PDA

Zobacz pełną wersję : raz jeszcze Nikkor 80-200 f2,8



Szamrok
22-11-2006, 07:58
czesto przy okazji pisania o tym obiektywie - Nikkor 80-200 D ED f2,8 pada sformulowanie wersja new. czy moze mnie ktos oswiecic jaka jest wiec roznica tego nowego od wersji poprzedniej? jako, ze jestem na etapie zakupu tego szkla na dniach chcialbym to wiedziec, bo na przyklad widzialem (w necie poki co) uzywke w przystepnej cenie, ale nic tam nie bylo napisane, czy to jest wersja new, czy tez nie... osobiscie pojde obejrzec szklo za pare dni. z gory dzieki za pomoc. aaa, dodam jeszcze, ze chce to podpiac do korpusu D80.

jarek76
22-11-2006, 08:46
Naprawdę opcja szukaj nie gryzie
Znalazłem w minutę co najmniej kilkanaście postów na temat tego szkła
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=257&highlight=80-200

Szamrok
22-11-2006, 09:19
patrzac na Twoj awatar obawiam sie, ze gryzie;) ja jakos szukalem i nie moglem znalezc, przynajmniej tego co mnie konkretnie interesuje. dzieki za tego linka, zaraz biore sie za przestudiowanie tegoz.

Szamrok
22-11-2006, 09:30
no jakos ten post nie dal mi odpowiedzi... mam rozumiec, ze wersja new to D ED, a wersja poprzednia to ED? czy jak pokazuja zdjecia zamieszczone w tym watku wersja wczesniejsza od new to "pompka"..? wynikalo by z tego, ze kazdy wersja nie "pompka" jest wersja new, a cos mi sie wydaje, ze tak nie jest...

Lolas
22-11-2006, 10:02
Post wskazany przez Jarka76 wszystko wyjasnia, tylko najwyrazniej nie chcialo ci sie poczytac.
Wersja sprzedawana od 1997r to ED AF-D New.
Wersja poprzednia to ED AF-D (1993-97)
Jak nietrudno zauwazyc, wersja bez "New" to wlasnie pompka

Szamrok
22-11-2006, 11:07
nie wiem czy nietrudno zauwazyc, bo oprocz tego ze zdjecia faktycznie to pokazuja, nigdzie nic nie pisze o wersji new. wiec nie wmawiaj mi, ze nie chcialo mi sie poczytac... a skoro to takie jasne (sorry, ale dla mnie jasne nie jest), to wystarczy oznaczenie D ED, co rozni ten obiektyw od poprzednika D. myslalem, ze sa jeszcze jakies rozne wersje modelu D ED, a jesli nie ma to po co zaznaczac ze to wersja new skoro jest produkowana od 97 roku, czyli niemalze 10 lat...

Czornyj
22-11-2006, 11:09
Wszystkie AF 80-200/2.8 były ED. Optycznie niczym się od siebie nie różnią. Ogółem istniały trzy wersje:
AF 80-200/2.8 ED (stara pompka - ogranicznik na pierścieniu) prod. 88-92
AF 80-200/2.8D ED (nowa pompka - ogranicznik na przełączniku) prod. 92-97
AF 80-200/2.8D ED N (dwupierścieniowy) prod. 97 do dnia dzisiejszego

No i jest oczywiście AF-S 80-200/2.8, ale to już kompletnie inna konstrukcja.

Lolas
22-11-2006, 11:20
nie wiem czy nietrudno zauwazyc, bo oprocz tego ze zdjecia faktycznie to pokazuja, nigdzie nic nie pisze o wersji new. wiec nie wmawiaj mi, ze nie chcialo mi sie poczytac... a skoro to takie jasne (sorry, ale dla mnie jasne nie jest), to wystarczy oznaczenie D ED, co rozni ten obiektyw od poprzednika D. myslalem, ze sa jeszcze jakies rozne wersje modelu D ED, a jesli nie ma to po co zaznaczac ze to wersja new skoro jest produkowana od 97 roku, czyli niemalze 10 lat...

W podanym watku byly co najmniej 2 linki do stron opisujacych te obiektywy. Gdybys zadal sobie odrobine trudu i zerknal na nie, mialbys dostep do wszystkich informacji, ktorych poszukujesz.

Swoja odpowiedzia potwierdzasz tylko, ze nie chce ci sie uwaznie czytac. Poprzednikiem ED AF-D (New) byl ED AF-D (pompka). Okrelenie NEW ma wlasnie odroznic go od pompki i nie ma tu nic do rzeczy fakt, ze to szklo produkowane jest od 10 lat.

Szamrok
22-11-2006, 11:25
dzieki wielkie Czornyj, dzieki Twojej odpowiedzi wiem o co tu chodzi. po prostu nie bylem pewien, czy nie ma kilku wersji tego obiektywu dwupierscieniowego, skoro czasem przy sumbolu pisze sie new. metlik w glowie wprowadzila mi jeszcze strona internetowa jednego sklepu, ktora przy jednym obiektywie pisze, ze to wersja new, a przy drugim nie choc oba sa dwupierscieniowe....

Szamrok
22-11-2006, 11:31
Lolas - zamiast pisac drugi raz bzdety ze nie chce mi sie czytac, mogles w dwoch zdaniach napisac jak Czornyj o co tu chodzi i byloby szybciej i po sprawie. dzieki za pomoc.

Szamrok
24-11-2006, 09:44
jeszcze jedno zapytanie mi sie nasunelo na temat tego obiektywu. to tak pod katem kupowania uzywki. czy jest gdzies na jego obudowie wybity rok produkcji? zeby np. nie okazalo sie, ze obiektyw ma 7 lat, a sprzedajacy twierdzil, ze tylko 2...

Vadim
06-12-2006, 23:54
Po numerze seryjnym sprawdź sobie tutaj:

http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/lenses.html#105

Pozdrawiam