PDA

Zobacz pełną wersję : grip w D70



Psyduck
24-11-2006, 12:54
czy jest coś takiego jak grip do d70...czytałem ostatnio fotokurier i tam był do d80...tylko w d 70 nie ma pod baterią takiego złącza jak w 80...jeżeli istnieje taki grip to jak się komunikuje z aparatem i jakie funkcje posiada taki grip poza wyzwalaniem migawki?

KJO
24-11-2006, 12:58
czy jest coś takiego jak grip do d70...czytałem ostatnio fotokurier i tam był do d80...tylko w d 70 nie ma pod baterią takiego złącza jak w 80...jeżeli istnieje taki grip to jak się komunikuje z aparatem i jakie funkcje posiada taki grip poza wyzwalaniem migawki?


Jest, delta go produkuje a komunikuje się przez port podczerwieni.

http://allegro.pl/item143718232_nikon_d70_d70s_battery_pack_grip_do_ nikona_wawa.html

Psyduck
24-11-2006, 13:02
jeszcze tylko to pytanko o funkcjach bym prosił bardzo...pozdr...

JK
24-11-2006, 13:05
O funkcjach? Nie ma żadnych funkcji. Nawet ten pionowy "spust", to nie żaden spust, tylko przycisk pilota na podczerwień.

Psyduck
24-11-2006, 13:08
dziękuję bardzo za odpowiedzi...jednym słowem nie warto kupować...

qooba
23-12-2006, 20:16
To zależy co kto lubi :)
Można go stosować mając podpięty długi i ciężki obiektyw, znacznie lepiej trzyma się wtedy taki zestaw. Poza tym, ładujesz dwa pełne akumulatory i w zasadzie na bardzo długo zapominasz o zasilaniu :)

thor88
31-12-2006, 16:53
ja mam i uwazam, ze ... warto!!! Na codzien mam podpietą ciezką Sigme 28-70 f/2,8 i bez gripa strasznie sie to trzymało w łapkach... poza tym... faktycznie dwa pełne akku (jeden oryginał, drugi zamiennik) i starcza na około 1500 zdjęć (bez lamp bo uzywam wyłącznie zewnętrznej), do tego nie ma skoków przy zimnie i co jeszze wazne, jak juz ci padną aku to można zasilać 6 akku AA... ja polecam ten battrey pack... choc troszke teskni mi sie za drugim spustem...

Tekla
02-01-2007, 12:17
Ja też go mam i jestem zadowolony.Mam 192 cm wzrostu i duże dłonie(to nie oferta matrymonialna :)), i jak miałem samo body to mi mały palec uciekał.A teraz jest miodzio.Lepiej wyważony cały sprzęt i duuuużo prądu.I zgadzam się z przedmówcą że nie ma takich skoków napięc w niskich temp.(co dziwne troche)

Psyduck
07-01-2007, 00:24
dziekuje wszystkim jeszcze raz za opinie...pozdrawiam...Psyduck

Jacek B.
10-01-2007, 18:35
O funkcjach? Nie ma żadnych funkcji. Nawet ten pionowy "spust", to nie żaden spust, tylko przycisk pilota na podczerwień.

czy to znaczy że w połączeniu tego gripa z D70s nie trzeba łaczyć kabekiem gripa i body? Czy ten grip z body łączy się na podczerwień w celu wyzwalania migawki?

leon28
10-01-2007, 19:25
czy to znaczy że w połączeniu tego gripa z D70s nie trzeba łaczyć kabekiem gripa i body? Czy ten grip z body łączy się na podczerwień w celu wyzwalania migawki? trzeba, kabelek konczy sie przy czujniku podczerwieni (w jakis sposob trzeba ten czujnik wzbudzic).

Wołodia
15-01-2007, 23:14
Podjąłem decyzję. Zamówiłem grippa delty. Zgodziłem się z tym że bedzie plaster na podczerwień i że pionowy spust nie działać tak jak powinien. Dzisiaj pojechałem odebrać zamówiony sprzęt i cooooo się okazało. Mega niespodzianka. Gripp delty który do mnie przyszedł nie ma żadnego kabla na podczerwień. Jest delikatny kabelek na kontowych wtyczkach, który łączy gripa i wejście zdalnego sterowania. Nie trzeba nic przestawiać w aparacie. I czy najbardziej zaskoczę. Jest 2 stopniowy spust. Odbiłem się o sufit jak to zobaczylem . Mało tego wykonany jest całkiem całkiem i nie ma żadnych luzów pomiędzy aparatem a gripem. Jaaaa jestem w szoku. DLa mnie mega zaskoczenie. Grip działa idealnie, pionowy spust chodzi jak rakieta. No jedyny brak to brak rolek ale da sie przeżyć. Pozdrówka

Gamling
16-01-2007, 00:15
Bo kupies nowa wersje do D70s :)

Domis
16-01-2007, 02:42
Dzisiaj pojechałem odebrać zamówiony sprzęt i cooooo się okazało. Mega niespodzianka.

Mozna wiedziec gdzie zamawiales/odbierales gripa?

Wołodia
17-01-2007, 00:09
Ja gripa zamówiłem w sklepie Foto Raj. Na przeźmierowie. Dosć trudno tam trafić. www.foto-raj.pl (http://www.foto-raj.pl). Ogólnie obsługa ekspresowa. Ten sklep z tego co widziałem specjalizuje się w sigmie. Aha tam jest Sigma foto centrum (czyli wypożyczalnia obiektywów sigmy)