PDA

Zobacz pełną wersję : Punkty Bieli i Czerni



mirko33
29-03-2010, 10:20
Chciałbym zapytać się o punkty kontroli bieli i czerni w NX2. Mianowicie, kiedy najlepiej ich używać, no i tak właściwie do czego służą?

Tomasz Dudrak
29-03-2010, 12:58
STIG pewnie zaraz mnie wyprostuje, ale ogólnie rzecz biorąc:
- Black Control Point służy do określania najciemniejszego punktu na zdjęciu,
- White Control Point służy do określania najjaśniejszego punktu na zdjęciu.

Po co? Do ustawiania jasności zdjęcia i usuwania niechcianych zafarbów, szczególnie w cieniach.

T&T
30-03-2010, 11:30
Najlepiej pooglądaj i posłuchaj tu (http://http://www.capturenx.com/en/index.html)

mirko33
30-03-2010, 12:10
Dzięki Tadeusz, ale link niestety nie działa. Może spróbuję później.
Pozdrawiam
Mirek

T&T
30-03-2010, 12:27
No to jeszcze go zmodyfikowałem i teraz tu (http://www.capturenx.com/en/)

kh29228
30-03-2010, 12:30
Dzięki Tadeusz, ale link niestety nie działa. Może spróbuję później.
Pozdrawiam
Mirek

bo jest błąd w linku, powinno być tak (http://www.capturenx.com/en/index.html)