PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografowanie produktów



gmoszkow
03-08-2004, 02:07
Witam

Mam do Was pytanie. Jak w domowych warunkach uzyskać w miarę pożądne ofekty focenia produktów (raczej chodzi mi tak naprawdę o opakowania).

Słyszałem coś o stołach bezcieniowych, ale nie mam takowego a na wynajęcie studia mnie nie stać.

Jakieś domowe metody ???? No i oczywiście pytanie o oświetlenie czy lampą wbudowaną i dodatkową SB 800 coś mi się uda czy raczej mogę zapomnieć.

Przeznaczenie tych fotek to głównie na internet ale może coś z tego poszłoby do druku.

Grzegorz

maroo
03-08-2004, 06:46
Zrób sobie sam stółbezcieniowy.
Potrzebny jest arkusz bristolu, który przypinasz do ściany za biurkiem w taki sposób, by łagodnym łukiem opadał na biurko (połowa na ścianie, połowa na biurku).
Do oświetlenia wystarczą 2-3 lampki biurkowe.
Efekt powinien być zadowalający.

Ayot
03-08-2004, 08:07
Zrób sobie sam stółbezcieniowy.
Potrzebny jest arkusz bristolu, który przypinasz do ściany za biurkiem w taki sposób, by łagodnym łukiem opadał na biurko (połowa na ścianie, połowa na biurku).
Do oświetlenia wystarczą 2-3 lampki biurkowe.
Efekt powinien być zadowalający.

Do budowy 'stołu' przydadzą się również dwa dyfuzory boczne (półprzezroczysta biała tkanina rozpięta na czymkolwiek) i jeden dyfuzor górny. Zwykłe lampki biurowe można użyć do tego celu jedynie po zastosowaniu w nich żarówek mlecznych. Wydaje mi się, że to absolutne minimum.

admin
03-08-2004, 10:06
A tu masz gotowca z wymiarami i wszystkimi niezbednymi akcesoriami. Mnie kosztowal okolo 70,00 z lampami (czyt. w calosci)

http://www.pbase.com/wlhuber/light_box

Jurek
03-08-2004, 18:51
Zajmuję się tego rodzaju fotografią od wielu lat (zawodowo), zresztą specjalnie do tego celu kupiłem aparat cyfrowy NC 5400 i część zdjęć właśnie tym aparatem to robię.
Odpowiem Tobie tak: jeżeli pytasz o tak podstawową sprawę jak stół bezcieniowy to znaczy że jeszcze takich zdjęć nie robiłeś i Masz niewielkie pojęcie. Pytając o to w internecie na pewno się tego nie nauczysz, po prostu trzeba poczytać trochę dobrych książek na ten temat, popraktykować u dobrego fotografa, który tym się zajmuje.
A najlepiej ukończyć dobrą szkołe fotograficzną, najbliższa znana mi jest w Monachium gdzie właśnie uczą nie jak zostać artystą fotografikiem ale uczą zawodu fotografa.
Pozdrawiam

gmoszkow
03-08-2004, 19:26
Jacku

Dziękuję za odpowiedź, choć chyba przeceniasz moje potrzeby. Oczwiście chętnię bym się zapisał do szkoły w Monachium czy gdziekolwiek indziej, ale ta propozycja jest tak samo nie realna jak to, że pojadę na księżyc jutro wieczorem.

To o co proszę to sugestie i pomoc przy robienu fotek produktów gdyż albo ja albo moi znajomi czasem potrzebują to do robienia prób graficznych i innych celów marketingowych.

W żadnym wypadku nie chcemy stać się konkurencją dla profesjonalnych fotografików, gdyż nie mamy wiedzy, pieniędzy, czasu.

Za pozostałe wypowiedzi dziękuję i opiszę Wam moje doświadczenia.

Pozdrawiam

Grzegorz

ddMON
03-08-2004, 20:12
Za pozostałe wypowiedzi dziękuję i opiszę Wam moje doświadczenia.
Admin podrzucił ciekawy link, zawartość jest dobra do wymyślenia czegoś podobnego na podstawie posiadanych sprzętów, może nawet lepszego (czytaj lepiej dostosowanego) do własnych potrzeb. Liczy sie ogólny pomysł, resztę można wymyślić i zrobić samodzielnie. Przecież nie chodzi o dokładne kopiowanie czyichś pomysłów (do tego służy ksero lub nagrywarka :wink: ) ale o zasadę działania.
Jak już ktoś napisał:
"Najlepiej jest uczyć się na własnych błędach ale jeszcze lepiej na własnych i cudzych".

Własne dochodzenie do rozwiązania jakiegoś problemu (po poznaniu zasady działania), to moich zdaniem największa radocha, a przy okazji może nie najszybszy ale z pewnością najbardziej efektywny sposób uczenia się i wypracowywania własnej, indywidualnej metody.
Większość geniuszy była, jest i będzie samoukami. Pozostali, to niestety tylko wyrobnicy pracujący przy taśmie.
Miejmy nadzieję, że i my kiedyś dojdziemy do efektów, które zadziwią zawodowców. 8)
Pozdro Grzegorz i chwal się, a wszyscy z pewnością skorzystamy! :D