PDA

Zobacz pełną wersję : Wada F90x???



Anonymous
13-04-2005, 01:14
Usłyszałem taką nowość której wcześniej nie słyszałem, a mianowicie:
podobno używając lampy do 90x po pewnym czasie powstają dwie dziurki w korpusie a dokładnie na przedniej części pryzmatu, czy to prawda czy poprostu ktoś chce mi tak wytłumaczyc powstałe dziury na korpusie??? Podobno dzieje się tak w 95% przypadków

admin
13-04-2005, 01:27
Zapytajmy Supermyszki czy ma dwie dziurki ;)

Sylwiusz
13-04-2005, 01:32
Usłyszałem taką nowość której wcześniej nie słyszałem, a mianowicie:
podobno używając lampy do 90x po pewnym czasie powstają dwie dziurki w korpusie a dokładnie na przedniej części pryzmatu, czy to prawda czy poprostu ktoś chce mi tak wytłumaczyc powstałe dziury na korpusie??? Podobno dzieje się tak w 95% przypadków
Tak, podobno w wiekszosci F90X na ktore czesto zakladano/zdejmowano lampe tak sie zdarza i jest to li tylko wada kosmetyczna. Wniosek z tego, ze jak sie raz zalozy lampe na F90 to lepiej juz jej nie sciagac :-P

Anonymous
13-04-2005, 01:36
dzięki wielkie... bo chcę kupić właśnie 90x i myślałem że ktoś mi wciska kit, myslałem że może ktoś tam i ówdzie grzebał przy nim, ale widocznie taki jego urok... naprawdę śmiesznie wygląda ta wada kosmetyczna, bo dziury są symetryczne, w idealnych od siebie odległościach

holka
13-04-2005, 01:37
Zapytajmy Supermyszki czy ma dwie dziurki ;)

odpowiem w temacie fotograficznym....:)
nie montowalam lampy do mojej 90-tki, bo na razie nie mam na lampke pieniądzorków...
więc nie potwierdzę tej opinii z wiadomych względów...

admin
13-04-2005, 01:41
I stalo sie. Mamy komplet informacji w temacie fotograficznym ;)

szymony
13-04-2005, 02:27
A ja zakładam i to często, a dziur nie posiadam (narazie). Nie mam też "x" i mam nadzieje że należę do tych 5% :wink:

Anonymous
13-04-2005, 07:37
Kompletna bzdura.
Dziurki powstają po wizycie w serwisie i związane jest to z czyszczeniem body. Powstaje to przy demontażu obudowy. Dla mnie jest to poprostu błąd konstrukcyjny nikona albo błąd serwisantów w sztuce demontażu.
Ja w swoim body mam takie "dwie dziurki" :(

dRUId
13-04-2005, 07:40
To byłem ja, nt. dziur w nikonie F-90x.

Nie wiem co się dzieje, ale po zalogowaniu nawet w trakcie pisania postu wyrzuca mnie z zalogowania :(

szymony
13-04-2005, 07:59
Kompletna bzdura.
Dziurki powstają po wizycie w serwisie i związane jest to z czyszczeniem body. Powstaje to przy demontażu obudowy. Dla mnie jest to poprostu błąd konstrukcyjny nikona albo błąd serwisantów w sztuce demontażu.
Ja w swoim body mam takie "dwie dziurki" :(

No mój był w serwisie (wymiana pipsztoka pt. AE-Look), powiem więcej sam zdejmowałem górę obudowy i dziur nie ma. W którym dokładnie miejscu powinny być, tam gdzie napis firmowy ? Poniżej są dwa wkręty. Może jakaś łajza demontowała i ...........

dRUId
13-04-2005, 08:02
No właśnie, ja kupiłem z tymi dziurkami i gość twierdził, że to po wizycie w serwisie - czyszczeniu.
Nie wiem jak to jest w F-90 a jak w F-90x, możliwe, że konstrukcja jest trochę inna.
Dziurki a właściwie wyłamania w kształcie niepełnego półkola są nad napisem NIKON.
Oczywiście wersja o łajzie to może być to, ale z drugiej strony sporo egzemplarzy widziałem z tym defektem.

szymony
13-04-2005, 08:19
Z tego co mi wiadomo, to różnice są dwie inny wyłącznik i "x" :wink:
Aż mnie korci by to rozebrać i sprawdzić, czy jest coś montowane od wewnątrz w tym miejscu.

Anonymous
13-04-2005, 08:47
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=15238&item=7507535549&rd=1

przejrzyjcie foty tego egzemlarzu, dokładnie takie są to dziury, tyle że jest jeszcze jedna od lewej(prawej) zależy jak sie patrzy stronie korpusu, no po drugiej stronie :)

szymony
13-04-2005, 09:00
No ale to jest poniżej napisu. W miejscu składania części i wygląda ewidętnie na wyłamane zatrzaski. Powstałe raczej przy demontażu/montażu, niż od zakładania/zdejmowania lampy.

Anonymous
13-04-2005, 09:08
dlatego wysłałem linka, bo ktos napisał ze ma ponad napisem...
Czyli jakiś idiota go rozbierał???

szymony
13-04-2005, 09:14
Niekoniecznie. To może być wada konstrukcyjna. Zatrzaski trzymią za mocno, a materiał jest kruchy. Ktoś kto wie że tam takowe są i mają taką a nie inną charakterystykę, podejdzie do tematu bardzo ostrożnie i być może uniknie wtopy. Domorosły serwisant mający więcej pary niż oleum, na pewno wyłamie :wink:

Anonymous
13-04-2005, 09:19
he he :)

dRUId
13-04-2005, 11:09
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=15238&item=7507535549&rd=1

przejrzyjcie foty tego egzemlarzu, dokładnie takie są to dziury, tyle że jest jeszcze jedna od lewej(prawej) zależy jak sie patrzy stronie korpusu, no po drugiej stronie :)
Mam takie właśnie wyłamy i tak jak pisze szymony to może być podejście klienta o dużej sile.
Najprawdopodobnie są tam występy, które trzymają górę.
Jak tylko udowodnić nie fachowe podejście. A może to brak przyrządu?
Na początku wkurzało mnie to, ale po jakimś czasie przyzwyczaiłem się.

W najgorszym przypadku mamy doczynienia z wadą konstrukcyjną nikona :cry:

Anonymous
13-04-2005, 11:15
tak, teraz już wiem że to wada tego aparatu, pobiegłem do dwóch komisów... i 4 na 5 modeli ma albo jedną albo dwie takie dziury, za to ten ostatni bez uszczerbku, widać że niedługo jednak go dostanie, bo dokładnie w tych miejscach jak się jemu przyjżałem odstaje juz korpus, a więc nie ma jeszcze dziur ale już nie długo, czyli raczej świadczy to o masowej dziurze (tak właściwie tylko kosmetycznej) F90x :)

dRUId
13-04-2005, 11:32
tak, teraz już wiem że to wada tego aparatu, pobiegłem do dwóch komisów... i 4 na 5 modeli ma albo jedną albo dwie takie dziury, za to ten ostatni bez uszczerbku, widać że niedługo jednak go dostanie, bo dokładnie w tych miejscach jak się jemu przyjżałem odstaje juz korpus, a więc nie ma jeszcze dziur ale już nie długo, czyli raczej świadczy to o masowej dziurze (tak właściwie tylko kosmetycznej) F90x :)
Ja to widziałem w modelach po serwisie.
Nie widzę możliwości, aby to nastąpiło samoistnie, bo świadczyłoby to o źle dobranej obudowie i występujących naprężeniach. Co do szkodliwości lampy jako przyczyny sprawczej to też wątpię a mam dużą lampę mocowaną na sankach.

sokrates1982
13-04-2005, 11:59
może być... ale np w moim F90x też odstaje delikatnie korpus w tych miejscach, a niemożliwością jest żeby tyle 90x odwiedziło serwisy, bo to też by świadczyło o źle dobranym korpusie. Co historii z lampą to dla mnie w sumie też mało prawdopodobne

dRUId
13-04-2005, 12:01
może być... ale np w moim F90x też odstaje delikatnie korpus w tych miejscach, a niemożliwością jest żeby tyle 90x odwiedziło serwisy, bo to też by świadczyło o źle dobranym korpusie. Co historii z lampą to dla mnie w sumie też mało prawdopodobne
Hm, dużo odstaje. To może rzeczywiście te wypusty są za długie i jest to wada konstrukcyjna?

sokrates1982
13-04-2005, 12:05
delikatnie i to tylko z jednej strony korpus widać ze jest w tym miejscu napięty, ale dziur jeszcze nie mam żadnych

Anonymous
13-04-2005, 12:13
delikatnie i to tylko z jednej strony korpus widać ze jest w tym miejscu napięty, ale dziur jeszcze nie mam żadnych
To i tak najpierw powinny pojawić się pęknięcia a nie od razu wyrwane kawałki plastiku. Przyjrzę się jeszcze mojemu body jak wrócę do domu.

dRUId
13-04-2005, 12:14
No zaczyna mnie trafiać. Nie zdążę napisać a tu wylogowanie. To u góry to ja :D

sokrates1982
13-04-2005, 12:23
To i tak najpierw powinny pojawić się pęknięcia a nie od razu wyrwane kawałki plastiku. Przyjrzę się jeszcze mojemu body jak wrócę do domu.

Tylko że jak ktoś kupuje używany no to albo one są albo ich nie ma... ja się w sumie swojemu przyjżałem i mam tylko delikatne wybrzuszenie w miejscu gdzie na zdjęcie jest dziura, tak jakby było niedopasowne

[ Dodano: Sro 13 Kwi, 2005 ]
myślę że poprostu ten model tak ma

dRUId
13-04-2005, 12:31
Tylko że jak ktoś kupuje używany no to albo one są albo ich nie ma... ja się w sumie swojemu przyjżałem i mam tylko delikatne wybrzuszenie w miejscu gdzie na zdjęcie jest dziura, tak jakby było niedopasowne
myślę że poprostu ten model tak ma
No właśnie i tam gdzie było wyłamanie to były po serwisie, a tam, gdzie nie było wyłamań bez serwisu (to z obserwacji allegro). Najlepiej jak wypowiedziałoby się jeszcze kilka osób.

Anonymous
13-04-2005, 12:40
mój niby nie był serwisowany, ale od nowości też go nie mam, a coś tam na nim widać...
Fakt mógłby się jeszcze jakiś użytkownik 90x, osobiście moja deformacja korpusu mi nie przeszkadza, ale nie kupiłbym napewno z dziurami... Jeśli te co mają dziury to te co są po serwisie, no to nie za dobrze świadczy o tym modelu, bo chyba trochę jest tych wykruszonych korpusów.

sokrates1982
13-04-2005, 12:41
też mnie wylogowało podczas pisania

Anonymous
13-04-2005, 12:42
Mam tez f90x i mam tez w nim dwie dziurki. Tez slyszalem od wielu osob, ze jest to "urok" f90x. Podobno po pewnym czasie kazdy tak ma :)

POzdrawiam
DB

szymony
13-04-2005, 12:46
No to jeszcze jedna teoria spiskowa dziejów. Nikon wprowadzając usprawnienia do F90x podobno polepszył również uszczelnienie korpusu. I teraz skoro puszki F90 i F90x są w zasadzie identyczne, a w tym drugim jest dodatkowo uszczelka na pasowanu elementów, to owe zatrzaski po pewnym czasie nie wytrzymują większego naprężenia i efekt jest taki jaki jest.
Mam F90, czyli jakby nie patrzeć najstarszy korpus i u mnie ten efekt nie występuje. Nie ma nawet oznak tego że coś takiego może nastąpić w bliżej nie określonej przyszłości. Co może sugerować że dzieje się to tylko z "X". Druga teoria głosi że w F90 tych zatrzasków nie ma wcale (bo i po cholere, przecież w bliskim sąsiedztwie są wkrety), nikon dołożył je w "X" i dał ciała.

sokrates1982
13-04-2005, 13:22
no dał dał, na szczęście nawet jak się u mnie one pojawią, to i tak się z nim nie będę kąpać, a więc...

dRUId
13-04-2005, 14:09
No to jeszcze jedna teoria spiskowa dziejów. Nikon wprowadzając usprawnienia do F90x podobno polepszył również uszczelnienie korpusu. I teraz skoro puszki F90 i F90x są w zasadzie identyczne, a w tym drugim jest dodatkowo uszczelka na pasowanu elementów, to owe zatrzaski po pewnym czasie nie wytrzymują większego naprężenia i efekt jest taki jaki jest.
Mam F90, czyli jakby nie patrzeć najstarszy korpus i u mnie ten efekt nie występuje. Nie ma nawet oznak tego że coś takiego może nastąpić w bliżej nie określonej przyszłości. Co może sugerować że dzieje się to tylko z "X". Druga teoria głosi że w F90 tych zatrzasków nie ma wcale (bo i po cholere, przecież w bliskim sąsiedztwie są wkrety), nikon dołożył je w "X" i dał ciała.

No to nie musisz już rozkręcać :D
Twój opis daje dużo do myślenia, ale niestety na niekorzyść.
Właśnie zrobiliśmy epokowe odkrycie :mrgreen:
To powinno być jak w samochodówce, wykrywają, że dali ciała z jakimś elementem wymieniają na swój koszt.

jmj
13-04-2005, 18:54
Usłyszałem taką nowość której wcześniej nie słyszałem, a mianowicie:
podobno używając lampy do 90x po pewnym czasie powstają dwie dziurki w korpusie a dokładnie na przedniej części pryzmatu, czy to prawda czy poprostu ktoś chce mi tak wytłumaczyc powstałe dziury na korpusie??? Podobno dzieje się tak w 95% przypadków


Brzmi to jak opowiesc zagorzałych zwolennikow "innych" sytemow.

Sedin
13-04-2005, 20:01
Dziurki?! Hmmm mam F90 i F90x (a dokladnie N90s) i zadnych dziurek! Od tylu lat! Hmmm, moze te dziurki to jakas moda? To ja tez chce byc trendy, szukam certyfikowanego salonu Nikon Piercing :twisted: :mrgreen:

dRUId
13-04-2005, 20:18
Dziurki?! Hmmm mam F90 i F90x (a dokladnie N90s) i zadnych dziurek! Od tylu lat! Hmmm, moze te dziurki to jakas moda? To ja tez chce byc trendy, szukam certyfikowanego salonu Nikon Piercing :twisted: :mrgreen:
Poczekaj na jesień już nie będą w modzie :D

szymony
13-04-2005, 20:18
Nie widzę problemu. Jako stowarzyszony z zdolnościami modelarskimi ponoć, wysmaruje Ci takie dziury że Hej. A certyfikat Admin wystawi za drobną opłatą. :mrgreen: :mrgreen:

zkruk
13-04-2005, 23:30
dla mnie tam jedyna wada 90x bylo to ze nie ma 6 mp ;)

dRUId
14-04-2005, 07:21
dla mnie tam jedyna wada 90x bylo to ze nie ma 6 mp ;)
No to by było niezłe mieć wybór.
Chce to zakładam film, a nie to mam wersję cyfrową body :mrgreen:

hajdar
14-04-2005, 13:08
W pewnym sensie to masz ten bajer dostepny ... nazywa sie Kodak DSC xxx, tylko nie wiem czemu to sie zupelnie nie przyjeło. (taki na 6Mpx tez chyba jest do F90x, tylko nie wiem jaki to numer). :mrgreen:

twlodar
14-04-2005, 13:29
Znane mi egzemplarze dziurek nie mają, to raz, a znany mi egzemplarz z dziurkami pojawia się na allegro, jak zły szeląg raz na dwa miesiące i ciągle zmienia właściciela, zmienia się tylko jego opis.. Co by nie było, mój przekręcił koło 5 tys. klatek, a dwa pozostałe mi znane to przy moim zajechane są jak bure suki, jeden ponad 100 tys. nawet..

Anonymous
14-04-2005, 14:02
Usłyszałem taką nowość której wcześniej nie słyszałem, a mianowicie:
podobno używając lampy do 90x po pewnym czasie powstają dwie dziurki w korpusie a dokładnie na przedniej części pryzmatu, czy to prawda czy poprostu ktoś chce mi tak wytłumaczyc powstałe dziury na korpusie??? Podobno dzieje się tak w 95% przypadków


Brzmi to jak opowiesc zagorzałych zwolennikow "innych" sytemow.

Ja sie poprostu pytam bo chce zakupic ten model... a nie jestem zagorzałym zwolennikiem jakiegokolwiek systemu, podoba mi się F90x to chce go kupic, spodobałby mi sie jakis Canon, to bym kupił Canona

dRUId
14-04-2005, 18:37
Ja sie poprostu pytam bo chce zakupic ten model... a nie jestem zagorzałym zwolennikiem jakiegokolwiek systemu, podoba mi się F90x to chce go kupic, spodobałby mi sie jakis Canon, to bym kupił Canona
Wybór jak najbardziej trafny. Miałem kilka body Nikona i ten zamieniłbym tylko na F-100, oczywiście ze względów finansowych, gdyż wyższe modele są droższe i używane przeważnie przez pro a więc dorwać nie zajechany egzemplarz będzie trudniej.
Mój egzemplarz mam od roku i mimo dziurek :D nie zawiódł mnie do tej pory, ogółem ma 4 lata.
Reasumując polecam jak najbardziej. W razie problemów służę pomocą.

twlodar
15-04-2005, 15:48
Co by nie było, sprawdzałem archiwum grupy użytkowników N90s na Yahoo! i jedyny wniosek dotyczący peknięć na pryzmacie był taki, że są one skutkiem nieumiejętnie prowadzonej naprawy..

dr junosza
15-04-2005, 16:15
Mam F90 i SB25. Dziurki pojawiły się w zeszłym roku, aparat mam przeszło 10 lat. Faktycznie zdaża się, że lampa mocno trzyma się korpusu i żeby ją zdjąć trzeba się trochę nagimnastykować. Może dlatego te pęknięcia? A mój F90 nigdy nie był w serwisie i nigdy go nie rozbierałem.

dRUId
15-04-2005, 19:42
Co by nie było, sprawdzałem archiwum grupy użytkowników N90s na Yahoo! i jedyny wniosek dotyczący peknięć na pryzmacie był taki, że są one skutkiem nieumiejętnie prowadzonej naprawy..
No to potwierdziłeś to co pisał szymony. Choć, żeby mieć całkowitą pewność należałoby przeprowadzić prawdziwy test rozkręcając jeszcze dobry egzemplarz i mierząc to i owo :)