Zobacz pełną wersję : Punkty Bieli i Czerni
Chciałbym zapytać się o punkty kontroli bieli i czerni w NX2. Mianowicie, kiedy najlepiej ich używać, no i tak właściwie do czego służą?
Tomasz Dudrak
29-03-2010, 12:58
STIG pewnie zaraz mnie wyprostuje, ale ogólnie rzecz biorąc:
- Black Control Point służy do określania najciemniejszego punktu na zdjęciu,
- White Control Point służy do określania najjaśniejszego punktu na zdjęciu.
Po co? Do ustawiania jasności zdjęcia i usuwania niechcianych zafarbów, szczególnie w cieniach.
Najlepiej pooglądaj i posłuchaj tu (http://http://www.capturenx.com/en/index.html)
Dzięki Tadeusz, ale link niestety nie działa. Może spróbuję później.
Pozdrawiam
Mirek
No to jeszcze go zmodyfikowałem i teraz tu (http://www.capturenx.com/en/)
Dzięki Tadeusz, ale link niestety nie działa. Może spróbuję później.
Pozdrawiam
Mirek
bo jest błąd w linku, powinno być tak (http://www.capturenx.com/en/index.html)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.