PDA

Zobacz pełną wersję : NIKON D40 Naprawa pogwarancyjna a ustawa konsumencka.



jaroslaw32
08-03-2010, 09:50
Witam,
Kilka dni temu mój Nikon zastrajkował, przy próbie zrobienia zdjęcia pojawiła się informacja "Błąd, wciśnij ponownie spust migawki". Wszelkie próby reaktywacji sprzętu na własną rekę nie pomogły, czyli kłania się serwis. I tutaj rodzi się pytanie: gwarancję miałem na 12 m-cy która to skończyła się (niestety) 4 m-ce temu. Czy w tej sytuacji mogę powołać się na ustawę konumencką której art. 10 pkt. 1 mówi:

"Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, jednakże nie poniżej jednego roku."

Aparat kupiony w Fotojokerze w Gdańsku. Co radzicie zrobić??

totmes
08-03-2010, 09:53
jeżeli masz aparat kupiony na paragon a nie fakturę vat na firmę to ci to naprawią. ja tak miałem z d50.

jaroslaw32
08-03-2010, 10:01
mam kupiony na paragon. Ale też Ci naprawili po gwarancji i też powołałeś się na ustwę konsumencką? Poza tym czy mam zawozić aparat i reklamację do Fotojokera do Gdańska, czy też uderzać od razu do serwisu Nikona ??

Erie
08-03-2010, 10:14
po upływie 6 miesięcy od zakupu to kupujący musi udowodnić, że wada istniała w chwili wydania - wcale niekoniecznie Ci ktokolwiek naprawi ten aparat - przeczytaj całą ta ustawę, a nie tylko wybrany paragraf, który Cię interesuje

aby skorzystać jednak z ustawy o sprzedazy konsumenckiej to dostarczasz aparat do sklepu i sklep ma 14 dni na odpowiedź czy uznaje czy nie Twoje roszczenia (aczkolwiek potem sama naprawa może trwać nawet i 3 miesiące :( )

Kundzior
14-03-2010, 12:09
Zanieś do sklepu, FJ wyśle do serwisu do ekspertyzy. Decyzja serwisu będzie wiążąca, w ciągu 14 dni sprzedawca (FJ) przyśle Ci pisemko co i jak, tak przewiduje ustawa.


A tak na poważnie, (marnęszansę - Franc) nie naprawią Ci za free. Chyba ze rozstąpi się morze, jak w biblii.