PDA

Zobacz pełną wersję : wężyk + interwałometr



janoo
22-03-2010, 23:18
przymierzam się do zakupu wężyka z interwałometrem do D700, znalazłem takie:

1. PHOTTIX: http://www.phottix.com/wired-remotes/phottixr-nikos-digital-timer-remote.html
2. OWNUSER: http://www.foto-net.pl/sklep/produkt20688-pilot-Ownuser-do-Nikon-D300-D200.html
3. SECULINE: http://www.systembank.pl/produkt,722,1916,1926.html
4. TIMER: http://fripers.pl/product_info.php/info/p977_Wezyk-Spustowy-Timer-Nikon.html

czy ktoś ma albo miał z nimi do czynienia?
które polecacie a które omijać z daleka?

Mamrot
23-03-2010, 02:47
Mam Phottixa oraz oryginał MC-36.
Obydwa mogę polecić.
Phottix trochę gorzej wykonany, ale ma tą zaletę, że ma wymienne kabelki.
Ja mając różne aparaty, dokupuje różne kabelki i mam spokój.
Dwójki, trójki nie znam, natomiast mogę odradzić Timer czwórkę,
ponieważ ma kiepskiej jakości wtyczkę, ona powinna mieć gwintowany pierścień mocujący.
Jest jeszcze Phottix TR-90 (http://www.jabbafoto.pl/opis/624059/phottix-tr-90-n8-wezyk-spustowy-z-programatorem-nikon-d700-d300s-d300-d3x-d3.html) identyczny z oryginałem, ale ma sztywniejszy kabel.

janoo
24-03-2010, 20:03
czyli w tej chwili ranking wygląda tak:

+ NIKON MC-36 (http://europe-nikon.com/pl_PL/products/product_details.page?ParamValue=Accessories&Subnav1Param=SLR&Subnav2Param=SLR%20Connectivity&Subnav3Param=Remote%20Control&RunQuery=l4&ID=804) + solidny + podświetlany + można łączyć funkcje

+ PHOTTIX TR-90 (http://www.jabbafoto.pl/opis/624059/phottix-tr-90-n8-wezyk-spustowy-z-programatorem-nikon-d700-d300s-d300-d3x-d3.html) - brak podświetlenia - nie łączy funkcji

+ PHOTTIX NIKOS (http://www.jabbafoto.pl/opis/608137/phottix-nikos-n8-wezyk-spustowy-z-programatorem-nikon-d700-d300s-d300-d3x-d3.html) + podświetlany + można łączyć funkcje


? SECULINE TWIN1 ISR (http://www.systembank.pl/produkt,722,1916,1926.html) + podświetlany

? OWNUSER (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt20688-pilot-Ownuser-do-Nikon-D300-D200.html) + podświetlany


- TIMER (http://fripers.pl/product_info.php/info/p977_Wezyk-Spustowy-Timer-Nikon.html)


może ktoś jeszcze coś podpowie?

janoo
27-03-2010, 21:38
hello!

naprawdę nikt oprócz Woldemortha nie ma nic do powiedzenia na ten temat?

nick-on
08-04-2010, 22:06
Ja mam. ;-) Ten Phottix z linka jest OK. Mam, używam, jest bezproblemowy.

janoo
17-08-2010, 23:50
odświeżam temat!

black_bird
17-08-2010, 23:54
Uzywam interwałometru wbudowanego w body d700 ...

janoo
18-08-2010, 00:28
a jak mam ustawić w D700 serię 10 zdjęć o czasie 15 minut każde w odstępie 1s?

black_bird
18-08-2010, 02:37
Takich faktycznie nie wprowadzę ... od tego zacząłbym wątek...;)

amirez
18-08-2010, 10:06
Tylko ceny straszne.
A coś takiego (http://cgi.ebay.pl/Timer-Remote-for-Nikon-D700-D300-D300s-D200-D3S-D3X-D2X-/230468599178?pt=Camera_Camcorder_Remotes)?