PDA

Zobacz pełną wersję : Powrot syna marnotrawnego ;-)



Sylwiusz
10-04-2005, 15:13
I stalo sie. Dzisiaj nabylem F100. Na razie jako standardowy zoom zdaje sie, ze znosny AFD 28-75/3.5-4.5. No i czas na slajdy wrocil :-) Nadal zostaje cyfranka do reporterki ale na wszelkie wyjazdy itp. bede bral analoga - do ukochanych slajdzikow ;-)
A pierwsze wrazenia przednie. D70 jako lustrzanka wydaje sie przy nim plastikowa zabaweczka :mrgreen:

admin
10-04-2005, 15:44
He, he, spora grupa z nas ma te fascynacje za soba, czesto twierdzac ze bezpowrotnie ;) Zgadzam sie jednak ze nastepuje zwrot w kierunku tradycyjnych korpusow. Coraz wiecej osob znowu docenia slajd.

Gratuluje zakupu!

Sylwiusz
10-04-2005, 15:51
He, he, spora grupa z nas ma te fascynacje za soba, czesto twierdzac ze bezpowrotnie ;)
Tez tak twierdzilem :-)


Zgadzam sie jednak ze nastepuje zwrot w kierunku tradycyjnych korpusow. Coraz wiecej osob znowu docenia slajd.
No wlasnie. Pal licho zwykly negatyw kolorowy. Nic w nim nadzwyczajnego. Ale te obrazki zaklete w malych plastikowych ramkach robia duze wrazenie nadal. Pozazdroscilem mojej zonie, ktorej jakis czas temu oddalem mojego analogowego Pentaxa ;-)


Gratuluje zakupu!
Dzieki :-)

ALF
10-04-2005, 15:52
GRATULACJE!...zakon rycerzy analogowych rośnie powoli, ale stale :wink:

Sylwiusz
10-04-2005, 15:57
GRATULACJE!...zakon rycerzy analogowych rośnie powoli, ale stale :wink:
Dzieki ;-) Rosnie, bo teraz jest dobry moment na kupno analogowego korpusu. Skoro F100 mozna kupic za 1/3 ceny sklepowej i znacznie taniej od 2 klasy nizej jako korpus stojacego D70 to jest to dobry interes. A korpusy jak F70 maja teraz takie ceny, ze mozna kupowac hurtem. Zreszta wystarcz poczytac felieton Mike Johnstone'a:
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=1&lewa=6&arch=1&nrarch=2775
Najzabawniejszy jest zwlaszcza fragment o wizjerach :-P

lukas_o
10-04-2005, 16:10
no tak... jedni toną w rozpuście :wink:
a inni muszą się męczyć... :|

irekka
10-04-2005, 17:35
Miałem Zenita TTL ładnych kilka lat - i wcale nie uważałem, że to męka (wówczas przynajmniej tak uważałem), a niektóre zdjęcia z tamtego czasu uważam za bardzo dobre. Sprzedałem go koledze i z tego co wiem dalej go ma, aczkolwiek robi zdjęcia jakims automatem. Pamietam, że kosztował 13500 zł i kupiłem go zaraz po ukazaniu się artykułu w FOTO opisującego to cudo techniki.

lukas_o
10-04-2005, 18:26
moj aparaci jest troche wysluzony wiec sie mecze...
zdjęcia można robić tylko do pewnego kąta... więcej niż 60 stopni czasami nawet mniej objawiają się zanikiem czułości wskazówki światłomierza... próbowałem różne techniki nic to nie pomagało :evil:
pokrętło ustawienia czułości filmu "niespodziewanie" zmienia wartość, przez co tracę kolejne niedoświetlone klatki (przeforsowanie nie bawię się w to) :x
nie wiem czy film jest w aparacie... zdarzyło mi się tylko dwa razy :wink:
no i te wspaniałe czasy! od 1/30 do 1/500
cudo techniki
:wink:

irekka, mam nadzieję, że się nie obraziłeś, że tak naprzykrzam... :)
i nie koniecznie męczy się oznacza mękę, po prostu męczyć się = trudzić się :mrgreen:

irekka
10-04-2005, 18:51
Czuję sentyment do tego aparatu - to była moja pierwsza lustrzanka. A i tak ma wizjer jaśniejszy niz D70 (-: A jak kupiłem do niej jakis obiektyw - chyba 120 i mogłem wymieniać - jakie emocje. I pierścienie kosztowały mniej niz te do Nikona. Same zalety. A obiektyw standardowy ładnie rysuje. Nie sądzę, żeby D70 wytrzymał tyle lat co Zenit TTL. Dzisiaj sięgnałem do nikona analogowego - i myslałem, że patrzę na słońce - taki jasny i duzy obraz w wizjerze zobaczyłem. Ten D70 to prawdziwa "ściema" (-:
Zaletą TTL jest na pewno ciągły podgląd głębi ostrości (-: (dla niewtajemniczonych pomiar swiatła odbywa sie przy przysłonie roboczej).
Mi się nie naprzykrzasz - moje wspominki nie bardzo pasuja do tego wątku, ale jak zobaczyłem opis sprzętu i w nim zenit TTL to nie mogłem się powstrzymać.

Redskull
10-04-2005, 18:55
Co do fascynacji...

Ja fascynacje cyfra mam juz za soba! Przerobilem 4 wlasne i kilka na testach... Wrocilem do analoga, bo kocham to uczucie niepowtarzalnosci kazdej klatki!

Gratulacje zakupu. Ja dzis dopadlem Grip do mojej efci :)

Sylwiusz
10-04-2005, 19:01
Co do fascynacji...

Ja fascynacje cyfra mam juz za soba! Przerobilem 4 wlasne i kilka na testach... Wrocilem do analoga, bo kocham to uczucie niepowtarzalnosci kazdej klatki!
Cos w tym jest faktycznie :-) Ni hurt, ktorego tysiace laduje w komputerze i te dobre klatki "tona" w powodzi innych ;-)


Gratulacje zakupu.
Dzieki :-)


Ja dzis dopadlem Grip do mojej efci :)
Gratuluje! Zawsze tansze zasilanie i lepszy chwyt :-) A ja przyznam sie szczerze, ze mysle nad pozbyciem sie MB-15... F100 sam w sobie zasilany jest z paluszkow i ma bdb chwyt. Tak sie przyzwyczailem do uzywania korpusow bez tego dodatku, ze teraz tylko wchodzi mi w droge :-)

Spinner
11-04-2005, 02:36
GRATULACJE!...zakon rycerzy analogowych rośnie powoli, ale stale :wink:
Dzieki ;-) Rosnie, bo teraz jest dobry moment na kupno analogowego korpusu. Skoro F100 mozna kupic za 1/3 ceny sklepowej i znacznie taniej od 2 klasy nizej jako korpus stojacego D70 to jest to dobry interes. A korpusy jak F70 maja teraz takie ceny, ze mozna kupowac hurtem. Zreszta wystarcz poczytac felieton Mike Johnstone'a:
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=1&lewa=6&arch=1&nrarch=2775
Najzabawniejszy jest zwlaszcza fragment o wizjerach :-P

Tiaaaa.. jak mozna sprzedawac takie korpusy tak tanio.. przyznam, ze kupilem F100 kilka dni temu za cene p ktorej nawet nie snilem... :lol: Gratuluje Sylwiusz - wkrotce w Zamku Czocha (jesli nas nie utopisa w smole i nie wytarzaja w piorach) poogladamy swoje zabawki... :mrgreen:

Sylwiusz
11-04-2005, 09:44
Tiaaaa.. jak mozna sprzedawac takie korpusy tak tanio.. przyznam, ze kupilem F100 kilka dni temu za cene p ktorej nawet nie snilem... :lol: Gratuluje Sylwiusz - wkrotce w Zamku Czocha (jesli nas nie utopisa w smole i nie wytarzaja w piorach) poogladamy swoje zabawki... :mrgreen:
Dzieki. He he, beda jaja. Prezes klubu Pentaxa przyjedzie z Nikonami :mrgreen:

Spinner
11-04-2005, 10:53
Tiaaaa.. jak mozna sprzedawac takie korpusy tak tanio.. przyznam, ze kupilem F100 kilka dni temu za cene p ktorej nawet nie snilem... :lol: Gratuluje Sylwiusz - wkrotce w Zamku Czocha (jesli nas nie utopisa w smole i nie wytarzaja w piorach) poogladamy swoje zabawki... :mrgreen:
Dzieki. He he, beda jaja. Prezes klubu Pentaxa przyjedzie z Nikonami :mrgreen:

No tak - ze mną pewnie będzie podobnie :lol: Tyle, ze wezme cos dla zamydlenia oczu z JSS :lol:

BTW - po tym jak nabrałem masy przez zimę i tak będziesz miał lepiej - jak nas będą chcieli ukamionować to będę napewno uciekał drugi :cry: więc spoko - nie stresuj się więc zbytnio... :lol: Od dziś juz wieczorkami będę jednak musiał zacząć trenować biegi... :mrgreen:

Sylwiusz
11-04-2005, 11:02
No tak - ze mną pewnie będzie podobnie :lol: Tyle, ze wezme cos dla zamydlenia oczu z JSS :lol:
W sumie ja tez moge wziac Optio 33WR :lol: No i zawsze mozna nakleic emblemat Pentax na Nikona i udawac, ze to unikalny korpus, ktorego wyprodukowana 2 sztuki :-P


BTW - po tym jak nabrałem masy przez zimę i tak będziesz miał lepiej - jak nas będą chcieli ukamionować to będę napewno uciekał drugi :cry: więc spoko - nie stresuj się więc zbytnio... :lol: Od dziś juz wieczorkami będę jednak musiał zacząć trenować biegi... :mrgreen:
Hehe, moze lepiej do Czocha zabrac stroje do baseballa? :-P

Spinner
11-04-2005, 11:12
Hehe, moze lepiej do Czocha zabrac stroje do baseballa? :-P

Dla niewtajemniczonych - w Zamku Czocha odbedzie sie w maju II Polish Pentax Day... :D

gALL
11-04-2005, 13:46
W Szczosze sie bedziecie bawic ... fajny zameczek, znam go b.dobrze. Tam krecili "Gdzie jest Generał?"

al
11-04-2005, 14:07
ja też gratuluje!!!!
świetny aparacik nabyłeś.. :D