PDA

Zobacz pełną wersję : D80 problem. blokada punktu ostrości.



MajkelM
05-04-2010, 20:06
Witam,
Mam problem z moim D80 , niedawno zauważyłem że zablokował mi się punkt ostrości tzn. nie moge go zmienic wybierakiem, aparat wogole nie reaguje (ale wybierak dziala przy przegladaniu zdjec np). Caly czas mam zaznaczony punkt maksymalnie z prawej:(

Probowalem wszystkich trybow. Jedyne co mi pozostaje na ten moment to uzywac automatycznego wyboru pol - dziala bez problemu. Ale wiadomo ze jak sie uzywa jasnych szkiel to automat nie zawsze trafi tam gdzie trzeba. Wgralem nowy soft 1.11 tez nie pomoglo:(

Ktoś ma pomysl co z tym zrobic? Moze ktos mial podobny problem?

jackrabbit
05-04-2010, 20:08
ehh, masz tam taki suwak obok literki L i kropki, przesun go...

MajkelM
05-04-2010, 20:38
Drogi jackrabbit'cie pierwsze co zrobilem to zerknalem czy suwak nie jest na pozycji lock :P Niestety problem jest nadal.

step.tom
05-04-2010, 20:41
Witam,
Mam problem z moim D80 , niedawno zauważyłem że zablokował mi się punkt ostrości tzn. nie moge go zmienic wybierakiem, aparat wogole nie reaguje (ale wybierak dziala przy przegladaniu zdjec np). Caly czas mam zaznaczony punkt maksymalnie z prawej:(

Probowalem wszystkich trybow. Jedyne co mi pozostaje na ten moment to uzywac automatycznego wyboru pol - dziala bez problemu. Ale wiadomo ze jak sie uzywa jasnych szkiel to automat nie zawsze trafi tam gdzie trzeba. Wgralem nowy soft 1.11 tez nie pomoglo:(

Ktoś ma pomysl co z tym zrobic? Moze ktos mial podobny problem?

Zrób reset do ustawień domyślnych, czasem to pomaga. Potem zapodaj w pełni naładowaną baterię i spróbuj ponownie. ;-)

jamirq
06-04-2010, 09:52
Nie da sie przypadkiem zmienic aby pole ostrosci wybierać tylnim pokretlem? Moze wtedy zadziala

MajkelM
06-04-2010, 22:09
Zrobiłem reset ustawień, wyjąłem baterie na noc, wgrałem jeszcze raz nowy soft i w końcu coś z tych rzeczy pomogło. Problem rozwiązany, dzięki za pomoc :]

step.tom
06-04-2010, 23:44
Zrobiłem reset ustawień, wyjąłem baterie na noc, wgrałem jeszcze raz nowy soft i w końcu coś z tych rzeczy pomogło. Problem rozwiązany, dzięki za pomoc :]

No to git... Znaczy się super.