slawek14
06-03-2010, 16:20
Tak z ciekawości - używacie techniki dynamicznego rozmycia tła poprzez
szybką zmianę ogniskowej w czasie naświetlania ? Jeżeli tak - w jakich
sytuacjach i dla uzyskania jakiego efektu artystycznego (chodzi mi o
sytuacje praktyczne) ? Jakie parametry ekspozycji preferujecie do tego typu
zdjęć (czas przesłona), jakie zoom'y się sprawdzają i jaka technika zmiany
ogniskowej (najazd/odjazd zoom'em od "głównego tematu") ?
Ja jako amator z ciekawości próbowałem tej techniki : pokój, jako cierpliwy
model - duży pluszak i według mnie ciekawy efekt można osiągnąć dla zdjęcia
z aparatem na statywie i zamrożeniem pierwszego planu światłem lampy
błyskowej (padajacej na pluszaka) - co do techniki szybkiej, płynnej zmiany
ogniskowej - trzeba trenować, trenowac - nie jest to łatwa technika ;-)
Pzdr, Sławek
P.S.
W dobie Photoshopa chyba taka technika popada w zapominienie ;-( .
szybką zmianę ogniskowej w czasie naświetlania ? Jeżeli tak - w jakich
sytuacjach i dla uzyskania jakiego efektu artystycznego (chodzi mi o
sytuacje praktyczne) ? Jakie parametry ekspozycji preferujecie do tego typu
zdjęć (czas przesłona), jakie zoom'y się sprawdzają i jaka technika zmiany
ogniskowej (najazd/odjazd zoom'em od "głównego tematu") ?
Ja jako amator z ciekawości próbowałem tej techniki : pokój, jako cierpliwy
model - duży pluszak i według mnie ciekawy efekt można osiągnąć dla zdjęcia
z aparatem na statywie i zamrożeniem pierwszego planu światłem lampy
błyskowej (padajacej na pluszaka) - co do techniki szybkiej, płynnej zmiany
ogniskowej - trzeba trenować, trenowac - nie jest to łatwa technika ;-)
Pzdr, Sławek
P.S.
W dobie Photoshopa chyba taka technika popada w zapominienie ;-( .