działania.

Jako pomówienia możnaby to traktować, gdyby oskarżenia i zarzuty były bezpodstawne. Oni nawet nie starali się w piśmie zażyć z tej mańki - więc myślę, że wątpię.

Erie
21-04-2010, 22:33
Strona stawiała markę Nikon w złym świetle. Przytaczane przykłady działań serwisu Nikona można traktować jako, pomówienia, które mogą odstraszać potencjalnych klientów.
Nikon ma prawo reagować na takie działania.

Ma prawo reagować... poprawiając serwis i usuwając przyczynę takich, a nie innych reakcji klientów. Obecne działania polegające na usunięciu skarg kleintów to bardzo nieprofesjonalne zamiatanie pod dywan :(. Zastanawiam się tylko co będzie jak kiedyś wkurzony klient z większym zpasem kasy i samozaparcia wytoczy im głośny proces.

freefly
21-04-2010, 23:26
Ma prawo reagować... poprawiając serwis i usuwając przyczynę takich, a nie innych reakcji klientów. Obecne działania polegające na usunięciu skarg kleintów to bardzo nieprofesjonalne zamiatanie pod dywan :(. Zastanawiam się tylko co będzie jak kiedyś wkurzony klient z większym zpasem kasy i samozaparcia wytoczy im głośny proces.

A niby o co ten proces wytoczy?
Że przed wysłaniem do serwisu nie było rysy, lub coś działało, a po naprawie jest rysa i coś nie działa?
Ciekawe jakim cudem to udowodni w sądzie? Przedstawi świadków w postaci mamy, taty, brata, kolegi?
Nie wygłupiaj się.

miron19j
21-04-2010, 23:42
A niby o co ten proces wytoczy?
Że przed wysłaniem do serwisu nie było rysy, lub coś działało, a po naprawie jest rysa i coś nie działa?
Ciekawe jakim cudem to udowodni w sądzie? Przedstawi świadków w postaci mamy, taty, brata, kolegi?
Nie wygłupiaj się.
np. o niedotrzymanie warunków gwarancji. Jak będzie miał kupę kasy, to wynajmie prawników, którzy doszukają się jakiś kruczków. :-)

Erie
22-04-2010, 07:20
A niby o co ten proces wytoczy?
Że przed wysłaniem do serwisu nie było rysy, lub coś działało, a po naprawie jest rysa i coś nie działa?
Ciekawe jakim cudem to udowodni w sądzie? Przedstawi świadków w postaci mamy, taty, brata, kolegi?
Nie wygłupiaj się.

Nie, przedstawi jako świadków psa i kota. A rybki będą służyły za ekspertów technicznych.

Toyota podchodziła do swoich problemów podobnie jak nasz serwis - olewając je. Skończyło sie właśnie w momencie jak parę ludzi z większym samozaparciem i kasą postanowiło działać w sądach, a potem to ruszyła lawina.

docxxx
22-04-2010, 07:41
Przytaczane przykłady działań serwisu Nikona można traktować jako, pomówienia, które mogą odstraszać potencjalnych klientów.
Nikon ma prawo reagować na takie działania.

Przepraszam, co robila?

Te przyklady to udokumentowane historie (rowniez naszych kolegow z forum).

lewAp7
22-04-2010, 08:30
Strona stawiała markę Nikon w złym świetle. Przytaczane przykłady działań serwisu Nikona można traktować jako, pomówienia, które mogą odstraszać potencjalnych klientów.
Nikon ma prawo reagować na takie działania.
Strona pokazuje jaka marka jest naprawdę - to nie wina docxxx, że ludzie piszą to co piszą! Jeśli piszą nieprawdę, pomówienia to niech Nikon to udowodni! Nie zauważyłem aby gdziekolwiek N stwierdzał, że zawartość strony to pomówienia i że w rzeczywistości jest całkiem inaczej. Da się natomiast zauważyć, że N nie chce udowadniać, że zawartość strony to pomówienia, tylko chce zlikwidować niewygodną dla niego stronę - stronę, z której potencjalni klienci mogą dowiedzieć się jaka jest rzeczywistość.

Między pomówieniem, a traktowaniem czegoś za pomówienie jest duuuża różnica. Postępowanie Nikona świadczy, że przykłady działań jego serwisu nie traktuje jako pomówienia, tylko za niewygodną prawdę...

freefly
22-04-2010, 08:54
Przepraszam, co robila?

Te przyklady to udokumentowane historie (rowniez naszych kolegow z forum).

Jeśli uważasz, że masz rację, to skąd zmiana nazwy strony ? Czyżby ktoś dał się zastraszyć pismem Nikona?

docxxx
22-04-2010, 08:59
Jeśli uważasz, że masz rację, to skąd zmiana nazwy strony ? Czyżby ktoś dał się zastraszyć pismem Nikona?

Widze, ze nie rozumiesz istoty rzeczy.

Yanek
22-04-2010, 09:16
Strona stawiała markę Nikon w złym świetle. Przytaczane przykłady działań serwisu Nikona można traktować jako, pomówienia, które mogą odstraszać potencjalnych klientów.
Nikon ma prawo reagować na takie działania.

Gdyby było tak jak piszesz to ludzie, którzy opisują swoje historie na stronie docxxx-a już byliby po spotkaniu w sądzie z nikonem. Zauważ, że nikon nie zażądał skasowania treści strony, ale "przeszkadzała" mu nazwa nikon w domenie i nazwie serwisu.
Jedynie pocieszenie jest takie, że ktoś w nikonie przegląda tę stronę. Ale czy pójdzie za tym jakaś reakcja?

lewAp7
22-04-2010, 09:50
Jeśli uważasz, że masz rację, to skąd zmiana nazwy strony ? Czyżby ktoś dał się zastraszyć pismem Nikona?
Pozwolę sobie na komentarz/odpowiedź:

docxxx na w/w stronie w piśmie do Nikona wyjaśnił dlaczego: bo nie chce wojować...

Strona powstała w "akcie desperacji" źle obsłużonych konsumentów i może nawet stać się w przyszłości wielkim propagatorem marki Nikon. Wystarczy, że ludzie zaczną dobrze pisać o serwisie - a będą tak pisać gdy serwis się poprawi i będzie obsługiwał klientów jak należy (docxxx twierdzi, że nie moderuje wpisywanych historii i pozwala istnieć, i tym złym, i tym dobrym... i ja w to wierzę).
Mógł pójść na "wojne" i toczyć bitwy w sądzie. Tylko po co, skoro już z założenia strona nie miała być wrogiem dla Nikona? Rozsądnie cofnął się, pokazał że nie chce się bezsensownie przepychać (bo nie jest wrogiem firmy). A że przy okazji wysyłania swych żądań Nikon znowu "stracił w oczach"? Mogli pomyśleć o tym wcześniej.

Zakładając nawet, że docxxx dał się zastraszyć - zmieniając nazwę strony i wyjaśniając to w taki sposób jak wyjaśnił, wyszedł z tego "z twarzą", a Nikon się ośmieszył...

Tak, czy inaczej to sam Nikon podtrzymuje swój zły wizerunek...

docxxx
22-04-2010, 10:01
(docxxx twierdzi, że nie moderuje wpisywanych historii i pozwala istnieć, i tym złym, i tym dobrym... i ja w to wierzę).


Nie twierdzi, a tak jest!

lewAp7
22-04-2010, 10:22
Nie twierdzi, a tak jest!
Nie wątpię w to ani trochę.

Zamiast "twierdzi", powinienem użyć "wszędzie podkreśla"... Nie miałem zamiaru poddawać w wątpliwość, urażać itp. mogło zabrzmieć dwuznacznie to co zacytowałeś - to fakt. Jeśli tak, to przepraszam. :roll:

miron19j
22-04-2010, 12:15
wiecie co, czytam tak te posty, listy do i od Nikon Polska i mam nieodparte wrażenie.
Że ktoś jeszcze nie wyrósł z piaskownicy. W normalnej firmie szefostwo wezwałoby szefa serwisu, zjechało z góry na dół i kazało wziąć się do roboty. A Doxxxowi napisało by coś w tym stylu:
"dziękujemy za zwrócenie uwagi na działania serwisu, weźmiemy je pod uwagę. Dajcie nam jakiś czas, pół roku na wprowadzenie zmian." I siedziałoby cicho. Odniosło by to lepszy skutek niż ta cała śmieszna wojenka. Tym bardziej, że w serwisie idzie ku lepszemu. Co potwierdzają wpisy na żółtej stronie.

freefly
22-04-2010, 14:19
wiecie co, czytam tak te posty, listy do i od Nikon Polska i mam nieodparte wrażenie.
Że ktoś jeszcze nie wyrósł z piaskownicy. W normalnej firmie szefostwo wezwałoby szefa serwisu, zjechało z góry na dół i kazało wziąć się do roboty. A Doxxxowi napisało by coś w tym stylu:
"dziękujemy za zwrócenie uwagi na działania serwisu, weźmiemy je pod uwagę. Dajcie nam jakiś czas, pół roku na wprowadzenie zmian." I siedziałoby cicho. Odniosło by to lepszy skutek niż ta cała śmieszna wojenka. Tym bardziej, że w serwisie idzie ku lepszemu. Co potwierdzają wpisy na żółtej stronie.


To nie piaskownica, ale biznes. Szefostwa interesuje poziom sprzedaży. Dopiero drastyczny spadek sprzedaży jest w stanie coś zmienić i to tylko po analizach, że spadek spowodowany był fatalnym działaniem serwisu.
I musisz się z tym pogodzić lub nie kupować sprzętu Nikona. Albo podać ich do sądu jeśli z powodu działań serwisu poniosłeś straty. Użalanie się na forach z czego nic tak naprawdę nie wynika to jest piaskownica.
A co do nazwy domeny.
Z tego samego powodu został zmieniona nazwa tego forum na nikoniarze.pl, a Nikon Klub Polska na Polskie Stowarzyszenie Fotograficzne Nikona. Nikon przecież interweniował w sprawie użycia nazwy marki.
Nikon Polska odciął się od wszelakich związków z forum nikon.org.pl.

marszull
22-04-2010, 14:41
Nazwa zostala zmieniona, bo nikt z forum nie chcial isc na noze z Nikon Polska
i tak samo jest z PNS
co do forum i stowarzyszenia to nie chce sie wglebiac w ten przypadek
ale co do strony PNS rozmawialem (przy okazji spotkania towarzyskiego wiec nie jestem pewnein czy bardzo dokladnie sprawe przedstawilem i czy odpowiedz tez byla wyczerpujaca ;-) ) z dwoma prawnikami jeden specjalizuje sie w obsudze bardzo duzych korporacji, a drugi zajmuje sie ochrona wartosci intelektualnych (czy jakos tak) i prawem autorskim i obydwaj (mimo malych nieporozumien co do szczegolow) stwierdzili ze Nikon Polska mialby marne szanse na wygranie takiej sprawy, szczegolnie jesli jakies osoby ktory poczynily wpisy na tej stronie zechcialy by zeznawac.
Inna sprawa ze sprawa na pewno by sie baaardzo przecignela i byla by "upierdliwa"

miron19j
22-04-2010, 15:02
To nie piaskownica, ale biznes. Szefostwa interesuje poziom sprzedaży. Dopiero drastyczny spadek sprzedaży jest w stanie coś zmienić i to tylko po analizach, że spadek spowodowany był fatalnym działaniem serwisu.
I musisz się z tym pogodzić lub nie kupować sprzętu Nikona. Albo podać ich do sądu jeśli z powodu działań serwisu poniosłeś straty. Użalanie się na forach z czego nic tak naprawdę nie wynika to jest piaskownica.
A co do nazwy domeny.
Z tego samego powodu został zmieniona nazwa tego forum na nikoniarze.pl, a Nikon Klub Polska na Polskie Stowarzyszenie Fotograficzne Nikona. Nikon przecież interweniował w sprawie użycia nazwy marki.
no chyba jednak trochę przesadziłeś...:-D
- to nie jest żaden biznes, to jest dziecinada. Biznesem byłoby napisanie konkretnej notki i poprawienie pracy serwisu. Co zresztą już można zauważyć. Straszenie Doxxxa sądem za użycie nazwy w domenie i to posługując się ochroną znaku towarowego, jest IMHO prywatną zemstą Wielkiego Pana Prezesa na maluczkich.
- nigdy nie użalałem się na serwis, nie miałem z nim do czynienia. I mam nadzieję, że dalej nie będę miał.
- wszystkie te nazwy zostały zmienione na wszelki wypadek, żeby nie dawać NP powodu do występowania na drogę sądową. Był to też taki gest dobrej woli z naszej strony. Zresztą wyciągnięta dłoń została odtrącona.

Nikon Polska odciął się od wszelakich związków z forum nikon.org.pl.to też jest jest IMHO dziecinada. Żaden rozsądny producent nie odcina się od wszelakich klubów, fanklubów, portali zrzeszających właścicieli jego produktów.
Wyobrażasz sobie sytuację, że Nikon Co. zażądałby od nikonians.org zmiany nazwy? Albo nikonrumors.com?

Bartek_902
22-04-2010, 17:35
Witam.
Wypowiem się i ja bo widze ostatnio rzeczywiscie dziwne działania Nikona na rynku,to odcinanie sie od klientów aby pogarsza sytuacje...ostatnio niestety sam zmieniam stosunek do ,,naszej" firmy,nie wiem czy wy to zauważyliście ale dla mnie jakość produktów nikona znacznie spadła,zrobiła się z tego zwykła masówka,a na dodatek ten serwis ... a najgorsze jest to że prawdopodobnie bede się musiał z nim spotkać bo super szczelne d300s okazało sie mniej szczelne od mojego starego wysłużonego d80 :/ ciekaw jestem ile będę czekał,co wogóle zaradzą itd itp

Canokin
22-04-2010, 22:23
A ja przypadkiem wpadłem na takie coś (http://www.elif.pl/a-3459.html) i mi się zaraz przypomniała ta dyskusja ;)
I naszła mnie smutna refleksja, że o "naszej" stronie filmu nie zrobią ;)

Rycerz
22-04-2010, 22:49
Żaden rozsądny producent nie odcina się od wszelakich klubów, fanklubów, portali zrzeszających właścicieli jego produktów

właśnie

Bartek_902
27-04-2010, 17:50
dziś odwiedziłem serwis,nie bede opisywał szczegółow ale jednym słowem żenada,cokolwiek się nie powie,czymkolwiek się człowiek nie podeprze to zawsze znajdą wymówkę i tak zakręcą że zawsze to będzie TWOJA wina i bedziesz musiał płacic :)

admin
27-04-2010, 20:15
Wyobrażasz sobie sytuację, że Nikon Co. zażądałby od nikonians.org zmiany nazwy? Albo nikonrumors.com?


Prawda jest taka ze zarowno docxxx jak i ja poddalismy sie presji korporacji. Z tych samych jak sadze powodow. Nie chcemy wojny i ciagania nas po sadach, udowadnianiu nam jakie to szkody materialne przynieslismy koncernowi. Kazda inteligentna osoba przyzna racje ze walka ze spoleczoscia to walka z wiatrakami, bo ani docxxx ani ja nie odpuscimy i wciaz bedziemy dzialac na rzecz takiej wlasnie spolecznosci. Nikonians dawno odcieli sie od korporacji. Nikon Rumors ma w nazwie Nikon i jakos spokojnie sobie dzialaja. Jestem pewien ze nasze potyczki dotycza tylko i wylacznie polskiego oddzialu, czyli Nikon Polska. Doxxxx zaszedl za skore NP, forum pewnie czyms innym, nie mam pojecia czym. Szczerze mowiac nie obchodzi mnie to. Pisze artykul na temat tego co sie stalo w ostatnich miesiacach, wkrotce go opublikuje na lamach portalu. Beda to moje prywatne odczucia tego co sie stalo w odniesieniu do tego co zażądał NP i jakich zmian oczekiwal. Niech nikt nie traktuje tego co sie stalo jako kleske docxxx'a czy moja. To tylko wypadkowa dobrej woli z naszej strony. Jestem w 100% pewien ze sprawy beda mialy kolejne odslony...

docxxx
27-04-2010, 20:46
Pisze artykul na temat tego co sie stalo w ostatnich miesiacach, wkrotce go opublikuje na lamach portalu. Beda to moje prywatne odczucia tego co sie stalo w odniesieniu do tego co zażadal NP i jakich zmian oczekiwal.

Bardzo chetnie go przeczytam, chociaz juz moge sie domyslac "co zażądał i jakich zmian oczekiwal NP".
Rowniez myslalem nad opublikowaniem swoich przemyslen i doswiadczen, ale na razie tego nie chce robic. Uwierzcie jednak, że to, co widzicie na forum i ZSF (PNS) tylko tylko wierzcholek gory lodowej. Piotrek (admin) tez pewnie to potwierdzi.



Niech nikt nie traktuje tego co sie stalo jako kleske docxxx'a czy moja.

To nie jest kleska!


To tylko wypadkowa dobrej woli z naszej strony.
A no wlasnie


Jestem w 100% pewien ze sprawy beda mialy kolejne odslony...

hm...

miron19j
28-04-2010, 03:44
Niech nikt nie traktuje tego co sie stalo jako kleske docxxx'a czy moja. To tylko wypadkowa dobrej woli z naszej strony. Jestem w 100% pewien ze sprawy beda mialy kolejne odslony...
jak napisałem: "- wszystkie te nazwy zostały zmienione na wszelki wypadek, żeby nie dawać NP powodu do występowania na drogę sądową. Był to też taki gest dobrej woli z naszej strony. Zresztą wyciągnięta dłoń została odtrącona." Jednak miałem rację, z czym mi akuratnie wcale nie do śmiechu.

robin102
29-04-2010, 21:34
O kutfa, ale mnie ominęło tyle ważnych spraw. Zalatany strasznie jestem. Dlaczego nie działa strona o serwisie ?
O już dział. Biorę się za czytanie.

wer
30-04-2010, 10:57
Zbliżają się wakacje, ludzie będą kupować aparaty (kompakty) przed wyjazdami, więc nie może być słowa o serwisie w Internecie, bo ktoś wpisze słowo na N.. w google i mu wyskoczy. A tu na forum są przecież linki do tej parszywej strony o serwisie, która burzy błogie zadowolenie zarządu. Jak będę coś potrzebował to kupię poza oficjalną dystrybucją, jak do naprawy to do niezależnego serwisu, nie dam zarobić ani grosza firmie, która nie zna podstawowych zasad PR. Jak się coś zmieni, to może zmienię zdanie.

miron19j
30-04-2010, 21:32
Jak będę coś potrzebował to kupię poza oficjalną dystrybucją, jak do naprawy to do niezależnego serwisu, nie dam zarobić ani grosza firmie, która nie zna podstawowych zasad PR. Jak się coś zmieni, to może zmienię zdanie.
a ja dzisiaj przypadkiem (szukając czegoś innego) trafiłem na papiery do mojego Dxxx. I okazuje się, że kupiłem go spoza naszej dystrybucji i mam gwarancję wystawioną przez Nikon Nederlanden
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
sorki za OT, ale musiałem się z kimś podzielić swoją radością. Nie jestem skazany na NP.

Erie
03-05-2010, 20:14
a ja dzisiaj przypadkiem (szukając czegoś innego) trafiłem na papiery do mojego Dxxx. I okazuje się, że kupiłem go spoza naszej dystrybucji i mam gwarancję wystawioną przez Nikon Nederlanden
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
sorki za OT, ale musiałem się z kimś podzielić swoją radością. Nie jestem skazany na NP.

hmmm wszystkie sprzedawane Nikony z oficjalnej dystrybucji w Polsce mają gwarancję z Nikon Nederlanden, gdyż z Holandii Nikon Polska dostaje sprzęt, do tego dokłada tylko jeszcze swoją żółtą gwarancję i tyle

miron19j
03-05-2010, 20:23
hmmm wszystkie sprzedawane Nikony z oficjalnej dystrybucji w Polsce mają gwarancję z Nikon Nederlanden, gdyż z Holandii Nikon Polska dostaje sprzęt, do tego dokłada tylko jeszcze swoją żółtą gwarancję i tyle
ale ja mam wpisane Nikon Nederlanden na żółtej gwarancji :-)

Erie
03-05-2010, 20:48
ale ja mam wpisane Nikon Nederlanden na żółtej gwarancji :-)

masz taką http://www.nikonsupport.eu/europe/kdb/en/2008/24908/24908.gif i masz do tego jak sądzę również żółtą (różową lub białą) kartkę formatu A6 złożoną na pół z Nikon Polska

Piotrek 77
04-05-2010, 10:28
A czy ktoś czy to mod tego forum czy też ZSF wysłał swoją odpowiedź do głównej siedziby Nikona?
Wydaje mi sie ze list opublikowanna ZSF wystarczyłoby przetłumaczyć na angielski i wysłać do Japoni. Wtedy to zarząd by trząsł portkami - o ile juz nie trzęsie.

docxxx
04-05-2010, 11:32
A czy ktoś czy to mod tego forum czy też ZSF wysłał swoją odpowiedź do głównej siedziby Nikona?


Taka inicjatywa byla juz podejmowana (jako pomysl jednego z czytelnikow):

http://zoltyserwisfotograficzny.info/pl/ogolnie/komunikaty/126-napisz-list-do-mr-michio-kariya-3-proste-kroki.html

bradley
04-05-2010, 12:27
Zobaczycie Panowie, jak niebawem "Optyczni" za szkodzenie wizerunkowi, szerzenie kłamliwych i "merytorycznie nieprawdziwych" opinii o Nikkorach przestaną je do testów dostawać . Sigmy im zostaną :-)

mcl
04-05-2010, 13:05
Zobaczycie Panowie, jak niebawem "Optyczni" za szkodzenie wizerunkowi, szerzenie kłamliwych i "merytorycznie nieprawdziwych" opinii o Nikkorach przestaną je do testów dostawać . Sigmy im zostaną :-)
Będą mieli/mają obiektywy ze sklepów.

miron19j
04-05-2010, 13:16
masz taką ... i masz do tego jak sądzę również żółtą (różową lub białą) kartkę formatu A6 złożoną na pół z Nikon Polska
nie dokładnie taką samą:
jak kupowałem grip dostałem takie: http://img27.imageshack.us/img27/148/77071905.jpg

a jak kupowałem body dostałem taką: http://img218.imageshack.us/img218/3463/21524586.jpg

a jak dawno temu kupowałem F65 dostałem taką: http://img15.imageshack.us/img15/1088/81685485.jpg :-)

Piotrek 77
04-05-2010, 14:08
docxxx dzieki jakos nie mogłem znaleśc - niedawno dopiero czytam forum nikona. I dla mnie to co robi NP to jakiś absurd.
Dzięki forum wiedzą co gdzie poprawić czego oczekują klienci. Jest to wiedza bezcenna. Mało tego wiedzą dokładnie czy ich system serwisowania odnosi jakieś korzyści czy też nie. Czy jest on dobrze przemyślany czy nalezy coś w nim poprawić.
W handlu zawsze liczy sie opinia klienta zarówno przedsprzedażna jak i posprzedażna. A jak ktoś nie umie zapracować na dobrą opinię to chyba nie nadaje sie do tej roboty.
A czy strona ZSF jest obiektywna - wydaje mi sie że jak najbardziej. Każdy moze wyrazić swoja opinie. I zarówno sa dobre jak i złe opinie - tylko mam nadzieje ze te dobre to sam serwis sobie nie napisał;)

PanomeiK
04-05-2010, 16:22
To może zróbmy tu jeden temat, gdzie przedstawione będą postulaty zawarte w liście do mr.Michio Kariya.
Kto będzie chętny to się podpisze i podlinkujemy ów temat tam gdzie się należy, również powiadomimy o tym inne "nikonowskie" fora i serwisy.

Trzeba coś robić, bo nie po to jestem Polakiem żeby serwisować sprzęt w Niemczech czy UK!

snakemaycry
04-05-2010, 21:29
Ktoś publikował już "odpowiedź" ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs578.snc3/31517_383192663037_177221768037_4038370_7966077_n. jpg)

Prosto z FaceBooka.

EDIT: Widzę że był już w Cafe.

mini21
04-05-2010, 21:45
Jest już na Fotopolis:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10813

adamz
05-05-2010, 17:12
ja wczoraj wyslalem posta na forum z nikonrumors, no i wyglada na to ze nikt nie rozumie naszej sytuacji w Polsce, popiszcie troche to moze sie cos ruszy i zrozumieja ze to nie chodzi o domene tylko o poprawe dzialania Nikon Polska, a jak patrze na liste uzytkownikow to jest tam kilka przedstawicielstw nikona z roznych stron swiata

lewAp7
05-05-2010, 17:23
Podlinkuj im to: http://www.lenstip.com/1826-news-What_is_Nikon_Polska_planning_.html
Wydaje mi się, że rozjaśni temat (wydaje mi się, bo nie szprecham zbyt dobrze pa inglisz)

miron19j
06-05-2010, 10:51
a co powiecie na takie coś?

http://mynikon.webs.com/

też mi każą zamknąć?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)

PanomeiK
06-05-2010, 18:05
http://mynikonlife.com.au/
powyższą też musieliby zamknąć :)