PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] "Zimowy" Toruń



loki_p
02-04-2010, 22:23
Wczoraj się jeszcze udało złapać zimowe niebo nad Toruniem.
Mimo gigantycznego light "pollution" w samiutkim centrum miasta Syriusz po niebie gonił Oriona, a wszystkiemu przyglądały się Plejady :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/04/full_2675-1.jpg
źródło (http://www.astroexpo.pl/uploads/photo/full_2675.jpg)

Klarens
02-04-2010, 22:26
Mam slabosc do tych gwiazdozbiorow ...przyznac sie musze :)
Ciekawy kadr i podoba sie , cos innego.

kulten
02-04-2010, 22:53
Dla mnie baaardzo słabe. Ani nie czuć tu gonitwy ani zimy ani Torunia. Dodatkowo nie podoba mi się kadr i rybie ani to, że chyba fociłeś przez szybę. Ponadto pojęcie krajobrazu jest to mocno naciągnięte.

Bartek_902
02-04-2010, 23:20
Podobało by sie gdyby było wiecej dolu,po prostu szerszy kadr ...


Pozdrawiam

harb
03-04-2010, 08:47
tym razem ja równiez jestem na nie - kompozycja słaba :)

loki_p
03-04-2010, 12:54
Dla mnie baaardzo słabe. Ani nie czuć tu gonitwy ani zimy ani Torunia. Dodatkowo nie podoba mi się kadr i rybie ani to, że chyba fociłeś przez szybę. Ponadto pojęcie krajobrazu jest to mocno naciągnięte.

:)
Podobac się nie musi, Torunia możesz nie dostrzec bo nie każdy zna miasto, zimy też można nie zauważyć bo i tu potrzeba jest choćby minimalna znajomość gwiazdozbiorów ale wytykanie jakiejś szyby to już chyba lekkie przegięcie :)

Marek-frotka
03-04-2010, 21:55
Po raz n-ty podchodzę do tego zdjęcia i za „diabła” nie mogę skojarzyć gdzie ( a raczej z jakiego miejsca ) było robione - już wiem – byłeś na zdjęciach z kominiarzem i wciągnął Cię na jakiś dach :D
Zastanawia mnie również , jak uzyskałeś tak fajnie zamrożone niebo ( cały kadr robiłeś na krótkim czasie ? )
Zdjęcie niewątpliwie technicznie jest bardzo dobre – mnie akurat się podoba , ale to zdanie starego „krzyżaka” więc może być nieobiektywne.
Jak będzie jakiś konkurs o Toruniu , np. „Toruń inaczej” , czy „Toruń w kadrze” – to masz już dobry materiał.;-)

pozdrawiam

motyl
03-04-2010, 22:01
Jako sąsiad zza miedzy widziałem sporo zdjęć Torunia ale to jest wyjątkowo inne. Może faktycznie trochę dołu by się przydało. Zdjęcie uważam za ciekawe.

loki_p
04-04-2010, 21:10
Po raz n-ty podchodzę do tego zdjęcia i za „diabła” nie mogę skojarzyć gdzie ( a raczej z jakiego miejsca ) było robione - już wiem – byłeś na zdjęciach z kominiarzem i wciągnął Cię na jakiś dach :D
Zastanawia mnie również , jak uzyskałeś tak fajnie zamrożone niebo ( cały kadr robiłeś na krótkim czasie ? )

To wieżyczka kamienicy w której znajduje sie Empik. Gwiazdy nieporuszone bo to jedynie 30 sekund. Jak sie w końcu spotkamy to opowiem :)