PDA

Zobacz pełną wersję : Torba Nikon CF-EU04



arttie
06-04-2010, 07:53
Czy ktoś z forumowiczy miał może styczność z Torbą Nikon CF-EU04 ?
jest w tej chwili w komukomu za niewielkie pieniądze:
http://komukomu.pl/multimedia?date=2010-04-06

Pytanie mam następujące co tam można zmieścić? Mam D90 + 18-105 VR + 50D + 75-300 (pompka), zastanawiam się czy wejdzie tam body z zapiętą stałką i chociaż jeden z zoomów?

gilvhs
06-04-2010, 08:37
Body ze stałką i 18-105 wejdą bez problemu i jeszcze zostanie troszkę miejsca ale reszta to nie wiem czy Ci wejdzie.
Ja w swojej trzymałem d5k z gripem i podpiętym 18-135, do tego kamerę (wielkości 1/2 d5k) i miałem miejsce na jakąś małą duperele.

Erie
06-04-2010, 08:43
Czy ktoś z forumowiczy miał może styczność z Torbą Nikon CF-EU04 ?
jest w tej chwili w komukomu za niewielkie pieniądze:
http://komukomu.pl/multimedia?date=2010-04-06

Pytanie mam następujące co tam można zmieścić? Mam D90 + 18-105 VR + 50D + 75-300 (pompka), zastanawiam się czy wejdzie tam body z zapiętą stałką i chociaż jeden z zoomów?

wejdzie Ci tam aparat z zapiętym zoomem i drugi zoom, na stałkę może być trochę mało miejsca

przy czym upychać do tej torby coś więcej nie ma sensu bo to "szmacianka" i niezbyt dobrze zabezpieczy Ci drogi sprzęt, jak będzie on poupychany w tej torbie

arttie
06-04-2010, 08:51
Body ze stałką i 18-105 wejdą bez problemu i jeszcze zostanie troszkę miejsca ale reszta to nie wiem czy Ci wejdzie.
Ja w swojej trzymałem d5k z gripem i podpiętym 18-135, do tego kamerę (wielkości 1/2 d5k) i miałem miejsce na jakąś małą duperele.
Torba miała by mi służyć na krótsze spacery - gdy nie zabieram całości sprzętu (do tego mam plecak). I zabierał bym właśnie D90 + N50 1.8 + N18-105 VR lub D90 + N50 1.8 + N 75-300.
No i za te 50-60 pln-ów to chyba specjalnie innej opcji nie ma ?

sn00p
21-05-2010, 12:56
Ehhh no właśnie ja się zastanawiam nad tą torbą pod kontem d90+12-200 i luzem 50 noooo i może na siłę grip jeszcze ;)
Z tego co czytam, to powinno wejść (opcja bez gripa).
Ciężko o alternatywę - szczególnie jeśli idzie o podobny kształt i pojemność za tą cenę. Najbliżej jest jakiś Crumpler, np. Muffin Top 400, ale to już nie ta półka cenowa ...

ikar39
07-11-2010, 10:44
A mam pytanko czy do tej torby zmieści się D7000 z gripem+szkło 18-105 i 70-300

Erie
07-11-2010, 10:52
A mam pytanko czy do tej torby zmieści się D7000+szkło 18-105 i 70-300

tak, ale trochę bym się bał do tak słabo zabezpieczającej torby pakować tak drogi sprzęt

ikar39
07-11-2010, 11:08
Dzięki za odpowiedz i przychylam się do twojej wpowiedzi

krolewicz
07-11-2010, 11:44
przecież torba ma służyć do przenoszenia sprzętu, a nie do skakania po niej

Erie
07-11-2010, 12:03
przecież torba ma służyć do przenoszenia sprzętu, a nie do skakania po niej

owszem, a teraz wyobraź sobie mieć aparat w takiej torbie w tłumie np. podczas jakiegoś wydarzenia i wówczas okaże się, że jednak zabezpieczenie przed skakaniem będzie dość istotne :D

ikar39
07-11-2010, 15:11
D7000+grip+18-105+70-300 ewentualnie jeszcze grucha
czy to wszystko wejdzie to tej torby czy będzie problem

Unrealkg
07-11-2010, 15:53
Czemu chcecie upychac na siłe aparat z gripem i 2 obiektywy? Zmieścić się pewnie zmieści, ale pamiętajcie ze pewnie za jakiś czas będziecie chcieli kupić jakiś obiektywik, jakąś lampę i pojawia się problem :)

Nie sugeruje kupowania od razu gigantycznej torby, ale taką którą ma chociaż o jedno więcej miejsce niż Wam potrzeba, bo nigdy nie wiadomo. A jak nie kupicie kolejnego obiektywu czy lampy to chociażby "zupkę" chmielową można transportować;)

kezoj40
07-11-2010, 18:03
Mieściłem w tej torbie D5000+N18-105+N70-300+T90+filtry.Po trzech miesiącach torba zaczęła rozłazić się na szwach(zbyt mały zapas materiału za szwami moim zdaniem)więc oddałem do sklepu i przeszedłem na torby i plecak firmy Kata.

pythondancer
07-11-2010, 18:18
kezoj40, jak Ty w tej torbie upchałeś ten sprzęt?
Mam bardzo podobny zestaw i tą torbę, ale bez udeptywania nie chce tyle tego wejść.

kezoj40
07-11-2010, 18:44
kezoj40, jak Ty w tej torbie upchałeś ten sprzęt?
Mam bardzo podobny zestaw i tą torbę, ale bez udeptywania nie chce tyle tego wejść.

Jeden obiektyw wpięty do body,a dwa po bokach.

ikar39
07-11-2010, 20:29
ja pytałem czy zmieści się D7000 z gripem+18-105+70-300 ale jasnej odpowiedzi nie dostałem,i dalej jestem w kropce..

ikar39
07-11-2010, 21:07
ja pytałem czy zmieści się D7000 z gripem+18-105+70-300 ale jasnej odpowiedzi nie dostałem,i dalej jestem w kropce..
jeszcze znalazłem coś takiego
http://allegro.pl/e322-rewelacyjna-torba-foto-funkcjonalnosc-nikon-i1288049163.html

Unrealkg
07-11-2010, 21:40
Wiesz, jak ludzie piszą ze miesci się d90 z klamotami o podobnych wymiarach jak Twoje obiektywy to raczej nie masz się co martwić czy D7000 się zmieści :)

A co do aukcji którą wynalazłeś, wysyłka z Hong Kongu ... 10-25 dni ... wesoło :)
Czemu tak koniecznie szukasz torby z napisem Nikon ? nie lepiej jakąś tańszą torbę firmy która produkuje torby, to zawsze większa gwarancja jakości.

krolewicz
08-11-2010, 16:34
nie oszukujmy się, to nie jest rewelacyjna torba, rzekłbym nawet, że bardzo przeciętna

jednakże akceptuję jej wady, mając w pamięci iż kosztowała mnie 50zł
wchodzi body + 2-3 małe szkiełka i mi pasuje :)

marcinez
08-11-2010, 18:31
jeszcze znalazłem coś takiego
http://allegro.pl/e322-rewelacyjna-torba-foto-funkcjonalnosc-nikon-i1288049163.html
Na Twoim miejscu nie oszczędzałbym na kupnie torby. Co prawda Twoja sprawa co robisz, ale kupując dobry sprzęt, to kup to tego dobrą torbę. Jak pisali koledzy kup coś markowego. Wydasz trochę więcej kasy i będziesz miał gwarancje jakości. Niestety Twoje propozycje jakościowo nie są najwyższych lotów, chyba, że musi być napis nikon :)

anita-głowacka
11-11-2010, 22:07
Miałam tą torbe przez kupe czasu. Mieściła mi D3s'a z 50mm 1.4 i fishem zenitara. Wszedł jeszcze portfel i rękawiczki ;)
Fajna torba, ale w czasie spaceru, zapięcia od paska (niestety plastikowe) piszczały jakbym w torbie miała chomiki bądź świnke morską :D