Zobacz pełną wersję : jak wyłączyć lampę w d700, d300
jak wyłączyć lampę SB600 w aparacie D700 lub D300 tak aby wspomagała autofokus ale nie błyskała.
powiem szczerze że próbowałem znaleźć to na forum, w instrukcji ale jakoś mi kiepsko poszło.
z góry dzięki za pomoc
siedemczwartych
09-04-2010, 17:29
ja bym zrobił tak.
Pod przycisk funkcyjny "podpinasz" wyłączanie lampy.
Naciskasz funkcyjny ostrzysz i strzelasz fotkę.
Lampa wyświetli szachownice, ale nie błyśnie
W angielskiej instrukcji jest to opisane na str. 50-51 (autofocus flash operation in dim light).
ja bym zrobił tak.
Pod przycisk funkcyjny "podpinasz" wyłączanie lampy.
Naciskasz funkcyjny ostrzysz i strzelasz fotkę.
Lampa wyświetli szachownice, ale nie błyśnie
czyli do każdego zdjęcia muszę naciskać przycisk funkcyjny??
a co do angielskiej instrukcji ... to niestety mam polską - w polskiej nie ma??
Na pewno jest, ale prawdopodobnie może być drobna różnica w numeracji stron.
Nie mam już lampy ale SB800 miała z tego co pamiętam wyłącznik głównego palnika w menu (działało wtedy tylko wspomagania) czyżby SB600 była z tej funkcji wykastrowana?
sb-900 w menu ma opcję "only AF" ( czy jakoś tak ) off/on i wtedy świecimy tylko siateczką :P poszukaj dokładnie w menu sb600 może gdzieś jest coś takiego...
Chyba chodzi o "Współpraca wspomagania AF z aparatami z wbudowaną lampą błyskową".
Instrukcja SB-800 str. 63
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.