PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa Sandiski Ultra 8GB, oryginał i....?



Tom Vein
09-03-2010, 22:49
Takie małe pytanie. Dziś dostałem kartę Sandiska 8GB, która była sprzedawana jako Ultra II. Różni się znacznie od mojej starej karty Ultra II 8GB. Po pierwsze wizualnie (karta A to moja stara karta, karta B nowa):

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i15.photobucket.com/albums/a383/Vein1975/DSC_6172.jpg)
Po drugie po włożeniu do aparatu okazuje się że na nowej karcie mogę zapisać tylko 524 zdjęcia, a na starej 539.
Pytanie czy trafiłem podróbkę?

Szprychu
10-03-2010, 00:03
http://www.sandisk.pl/Products/Item%282846%29-SDSDH-008G-E11-Karty_SanDisk_Ultra_SDHC_8GB.aspx
Od jakiegoś tam czasu mają nowy image.

Tom Vein
10-03-2010, 00:38
A czym się różni Ultra od Ultra II ?

Szprychu
10-03-2010, 01:03
Poszukaj, gdzieś był jakiś news o tym. Teraz nie mogę znaleźć więc nie podrzucę.

PanomeiK
10-03-2010, 08:05
ULTRA II -szybkość zapisu: 9 MB/s, szybkość odczytu: 15 MB/s
ULTRA - szybkość zapisu: 15 MB/s, szybkość odczytu: 15 MB/s