PDA

Zobacz pełną wersję : Zakończona [Bitwa] Reprodukcja, czyli sam zrób okładkę swojej ulubionej płyty



elix
23-03-2010, 16:04
Głosowanie zakończone:

Zwyciężyła bezapelacyjnie praca nr 4 której autorem jest krzyzne


Reprodukcja
czyli sam zrób okładkę swojej ulubionej płyty



[1]

R.i.P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img203.imageshack.us/img203/613/20100323145026.jpg)



[2]

hackermuz


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img180.imageshack.us/img180/2888/20100323145016.jpg)



[3]

exchilex


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img233.imageshack.us/img233/4454/20100323145002.jpg)



[4]

krzyzne


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img251.imageshack.us/img251/2139/20100308082740.jpg)



[5]

pap911


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img180.imageshack.us/img180/307/20100323145034.jpg)








Można oddać jeden głos na jedno wybrane zdjęcie. Termin zakończenia głosowania widoczny nad ankietą.

Wątek techniczny tutaj. (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=131297)

hackermuz
23-03-2010, 16:26
Hmm 1 to jest nie jest czasem digart?

M_B
23-03-2010, 17:45
Głos poszedł, chociaż ciężko było ;)

R.i.P.
23-03-2010, 21:24
Mój głos również oddany. Szkoda, że tak mało prac...

cialat
23-03-2010, 21:30
Dla mnie faworyt jest tylko jeden :-D nie było trudno :-D powodzenia wszystkim uczestnikom

teh_14m3
23-03-2010, 22:23
ja tu reprodukcji żadnej nie widzę. chyba nastąpiło niezrozumienie pojęcia "reprodukcja".

elix
23-03-2010, 22:35
ja tu reprodukcji żadnej nie widzę. chyba nastąpiło niezrozumienie pojęcia "reprodukcja".

Proponuję zerknąć w wątek techniczny tego wyzwania to może Ci się sprawa rozjaśni.

teh_14m3
23-03-2010, 23:11
Proponuję zerknąć w wątek techniczny tego wyzwania to może Ci się sprawa rozjaśni.

oprócz tego, że sailor ci już zwrócił uwagę, nic się nie zmieniło. Wciąż reprodukcji tutaj nie ma. No chyba że bierzemy pod uwagę wersję oryginalną, bądź co bądź jest to reprodukcja, z tym że raczej nie wasza...

elix
23-03-2010, 23:33
Wierzę, że przeczytałeś cały wątek i tam wszystkie wyjaśnienia padają - warto zajrzeć do słownika języka polskiego, słownika synonimów bo to chyba żadna niespodzianka, że w języku polskim słowa czy wyrażenia mają czasem kilka pokrewnych znaczeń.

Poza tym nie chce mi się po raz kolejny dyskutować na ten sam temat tym bardziej, że kwestia nazewnictwa jest tu naprawdę trzeciorzędna bo w całej zabawie chodzi o zdjęcia, a w tym wątku głównie o głosowanie i komentarze dotyczące przesłanych prac. Namawiam więc do do głosowania i wyrażania konstruktywnej krytyki. Z mojej strony to koniec tego tematu.

teh_14m3
24-03-2010, 00:19
Wierzę, że przeczytałeś cały wątek i tam wszystkie wyjaśnienia padają - warto zajrzeć do słownika języka polskiego, słownika synonimów bo to chyba żadna niespodzianka, że w języku polskim słowa czy wyrażenia mają czasem kilka pokrewnych znaczeń.

jedyna niespodzianka to taka, że jest to forum fotograficzne a nie fanów słowników języka polskiego oraz pokrewnych. Posługujemy się tu pojęciami fotograficznymi. Temat ma się nijak do zdjęć.

A i btw, na jedynce pochrzaniła się kolejność warstw ;)

exchilex
24-03-2010, 00:27
Też już zagłosowałem na faworyta:)

Problem jest: mianowicie niektóre prace są poprzekręcane (czyli nie wiadomo od razu z której strony jest oryginał). Przydałoby się to może opisać może, czy coś?
Prace w formie dyptyku składającego się z dwóch kwadratowych zdjęć - po lewej praca, po prawej oryginalna okładka.

hackermuz
24-03-2010, 00:48
jedyna niespodzianka to taka, że jest to forum fotograficzne a nie fanów słowników języka polskiego oraz pokrewnych. Posługujemy się tu pojęciami fotograficznymi. Temat ma się nijak do zdjęć.

A i btw, na jedynce pochrzaniła się kolejność warstw ;)

Generalnie to najlepiej czepiać się słówek niż samemu coś zrobić. Jakoś wszyscy, którzy biorą udział w bitwie skumali o co Wojtkowi chodziło pod pojęciem "reprodukcja" no ale cóż taka nasza mentalność, zawsze komuś coś nie pasuje i nawet jeżeli nic to tematu nie wnosi to swoje 5 groszy musi dorzucić. Tak przeglądając ostatnio forum dochodzę do wniosku, że gro osób powinno skorzystać z tego, że mamy ładną pogodę i może porobić jakieś zdjęcia na dworze, bo za długie siedzenie na forum zaczyna szkodzić.

kobyll
24-03-2010, 17:18
Chętnie bym zagłosował, ale nie widzę pierwszej pracy...

Kordian d70
24-03-2010, 17:21
poszlo, powodzenia ;-)

krzyzne
24-03-2010, 18:37
teh_14m3
chętnie bym napisał parę słów szczerości do Ciebie ale admin nie byłby zachwycony,
jednak skoro taki mistrzu jesteś to trzeba było wysłać pracę na konkurs i pokazać nam jak bardzo się pomyliliśmy pod hasłem 'reprodukcja'.
tyle z mojej strony
A reszcie dzięki za dobrą zabawę ;)
Pzdr

hackermuz
24-03-2010, 18:39
krzyzne czepiają się nazwy bitwy i tyle, Wojtek dokładnie napisał o co konkretnie chodzi i wszystkie prace są tak zrobione. Tyle w temacie.

elix
24-03-2010, 18:40
Chętnie bym zagłosował, ale nie widzę pierwszej pracy...

Nie wiem czemu tak się stało - poprawiłem i teraz powinno być widać.

teh_14m3
24-03-2010, 19:09
teh_14m3
chętnie bym napisał parę słów szczerości do Ciebie ale admin nie byłby zachwycony,
jednak skoro taki mistrzu jesteś to trzeba było wysłać pracę na konkurs i pokazać nam jak bardzo się pomyliliśmy pod hasłem 'reprodukcja'.
tyle z mojej strony
A reszcie dzięki za dobrą zabawę ;)
Pzdr

zauważ, że nie oceniam waszej zabawy ani osoby która zapoczątkowała temat. Odnoszę się jedynie do błędu, który ktoś później może powielać, bo przecież przeczytał o tym na forum na którym zwykle bzdur się nie pisze.

A jeśli chcesz mi nawtykać to zapraszam na PW, jeśli ci to jakkolwiek pomoże.

krzyzne
24-03-2010, 19:12
Pewnie że nie chce ;)
Wolałbym krytykę prac niż marudzenie o takich pierdołach bo takie coś mnie wkurza.
Przecież to jest zabawa a nie konkurs o złote kalesony.
pzdr ;)

pap911
24-03-2010, 19:20
teh_14m3 niestety nikt nie zrobił zdjęcia wydrukowanej okładki.
jak już wspomniano, Wojtek w wątku 'zgłoszeniowym' dokładnie przedstawił temat, pokazując także przykłady, więc nie widzę problemu. :)

Pozdraiwam, Konrad.

Zagłosowane.

kobyll
24-03-2010, 23:23
No i bardzo dobrze, że poczekałem, aż się ukarze jedyneczka :D Swoją drogą niezłe zamieszanie z tą kolejnością się porobiło, IMO wszędzie powinno być w tej samej kolejności - oryginał po prawej, kopia po lewej, a tak to się zrobił mały b..., znaczy zamieszanie :)

teh_14m3
25-03-2010, 01:59
teh_14m3 niestety nikt nie zrobił zdjęcia wydrukowanej okładki.

dokładnie o tym piszę od początku, nikt nie wykonał zdjęcia zgodnie z tematem.

Więcej mi się już wam nie chce tego tłumaczyć, jest to błędne i tyle. A to, że w waszej piaskownicy na łopatkę się mówi grabki, to już mnie kompletnie nie obchodzi...

elix
25-03-2010, 09:30
... jest to forum fotograficzne a nie fanów słowników języka polskiego oraz pokrewnych. Posługujemy się tu pojęciami fotograficznymi.


Więcej mi się już wam nie chce tego tłumaczyć, jest to błędne i tyle.

Naprawdę miałem się już nie odzywać w tym temacie, ale na brednie trzeba reagować.
Widzisz ja posługuję się na forum językiem polskim i korzystam z jego bogactwa - ty się ograniczasz do "pojęć fotograficznych". Twoja sprawa, ale nie każ się ograniczać innym - uświadom więc sobie, że jest pewna różnica między znaczeniem pojęć "reprodukcja" i "reprodukcja fotograficzna". Poczytaj słowniki (do których zakładam się jeszcze nie zajrzałeś).
To nie jest moja wina, że twoje pojmowanie słowa "reprodukcja" ogranicza się jedynie do "pojęć fotograficznych", ale przestań narzucać swoje wąskie widzenie innym.

Czy w twoim przypadku "błona" to zawsze i jedynie "błona fotograficzna"? No bo przecież "posługujemy się pojęciami fotograficznymi" bo to forum fotograficzne...

Definitywnie EOT z mojej strony.

swider
25-03-2010, 12:48
[...] "błona" to zawsze i jedynie "błona fotograficzna"? No bo przecież "posługujemy się pojęciami fotograficznymi" bo to forum fotograficzne...
No oczywiście, że tak! O błonie dziewiczej możemy mówić tylko u ginekologa, błonie bębenkowej u laryngologa, a o błonie komórkowej tylko na biologii. Nie gadaj Wojtek, że nie wiedziałeś? :D

Jarema
25-03-2010, 13:13
lol.

a ja sie nie bede wykłócał o pojecia, chociaż powinienem, w końcu taki mam zawód :D.

Głos oddany.

kobyll
25-03-2010, 14:57
Jak zwykle bicie piany - każdy wie o co chodzi, ale trzeba zrobić dym, żeby był ruch w interesie...

teh_14m3
25-03-2010, 19:09
(...) uświadom więc sobie, że jest pewna różnica między znaczeniem pojęć "reprodukcja" i "reprodukcja fotograficzna". Poczytaj słowniki (do których zakładam się jeszcze nie zajrzałeś)

a o czym ja piszę od początku? O defloracji raczej nie, więc chyba właśnie o tych dwóch pojęciach.
Poza tym jeśli piszesz o języku polskim to wiesz również, że znaczenie słowa zależy od kontekstu. Ale przecież ja tu jestem debilem co słownik widział raz w życiu, przy okazji jak kradł z biblioteki gazety.

krzyzne
25-03-2010, 22:12
teh..
no ja tego nie rozumiem,
powiedz mi tylko człowieku,
co Ty próbujesz udowodnić w tej chwili?
rozumiem, że trollowanie może być pomysłem na spędzanie wolnego czasu ale bez przesady - idzie wiosna :P
pzdr

Psychotrop
26-03-2010, 02:11
zagłosowano - dla mnie faworyt jest jeden ;)
p.s.
proszę, niech jakiś "zielony" przeczyści wątek z OT

Leatherface
26-03-2010, 11:24
A ja nie rozumiem jak można było nie dopilnować żeby w każdej pracy była zasada lewy oryginał, prawy reprodukcja ;) To takie oczywiste ;) Zagłosowałem :)

exchilex
30-03-2010, 08:43
A ja nie rozumiem jak można było nie dopilnować żeby w każdej pracy była zasada lewy oryginał, prawy reprodukcja ;) To takie oczywiste ;) Zagłosowałem :)

No widać że pomylenie się nie było takie trudne, bo w zasadach było dokładnie odwrotnie niż napisałeś: :)




Prace w formie dyptyku składającego się z dwóch kwadratowych zdjęć - po lewej praca, po prawej oryginalna okładka.


Pozostałe zasady:

1. Można przysłać jedną prace na tę edycję.
2. Praca w formacie jpg nie może mięć więcej, niż 1024 px na dłuższym boku i do 350kB objętości.
3. Adres do wysyłki: pojedynki@gmail.com
4. W temacie maila proszę wpisać "Reprodukcja"
5. Zdjęcie proszę koniecznie oznaczyć nickiem w nazwie pliku.
6. W treści maila proszę podać źródło skąd pochodzi oryginalna okładka (link, adres strony itp.)
7. Nie można korzystać z "szuflady".
8. W zabawie biorą udział zdjęcia niepublikowane dotychczas na forum.
9. Technika dowolna - bez fotomontaży, kolaży itp
10. Czas nadsyłania prac upływa 22 marca o 23:59

elix
30-03-2010, 09:38
Generalnie z tym układem to mój błąd bo powinienem był wszystkich przypilnować :) Poszło jednak tak jak jest i musimy jakoś z tym żyć :)

exchilex
30-03-2010, 10:21
Myślę, że jakoś damy radę;)

Psychotrop
30-03-2010, 10:24
oj tam ludzie
problemy macie :)
a google odpalić to nie łaska i sprawdzić oryginał ? :)

swider
30-03-2010, 10:56
Ale frekwencja strasznie marna :(

Badyl81
30-03-2010, 13:02
Poszedł głos. Ciekaw jestem kto wygra :)

Leatherface
30-03-2010, 15:31
No widać że pomylenie się nie było takie trudne, bo w zasadach było dokładnie odwrotnie niż napisałeś: :)

Kiedy dałem to tylko jako przykład :) Chodziło mi po prostu o trzymanie się pewnego schematu.

sinner
30-03-2010, 17:43
czwórka ( za pomysł )
chociaż ciekawiej by wyglądało jakby to jakaś powabna kobieta trzymała te owłosione nogi :)

Psychotrop
02-04-2010, 17:33
no to czyja ta czwórka ? :)

krzyzne
02-04-2010, 19:52
Moja :D
Dziękuje bardzo, czuję się zaszczycony :mrgreen:
Na zdjęciu ja w roli głównej - chociaż, może kumpla nogi grają ważniejszą rolę :D
A co do powabnej kobietki - nie wiem czy by taki smród skarpetek wytrzymała :P
peace !

elix
02-04-2010, 20:05
Gratulacje - pozycja lidera od samego początku była niezagrożona :)

Podpisałem zdjęcia w pierwszym poście.

pap911
02-04-2010, 20:40
Gratuluję :)

sinner
02-04-2010, 21:27
swoją drogą dopiero teraz o tym pomyślałem , z jakiej płyty jest to okładka ?
bo kawałek jest oczywiście z Razors Edge ale z tego co pamiętam nie wyszedł jako singiel :roll:
czy nie jest to zdjęcie z jakiejś wkładki ?

aaa ... znalazłem B strona singla Moneytalks

Psychotrop
02-04-2010, 21:57
...z jakiej płyty jest to okładka ?
....
aaa ... znalazłem B strona singla Moneytalks

też lubię sam ze sobą pogadać ;)

pozdr piątkowo wieczorowo ;)

R.i.P.
02-04-2010, 22:46
Gratuluję zwycięstwa. Pozdro ;]

Martix
03-04-2010, 09:33
Nr 4 najlepsze. A co do tytułu wątku to bardziej pasowałby tutaj np Twórcza przeróbka/modyfikacja bo rzeczywiście reprodukcja wprowadza w błąd.

rybowanie.pl
04-01-2011, 00:53
Qrde !!!

Czytam i nie wierzę, że coś takiego jest możliwe...

Z fajnego pomysłu ktoś se albo jaja robi, albo po prostu jest "zbyt profesjonalny" aby ze zwykłymi ludzikami się pobawić...

Normalnie jak u Monty Python'a w "Żywocie Briana" - dyskusja żywcem wzięta z posiedzenia Ligi Wyzwolenia Palestyny, albo Ligi Wyzwolonej Palestyny, albo Ligi Palestyny Walczącej o Wyzwolenie, albo Ligi Wyzwolonej o Walczącą Palestynę, albo...

BRAWO dla tych co dokładnie wiedzą co to jest, i jaka jest różnica między kolażem (collage'm ???) a inną techniką i znają milion pięćset sto dziewięćset różnych ważnych technik ale zapomnieli o rzeczy podstawowej... że to wszystko ma nas bawić... bo inaczej to nawet z najlepszą profesjonalną techniką będzie DUPA !!!

A autorowi zazdroszczę cierpliwości...