PDA

Zobacz pełną wersję : Jak obrobić spękane usta?



aikidudi
16-03-2010, 02:47
Jak w tytule. Jak obrobić np. w PS usta by nabrały "życia"? Jakiego narzędzia użyć? bawię się w obrabianie foty i nie umiem poradzić sobie z obróbką ust. Macie jakiś pomysł?

Przykładowe zdjęcie wrzucam poniżej:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ajpi.com/obrobka/_DSC0219aa.jpg)

kisio
16-03-2010, 03:32
Wrócić jeszcze raz do gołego rawa i nie karać pięknej kobiety upiorną obróbką.

aikidudi
16-03-2010, 03:42
nie wiem co masz na myśli mówiąc upiorna obróbka. może jest tylko zbyt wyostrzone no chyba, że czegoś nie widze?
Usta są tu tylko trochę rozjaśnione. Jeśli trzeba wrzucę plik bez obróbki.

microbot
16-03-2010, 09:44
wrzuć

Sapphiron
16-03-2010, 10:05
upiornie wyglądają oczy... widać że ostro majtane PSem...

bufi
16-03-2010, 10:42
Taki efekt można uzyskać wyostrzaniem i usunięciem szumu w Lightroomie lub Photoshopie (sharpen + noise reduction), ale miej więcej litości niż autor tego zdjęcia. Ałaaaa...

Krzysiek B
16-03-2010, 10:46
Pięc postów i ani słowa o ustach.
To już wiem jak mam się zachować prosząc o pomoc w obróbce oczu :)

kisio
16-03-2010, 11:07
Ale przyznasz, że wykorzystanie w tym zdjęciu pseudo-glamour tutka z YouTube nie dodaje mu uroku ;) Gdyby nie pytanie autora, pewnie ostatnie co by mi się w tym zdjęciu mogło nie spodobać to spierzchnięte usta.

Ja jestem zdania, że takie 'elementy' jak cera, cienie pod oczami, usta itp. najlepiej korygować jeszcze przed wykonaniem ujęcia umiejętnym makijażem.

aikidudi
16-03-2010, 11:11
Taki efekt można uzyskać wyostrzaniem i usunięciem szumu w Lightroomie lub Photoshopie (sharpen + noise reduction), ale miej więcej litości niż autor tego zdjęcia. Ałaaaa...

ja jestem autorem tego zdjęcia :) bawię sie obróbką i zazwyczaj moje foty tak nie wyglądają. generalnie nie lubię "plastikowości" ale poeksperymentować zawsze można czy nie?

poniżej link do zdjęcia bez obróbki
http://ajpi.com/obrobka/_DSC0219.JPG

Proszę o konkretne wskazówki jak można pozbyć się spękanych ust. Co do oczu to były tylko rozjaśniane jak już wcześniej wspominałem.

bufi
16-03-2010, 11:13
Można spróbować zastosować techniki identyczne jak przy wygładzaniu skóry, np. tutaj jest fajny video tutek http://www.christyschuler.com/retouching.html
Generalni pobaw się w photoshopie heal/clone/dodge tool, dodaj ew. troszkę surface blur i może wystaczy.
Na koniec warto wziąć inne zdjęcie z niepopękanymi ustami i nałożyć fragmenty jako teksturę na zretuszowane usta, żeby nie wyglądały na plastikowe.

bufi
16-03-2010, 11:16
BTW. Znacznie mniej roboty jest przy zastosowaniu pomadki do ust. ;)

aikidudi
16-03-2010, 11:16
Ale przyznasz, że wykorzystanie w tym zdjęciu pseudo-glamour tutka z YouTube nie dodaje mu uroku ;) Gdyby nie pytanie autora, pewnie ostatnie co by mi się w tym zdjęciu mogło nie spodobać to spierzchnięte usta.

Ja jestem zdania, że takie 'elementy' jak cera, cienie pod oczami, usta itp. najlepiej korygować jeszcze przed wykonaniem ujęcia umiejętnym makijażem.

No widzisz. Dochodzimy do sedna sprawy.Moja Pani się nie maluje, a fota strzelona jest na spacerze. Mam wiele innych fot :), których nie zamieszczam bo akurat z tą się tak bawię. Nie jest tu wykorzystany żaden tutek. Wszystko obrabiałem sam głównie stempelkiem. Myślałem jeszcze nad dodaniem rumieńców na lica, ale te usta mnie jakoś zatrzymały. Może macie jakiś sposób na spękane usta? Jak obrabiać by nie wyszło zbyt plastikowo, ale żeby usunąć pęknięcia?

aikidudi
16-03-2010, 11:17
BTW. Znacznie mniej roboty jest przy zastosowaniu pomadki do ust. ;)

no pewnie. Nie pytam się co mogło pomóc przed. Pytam co może pomóc teraz. W tym cały szkopuł, że nie przygotowywaliśmy się do zdjęć. Ot tak strzelone. Chyba nie muszę się az tak bardzo tłumaczyć ? :)

aikidudi
16-03-2010, 11:20
Można spróbować zastosować techniki identyczne jak przy wygładzaniu skóry, np. tutaj jest fajny video tutek http://www.christyschuler.com/retouching.html
Generalni pobaw się w photoshopie heal/clone/dodge tool, dodaj ew. troszkę surface blur i może wystaczy.
Na koniec warto wziąć inne zdjęcie z niepopękanymi ustami i nałożyć fragmenty jako teksturę na zretuszowane usta, żeby nie wyglądały na plastikowe.

dzięki, właśnie przeglądam.
Pobawię się wg Twoich wskazówek.
pozdrówka

Krzysiek B
16-03-2010, 11:23
"Ale przyznasz, że wykorzystanie w tym zdjęciu pseudo-glamour tutka z YouTube nie dodaje mu uroku Gdyby nie pytanie autora, pewnie ostatnie co by mi się w tym zdjęciu mogło nie spodobać to spierzchnięte usta.

Ja jestem zdania, że takie 'elementy' jak cera, cienie pod oczami, usta itp. najlepiej korygować jeszcze przed wykonaniem ujęcia umiejętnym makijażem."


Ok obróbka faktycznie nie dodaje kobiecie uroku ale facet poprosił o pomoc w zakresie obróbki ust.
Zamiast tego otrzymał kilka postów pustego pitolenia o niczym :)
Zero pomocy w zakresie obróbki ust.
Jeśli uważasz, ze podstawowa obróbka leży to może choć w tym zakresie wypowiedz się merytorycznie, a potem dojdziemy do ust :)
Inaczej ten wątek będzie kolejnym bezwartościowym, jałowym pitoleniem podczas gdy potrzebne są konkrety.

Ja w kwestii technicznej nie mam wiele do powiedzenia więc nie zamierzam się już więcej w tym wątku wypowiadać.
Wszedłem tutaj bo myślałem, że sam się czegoś nowego nauczę.

microbot
16-03-2010, 20:36
Do autora wątku:
Porównując zdjęcie z postu pierwszego i to co dałeś do obróbki nasówa mi się pytanie.
Jak wygładziłeś skóre na twarzy? - pytasz o usta a twarz wygładzasz bez problemu.
Mam to na warsztacie teraz i usta to pikuś w porównaniu ze skórą.

dylus
16-03-2010, 20:42
1-2 px stempel lub healing brush tool i każde pęknięcie wykasować ;) Ewentualnie rozjaśniać lekko każde pęknięcie

bufi
16-03-2010, 21:38
Do autora wątku:
Porównując zdjęcie z postu pierwszego i to co dałeś do obróbki nasówa mi się pytanie.
Jak wygładziłeś skóre na twarzy? ...

A mi się NASUWA się pytanie, czy kolega słyszał o takim wynalazku jak automatyczne sprawdzanie pisowni w przeglądarce?

marszull
16-03-2010, 21:49
tak na szybko, stempelek i ciach ciach ciach, z skora podobnie i leciutki blur na maskach, moze niedokladnie ale nie chce mi sie bawic calosc tak z 5 min
zeby bylo naprawde dobrze to trzeba przysiasc na minut co najmniej 20-30
jak to sie mowi masz wedke a nie rybe ;-)
wrzucilem miniaturke, trzeba kliknac zeby powiekszyc


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img85.imageshack.us/i/dsc0219i.jpg/)

microbot
16-03-2010, 22:11
A mi się NASUWA się pytanie, czy kolega słyszał o takim wynalazku jak automatyczne sprawdzanie pisowni w przeglądarce?

Dziękuję purysto językowy - biję się w piersi się

havk
16-03-2010, 22:24
tragiczna obróbka

microbot
16-03-2010, 22:31
tragiczna obróbka

Obróbka nie jest tragiczna biorąc pod uwagę oryginał ... a że można lepiej to inna kwestia.
Pokaż swoją, lepszą wersję.

aikidudi
16-03-2010, 23:12
tak na szybko, stempelek i ciach ciach ciach, z skora podobnie i leciutki blur na maskach, moze niedokladnie ale nie chce mi sie bawic calosc tak z 5 min
zeby bylo naprawde dobrze to trzeba przysiasc na minut co najmniej 20-30
jak to sie mowi masz wedke a nie rybe ;-)
wrzucilem miniaturke, trzeba kliknac zeby powiekszyc


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img85.imageshack.us/i/dsc0219i.jpg/)

Dzięki, całkiem ładnie Ci to wyszło. Będe się dalej bawił tym zdjęciem. W końcu trzeba się wziąć ostro za obróbkę :) mam kilka swoich sposobów na obróbkę i mniej więcej wychodzi jak u Ciebie na focie. nie jestem jakimś zaawansowanym użytkownikiem ps więc się uczę.
Jeśli ktoś nie ma niczego konkretnego do dodania tylko jakąś głupkowatą krytykę to proszę sobie darować wypowiadanie w tym wątku. Testy i próby nie oznaczają, ze daje zdjęcie czy obróbkę do oceny. Właściwie wątek powstał po to by móc dowiedzieć się czegoś i by każdy mógł się rzeczowo wypowiedzieć i poznać nowe lub i nie nowe techniki radzenia sobie z takimi problemami. Na ten moment dziękuję za wszystkim osobom, które wniosły coś pozytywnego do tego wątku.

microbot
16-03-2010, 23:13
Usta można w ten sposób poPSuć


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://microbot.com.pl/b1.jpg)

aikidudi
16-03-2010, 23:17
tragiczna obróbka

tragiczna wypowiedź

aikidudi
16-03-2010, 23:28
[QUOTE=microbot;1809472]Usta można w ten sposób poPSuć

Trochę się "zlały" w jedną całość. Brak granic w wargach. Dzięki za chęci.

microbot
16-03-2010, 23:56
Trochę się "zlały" w jedną całość. Brak granic w wargach. Dzięki za chęci.

Masz rację.
Podmieniłem plik na serwerze aby nie mnożyć fotek. Teraz się fotka powinna uaktualnić.

kedazi
17-03-2010, 00:17
moja wizja :)
co do ust to łatka na powielonej warstwie i poźniej przenikanie w zależności od potrzeb. A czy dobrze to już sami oceńcie.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/23141540668317086120.jpg)

aikidudi
17-03-2010, 00:18
Masz rację.
Podmieniłem plik na serwerze aby nie mnożyć fotek. Teraz się fotka powinna uaktualnić.

widziałeś białka oczu? jakieś takie brudne wyszły. Ehh.. nie ważne
temat chyba do zamknięcia.
pozdrawiam i dzięki

aikidudi
17-03-2010, 00:20
[QUOTE=kedazi;1809574]moja wizja :)
co do ust to łatka na powielonej warstwie i poźniej przenikanie w zależności od potrzeb. A czy dobrze to już sami oceńcie.
no nie powiem. gdyby ciut mniej waliło jasnym (twarz) po oczach to całkiem ładnie. Bw pasuje i chyba najkorzystniej u Ciebie to wygląda. Pobawię się wg Twoich sugestii.

kedazi
17-03-2010, 00:25
faktycznie trochę przesadziłem z buzią..:)
pzdr

microbot
17-03-2010, 10:10
widziałeś białka oczu? jakieś takie brudne wyszły. Ehh.. nie ważne
temat chyba do zamknięcia.
pozdrawiam i dzięki

heh :) temat o ustach jest/był

aikidudi
17-03-2010, 11:35
heh :) temat o ustach jest/był

no tak :), ale rzuciło mi się w oczy :)

kisio
17-03-2010, 11:53
Jak mi się rzuciło w oczy coś innego niż usta z tematu to był krzyk i lament ;)

Sapphiron
17-03-2010, 11:54
a najlepszym sposobem jest posmarowanie ust miodem... tak gdzies pół godziny przed zdjeciami... jeszcze nigdy mnie nie zawiodło a usta wyglądają lux :)

aikidudi
17-03-2010, 23:01
a najlepszym sposobem jest posmarowanie ust miodem... tak gdzies pół godziny przed zdjeciami... jeszcze nigdy mnie nie zawiodło a usta wyglądają lux :)

ciekawa metoda. Masz jakieś foty strzelone z miodowymi ustami? :) może coś wrzucisz bym mógł się przekonać ;)

Andrzej Olender
20-03-2010, 01:11
Tytułowe usta potraktowałem stemplem oraz healing brushem.
Nie mogłem się powstrzymać w innych korektach (w tym prawe oczko), jestem chyba na obróbkowych głodzie ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://mankament.pl/download/abcd.jpg)

mOSAd
20-03-2010, 02:04
Ale żeś je dopracował! Musiało ci się wybitnie nudzić. Świetna robota, szczególnie kolor skóry.

Andrzej Olender
20-03-2010, 10:46
Ale żeś je dopracował! Musiało ci się wybitnie nudzić. Świetna robota, szczególnie kolor skóry.

Raptem 20 minut przy tym zdjęciu spędziłem, gdyby mi się bardziej nudziło zadbał bym o więcej szczegółów :)

sevenoo
20-03-2010, 12:39
najs Andrzej

Plessis
20-03-2010, 17:13
Panowie,
co tam obróbka, kobieta jest przepiękna.
Gratulacje

aikidudi
21-03-2010, 04:39
Tytułowe usta potraktowałem stemplem oraz healing brushem.
Nie mogłem się powstrzymać w innych korektach (w tym prawe oczko), jestem chyba na obróbkowych głodzie ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://mankament.pl/download/abcd.jpg)

Właśnie teraz zajrzałem do tego watku i niestety nie mogę zobaczyć Twojej wersji obróbki. Czy jest możliwość byś wstawił raz jeszcze?
dzięki i pozdrawiam

Andrzej Olender
21-03-2010, 09:00
Miałem problemy z serwerem, już powinno działać.