PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawe szkła m39



lookash
09-04-2010, 17:50
Ostatnio sprawdzałem mojego starego FEDa-4 czy działa i okazało się że tak. Stąd moje pytanie. Są jakieś ciekawe szkiełka które warto by skompletować do zabawy tym starym analogiem? Polecacie coś konkretnego?

Bielik
09-04-2010, 23:54
Summitar ;) a z sowieckich to jupiter-3 50/1.5.

szmyca
10-04-2010, 10:05
jupiter 12. Super szkło.

mechon
11-04-2010, 00:15
Szkła Cosina/Voigtlander - np seria Color-Skopar (ze światłem 2.5) - to naprawdę świetnie wykonane, niewielkie obiektywy o pięknej plastyce. Co prawda szkła tej firmy to inna półka cenowa niż Jupitery ..... no ale nic nie wspominałeś o barierze cenowej ;)