PDA

Zobacz pełną wersję : [D700] Jak pozbyć się bandingu



mpwt
01-04-2010, 21:59
Witam

To jest coś z czym ostatnio najczęściej walczę - banding.

Ktoś ma pomysł jak pozbyć się tego jednocześnie zostawiając tło (czyli żadne tam wycinanie tła lewelsami, etc)?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/04/m81_banding-1.jpg
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/rozne/m81_banding.jpg)

Nie dość, że mam jasną linię wzdłuż całego kadru to jeszcze ta pozioma linia jest w pionowe paski. Grrr....

Dzięki za wszelkie sugestie.

P.S. wiem, że mam hoty ;)

Bielik
01-04-2010, 23:01
podepnij F100 ;)

mpwt
01-04-2010, 23:05
podepnij F100 ;)

No nie wiem, nie wiem... pomijając, że nie ustawię ostrości to nie jest mimo wszystko najlepszy pomysł ;)

Bielik
01-04-2010, 23:55
ach, bo LV nie ma... no dobra, zapatrzyłem się na astrofoto z hassla. pomysł o tyle dobry, że film nie zaczyna szumieć na długich czasach.

mpwt
02-04-2010, 01:15
ach, bo LV nie ma...

Zapraszam cię do mnie. Jak ustawisz ostrość poprawnie bez LV na F100 stawiam skrzynkę wódki... :p


no dobra, zapatrzyłem się na astrofoto z hassla.

Tia, i na sprzęcie do astrofoto za parę set złotych... :p :p


pomysł o tyle dobry, że film nie zaczyna szumieć na długich czasach.

Pomysł o tyle głupi, że na 55 sek niewiele by było widać. A dłuższych czasów byś w tym wypadku nie pociągnął. :p :p :p
(to jest złożenie 30 zdjęć po 55 sek na ISO4000)

Proszę mi tu nie off-topwać, bo co nieco wiem w tym temacie. O! :D

docentx
02-04-2010, 07:39
Jeśli jest problem z przejściami tonalnymi to z RAWa do PS trzeba spróbować przejść na 16 bitów.

abre
02-04-2010, 07:51
Ja bym to potraktowała maskami na warstwach podczas obróbki w PS. Ratuję się tak od flar i całkiem niezłe efekty to przynosi.
Zdaje się, że ktoś kiedyś poruszał temat chłodzenia matrycy przy astrofoto... Może mogłoby pomóc ;)

loki_p
02-04-2010, 08:04
Strasznie masakrujesz jakościowe te zdjęcia. Iso 4000 przy montażu to aby nie za dużo? Wydaje mi się żę ludzie prowadzą znacznie dłużej przy HEQ5.

mpwt
02-04-2010, 09:56
Jeśli jest problem z przejściami tonalnymi to z RAWa do PS trzeba spróbować przejść na 16 bitów.

Pracuję w 16 bitach. To nie ten problem przejść tonalnych a właśnie bandingu w D700.


Zdaje się, że ktoś kiedyś poruszał temat chłodzenia matrycy przy astrofoto... Może mogłoby pomóc ;)

Trochę by pomogło. Ale wolę zainwestować w astro kamerkę niż chłodzenie do D700...


Strasznie masakrujesz jakościowe te zdjęcia

Nie, tu specjalnie wyciągnąłem, żeby pokazać ten banding.

Bo chyba źle nie wyszło?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/04/m81_new_02-1.jpg
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/wp-content/uploads/2010/04/m81_new_02.jpg)

Inne w dziale przyroda (http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=24).


Iso 4000 przy montażu to aby nie za dużo?

A co ma ISO do montażu?


Wydaje mi się żę ludzie prowadzą znacznie dłużej przy HEQ5.

Tak, z guiderem albo krótszą ogniskową.

Dobra. Gadu, gadu i co tym bandingiem? :D

mpwt
02-04-2010, 12:37
pomysł o tyle dobry, że film nie zaczyna szumieć na długich czasach.


Strasznie masakrujesz jakościowe te zdjęcia

To jest crop po zestackowaniu klatek... ISO4000 z D700.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/04/m81_crop_2-1.jpg
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/rozne/m81_crop_2.jpg)

To nie szum jest problem a ten .... banding.

loki_p
02-04-2010, 14:03
Ale ja nic nie pisałem o szumie :) Szumy przy składaniu są nieistotne. Bandingu nie ma na niższym iso. Poprowadź dłużej albo zrób więcej klatek. Jak ci sie rozjedzie na dłuzszym czasie to można to iris to koryguje z tego co wiem.
Chyba nic innego nie wymyślisz. No możesz ewentualnie kupić inny detektor :)

mpwt
02-04-2010, 14:08
Ale ja nic nie pisałem o szumie :))

Tylko o czym innym :)


Bandingu nie ma na niższym iso.)

Jest, tylko mniejszy.


Poprowadź dłużej albo zrób więcej klatek.)

Dłużej nie poprowadzę (czasem poprowadzę, czasem nie) a ilość klatek nie zmniejsza bandingu, on się sumuje.
50 klatek to dużo czy mało?


Jak ci sie rozjedzie na dłuzszym czasie to można to iris to koryguje z tego co wiem.

Nic ci nie skoryguje a tylko detal rozwali


No możesz ewentualnie kupić inny detektor :)

W planach za 5 lat ;)

docentx
02-04-2010, 14:33
Unfal filtru AA. :-?

loki_p
03-04-2010, 14:22
Tylko o czym innym :)



Jest, tylko mniejszy.



Dłużej nie poprowadzę (czasem poprowadzę, czasem nie) a ilość klatek nie zmniejsza bandingu, on się sumuje.
50 klatek to dużo czy mało?



Nic ci nie skoryguje a tylko detal rozwali



W planach za 5 lat ;)
Strasznie nie lubię komentować takiego trolowania polegającego na czepianiu sie słówek... Chcesz jakiejś porady czy masz ochotę ponabijać sobie postów i potrolować?

Ponownie zarzucasz mi coś czego nie napisałem.
Zmniejszasz iso żeby nie mieć bandingu lub mieć go znacznie mniejszy. Więcej klatek robisz żeby skompensować to niższe iso a nie po to żeby sie pozbyć bandingu. Poza tym składanie prawdopodobnie też zmniejszy banding bo nie wierzę żeby na kazdym zdjęciu występował on dokładnie na tym samych pikselach.

mpwt
03-04-2010, 18:22
Strasznie nie lubię komentować takiego trolowania polegającego na czepianiu sie słówek... Chcesz jakiejś porady czy masz ochotę ponabijać sobie postów i potrolować?

No czekaj, czekaj. Twój pierwszy post w tym wątku to samo czepialstwo :p


Ponownie zarzucasz mi coś czego nie napisałem.

Czyli?


Zmniejszasz iso żeby nie mieć bandingu lub mieć go znacznie mniejszy.

Zwiększam ISO żeby zwiększyć ilość szczegółów w mgławicach. Inaczej lipa. Jak potem usunąć banding? Do tej pory nie wiem... :(

TomaSzSz
05-11-2012, 13:05
Ktoś coś wie na temat tego bandingu więcej ? co na to serwis?

mpwt
05-11-2012, 14:11
Trzeba go pokochać :)
Serwis też ;)