PDA

Zobacz pełną wersję : jakie zasady serwisowania



bazej
25-03-2010, 12:21
Wysłałem aparat do serwisu na kalibrację oczywiście jest jeszcze objęty gwarancją więc będzie to usługa bezpłatna. Wraz z body powędrował nikkor 35/1,8 również jest na gwarancji. Paczka poszła pocztą polską priorytetem ubezpieczona na 2tys zł. Tu pytanie ile czasu serwis ma na naprawę z perspektywy prawa? I kolejne może troszkę dziwne: nr seryjne wpisane na gwarancji zarówno body jak i obiektywu wydały sie Pani obsługującej tel w serwisie dziwnie krótkie czy mógłby ktoś mi podać przykładowy? Dzwoniłem poniewaz chcę, aby aparat jak najszybciej wrócił do mnie więc wiedząc kiedy otrzymali przesyłkę będę mógł liczyć dni naprawy i egzekwować opóźnienie.

żółto-czarny
27-03-2010, 15:31
No właśnie na ma ustawowo zapisanego terminu naprawy :sad: Producent może to zapisać w gwarancji, ale u Nikona nic takiego nie widziałem. Natomiast co do tych numerów - na wszystkich produktach N, które miałem w ręku były 7-cyfrowe.

bazej
15-04-2010, 09:17
aparat dostałe z powrotem bardzo szybko ale co do jakości naprawy jestem niestety negatywnie rozczarowany

cybermar
16-04-2010, 14:39
bazej - a moze bys cos wiecej napisal - wszak każdy solidnie opisany przypadek złego działania serwisu może w perspektywie czasu coś zmienić w tej chorej firmie

bazej
16-04-2010, 14:41
bardziej mi chodziło abyście Wy mi podpowiedzieli jakie są zasady ile czasu mają na naprawę itd. Pisałem to jeszcze przed otrzymaniem apartu z powrotem. Muszę niestety przyznać że w moik przypadku naprawa poszła sprawnie

cybermar
16-04-2010, 14:53
bardziej mi chodziło abyście Wy mi podpowiedzieli jakie są zasady ile czasu mają na naprawę itd. Pisałem to jeszcze przed otrzymaniem apartu z powrotem. Muszę niestety przyznać że w moik przypadku naprawa poszła sprawnie

To ja czegos nie rozumiem - pisales w 3 poscie ze sprzet wrocil szybko z naprawy ale jestes rozczarowany. To wrocil czy nie wrocil - a jesli wrocil to jaki wynik tej kalibracji?

"aparat dostałe z powrotem bardzo szybko ale co do jakości naprawy jestem niestety negatywnie rozczarowany"

jesli mowimy o GWARANCJI to czas naprawy moze byc nawet 1rok i nic im specjalnie nie zrobisz - maja zapis w karcie gwar ze naprawa moze sie wydluzyc a o ile to juz nie jest okreslone. Dlatego wszelkie nadużycia trzeba w miare mozliwosci publikować w sieci (np ZSF lub na tym forum )

Ja obecnie czekam na naprawe mojego szkla i jak tylko wroci to nieomieszkam sie DOKŁADNIE zrelacjonować współprace z SERWISEM NIKONA. Jesli bedzie OK to pochwale odpowiednio - jednak jesli potraktuja mnie tak jak 50% osób ktore wypowiadaly sie w tej materii na różnych forach czy portalach to zapewniam ze nie pozostawie tego bez rozgłosu.

bazej
16-04-2010, 16:24
Tak masz rację ze na początku byłem rozczarowany, ale po dokładnym teście wypadło pozytywnie to był zbyt pochopny wniosek. Poprostu złe ostrzenie jest winą teraz obiektywów tokina i sigma