PDA

Zobacz pełną wersję : A tutaj przedstawiam siebie:)



Boguslaw
18-11-2006, 07:50
Moja dziewczyna zabroniła mi pokazywać sobie to zdjęcie:)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2006/11/e932ac474fea08ca-1.png
źródło (http://www.fotosik.pl)

Czekam na jakieś komantarze:)

janeek
21-11-2006, 10:17
co to jest?!

lukaszMM
21-11-2006, 11:44
jak dobrz popatrzysz to widać nos - dziewczyna chyba coś z czasami pokombinowała :)

Boguslaw
21-11-2006, 21:55
oglądnij je na tlo o kolorach R=6 G=6 B=6 to będzie widać bardzo ładnie i wyłącz ta lampke na biurku co Ci po monitorze świeci:) Efekt będzie lepszy:)

turbo
21-11-2006, 23:07
dla mnie zdecydowanie słusznie zabroniła Ci go pokazywać ;) Guzik widać (a monitor mam dobrze skalibrowany). I wcale nie jest klimatyczne.

Boguslaw
22-11-2006, 01:08
dla mnie zdecydowanie słusznie zabroniła Ci go pokazywać ;) Guzik widać (a monitor mam dobrze skalibrowany). I wcale nie jest klimatyczne.

Co to znaczy "klimatyczne"? Poza tym nikomu nie kazałem kalibrować monitora, tylko zasugerowałem jak będzie ładnie widać. dodam że to jest zakładke "grafika":) Widziales plakat filmu "Perfume"? Bo obejżeniu Twojej galerii moge stwierdzić że z Photoshopa używasz jedynie Ctrl+Shift+U :) Wybacz tą złośliwość:) Zapraszam do komentarza innym moich prac:)

bombel
22-11-2006, 03:04
Niepotrzebnie się unosicie - i komentujący, i autor.

Oczywiście, że widać na pierwszy rzut oka co zdjęcie przedstawia (nochal :)), ale od razu też widać, że przedstawia to źle. Jako wielbiciel horrorów wiem też, co było zamiarem autora, tym bardziej, że podkreślił to jeszcze wzmianką, iż jego dziewczyna się tego zdjęcia boi.

Pomysł zły nie był, przyznajcie, ale wykonanie legło. Jak się przemyśli sprawy techniki, wyjdzie kiedyś z tego poważne i dobre zdjęcie.

Po pierwsze - jakieś zwieńczenie, wykończenie, ramka. Jak się to ogląda na jasnym tle - porażka, bo widać czarny kwadrat. A jak się ogląda na czarnym - nie wiadomo gdzie się kadr kończy, gdzie forum, a gdzie zdjęcie, czy jest to długi i wąski prostokąt, czy pionowy szeroki... W dodatku jest ten podpis, który wygląda jak podpis na forum. Jakaś forma ramki (tylko na litość, delikatna!) nadałaby całości nowych - nomen omen - ram, poprawiłaby odbiór.

Po drugie - samo zdjęcie. Diaboliczność, posępność, grozę - czy jak to zwał, osiąga się nie poprzez zaciemnienie wszystkiego i wyciągnięcie na wierzch nosa! :) Osiąga się poprzez mroczną, ale widoczną twarz i ukrycie oczodołów! Wszak oczy zwierciadłem duszy - jak się je ukryje, powstaje groźna pustka. Co do plakatów - widać tą zasadę na tylu, że nie zliczę...

Oczywiście można ukryć oczy ukrywając wszystko, ale wtedy zamiast zdjęcia powstaje kompozycja konceptualna pt. 'kopalnia po dojmującej i wszechobecnej awarii prądu'. Reasumując - gdyby światła wpadło do aparatu jednak więcej, byłoby lepiej - więc tu rację mają komentujący, że w sumie jest za ciemno.

Boguslaw - po innych Twoich zdjęciach widzę, że masz tendencję do przesady, ale jak to opanujesz, to zdjęciom wyjdzie to tylko na dobre.

stig
04-12-2006, 07:32
oglądnij je na tlo o kolorach R=6 G=6 B=6 to będzie widać bardzo ładnie i wyłącz ta lampke na biurku co Ci po monitorze świeci:) Efekt będzie lepszy:)

No prosze... I cala instrukcja, zeby "efekt byl lepszy".
Nooo... zeby minimalnie poprawic odbior twoich zdjecia, trzeba wylaczac lampke na biurku i ogladac na tle w kolorze opisanym dokladnymi skladowymi -- to chyba nie jest za dobrze, co?! :D Moze po prostu "lepiej" zrob zdjecie, zeby do jego ogladania nie trzeba bylo czytac twojej instrukcji...

turbo
04-12-2006, 13:38
Boguslaw, wybaczam złośliwość, której powody nie do końca rozumie. Napisałem to co myśle a chyba właśnie o to chodzi. Jesli chcesz usłyszeć ze super wyszło wystaw na plfoto. Obyś się nie rozczarowwał.

JohnnyB
04-12-2006, 23:53
Coś tam widać ale...nie dziw się swojej dziewczynie ;-)
...jeszcze tylko pożyczę od żony lampkę na biurko i ją zgaszę, żeby móc oglądnąć to "co autor miał na myśli"

danz1ger
05-12-2006, 07:16
oglądnij je na tlo o kolorach R=6 G=6 B=6 to będzie widać bardzo ładnie i wyłącz ta lampke na biurku co Ci po monitorze świeci:) Efekt będzie lepszy:)

pozwolilem sobie kliknac pare razy, zeby nie trzeba bylo lampki


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img221.imageshack.us/img221/6176/e932ac474fea08cayr3.png)

jezeli nie chcesz, zeby "poprawiac", to skasuje.

Boguslaw
06-12-2006, 03:36
Nie podoba mi się. Jak dla mnie straciło cały swój urok, było ciemne i trzeba było się wpatrywać co tam jest, trzeba było się zastanowić co się widzi. Przeanalizować. Grafika nie jest czymś co sie widzi wszystko od razu, popatrzcie na KAtedre Bagińskiego, film trzeba zobaczyć kilka(naście, dziesiąt?) razy aby dostrzec pewne elementy. Moja grafika nieczym ta Katedra, trzeba przystanąć i pooglądać, nie klikać Dalej, Dalej, Dalej....

stig
06-12-2006, 07:12
Moja grafika nieczym ta Katedra, trzeba przystanąć i pooglądać, nie klikać Dalej, Dalej, Dalej.... Megalomania w podrecznikowym wrecz wydaniu... Zebys ty chociaz w polowie robil tak dobre zdjecia, jak masz o sobie i swoich "dzielach" mniemanie...

Boguslaw
06-12-2006, 13:19
Megalomania w podrecznikowym wrecz wydaniu... Zebys ty chociaz w polowie robil tak dobre zdjecia, jak masz o sobie i swoich "dzielach" mniemanie...

Zebys ty chociaz w polowie potrafil się rzeczowo wypowiadać, jak dobre robisz zdjęcia.

odie83
06-12-2006, 13:30
Mnie tak (http://img243.imageshack.us/img243/7885/new2yi3.jpg) by sie to bardziej widziało...
Tylko nie wiem co sie stało z lewym okiem? Było przymknięte?

BugsBunny
06-12-2006, 13:44
Moja grafika nieczym ta Katedra, trzeba przystanąć i pooglądać, nie klikać Dalej, Dalej, Dalej....

Ansel Adams nie żyje, Henri Cartier-Bresson nie żyje, ja też czuję się nienajlepiej...

wkrass
06-12-2006, 16:44
IMHO - To zdjecie to pomylka.

Megalomania w podrecznikowym wrecz wydaniu...Zgodze sie. Do tego cienka skora i tzw. "short fuse" - zabojcza kombinacja dla uczestnika forum.

Zapraszam do komentarza innym moich pracA gdzie oni?

PS.
"short fuse" = "szybko wychodzi z nerw"

Boguslaw
07-12-2006, 04:34
Mnie tak (http://img243.imageshack.us/img243/7885/new2yi3.jpg) by sie to bardziej widziało...
Tylko nie wiem co sie stało z lewym okiem? Było przymknięte?

Ooo! fajne! Lewego oka nie było..., znaczy było ale je usunąłem, tak dla strachu:) Zostaiłem brew co mogłem też wywalić, było by to wyraźniejsze. Dzięki.