Zobacz pełną wersję : ustwienie WB na temperaturę poniżej 2000K
maciek.evo
21-03-2010, 15:05
Siema, zdarzyło mi się ostatnio nie ustawić balansu na wzorzec przy świetle latarni. Teraz jest problem bo żaden program jak camera raw ani nx2 nie chce ustawić temperatury niższej niż 2000K, a wtedy jest jeszcze za ciepło...
Pzdr
Tez mnie to ciekawi... glownie do foto na ulicy w nocy... Zrownywac wb jakos filtrami?
maciek.evo
21-03-2010, 15:59
zapobiega się łatwo, gorzej jak jest po ptokach :P
W DNG Profile Editorze można zmodyfikować profil i zejść poniżej 2000K
http://labs.adobe.com/wiki/index.php/DNG_Profiles:Editor#tutorial_ir
Tez mnie to ciekawi... glownie do foto na ulicy w nocy... Zrownywac wb jakos filtrami?
Chciałbyś zakładać filtry na latarnie uliczne?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.