PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Z przedwojennego albumu



wpkx
28-03-2010, 20:48
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/03/IMG001020Z20przedwojennego20albumu-2.jpg
źródło (http://wpk.eltrakon.pl/IMG0010%20Z%20przedwojennego%20albumu.jpg)

tofik13pl
28-03-2010, 20:57
Wydaje mi się że drewniana ściana trochę za jasna, przynajmniej na moim monitorze.
Trochę wyszły szumy najbardziej widoczne w chmurach.

GUINNESSts
28-03-2010, 21:24
Tak jak w poprzednim nie bardzo mozna skupic sie na czymkolwiek. Szumy, czy jasna sciana pozostaja bez znaczenia dla tej fotki. Jest marna i nic nie przedstawia.
Przedstawia jedynie Twoje dazenie i upor w wyrazaniu emocji poprzez fotografie. I tak trzymaj. Z czasem bedzie lepiej. Z czasem dojdziesz do glebszego rozumienia aspektu fotografii jak kiedys ktos mi napisal. Nie chce sie wymadrzac, lecz uwazam, iz dzemie w Tobie jakis potencjal fotkograficznej mysli, ktorą z czasem zaprezentujesz i pokazesz. Poki co pokazuj i czytaj uwaznie komentarze. Te madre. Nad moimi trzeba sie zastanowic;):)

wpkx
28-03-2010, 21:30
Tak jak w poprzednim nie bardzo mozna skupic sie na czymkolwiek. Szumy, czy jasna sciana pozostaja bez znaczenia dla tej fotki. Jest marna i nic nie przedstawia.
Przedstawia jedynie Twoje dazenie i upor w wyrazaniu emocji poprzez fotografie. I tak trzymaj. Z czasem bedzie lepiej. Z czasem dojdziesz do glebszego rozumienia aspektu fotografii jak kiedys ktos mi napisal. Nie chce sie wymadrzac, lecz uwazam, iz dzemie w Tobie jakis potencjal fotkograficznej mysli, ktorą z czasem zaprezentujesz i pokazesz. Poki co pokazuj i czytaj uwaznie komentarze. Te madre. Nad moimi trzeba sie zastanowic;):)

Tomku, uchylam kapelusza ;)

darek_d
28-03-2010, 21:34
Pomijając samo zdjęcie, bo widże konsekwencję w Twoich pracach, rozmiar chyba nie ten, albo już można wstawiać bez ograniczeń, mam tylko lapka, zanim przewine w dół to góry nie pamiętam ;)

wpkx
28-03-2010, 21:39
Pomijając samo zdjęcie, bo widże konsekwencję w Twoich pracach, rozmiar chyba nie ten, albo już można wstawiać bez ograniczeń, mam tylko lapka, zanim przewine w dół to góry nie pamiętam ;)

Wg ostatnich wytycznych 1024x1024:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=4966
- mam "trochę" większy ekran, ale nie lubię pionowych kadrów i staram się ich unikać. To jeden z wyjątków ;)

wpkx
01-04-2010, 00:35
(...) Jest marna i nic nie przedstawia. (...)

Tomasz uznał temat za zamknięty.
Ale dziś Prima Aprilis.
Więc w związku z tym może komuś zechce się napisać jeszcze coś krytycznego - o balansie bieli, kompozycji, konwersji - czuję jakiś niedosyt tej marności :D

wypass
01-04-2010, 02:07
chyba GUINNESSts wyczerpał temat...;)

malasana
01-04-2010, 08:27
Mi podoba sie swiadome uzycie malej GO oraz stylizacja przez konwersje i tonowanie. Popracuj nad kadrami a bedzie bardzo dobrze.

december
01-04-2010, 08:34
Widzę że starasz się zaprezentować trochę inne widzenie i inne kadry, ale inne to nie znaczy że prawidłowe. Wiem że widzisz i starasz się przedstawic motyw po swojemu, ale zasady podziału kadru musisz poznać i zaakceptować lub nie. Jeśli nie, to musisz łamać je świadomie i mając na celu wyeksponowanie czegoś.Póki co zauważyłem, że "masz oko".

Szuwar
01-04-2010, 12:21
Powiem krótko: nie poddawaj się.

Szukasz, szukasz, a masz to. Tylko musisz lepiej pokazać.

Albo wybierasz niedoskonałe jeszcze formy do wyrażenia przekazu, albo wybierasz dobrze , tylko nie do końca potrafisz to pokazać.

Nie chcę absolutnie dorabiać teorii do idei, ale patrząc na Twoje zdjęcia uważam, że masz specyficzne spojrzenie na pewne rzeczy i wpadniesz w końcu na idealny sposób ich pokazania. Tylko praca Ci pozostaje.

Powtórzę się: nie poddawaj się, bo skończysz na powielaniu widoczków :-)

Ściana szopy trochę za mocno świeci. GO jak dla mnie dobrana bardzo dobrze. Nie mogłeś dać zbyt małej, bo tło tu jest potrzebne, natomiast duża głębia nie wskazywałaby na szopę.

A dla mnie taka fotografia jest bardziej wartościowa niż kolejne kolorowanki z tego samego miejsca :wink::D

borregaard
01-04-2010, 18:47
Ja tam się z Szuwarkiem zgadzam,może i gniot,ale z charakterem....:wink: :-D

wpkx
02-04-2010, 00:32
Prima Aprilis mamy za sobą...
Dziękuję wszystkim, którym chciało się odezwać i potraktować mnie poważnie.
Winien jestem małe podsumowanie:
Zdjęcie spodobało mi się, bo dla mnie emanuje z niego jakiś nieziemski spokój, kompozycja bez mocnych punktów = nic nie kłuje w oczy, do tego łagodna tonalność w b&w.
Dla mnie ma swój klimat i skojarzyło mi się z sepiowymi stykówkami 6x9 z albumu babci, przedstawiającymi świat którego nie ma i nie będzie. Takie są moje subiektywne odczucia i ciekaw byłem Waszych.
A do tego jako ciekawostkę podaję, że zdjęcie pozbawione jest jakiejkolwiek ingerencji - nie ma absolutnie żadnej konwersji, dodawania "szumów" czy mieszania suwakami i krzywymi. Zero post-processingu - jest "prosto z puszki"... cokolwiek to znaczy ;)

Szuwar
02-04-2010, 21:19
konwersji, dodawania "szumów" czy mieszania suwakami i krzywymi. Zero post-processingu - jest "prosto z puszki"... cokolwiek to znaczy ;)

W tę ścieżkę (dodam ślepą) bym nie brnął. Sam próbowałem i nie polecam.

Obróbka jest potrzebna , jeżeli nie konieczna, musisz tylko pozostać przy swoim widzeniu.

No to jeszcze raz :) - trwaj przy swoim, a efekty Cię zadziwią.