PDA

Zobacz pełną wersję : [ Architektura ] Poznan



till
23-11-2006, 20:20
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img236.imageshack.us/img236/8463/poznanfj8.jpg)

Nikoforumowicz
23-11-2006, 22:10
Na początek niezłe. Trochę poprawiłbym zniekształcenia i może przesunął kadr w lewo - tam wzrok ucieka zgodnie z ulicą. Kolorystyka zamierzona jak rozumiem.

klon
23-11-2006, 22:25
No właśnie, jeśli kolorystyka jest zamierzona to nie bardzo rozumiem dlaczego akurat taka, czy autor mógłby to wyjasnic? Ale jak na zupełny poczatek to faktycznie ujdzie.

bombel
24-11-2006, 01:02
Ale jaja! Byliśmy tam w tym samym momencie, tylko mnie wyszło coś takiego:

http://img329.imageshack.us/img329/7052/poznanfj8copygz4.jpg



Dobra, żartowałem. Zamiast opowiadać długo i rozwlekle, tym razem postanowiłem pokazać, co mi się podoba (kadr, kolory, nastrój, poetyka), a co nie (obróbka, wykończenie, wygląd finalny). Ciężko byłoby opisać, jak ja to widzę, łatwiej pokazać...

Jak zwykle pewien disclaimer: jedna wiadomość od autora, że sobie nie życzy i znika przeróbka jego zdjęcia.

till
24-11-2006, 09:55
Dzieki za komentarze, co do kolorystyki to nie wiem czemu taka, po prostu podoba mi sie :) Chcialem oddac klimat starosci budynkow, nie lubie sepii, wiec zrobilem cos takiego.

pozdrawiam

Madziulek
24-11-2006, 10:04
Till....trzeba było napisac że wybierasz się na ryneczek :-)

podoba mi się :-)

bomblowa wersja jest dla mnie bardziej klimatyczna czyt.lepsza

alexkoz
24-11-2006, 10:13
w wersji tilla zniknęły zupełnie szczgóły w cieniach. Kadr ciekawy, ale jakoś źle odbieram walący się ten budynek (perspektywa).

klon
24-11-2006, 10:59
zgadza się, bomblowe jest bardziej lepsiejsze

till
24-11-2006, 23:55
O kur..., obejrzalem jeszcze raz swoje zdjecie na innym komputerze, i kolory sa zupelnie inne niz na moim laptopie... Kalibracja monitora konieczna... Ktos moze wie gdzie w poznaniu moga go skalibrowac, bo nie ma sensu robic cokolwik w ps skoro kolory sa tak rozne...

przylaczam sie do ogolu, wersja bombla lepsza :)

Archangel
25-11-2006, 10:43
ver. bobla lepsza :)

kadr mi sie srednio podoba, u gory ciasno, a po lewej jakos drazni oko
ale w sumie √

bombel
25-11-2006, 12:42
Jak jeszcze raz ktoś napisze 'wersja bombla lepsza', dostnę od tilla po pysku.

Oczywiście dałem ten obrazek nie w celu porównań co lepsze, tylko w celu edukacyjnym - wszak po to ludzie dają tu swoje obrazki... Dają je, wysłuchują komentarzy i z tego się uczą jak robić lepsze zdjęcia. Wydawało mi się, że jeśli opiszę wszystko co należałoby zmienić, będzie to długie, nudne i jałowe... Jeden obrazek załatwił sprawę (i pokazał naocznie, że się da).

Ponieważ - również oczywiście - jedyne na co miałem wpływ przerabiając zdjęcie tilla jest obróbka, ten wątek jest dobitnym przykładem, że postprodukcja (mówiąc najogólniej to co się robi ze zdjęciem po przyjściu do komputera) jest istotnym elementem tworzenia zdjęcia. Wydaje się, że nie wszyscy o tym pamiętają, lub przykładają do tego wagę - a szkoda. I nie muszę chyba wspominać, że tak jak rozsądną obróbką można zdjęcie poprawić, tak nierozsądną można je tragicznie popsuć.

A na koniec: till, chłopie - zrobiłeś bajeczne zdjęcie!