Zobacz pełną wersję : [D700] Jak pozbyć się bandingu
Witam
To jest coś z czym ostatnio najczęściej walczę - banding.
Ktoś ma pomysł jak pozbyć się tego jednocześnie zostawiając tło (czyli żadne tam wycinanie tła lewelsami, etc)?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/04/m81_banding-1.jpg
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/rozne/m81_banding.jpg)
Nie dość, że mam jasną linię wzdłuż całego kadru to jeszcze ta pozioma linia jest w pionowe paski. Grrr....
Dzięki za wszelkie sugestie.
P.S. wiem, że mam hoty ;)
podepnij F100 ;)
No nie wiem, nie wiem... pomijając, że nie ustawię ostrości to nie jest mimo wszystko najlepszy pomysł ;)
ach, bo LV nie ma... no dobra, zapatrzyłem się na astrofoto z hassla. pomysł o tyle dobry, że film nie zaczyna szumieć na długich czasach.
ach, bo LV nie ma...
Zapraszam cię do mnie. Jak ustawisz ostrość poprawnie bez LV na F100 stawiam skrzynkę wódki... :p
no dobra, zapatrzyłem się na astrofoto z hassla.
Tia, i na sprzęcie do astrofoto za parę set złotych... :p :p
pomysł o tyle dobry, że film nie zaczyna szumieć na długich czasach.
Pomysł o tyle głupi, że na 55 sek niewiele by było widać. A dłuższych czasów byś w tym wypadku nie pociągnął. :p :p :p
(to jest złożenie 30 zdjęć po 55 sek na ISO4000)
Proszę mi tu nie off-topwać, bo co nieco wiem w tym temacie. O! :D
Jeśli jest problem z przejściami tonalnymi to z RAWa do PS trzeba spróbować przejść na 16 bitów.
Ja bym to potraktowała maskami na warstwach podczas obróbki w PS. Ratuję się tak od flar i całkiem niezłe efekty to przynosi.
Zdaje się, że ktoś kiedyś poruszał temat chłodzenia matrycy przy astrofoto... Może mogłoby pomóc ;)
Strasznie masakrujesz jakościowe te zdjęcia. Iso 4000 przy montażu to aby nie za dużo? Wydaje mi się żę ludzie prowadzą znacznie dłużej przy HEQ5.
Jeśli jest problem z przejściami tonalnymi to z RAWa do PS trzeba spróbować przejść na 16 bitów.
Pracuję w 16 bitach. To nie ten problem przejść tonalnych a właśnie bandingu w D700.
Zdaje się, że ktoś kiedyś poruszał temat chłodzenia matrycy przy astrofoto... Może mogłoby pomóc ;)
Trochę by pomogło. Ale wolę zainwestować w astro kamerkę niż chłodzenie do D700...
Strasznie masakrujesz jakościowe te zdjęcia
Nie, tu specjalnie wyciągnąłem, żeby pokazać ten banding.
Bo chyba źle nie wyszło?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/04/m81_new_02-1.jpg
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/wp-content/uploads/2010/04/m81_new_02.jpg)
Inne w dziale przyroda (http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=24).
Iso 4000 przy montażu to aby nie za dużo?
A co ma ISO do montażu?
Wydaje mi się żę ludzie prowadzą znacznie dłużej przy HEQ5.
Tak, z guiderem albo krótszą ogniskową.
Dobra. Gadu, gadu i co tym bandingiem? :D
pomysł o tyle dobry, że film nie zaczyna szumieć na długich czasach.
Strasznie masakrujesz jakościowe te zdjęcia
To jest crop po zestackowaniu klatek... ISO4000 z D700.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/04/m81_crop_2-1.jpg
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/rozne/m81_crop_2.jpg)
To nie szum jest problem a ten .... banding.
Ale ja nic nie pisałem o szumie :) Szumy przy składaniu są nieistotne. Bandingu nie ma na niższym iso. Poprowadź dłużej albo zrób więcej klatek. Jak ci sie rozjedzie na dłuzszym czasie to można to iris to koryguje z tego co wiem.
Chyba nic innego nie wymyślisz. No możesz ewentualnie kupić inny detektor :)
Ale ja nic nie pisałem o szumie :))
Tylko o czym innym :)
Bandingu nie ma na niższym iso.)
Jest, tylko mniejszy.
Poprowadź dłużej albo zrób więcej klatek.)
Dłużej nie poprowadzę (czasem poprowadzę, czasem nie) a ilość klatek nie zmniejsza bandingu, on się sumuje.
50 klatek to dużo czy mało?
Jak ci sie rozjedzie na dłuzszym czasie to można to iris to koryguje z tego co wiem.
Nic ci nie skoryguje a tylko detal rozwali
No możesz ewentualnie kupić inny detektor :)
W planach za 5 lat ;)
Tylko o czym innym :)
Jest, tylko mniejszy.
Dłużej nie poprowadzę (czasem poprowadzę, czasem nie) a ilość klatek nie zmniejsza bandingu, on się sumuje.
50 klatek to dużo czy mało?
Nic ci nie skoryguje a tylko detal rozwali
W planach za 5 lat ;)
Strasznie nie lubię komentować takiego trolowania polegającego na czepianiu sie słówek... Chcesz jakiejś porady czy masz ochotę ponabijać sobie postów i potrolować?
Ponownie zarzucasz mi coś czego nie napisałem.
Zmniejszasz iso żeby nie mieć bandingu lub mieć go znacznie mniejszy. Więcej klatek robisz żeby skompensować to niższe iso a nie po to żeby sie pozbyć bandingu. Poza tym składanie prawdopodobnie też zmniejszy banding bo nie wierzę żeby na kazdym zdjęciu występował on dokładnie na tym samych pikselach.
Strasznie nie lubię komentować takiego trolowania polegającego na czepianiu sie słówek... Chcesz jakiejś porady czy masz ochotę ponabijać sobie postów i potrolować?
No czekaj, czekaj. Twój pierwszy post w tym wątku to samo czepialstwo :p
Ponownie zarzucasz mi coś czego nie napisałem.
Czyli?
Zmniejszasz iso żeby nie mieć bandingu lub mieć go znacznie mniejszy.
Zwiększam ISO żeby zwiększyć ilość szczegółów w mgławicach. Inaczej lipa. Jak potem usunąć banding? Do tej pory nie wiem... :(
TomaSzSz
05-11-2012, 13:05
Ktoś coś wie na temat tego bandingu więcej ? co na to serwis?
Trzeba go pokochać :)
Serwis też ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.