PDA

Zobacz pełną wersję : GimpShop



stig
09-04-2005, 18:18
http://plasticbugs.com/index.php?p=241

c2h5oh
09-04-2005, 18:57
Ostatni ktory sie przesiadzie ten windziarz ;-)

stig
09-04-2005, 19:03
Nawet sciagnalem i zainstalowalem chociaz nigdy GIMPa nie trawilem... No i nie pomylilem sie -- mimo, ze ulozenie opcji w menu rzeczywiscie bardzo podobne, to jednak interface nadal popier...y... Wszystko jakies takie siermiezne, filtry przypominaja mi zestaw z Personal Painta (dawne czasy Amigi) i wszystko koszmarnie wolno dziala... :( Nie... To nie dla mnie... Wydaje mi sie, ze Gimpowi nic nie pomoze w wyscigu z Shopem (oprocz oczywiscie ceny).

maroo
09-04-2005, 23:53
Zapodam.
Zobaczę.

Anonymous
16-04-2005, 05:53
Wydaje mi sie, ze Gimpowi nic nie pomoze w wyscigu z Shopem (oprocz oczywiscie ceny). A co ma pomagać? Już po wyścigu, 64-bit i hyperthreading koszą niechlujną budowę PS'a. Nie mówię juz o różnicy w sposobie zarządzania kolorami i narzędziach kompresji... Żeby w pełni skorzystać z tych dobrodziejstw trzeba używać jedynego słusznego systemu operacyjnego... Ten taki na literę L :wink:

stig
16-04-2005, 08:22
Wydaje mi sie, ze Gimpowi nic nie pomoze w wyscigu z Shopem (oprocz oczywiscie ceny). A co ma pomagać? Już po wyścigu, 64-bit i hyperthreading koszą niechlujną budowę PS'a.

No prosze... A myslalem, ze predkosc to nie wszystko... :) Poza tym Gosciu -- Shop od bodajze wersji 3.0 takze korzysta z dwoch prockow... Wiec z "hiperNIC" tym bardziej... :)



Nie mówię juz o różnicy w sposobie zarządzania kolorami


Tia... O jakim zarzadzaniu kolorem mowisz? :D O jedynym liczacym sie ICM, w ktorego wyposazona jest cala "stajnia" Adobe z Photoshopem rzecz jasna na czele, czy o kompletnym braku CMYKa i profili barwnych w GIMPie? :D



i narzędziach kompresji...


narzedziach kompresji? JPG, JP2, ZIP, LZW? Przeciez to kompresja zwiazana z formatami plikow graficznych a nie programami graficznymi... :D




Żeby w pełni skorzystać z tych dobrodziejstw trzeba używać jedynego słusznego systemu operacyjnego... Ten taki na literę L :wink:

Tak, tak... Wszyscy zawodowi graficy i fotograficy korzystaja z Linuxa i GIMPa -- juz chyba z 15 lat... :lol: