Zobacz pełną wersję : Ciekawe szkła m39
Ostatnio sprawdzałem mojego starego FEDa-4 czy działa i okazało się że tak. Stąd moje pytanie. Są jakieś ciekawe szkiełka które warto by skompletować do zabawy tym starym analogiem? Polecacie coś konkretnego?
Summitar ;) a z sowieckich to jupiter-3 50/1.5.
Szkła Cosina/Voigtlander - np seria Color-Skopar (ze światłem 2.5) - to naprawdę świetnie wykonane, niewielkie obiektywy o pięknej plastyce. Co prawda szkła tej firmy to inna półka cenowa niż Jupitery ..... no ale nic nie wspominałeś o barierze cenowej ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.