tomder
31-03-2010, 09:32
Witam,
W moim d 700 wczoraj zaobserwowałem problem z punktami AF. Mianowicie przy usilnych próbach przesuwania punktu AF joistikiem- nie ma żadnej reakcji. Punk AF stoi w centralnym miejscu kadru w wizjerze. Próbowałem przestawiać ustawienia w menu. Zarówno w 21 czy w 51 polach AF przy Dynamicznym wyborze pól AF , czerwony kwadracik AF podświetla się [przy ustawieniu ostrości], jednak stoi w miejscu;/
Dodam, że próbowałem to z kilkoma obiektywami, wyłaczałęm/włączałem aparat, wyjmowałem baterię, próbowałem z gripem i bez gripa- niestety nic a nic.
Natomiast przy wybraniu opcji śledzenie 3D- wszystko ładnie śmiga i w wizjerze obserwuje bezproblemowe przesuwanie się pól AF.
Czy miał ktoś już taki problem?
Aparat na gwarancji i najprawdopodobniej czeka go serwis, jeśli problem się nierozwiąże ;/
W moim d 700 wczoraj zaobserwowałem problem z punktami AF. Mianowicie przy usilnych próbach przesuwania punktu AF joistikiem- nie ma żadnej reakcji. Punk AF stoi w centralnym miejscu kadru w wizjerze. Próbowałem przestawiać ustawienia w menu. Zarówno w 21 czy w 51 polach AF przy Dynamicznym wyborze pól AF , czerwony kwadracik AF podświetla się [przy ustawieniu ostrości], jednak stoi w miejscu;/
Dodam, że próbowałem to z kilkoma obiektywami, wyłaczałęm/włączałem aparat, wyjmowałem baterię, próbowałem z gripem i bez gripa- niestety nic a nic.
Natomiast przy wybraniu opcji śledzenie 3D- wszystko ładnie śmiga i w wizjerze obserwuje bezproblemowe przesuwanie się pól AF.
Czy miał ktoś już taki problem?
Aparat na gwarancji i najprawdopodobniej czeka go serwis, jeśli problem się nierozwiąże ;/