PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie popełniłem błąd ?



cavalieres
02-04-2010, 11:32
Cześć,

Mam do Was pytanie. Pewnie dla Was problem błahy :)
Robiłem ostatnio zdjęcia dziewczynie i na kilku z nich po zgraniu na komputer zauważyłem coś takiego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

Crop zdjęcia prosto z puszki


Co mogło spowodować taki efekt? Zbyt długi czas? Poruszenie podczas naciśnięcia spustu? Czy też mogło to być coś innego...

Z góry dzięki za pomoc

lukiii
02-04-2010, 11:39
Zdjęcie nie wygląda na poruszone, może to meszek na twarzy ;)

cinspire
02-04-2010, 12:12
Ciekawe. Ale to zawsze przy policzku/policzkach?
Przyglądałeś się bliżej co to może być? Nie znam się, ale trochę jakby zmieniony kształt policzka (przez mimikę) przy dłuższym czasie.

Gio
02-04-2010, 12:37
zdjęcie malusieńkie, exifa brak, ciężko ocenić. moim zdaniem to normalne rozmycie wynikające z GO.

docxxx
02-04-2010, 12:41
A to jest przypadkiem dolek policzka i zludzenie?

cavalieres
02-04-2010, 22:37
Wklejam całe, inny "strzał" - prosto z puchy razem z exifami


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

Najbardziej do myślenia dała mi wypowiedź docxxx'a. Fakt, może to jest złudzenie i się niepotrzebnie czepiam, ale zwróćcie uwagę na jej rękę, też pojawia się jakiś dziwny obrys, może nie jest bardzo widoczny, ale nasila się podczas obróbki :(

docxxx
02-04-2010, 23:19
Obrys, gdzie? Chyba za duzo jajek zjadles:) Idz dalej rob zdjecia;)

cavalieres
02-04-2010, 23:29
Hehe...akurat jajek dziś nie jadłem, same śledziki ;)

Przy obróbce wychodzi ten obrys - a nie stosuję jakiś wymyślnych technik ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

black_bird
02-04-2010, 23:33
to wygląda na bardziej doswietloną partię policzka niz przód twarzy modelki ..blyskales, doswietlales blendą? czy moze blask ze slonca z tamtej strony był?

cavalieres
02-04-2010, 23:36
Używałem blendy - złotej

mpwt
02-04-2010, 23:41
Tia, zakrzywienie skóry na policzku, coś w stylu /1\_/2\ , gdzie 1 i 2 są inaczej oświetlone. Niech modelka wydmie policzki i po sprawie ;)

Gio
03-04-2010, 07:47
Kolega chyba za chwile duchy na tym zdjeciu odkryje i pol kosmity:-) Obrys pojawia sie jak widac tylko przy obrobce o ile ta obrobka jest konwersja do b/w. I jest to efekt ktory bardzo czesto daje sie zauwazyc. Zwlaszcza jesli przy konwersji manipuluje sie wypelnieniem swiatlami i luminancja. Czym to konwertowales?

velaskez
03-04-2010, 11:08
Weź stempel, wymaż i się nie przejmuj. ;)

cavalieres
03-04-2010, 12:24
Hehe, macie rację, już dam sobie z tym spokój. Może rzeczywiście jakieś nadmierne przewrażliwienie mi się objawiło ;)

Dzięki za pomoc :)

Gerpi
07-04-2010, 01:57
A nie jest to po prostu kosmyk włosów czasami ??

KS
07-04-2010, 07:20
Niech zgadnę - bawiłeś się w Lightroomie/ACR i dałeś wyciąganie/ochronę świateł/cieni + wyostrzanie? ;)

Też raz tak miałem z podobną pozą mojej żony... zastanawiałem się co to jest, niestety zbyt mocna zabawa w Lightroomie dała taki efekt.
Jak możesz, to odznacz tę część, żeby program jej nie modyfikował (jakieś maski czy cuś) albo użyj CNXa, tam nie miałem takich problemów. ;)

cube
07-04-2010, 09:29
mi to wyraznie wyglada na wlosy...