PDA

Zobacz pełną wersję : Serwis Tamron - kalibracja



Averne
30-03-2010, 11:08
Cześć,

Jestem "szczęśliwym" posiadaczem T28-75/2.8. Niestety szczęście kończy się na długim końcu, gdzie objawia się znaczny FF. Obiektyw jest już dawno po gwarancji, więc chciałbym aby serwis wykonał dla mnie standardową, płatną usługę.

Skontaktowałem się z serwisem Foto Technika, o którym naczytałem się wieli "dobrych" opinii. Ci w odpowiedzi na moje zapytanie nie dość, że zwracali się per Pani to jeszcze w treści wspominali o 17-50. Koszt kalibracji u nich waha się w granicach 190-220 zł netto. Z tego, co się naczytałem, obsługa zwykle ślimaczy się minimum miesiąc z tknięciem szkiełka. W związku z tym, chciałbym skorzystać z jakiejś alternatywnej dla tego serwisu opcji.

Orientujecie się czy jest w Warszawie jakiś serwis, który mógłby mi te szkiełko skalibrować? Dzwoniłem do Foto Tronika na Żurawiej, lecz oni twierdzą że nie kalibrują pod mocowanie Nikona.

Napisałem też do serwisu Tamrona w Niemczech i czekam na odpowiedź z szacunkowym kosztem zabiegu.

Temat chciałbym załatwić poniekąd hurtem bo kolega ma identycznego tamrona, lecz u niego objawia się BF na długim końcu.

dominikpl72
30-03-2010, 14:35
ja korzystałem z kalibrowania mojego 28-75 właśnie w serwisie Foto-Technika.
sytuacja była o tyle ciekawa - ze posiadam 2 egzemplarze i 2 body (jeden mój, jeden żony) - wiec potrafiłem na materiale porównawczym idealnie pokazać różnice i to co to szkło potrafi oraz udowodnic fakt ze nie zalezy to od body.
za pierwszym razem otrzymałem obiektyw po upływie 1 miesiąca nieskalibrowany poprawnie.
za drugim razem (zgłoszenie w trybie reklamacji) - było już idealnie, i regulacja nastąpiła w ciągu kilku dni.
tak więc -jeśli ktoś ma mocne nerwy i dużą dozę cierpliwości - można i w tym serwisie liczyć na sukces.

co do samego obiektywu - ciekawe - z obiektywem "made in japan" nie miałem problemu, z obiektywem "designed in japan, assembled in china" - już tak.
Dominik Zakrzewski

Averne
30-03-2010, 16:09
Dzięki za odpowiedź :)

W odpowiedzi na zapytanie wysłane do Niemieckiego obiektywu, otrzymałem odpowiedź z Foto Technika. Nie zapomniałem wspomnieć o niezbyt pochlebnych opiniach o ich serwisie, m. in. dotyczących czasu realizacji usługi. Sympatyczna Pani zapewniła mnie, że rzeczywiście takie problemy występowały jakiś czas temu, lecz teraz jest nowy personel i wszystko działa znacznie sprawniej. Z serwisu natomiast dostałem informację, że tego typu usługi wykonywane są w ciągu maksymalnie tygodnia. Prawdopodobnie skorzystam jednak z usług firmy z Gdańska :)

Pirko
13-05-2010, 10:02
Wydaje mi się, że jednak mocno się poprawiło jeśli chodzi o czasy kalibracji w Gdańskiej Foto-technice. Jakiś czas temu wysłałem Tamrona 70-200 i trwało to wówczas ok 3 tygodni, też było trochę w tym mojej winy dlatego że paczkę wysłałem jako zwykłą.

Kolejny moje spotkanie to kalibracja 17-50 VC któórego zawiozłem osobiście podczas wizyty w Gdańsku, i skalibrowali od ręki na miejscu. Więc polecam...

Kundzior
14-05-2010, 19:27
Ja swojego 28-75 wysłałem do foto tronika, niestety po zakupie 1wszej sztuki tegoż obiektwyu mi obiektyw w foto technice przepadł na pół roku!!! Po czym jak zaczełem robić przysłowiowy bajzel dali mi nową sztukę i było dobrze przez 2 lata, i się rozjechał na BF. Ale jak był nówka to było miodnie.

W Foto Technice kalibracja kosztuje 190 netto.

Greg77
15-05-2010, 15:40
Foto Technika kiedys wysylala obiektywy do niemiec celem kalibracji, teraz wykonuja to na miejscu i w moim przypadku nie mam prawa narzekac bo szkielko dostalem idealnie skalibrowane.
Co ciekawe to byl T17-50 zreszata ze wzgledu na moj adres zamieszkania zalatwil mi to forumowy kolega......z tym ze mialem wymiane przedniej soczewki (powod serwisowania, gleboki odprysk, skaly:D), pierscienia mocowania filtrow i oczywiscie przymusowa kalibracje (obowiazkowe przy wymianie soczewek)........cena 430zl z przesylka.....dziwi mnie cena za sama kalibracje bo przeciez u mnie byla wymiana czesci i kalibracja?!;)
Cieszy to ze poprawili dzialanie serwisu;)

wigi
15-05-2010, 16:19
A napiszcie, czy do kalibracji obiektywu (FF/BF) wysyła się sam obiektyw, czy razem z body, jak w Sigmie?
Czy obiektyw na gwarancji wysyła się do kalibracji na własny koszt?

Kundzior
15-05-2010, 17:05
A napiszcie, czy do kalibracji obiektywu (FF/BF) wysyła się sam obiektyw, czy razem z body, jak w Sigmie?
Czy obiektyw na gwarancji wysyła się do kalibracji na własny koszt?


Wysyła się razem z BODY. Na swój koszt, lub przez sklep, wtedy nic nie płacisz za przesyłkę.

Greg77
15-05-2010, 19:44
A napiszcie, czy do kalibracji obiektywu (FF/BF) wysyła się sam obiektyw, czy razem z body, jak w Sigmie?
Czy obiektyw na gwarancji wysyła się do kalibracji na własny koszt?

Najlepiej z puszka wysylac a co do kosztow to nie wiem:(
Ja oddalem do serwisu bez puszki i przy przyjmowaniu szkla pytali z czym pracuje......hmmmm:-o

Averne
22-05-2010, 13:44
Panowie, chciałbym POCHWALIĆ serwis Fototechniki!

W środę byłem przejazdem w Trójmieście. Rano wykonałem telefon z pytaniem czy mógłbym zostawić obiektyw. Miła pani zaprosiła mnie do wizyty w siedzibie. Pojechałem, zostawiłem obiektyw razem z puszką. Kalibracja FF na długim końcu oraz ewentualna wymiana gumy ogniskowej - jeśli będzie czas. Nie było jeszcze pewne czy uda się to załatwić w tym samym dniu, więc zostawiłem wszelkie dane do odesłania sprzętu. Po kilku godzinach sprzęt był gotowy do odbioru.

Koszta jakie poniosłem w związku z całym zabiegiem:
1. 220 zł netto - kalibracja FF
2. 50 zł netto - wymiana gumy ogniskowej
W sumie 320,40PLN brutto

Teraz obiektyw jest jak nowy, zarówno wizualnie jak i technicznie. Ekran w body zabezpieczono folią.

W związku z całą sytuacją, nie powiem ZŁEGO słowa na serwis. Bardzo prawdopodobne, że wszystko powoli zmienia się na lepsze.

Pozdrawiam :)

czodaboy
07-06-2010, 21:58
Witam!

Takze miałem przyjemnosc osobiscie odwiedzic serwis Foto-Technika w Gdansku.

U mnie był problem z Tamronem 17-50 VC i D90, wystepował BF na ok 30-40mm, dodam ze kupilem obiektyw nowy od Cichego, ktory był sprawdzany przed wysyłka.

Mialem farta bo udało sie skalibrowac szkło od reki w serwisie i jest prawie idealnie, teraz BF mam na ok 6mm maks 10mm wg moich pomiarow, ponoc skonczyla sie skala kalibracji z moim body, zostal takze wgrany nowy soft. Ogolnie bardzo mila atmosfera w serwisie, nawet otrzymalem zupelnie nowa sztuke dla porownania i ewentualna podmianke jednak tu rozbierznosc byla identyczna czyli ok 30mm wiec zostałem przy swoim egzemplarzu, roznica jest teraz kolosalna na plus po kalibracji.

Złe opinie o tym serwisie to juz mit.

Pozdrawiam

lacov
04-12-2015, 13:57
Pakuję właśnie body i T90 do wysłania do regulacji AF
Czy możecie mi powiedzieć czy razem z body powinien być też akumulator i karta pamięci czy wystarczy im całkowicie goła puszka?