Zobacz pełną wersję : Jaki statyw za okolo 500 zl?
michal8791
23-11-2006, 19:13
Witam serdecznie.
Nadszedl czas na zmiane statywu i niestety mam wielki dylemat co wybrac. Czytajac posty na forum w wiekszosc jest za manfrotto ale czy jest inny kompromis miedzy jakoscia a cena a dokladnie dobra jakosc za rozsadna cene.
Manfrotto 055 jest niestety poza moim zasiegiem ale zastanawiam sie nad jednym z tych modeli:
Velbon SHERPA 600;
Slik PRO 500 DX;
Goldphoto YH321
chyba ze zapropomujecie inny model o podobnych parametrach do tych co wymienilem.
Na temat sherpy i goldphoto bylo troszke juz na forum zdania sa podzielone natomiast praktycznie wogole nie ma nic odnosnie statywu SLIK czy jest ktos kto moze cos wiecej powiedziec na temat tego statywu?
Ktory z wymienionych jest najlepszym w wyborze?
Z gory dzieki za podpowiedzi
mam Sherpe i jestem bardzo zadowolony, fakt kupilem go miesiac temu, wiec mocno go jeszcze nei uzywalem, ale nie zaluje
kupilem ten bo ma go moj znajomy od 2 lat i wcale go nei oszczedza a statyw jak byl tak i jest nadla OK
sadze ze najlepsza proporcja jakosci/ceny
Witam! W tej chwili posiadam taniutki niemiecki statyw Bilora, ale po kupnie obiektywu na liście czeka taki zestawik:
http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=152
http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=186
Razem to 600zł. Solidna bestia, na której możesz kłaść 6-7 kg ;)
odie83 bierz raczej 141RC Basic. Różnica w cenie prawie żadna a możesz szybko odczepić aparat.
odie83 odżałuj tę stówę czy półtorej więcej i weź 055pro.
odie83 bierz raczej 141RC Basic. Różnica w cenie prawie żadna a możesz szybko odczepić aparat.
Chciałem mu go doradzić, ale sprawdzałem na szybko, a u Hesji nie było przy tym modelu z szybkozłączką ceny...
pebees
Już ktoś mi mówił o nim. W sumie nie potrzebuję czarów typu poziome mocowanie głowicy. Dla mnie musi być solidny, cięzki i wysoki bo nie lubie się schylać a mam 184cm wzrostu... Pomyślimy jak będę miał już kasę ;)
Chciałem mu go doradzić, ale sprawdzałem na szybko, a u Hesji nie było przy tym modelu z szybkozłączką ceny...
No rzeczywiście wycofany z produkcji ale zawsze można poszukać. Może mają gdzieś jeszcze w magazynach.
Wybaczcie Panowie, że się przyczepię. Szatan czy sherpa?
Szatan: http://www.allegro.pl/item142837694_180_cm_3d_2_poziomnice_profesjonalny _stabilny_.html
Sherpa 600: http://www.allegro.pl/item143856005_velbon_sherpa_600_r_poznan_f_vat_rat y_0_.html
Dla niezorientowanych: szatan, gdyż sprzedawca nazwał statyw 666.
Pozdrawiam serdecznie.
"Dla mnie musi być solidny, cięzki i wysoki bo nie lubie się schylać a mam 184cm wzrostu..."
Szczerze mowiac czesciowo niauzasadnione podejscie...
Czasem trzeba focic z innej wysokosci (dlatego czesciowo).
Jak chcesz szatana to tu masz taniej www.funsports.pl (http://www.funsports.pl)
michal8791
24-11-2006, 16:39
Czy ktos sie spotkal ze statywami firmy BILORA ?
http://www.bilora.de/eng/index.html (http://www.bilora.de/eng/index.html)
wychodzi ze sa to niemieckie statywy, mialem dzisiaj w reku model 1122
wys. max. 152cm
obciażenie max. 5 kg
waga 3 kg
robi wrazenie solidnego ale lepiej zapytac o jakas opinie na ich temat dodam ze cena jego to niecale 300zl.
Mam statyw Bilora, z resztą napisałem o tym na poprzedniej stronie więc nie wiem skąd to pytanie. Mój to raczej tani i lekki model, ale mimo to całkiem solidnie i dobrze wykonany. Poza tym ta firma jest chyba dość dobrze znana i raczej ceniona...
michal8791
24-11-2006, 17:21
odie83 wybacz nie zauwazylem jak czytalem.
Dzisiaj ogladalem tej firmy statywik model 1122 i zgdzam sie jest na pierwszy rzut oka dosc solidny w wykonaniu ale czy tak bedzie z biegiem czasu jesli to dosc znanai i jak mowisz ceniona firma to mam nadzieje ze tak bo stosunek cena/jakosc jest kuszaca.
Jak chcesz szatana to tu masz taniej www.funsports.pl (http://www.funsports.pl)
O dzięki :) Najprawdopodobniej kupię właśnie taki.
michal8791
25-11-2006, 20:41
Hmmmmm chyba sie zdecyduje na: Slik PRO 700DX w wersji srebrnej.
michal8791
16-12-2006, 10:40
No i zdecydowalem sie, wczoraj pan przywiozl mi SLik PRo 700 Dx. Powiem krotko rewelacja 200% jakości i dosc niska cena zakupu bo tylko 420 zł. :))) za komplet ( statyw + głowica)
No i zdecydowalem sie, wczoraj pan przywiozl mi SLik PRo 700 Dx. Powiem krotko rewelacja 200% jakości i dosc niska cena zakupu bo tylko 420 zł. :))) za komplet ( statyw + głowica)
Widziałem tego za 420... już są po 580 ;/
michal8791
16-12-2006, 14:23
Tak, udalo mi sie, zamowilem w ostatniej chwili przed podniesieniem ceny ufffff :)
A jak to jest z Manfrotto? Czy wszystkie mają możliwość zamontowania środowego drążka w poziomie?
A jak to jest z Manfrotto? Czy wszystkie mają możliwość zamontowania środowego drążka w poziomie?
055 Basic na pewno nie bo nim sie interesuję i mam zamiar go kupić ale wersja PRO o 150zł droższa już ma ta możliwość. Wejdź na www.foto-net.pl (http://www.foto-net.pl), tam przy wszystkich frotkach są opisane funkcje dodatkowe...
... Wejdź na www.foto-net.pl (http://www.foto-net.pl), tam przy wszystkich frotkach są opisane funkcje dodatkowe...
... ale tam 055PROB kosztuje 543 zł, a ja u Hesji zakupiłem za poniżej 500 zł !
(fakt - razem z innymi rzeczami, więc może stąd taki upust)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.