ArtX
23-11-2006, 00:00
WItam,
planuje wyprawe na kilka miesiecy do azji, moze rowniez do poludniowej ameryki.
Wyprawa to sprawa jeszcze odlegla, ale jestem teraz w trakcie kompletowania
sprzetu foto, i w zwiazku z tym prosze Was o porade.
Kwestia tyczy sie kart pamieci. Jakie rozwiazanie jest najbardziej optymalne?
Przewiduje zakup ok total ok 20GB, moze wiecej. Wiem ze to brzmi troche kosmicznie,
ale przez wiekszosc czasu prawdopobobnie bede w miejscach, gdzie nie ma mozliwosci
zgrania danych na inny nosnik, co w polaczeniu z masa RAWow moze stanowic problem.
Czy ktos ma doswiadczenie w takich sytuacjach?
Czy lepiej zainwestowac w kilka micrordrajwow 6-8Gb czy wieksza ilosc
bezdyskowych 'zwyklych' 2Gb kart? Czy moze mix?
W ogole ma ktos doswiadczenie z mikrodyskami? Jak sie sprawuja w 'ciezszych'
warukach (wilgoc, zimno)?
Moze jakas alternatywna metoda? Przenosny dysk zewnetrzny, na ktory jakos
mozna zgrac dane bez uzycia kompa (taki IPod ktorego mozna podpiac pod D70 :] )
Bede wdzieczny za info
Art.
planuje wyprawe na kilka miesiecy do azji, moze rowniez do poludniowej ameryki.
Wyprawa to sprawa jeszcze odlegla, ale jestem teraz w trakcie kompletowania
sprzetu foto, i w zwiazku z tym prosze Was o porade.
Kwestia tyczy sie kart pamieci. Jakie rozwiazanie jest najbardziej optymalne?
Przewiduje zakup ok total ok 20GB, moze wiecej. Wiem ze to brzmi troche kosmicznie,
ale przez wiekszosc czasu prawdopobobnie bede w miejscach, gdzie nie ma mozliwosci
zgrania danych na inny nosnik, co w polaczeniu z masa RAWow moze stanowic problem.
Czy ktos ma doswiadczenie w takich sytuacjach?
Czy lepiej zainwestowac w kilka micrordrajwow 6-8Gb czy wieksza ilosc
bezdyskowych 'zwyklych' 2Gb kart? Czy moze mix?
W ogole ma ktos doswiadczenie z mikrodyskami? Jak sie sprawuja w 'ciezszych'
warukach (wilgoc, zimno)?
Moze jakas alternatywna metoda? Przenosny dysk zewnetrzny, na ktory jakos
mozna zgrac dane bez uzycia kompa (taki IPod ktorego mozna podpiac pod D70 :] )
Bede wdzieczny za info
Art.