PDA

Zobacz pełną wersję : Ktory Epson?



Zuzus
05-03-2010, 12:12
Mial byc p50.. ale po dluzszym zastanowieniu stwierdzilam, ze przyda sie rowniez skaner, tak wiec p50 odpada.

Czy Epson PX650 bedzie dobrym wyborem, lepsza (bogatsza) wersja p50? Jezeli nie, to co mozecie polecic?

Drukarka ma wypluwac niezle zdjecia, to przede wszystkim. Dodatkowo druk na cd, zwykly druk, i skanowanie.
Fajnie jak by miala wifi, i nie musiala stac podlaczona do komp.
Budzet rzedu 600zl ;)

ktm777
07-03-2010, 15:58
Z WiFi to PX560 lub PX710 ale ten drugi już lekko poza budżetem. Jeśli nie Epson to masz jeszcze Canona Pixma MP640, ten kosztuje ok.600 zł., ma WiFi, drukuje dwustronnie. Różnica w stosunku do Epsona to 4 zamiast 6 tuszów co może mieć wpływ na odbiór zdjęć (ale i na ekonomikę :)). Jeśli drukujesz tekst, wykresy itp. Canon ma dodatkowy 5-ty tusz - czarny pigment - dający podobno wyniki zbliżone do lasera na zwykłym papierze. Skanery w obu urządzeniach podobne, Epson lepiej drukuje na płytach CD, ale za to jest nieco wolniejszy w najlepszej rozdzielczości.
Różnica w cenie (po dokupieniu duplexera w Epsonie) sięga 250 zł. Czy warto? Sam musisz sobie odpowiedzieć, ja nie pomogę, to co napisałem to na podstawie specyfikacji i dostępnych testów, kup ostatni numer DFV tam znajdziesz porównanie między innymi PX650 i MP640.

Czornyj
08-03-2010, 00:24
Wszystkie AiO Epsona z oznaczenie Stylus Photo PX oparte są o bebechy takie, jak w P50. Proponuję PX710W, który wyposażony jest w wifi i mieści się w budżecie. Pod względem jakości druku wszystkie oferują to samo, co P50.

Strus
08-03-2010, 01:25
A czy nie jest przypadkiem tak ze 710 przy korzystaniu z wifi wydrukuje tylko zdjecia? Tzn ze nie wydrukuje np strony z tekstem

kielbach
08-03-2010, 12:42
Po WIFI w PX710W jest pełna funkcjonalność dokładnie taka sama jak po USB (Jedynie za wyjątkiem update'u firmware). A co do podobieństwa do P50 to chyba jednak głowica w PX710W jest nieco inna (nowsza) i sama mechanika ruchu kasety głowicy też jest inna (Co innego PX650 tam głowica i transport są takie jak w P50).

Strus
08-03-2010, 23:18
Drukowanie bez podłączenia do komputera ograniczone jest wyłącznie do fotografii.

Zaczerpnięte STĄD (http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Epson_PX710W__urzadzenie_naprawde_wielofunkcyjne-2479/strona/7397.html)

szymony
09-03-2010, 01:31
Zaczerpnięte STĄD (http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Epson_PX710W__urzadzenie_naprawde_wielofunkcyjne-2479/strona/7397.html)
Nie chciało mi się tego wszystkiego studiować, ale bez połączenia do kompa, to znaczy drukujesz z czytnika kart. Po WiFi przecież połączenie z kompem jest.

Strus
09-03-2010, 08:31
No tak. Racja. Nie wiem czemu pod pojeciem "polaczenie" widzialem tylko kabelek... :shock:

kielbach
09-03-2010, 11:04
Zaczerpnięte STĄD (http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Epson_PX710W__urzadzenie_naprawde_wielofunkcyjne-2479/strona/7397.html)

A ja piszę informacje zaczerpnięte z osobistego codziennego użytkowania PX710W :).

Stach2008
09-03-2010, 12:42
Chciałbym prosić o mała podpowiedź w wyborze urządzenia wielofunkcyjnego. Zastanawiam się nad trzema modelami Epsona
- RX585
- PX650
- SX510W

W sumie RX585 i PX650 to jest chyba to samo.

Czornyj
09-03-2010, 16:23
W sumie chyba nie - seria RX i SX jest na innym zestawie kolorantów i jakość w porównaniu z serią Stylus Photo PX jest raczej czerstwa. Weź PX650, ew. jak chcesz mieć wifi to dołóż do PX710, jest on też trochę nowszy i szybszy.

Stach2008
09-03-2010, 18:04
W sumie chyba nie - seria RX i SX jest na innym zestawie kolorantów i jakość w porównaniu z serią Stylus Photo PX jest raczej czerstwa. Weź PX650, ew. jak chcesz mieć wifi to dołóż do PX710, jest on też trochę nowszy i szybszy.

dzięki za odpowiedź. chciałem napisać do Ciebie na PM ale masz zapchaną skrzynkę ;)

Zuzus
10-03-2010, 11:19
Stach2008 ja kupilam 2 dni temu px650 i jestem zadowolona.
Jedyny minus jaki zauwazylam w przeciagu tych dwoich dni, to to ze strasznie przyciaga kurz :mrgreen: ktory to strasznie widac na czarnym. ;)
Dodatkowo drukarka nie jest mala i zajmuje troche miejsca, wez to pod uwage.

Stach2008
10-03-2010, 12:04
Stach2008 ja kupilam 2 dni temu px650 i jestem zadowolona.
Jedyny minus jaki zauwazylam w przeciagu tych dwoich dni, to to ze strasznie przyciaga kurz :mrgreen: ktory to strasznie widac na czarnym. ;)
Dodatkowo drukarka nie jest mala i zajmuje troche miejsca, wez to pod uwage.

wczoraj kupiłem i potwierdzam to samo co napisałaś :) jest spooora ale ogólnie jeśli chodzi o wygląd to jest super. Solidna i elegancka. Do drukarki dołączone oryginalnej wielkości tusze oraz papier fotograficzny Epson. Wydrukowałem na razie tylko dwa zdjęcia i technicznie wyglądają naprawdę dobrze. Oczywiście różnią się troszkę od tego co widać na monitorze ale to nie dziwne bo to lapek... (są ciut ciemniejsze na wydruku)

elanek
10-03-2010, 12:24
No to opiszcie Wasze doświadczenia z tym sprzętem za jakiś czas i sposób na wydruk itp.
Kupiłbym takie ustrojstwo. Ma możliwość podpięcia systemu stałego zasilania?

Czornyj
10-03-2010, 12:52
Jeśli chodzi o miejsce, to PX710W jest znacznie zgrabniejsza od PX650.

Jeśli chodzi o drukowanie ogryginalne tusze+oryginalny papier, to należy:
- w sterowniku wybrać odpowiedni papier, np. Epson Premium Glossy Paper i jakość fotograficzną, a co najistotniejsze: ICM OFF, no color management!!!
- w Photoshopie w oknie Print wybrać: Photoshop Manages Colors, Printer Profile: profil drukarki+papieru, np. dla Epson Premium Glossy będzie to PX???_PGPP (literki to skrót od nazwy papieru - Premium Glossy Photo Paper), Rendering Intent: Perceptual, [V] Black Point Compensation

M_B
10-03-2010, 14:43
Ma możliwość podpięcia systemu stałego zasilania?

P50 ma.

Zuzus
10-03-2010, 15:48
Jeśli chodzi o miejsce, to PX710W jest znacznie zgrabniejsza od PX650.

Jeśli chodzi o drukowanie ogryginalne tusze+oryginalny papier, to należy:
- w sterowniku wybrać odpowiedni papier, np. Epson Premium Glossy Paper i jakość fotograficzną, a co najistotniejsze: ICM OFF, no color management!!!
- w Photoshopie w oknie Print wybrać: Photoshop Manages Colors, Printer Profile: profil drukarki+papieru, np. dla Epson Premium Glossy będzie to PX???_PGPP (literki to skrót od nazwy papieru - Premium Glossy Photo Paper), Rendering Intent: Perceptual, [V] Black Point Compensation

Dzieki Czornyj! Przydatne info. Wieczorkiem zobacze co i jak z tymi ustawieniami w PS.


No to opiszcie Wasze doświadczenia z tym sprzętem za jakiś czas i sposób na wydruk itp.

Sposobu na wydruk dopiero szukam ;) Tzn. oprocz tego co napisal Czornyj zastanawiam sie jak przygotowywac zdjecie do wydruku? Czy np. zmniejszac do wymiaru, w jakim bedziemy drukowac i wyostrzac, czy puszczac do druku z full rozmiaru zdjecia..
Jak macie jakies swoje metody dajcie znac.

Polsar74
10-03-2010, 16:42
Zuza - jaki koszt drukary w Twoim przypadku ? Spojrzałaś też co do kosztów mat. eksploatacyjnych ?

Paweł

Zuzus
10-03-2010, 18:52
Paweł - drukarka (w zestawie z 6 oryginalnymi tuszami, i 10sztukami papieru epsona w roznych wymiarach) 485zl.
Jezeli chodzi o tusze to komplet 6 oryginalnych na allegro do dostania od 140zl, tak wiec nie jest zle ;)

Strus
10-03-2010, 18:59
Tak z ciekwosci zapytam - orientuje sie ktos ile ten sprzet wydrukuje fotek na jednym zestawie tuszow? 9x13 powiedzmy. I jak to jest z drukowaniem druku. Zdaje sie ze te Epsony nie maja kartridza z czarnym tuszem

Zuzus
10-03-2010, 19:20
Strus - w tym epsonie masz 6 kardridzy: cyan, magenta, yellow, lightcyan, lightmagenta i czarny.

Stach2008
11-03-2010, 08:48
szkoda ze w tym epsonie czarny pojemniczek nie jest wiekszy, jak w HP i Canonie.

szymony
11-03-2010, 11:27
Tak z ciekwosci zapytam - orientuje sie ktos ile ten sprzet wydrukuje fotek na jednym zestawie tuszow? 9x13 powiedzmy. I jak to jest z drukowaniem druku. Zdaje sie ze te Epsony nie maja kartridza z czarnym tuszem
R285 ~40 A4. Nie sadzę by w P50 znacząco się to różniło.

Polsar74
12-03-2010, 13:06
a taka drukara : Canon IP4700 ? Pracuje ktoś z takim sprzętem ?
Nie potrzebna mi funkcja xero więc bardziej celuję w same funkcje drukujące.
Co Wy na ten model ?

ArtX
12-03-2010, 18:12
Jeśli chodzi o miejsce, to PX710W jest znacznie zgrabniejsza od PX650.

Jeśli chodzi o drukowanie ogryginalne tusze+oryginalny papier, to należy:
- w sterowniku wybrać odpowiedni papier, np. Epson Premium Glossy Paper i jakość fotograficzną, a co najistotniejsze: ICM OFF, no color management!!!
- w Photoshopie w oknie Print wybrać: Photoshop Manages Colors, Printer Profile: profil drukarki+papieru, np. dla Epson Premium Glossy będzie to PX???_PGPP (literki to skrót od nazwy papieru - Premium Glossy Photo Paper), Rendering Intent: Perceptual, [V] Black Point Compensation

Dzieki Czornyj za info.

Mam jednak pytanie - zrobilem tak jak powyzej (wydruk na P50, oryg tusze + epson premium glossy) i na wydruku testowym, o ile kolory sa calkiem niezle odwzorowane, to delikatnie mowiac brzydki syf dzieje sie z szarosciami - maja one magentowa kaste. Na gradiencie bialy-czarny, blizej czerni pojawia sie paskudny magentowy klin :( Czy to wynika z charakterystyki mieszania barwnikow i fizycznego braku mozliwosci lepszej reprodukcji szarosci, czy moze diabel tkwi gdzies w ustawieniach?

Polsar74
13-03-2010, 18:21
nikt nie drukuje na Canonach ???

Czornyj
13-03-2010, 18:44
Dzieki Czornyj za info.

Mam jednak pytanie - zrobilem tak jak powyzej (wydruk na P50, oryg tusze + epson premium glossy) i na wydruku testowym, o ile kolory sa calkiem niezle odwzorowane, to delikatnie mowiac brzydki syf dzieje sie z szarosciami - maja one magentowa kaste. Na gradiencie bialy-czarny, blizej czerni pojawia sie paskudny magentowy klin :( Czy to wynika z charakterystyki mieszania barwnikow i fizycznego braku mozliwosci lepszej reprodukcji szarosci, czy moze diabel tkwi gdzies w ustawieniach?

Magentowa dominanta w cieniach wychodzi zwykle przy oświetleniu wydruku światłem żarowym - wydruki z barwnikowych Epsonów są podatne na metameryzm (w pigmentówkach cienie są budowane z użyciem bardzo agresywnego GCR-u, więc są o niebo mniej niewrażliwe na powstawanie tego zjawiska). Jakim światłem oświetliłeś wydruk w czasie jego oceny?

MARS CooL
13-03-2010, 20:59
Ja żaluje ze nie kupilem PX710 - mój trzy letni syn tak sobie upodobal P50 ze musiała powedrowac na wysoki regał. Muszę teraz zainwestować w print serwer - czy ktoś może podpowiedzieć co kupic w przystępnej cenie?

szymony
14-03-2010, 02:06
Ja żaluje ze nie kupilem PX710 - mój trzy letni syn tak sobie upodobal P50 ze musiała powedrowac na wysoki regał. Muszę teraz zainwestować w print serwer - czy ktoś może podpowiedzieć co kupic w przystępnej cenie?
Jakikolwiek byle sprawny. Nie będziesz miał wskazań poziomów tuszy, przy takim połączeniu. Ja używam HP JetDirect.

ArtX
14-03-2010, 16:58
Magentowa dominanta w cieniach wychodzi zwykle przy oświetleniu wydruku światłem żarowym - wydruki z barwnikowych Epsonów są podatne na metameryzm (w pigmentówkach cienie są budowane z użyciem bardzo agresywnego GCR-u, więc są o niebo mniej niewrażliwe na powstawanie tego zjawiska). Jakim światłem oświetliłeś wydruk w czasie jego oceny?

masz racje, to byla kwestia oswietlenia zarowego (akurat nie mialem wtedy nic innego do poswiecenia). Gdy dzis oswietlilem to lampa ok 5500K to wygladalo duzo ladniej... a juz sie przerazilem ta magenta :)
pozdr.
Art.

MARS CooL
14-03-2010, 17:57
szymony czy jakis konkretny model? Z tego co szukałem dopiero w takich grubo powyżej 200zł jest ujeta drukarka P50

krisu22
14-03-2010, 22:18
Mam następujący problem z drukarką P50. Na wydruku testu dysz generalnie widać krótkie kreski w sześciu kolorach, które tworzą równe schodki - czy też raczej powinny tworzyć. Problem jest taki, że dla koloru magenta i light magenta kreski są nierówne i gdzie nie gdzie zamiast dwóch kresek drukuje się jedna dłuższa kreska. Może ktoś się orientuje czy to oznacza uszkodzenie głowicy? Dodam, że drukarka ma dopiero około miesiąca i zasilana jest systemem CISS.

Polsar74
15-03-2010, 01:01
nikt nie drukuje na Canonach ???

ponawiam pytanie moi mili :-)

Stach2008
15-03-2010, 13:35
mam pytanie dotyczące Epsona PX650. Czy macie już jakieś sprawdzone zamienniki? I czy opłaca się w ogóle stosować zamienniki w tego typu drukarce? Z tego co widziałem na allegro można dostać komplet oryginalnych tuszów za około 130zł.

tomnow:
15-03-2010, 13:42
mam pytanie dotyczące Epsona PX650. Czy macie już jakieś sprawdzone zamienniki? I czy opłaca się w ogóle stosować zamienniki w tego typu drukarce? Z tego co widziałem na allegro można dostać komplet oryginalnych tuszów za około 130zł.

koszt wydruku A4 na oryginalnym tuszu = ok. 6-7zł. na tuszach z allegro 1,2zł. Różnicy w jakości nie widzę.

Stach2008
15-03-2010, 13:56
koszt wydruku A4 na oryginalnym tuszu = ok. 6-7zł. na tuszach z allegro 1,2zł. Różnicy w jakości nie widzę.

możesz podać firmę tych zamienników? nie ma żadnych problemów z zasychaniem, lejącym atramentem itp?
Troszkę się boję zamienników bo mój znajomy ostatnio załatwił sobie epsona jakimiś kiepskimi zamiennikami, naprawa na swój koszt bo serwis stwierdził że stosowano zamienniki.

Strus
15-03-2010, 14:00
Również jestem zainteresowany kwestią zamiennikow

korsarz
15-03-2010, 14:03
Widze, że pm-sonet na Allegro daje do CISS tusze INK-MATE. A Refillpoint Trigon INK - pytanie - czy można kupić te Ink Mate? Bo Czornyj chwalił kiedyś właśnie Trigon Ink. Poza tym - jak się używa jednych w CISS to można potem dolać drugich?

tomnow:
15-03-2010, 14:08
możesz podać firmę tych zamienników? nie ma żadnych problemów z zasychaniem, lejącym atramentem itp?
Troszkę się boję zamienników bo mój znajomy ostatnio załatwił sobie epsona jakimiś kiepskimi zamiennikami, naprawa na swój koszt bo serwis stwierdził że stosowano zamienniki.

Kupiłem na all... u użytkownika pm_sonet kartridże wielokrotnego napełniania i tusze firmy ink mate. Wydaje mi się, że można u niego kupić też jednorazowe napełnione kartridże. Całość po zainstalowaniu wymagała oprofilowania. Przed wysłaniem profilu 10x czyściłem głowicę korzystając z opcji w sterownikach drukarki. Dodatkowo wydrukowałem z 5xA4.
Całość mam niecałe 2 miesiące. Póki co żadnego problemu z zasychaniem nie było - najdłuższa przerwa w drukowaniu to 2 tyg. W sumie przy takich kosztach to nawet można coś drukować co tydzień - tak dla świętego spokoju.
Z wyboru jestem bardzo zadowolony - drukowanie w końcu stało się tanie :)

Czornyj
15-03-2010, 14:22
Widze, że pm-sonet na Allegro daje do CISS tusze INK-MATE. A Refillpoint Trigon INK - pytanie - czy można kupić te Ink Mate? Bo Czornyj chwalił kiedyś właśnie Trigon Ink. Poza tym - jak się używa jednych w CISS to można potem dolać drugich?

Drobna uwaga - niczego nie chwaliłem, a o tuszach Trigon Ink nawet nie słyszałem. Zrobiłem wiele profili dla różniastych zamienników i rezultaty były całkiem-całkiem, ale nie polecam ani nie daję jakichkolwiek gwarancji na tusze z wiadra od chinoli, bo mimo wszystko CISS to jest druciarstwo i zawsze istnieje pewien element ryzyka - partie tuszu mogą się różnić, wydruki mogą szybciej blaknąć, głowice mogą się przytykać lub lać i cholera wie co jeszcze.

A już mieszać różnych wynalazków absolutnie nie radzę, bo może to prowadzić do niekontrolowanych reakcji chemicznych.

korsarz
15-03-2010, 14:37
Czornyj, to coś mi się pokićkało, ale ktoś tu pisał o Trigon Ink że jest dobry. :) Nie chodziło mi tyle o mieszanie, ile o to, że np. jak się jedne skończą to co potem, musisz kupować od tego samego producenta czy można ten CISS jakoś no nie wiem, przemyć? I wlać następne od innego producenta? Innymi słowy jak kupuję CISS napełniony INK-MATE czy już dożywotnio będę niewolnikiem INK-MATE?

Czornyj
15-03-2010, 14:42
Pewnie, że można przepłukać i zalać innym, choć najlepiej kupić od razu taki jak trzeba i oprofilować - zmiana tuszu na inny wiąże się z wydawaniem kasy na nowe profile.

szymony
15-03-2010, 15:16
To teraz ja panie kierowniku ;-)
Z praktyki. Z tym płukaniem CISSa to byłbym ostrożny. Szczególnie takiego z alledrogo itp. Miałem taki wynalazek z tuszami no name. Wszystko było cacy do puki był tusz. Ja specjalnie wyjechałem bajurę do zera, by przepłukać i nalać coś lepszego. I niestety pupa blada. O ile bez problemowo można uzupełnić zbiorniki, to kartidża już nie. Jakoś tak dziwnie skonstruowany że jak się zapowietrzy to już kaplica. Z kartidżami do ponownego napełniania nie ma tego problemu.
Teraz tusz "Trigon" bo z tym wynalazkiem też miałem przyjemność. Oprofilowany daje zadawalające efekty, ale o B&W zapomnij. tak że przejścia tonalne szarości w kolorze są nieciekawe. Po drugie zapomnij o powtarzalności tego specyfiku. Jak się skończy i nabędziesz następny to zabawa w profilowanie od nowa. Kupiłem żółty i już w porównaniu z resztką starego w butlach, widać że każda partia jest z innej bajki.
Trzeci zoonk z tymi "usprawnieniami" jest taki że, o ile przy stosowaniu fabrycznych tuszy zmiana nie nastręcza problemów. Jeśli tuszu zbraknie o wydruku następnej kartki to sterownik wrzeszczy o wymianę, bo inaczej nie puści. Z ciss-em czy innym wynalazkiem drukuje do końca i dopiero wtedy domaga się wymiany. Efekt jest taki że, druknie ci np. 3/4 kartki i stanie. Przy wymianie wypluwa to co się wydrukowało i możesz spisać to na straty. Przy sprzyjającym pechu, możesz na jednym wydruku zmarnować tyle papieru ile jest tuszy.

Stach2008
15-03-2010, 15:25
czy możecie w skrócie napisać na czym polega oprofilowanie drukarki w przypadku korzystania z zamienników?

tomnow:
15-03-2010, 15:25
Po drugie zapomnij o powtarzalności tego specyfiku. Jak się skończy i nabędziesz następny to zabawa w profilowanie od nowa. Kupiłem żółty i już w porównaniu z resztką starego w butlach, widać że każda partia jest z innej bajki.
Ten problem mozna po części rozwiązać kupując więcej na raz. Ja podszedłem do tego tak, ze jakby co to zrobię profil na nowo. Przy tej cenie wydruków to i tak się opłaca.

korsarz
15-03-2010, 15:27
Ojej to smutne trochę. :( Ink mate lepszy?
A gdzie się profiluje tusze? I jak się to robi?

Kurka ja się ciągle waham bo tak...
Mam monitor Philips 190SW, na matrycy TFT. Najtańszy. Wydrukowałem sobie kalendarz A3 posyłając JPG do Fotojokera, tam drukowali na HP Indygo. Kolory dostałem cudowne, takie jak na monitorze. I teraz kombinuję:
- kupię sobie Epsona P50, dam do tego profilowania, to może też będę miał zbliżone kolory do tych co widzę na monitorze, tak jak miałem z wydrukiem kalendarza?
- a może lepiej kupić kalibrator skalibrować mój monitor? Na płytce instalacyjnej jest profil ICC monitora ale ni cholery NIE CHCE działać. Nie wiem dlaczego... Wszystko się pluje że błędny profil ICC, a jest prosto z płyty instalacyjnej Philipsa. Jak kupię kalibrator to skalibruję i sprzedam, a wydruki może będę oddawał gdzieś gdzie drukują na drukarce?
Co dałoby lepsze wyniki?

Czornyj
15-03-2010, 15:29
czy możecie w skrócie napisać na czym polega oprofilowanie drukarki w przypadku korzystania z zamienników?

Należy wydrukować wzorzec, zeskanować go spektrofotometrem i z uzyskanych pomiarów ukręcić profil ICC dla danej kombinacji drukarka+tusz+papier.

Stach2008
15-03-2010, 15:38
Należy wydrukować wzorzec, zeskanować go spektrofotometrem i z uzyskanych pomiarów ukręcić profil ICC dla danej kombinacji drukarka+tusz+papier.

jest jakieś rozwiązanie dla osób nie posiadających takiego urządzenia?

Czornyj
15-03-2010, 15:47
Wykonać profile usługowo

korsarz
15-03-2010, 16:24
Ojej to smutne trochę. :( Ink mate lepszy?
A gdzie się profiluje tusze? I jak się to robi?

Kurka ja się ciągle waham bo tak...
Mam monitor Philips 190SW, na matrycy TFT. Najtańszy. Wydrukowałem sobie kalendarz A3 posyłając JPG do Fotojokera, tam drukowali na HP Indygo. Kolory dostałem cudowne, takie jak na monitorze. I teraz kombinuję:
- kupię sobie Epsona P50, dam do tego profilowania, to może też będę miał zbliżone kolory do tych co widzę na monitorze, tak jak miałem z wydrukiem kalendarza?
- a może lepiej kupić kalibrator skalibrować mój monitor? Na płytce instalacyjnej jest profil ICC monitora ale ni cholery NIE CHCE działać. Nie wiem dlaczego... Wszystko się pluje że błędny profil ICC, a jest prosto z płyty instalacyjnej Philipsa. Jak kupię kalibrator to skalibruję i sprzedam, a wydruki może będę oddawał gdzieś gdzie drukują na drukarce?
Co dałoby lepsze wyniki?

???

korsarz
16-03-2010, 17:09
I z każdym atramentem CISS mogę zapomnieć o B&W? Ktoś tu podawał jakiś programik do wydruków B&W czy to działa też dla CISS? Bo jak mi ładnego czarno białego nie wydrukuje to podziękuję i za 500 zł sobie dam do drukarni czy tam gdzieś gdzie drukują

Tom01
17-03-2010, 09:25
I z każdym atramentem CISS mogę zapomnieć o B&W?

Nie tyle chodzi o zamienniki atramentów a o jakość oddawania szarości przy mieszaniu kolorów. Poprawne cz-b dają w zasadzie tylko drukarki z więcej niż jednym czarnym. Wówczas, kiedy nie muszą mieszać kolorowych. Na pozostałych to prowizorka.

koniksk
17-03-2010, 11:52
Wiem, że trochę nie na temat ale widzę, że Czornyj pisze o tym jak drukować.
Nie wiem jak ustawić ICM w sterowniku drukarki aby mieć w miare poprawne nasycenie kolorów i jasność zdjęcia.
Niestety nie mam Photoshopa ani CNX. Nie wiem czy jest jakiś darmowy program do drukowania zdjęć z opcjami druku podobnymi do w/w programów. Drukuje zatem z tego co producent (Epson) dostarcza z drukarką (R285) i korzystam z opcji, które Czornyj zaleca wyłączyć. Wtedy zdjecia są zbyt przesycone kolorem ale niestety po wyłaczeniu w sterowniku drukarki ICM wychodza za ciemne.
Mam nadzieję, że nie zamieszałem i może ktoś coś podpowie.

Tom01
17-03-2010, 13:06
Nie wiem jak ustawić ICM w sterowniku drukarki aby mieć w miare poprawne nasycenie kolorów i jasność zdjęcia.

Sterownik drukarki potrafi sam zrobić konwersję do przestrzeni wg załączonych profili. Nie musi być wykonywana w Photoshopie, choć traci się możliwość wglądu przed wydrukiem. Wystarczy we własnościach drukarki wybrać rodzaj papieru i ew wyłączyć automatyczne poprawiacze obrazu zostawiając włączoną opcję ICM. Epson dołącza profile do najpopularniejszych papierów fotograficznych, typu Photo Glossy, Luster itp. Jeśli przy takim ustawieniu zdjęcie nie jest podobne do monitora to stawiam na jego niepoprawne ustawienie.

koniksk
17-03-2010, 13:22
Nie mam teraz dostępu do CNX-a więc nie wiem czy dobrze to opiszę. W opcjach wydruku można tam coś ustawić (czornyj to opisał gdzieś i tak robiłem) i wtedy w sterowniku drukarki miałem wyłaczone ICM. Wydruk był w miare ok (mam nieskalibrowany monitor więc nie oczekiwałem zbyt wiele). Niestety trial mi się skończył i teraz drukuje w programie, który był dołączony do drukarki. Tam już nie ma tych opcji co w NX. Ale dobra, sprawdzę jeszcze raz jak tam można ustawić w sterowniku drukarki ICM. Ale rozumiem, że powinien być właczony w moim przypadku? Bo cała reszta, tj. profile papieru, jest tak jak trzeba.

korsarz
17-03-2010, 14:15
Widzę, że z Lysona są tusze B&W... 6 tuszy o odcieniach szarości. Choroba, to co, 2 drukarki kupić? 1. do B&W druga do koloru? Przecież to trochę bez sensu.

Inna sprawa, jeśli nie CISS, to może wieczne kartridże? Kupiłbym sobie 2x6 i trzymał w jednych B&W w drugich kolor.

Co do tuszu wie ktoś jak wygląda porównanie InkMate lub Trigona z Lysonem XG Photonic? BO po cenie sądząc to ten Lyson lepszy jakiś...?

Tom01
17-03-2010, 15:33
Ale dobra, sprawdzę jeszcze raz jak tam można ustawić w sterowniku drukarki ICM. Ale rozumiem, że powinien być właczony w moim przypadku? Bo cała reszta, tj. profile papieru, jest tak jak trzeba.

Tak.


Widzę, że z Lysona są tusze B&W... 6 tuszy o odcieniach szarości. Choroba, to co, 2 drukarki kupić? 1. do B&W druga do koloru? Przecież to trochę bez sensu.

Przy dużej ilości wydruków cz-b ma to sens.


Inna sprawa, jeśli nie CISS, to może wieczne kartridże? Kupiłbym sobie 2x6 i trzymał w jednych B&W w drugich kolor.

A to jest mniej z sensem, bo każdorazowa wymiana pojemników to płukanie głowicy i kilka ml idzie do pochłaniacza.

Polsar74
22-03-2010, 10:42
no fajnie...o tuszach sobie pogadalismy, a teraz pora na papiery : jaka gramatura papieru foto by było ok ?
Czy 180g wystarczy ? Głównie mam na mysli format A4.

Czornyj
22-03-2010, 14:04
Od 240g/m2 wzwyż, 180g/m2 to cienizna i prześwituje.

Polsar74
22-03-2010, 14:11
thx za szybka reakcję

Polsar74
22-03-2010, 23:56
dobra ... mam i papier :-)
Chyba ostatnie pytanie - czy optymalizować rozmiar obrazka pod papier czy sterownik drukarki radzi sobie z tym sam ?
Jeśli pierwszy wariant - to jakie sobie przyjąć wartości dla papieru A4 ?
Paweł

Tom01
22-03-2010, 23:59
Chyba ostatnie pytanie - czy optymalizować rozmiar obrazka pod papier czy sterownik drukarki radzi sobie z tym sam ?

Producent zaleca wielokrotność 180ppi. Wynika z ilości dysz w głowicy. Skalowałem zdjęcia w PS, zostawiałem sterownikowi drukarki i nie widzę różnicy.

flyski
23-03-2010, 10:11
Takie pytanka do posiadaczy PX710W i p50: czy dokumenty drukowane są tuszem czarnym a w grafice czarny tworzony jest z kolorów?
Czym się różnią kartridże T080x od T079x ?

kielbach
23-03-2010, 14:52
T080x od T079x różnią się jedynie pojemnością (7,4 kontra 11 ml). Jeżeli chodzi o wydruk czarnych elementów wydruku (niezależnie czy grafika czy tekst) wykorzystywany jest czarny tusz. Wyjątek stanowi tryb "kopia robocza", w którym dla przyspieszenia druku czarny jest mieszany ze wszystkich sześciu kolorów.

flyski
23-03-2010, 15:46
Dzięki za info.
Jeszcze jedna rzecz, czy te drukarki (PX710W i P50) do wydruków 10x15 potrzebują papieru z "oddzieranym paskiem"
(jak moja HP photosmart 7260 niech ją szlag trafi) czy normalnego rozmiaru 10x15?

kielbach
23-03-2010, 15:53
Nawet nie wiem co to "oddzierany pasek" :) czyli stosujesz standardowe rozmiary.

flyski
23-03-2010, 15:56
To takie g... co wymyślił HP żebym musiał oryginalne papiery kupować :)
papier o normalnych wymiarach nie był wciągany przez mechanizm drukarki
Jeszcze raz dzięki

haki
28-03-2010, 13:52
witajcie, przymierzam się do kupienia drukarki foto A4 znalazłem 3 ciekawe propozycje

a)EPSON PX650
b)EPSON PX710W
c)EPSON P50

czy są jakieś różnice między tymi drukarkami[chodzi mi głównie o wydruk, bo widziałem na targach foto wydruk z serii EPSONA PX i dla mnie miazga)
z tego co się zorientowałem pierwsze 2 mają skaner i kopiarkę ( tego akurat nie potrzebuję, ale jak dają to można wziąć) z tego pozycja b) ma wifi (też nie potrzebuję),

co polecacie? czy są jakieś zauważalne szczegóły pomiędzy tymi trzema pozycjami, a może polecacie coś jeszcze...

druga kwestia.. CISS, fajna sprawa, ale boję się, że jak zainstaluje i przeleje jakieś nieoryginalne tusze to drukarka mi padnie, tak jak było w przypadku drukarki canon IP4200 tylko tam zainstalowałem po prostu nieoryginalne tusze i szlag ją trafił.

pozdrawiam.

Strus
28-03-2010, 15:53
haki, a czytać umiesz ?? 7 stron o tym jest a Ty się pytasz :shock:

haki
28-03-2010, 16:15
haki, a czytać umiesz ?? 7 stron o tym jest a Ty się pytasz :shock:

wiem, dlatego pisze W TYM WĄTKU, nie zakładam nowego. jak już mówię, nie wiem na co się zdecydować.

Strus
28-03-2010, 18:40
A nie sadzisz przypadkiem że sam już sobie wlasne pytanie odpowiedziales?

Skaner - zbedny
WiFi - zbedne

P50 zostalo

flyski
28-03-2010, 20:22
Kupiłem kilka dni temu P50 za 307 zł (z dostawą) i jak dla mnie wydruki A4 są re-we-la-cyjne, bez porównania z moim starym HPkiem photo 7200, a jeszcze nie używałem papieru EPSONa tylko jakiegoś z Lidla 210g/m^2

Oglądałem tą z wi-fi jest fajnie wykonana i chyba nawet nie dużo większa od p50, jak ktoś pisał wcześniej ma inną głowicę i pracuje ciut szybciej, jednak różnic w wydrukach chyba nikt się jak dotąd nie doszukał.
Mnie chodziło o drukarkę a nie kombajn więc wolałem różnice w cenie zostawić sobie na atramenty :)

Tom01
28-03-2010, 20:58
Kupiłem kilka dni temu P50 za 307 zł (z dostawą) i jak dla mnie wydruki A4 są re-we-la-cyjne, bez porównania z moim starym HPkiem photo 7200, a jeszcze nie używałem papieru EPSONa tylko jakiegoś z Lidla 210g/m^2

Warto używać dobrego papieru bo wówczas ciemne fragmenty nie są widoczne jako matowe plamy pod kątem.

haki
28-03-2010, 21:07
Warto używać dobrego papieru bo wówczas ciemne fragmenty nie są widoczne jako matowe plamy pod kątem.

były tam oryginalne tusze wraz z drukarka, bo na allegro niektórzy dają zamienniki./ myślałeś o CISS?

flyski
29-03-2010, 10:05
były tam oryginalne tusze wraz z drukarka, bo na allegro niektórzy dają zamienniki./ myślałeś o CISS?

Normalny komplet z oryginalnymi tuszami i papierami

http://www.atramentowe.centrumdruku.com.pl/epson/stylus_photo_p50.cd

Stawiam raczej na jakość wydruków niż koszty,
Generalnie to czy wejdę w CISS zależy od tego jak szybko skończy się ori atrament :)
CISS kusi znaczącą redukcją kosztów, rozwiązań jest do wyboru do koloru od zamienników tuszów do dużych zewnętrznych pojemników, jednak boję się kłopotów z kalibracją kolorów i zapchanymi / zaschniętymi dyszami


Warto używać dobrego papieru bo wówczas ciemne fragmenty nie są widoczne jako matowe plamy pod kątem.

Oczywista, tylko na razie bawię się z ustawieniami wydruku i przygotowaniem zdjęć, więc jadę na tym Lidlowskim, ale i tak jest nieźle.
EPSONa papier jest dość drogi ale jeżeli okaże się lepszy to na pewno będę go wykorzystywał.


p.s.

używał ktoś lakieru do zdjęć ?
jest coś dobrego i taniego lub po prostu dobrego :)

Próbowałem z werniksem damarowym malarskim ale to nie zdaje egzaminu

korsarz
29-03-2010, 12:44
Czy ja dobrze liczę?
Pojemność oryginalnego kartridża = 8 ml...
Z każdego koloru ubywa mniej więcej 1ml na stronę
więc koszt zdjęcia na oryginałach to 130 (6 tuszy) / 8 (1ml na zdjęcie) = 16.25 za zdjęcie nie licząc papieru?????

Tom01
29-03-2010, 12:49
Z każdego koloru ubywa mniej więcej 1ml na stronę

Nie z każdego, tylko w sumie.

Czornyj
29-03-2010, 12:51
Nie z każdego, tylko w sumie 1ml. Z jednych pociągnie więcej, z innych prawie wogóle - zależy od tego, co jest na konkretnym zdjęciu - ale do kupy wychodzi zwykle koło 1ml/stronę.

korsarz
29-03-2010, 13:06
Aha. No to ciut.... mnie uspokoiliście chociaż nadal jest 3 zł nie licząc papieru...

A jak jest z wydrukami CZ-B na oryginalnej Clarii? Też są brzydkie kolory w przejściach tonalnych na B&W? Ewentualnie czy można kupić jakieś oryginalne kartridże Cz-B i wymieniać w zależności od potrzeby cz-b z kolorowymi?

PS. Dzwoniłem właśnie do Centrum Druku na Czarnowiejską, pan powiedział, że nie polecają CISSów bo doświadczenia i opinie są bardzo negatywne. ;/

Tom01
29-03-2010, 13:18
A jak jest z wydrukami CZ-B na oryginalnej Clarii? Też są brzydkie kolory w przejściach tonalnych na B&W? Ewentualnie czy można kupić jakieś oryginalne kartridże Cz-B i wymieniać w zależności od potrzeby cz-b z kolorowymi?

CZ-B na kolorowych atramentach wygląda tak sobie. Zamiana za każdym razem na komplet czarnych jest niezbyt zdrowa dla drukarki, atramentochłonna i wymaga osobnego programu sterowania drukarką, bowiem sterownik fabryczny nie "wie" że ma drukować czarnymi zamiasyt kolorowymi.

korsarz
29-03-2010, 13:48
Czyli de facto kupując Epsona P50 i drukując na oryginałach kupuje się drukarkę tylko do zdjęć kolorowych, bo B&W wychodzi tak sobie? Trochę w sumie bez sensu...
A jak to "tak sobie" ma się do labu? Lepiej czy gorzej wypada B&W?

haki
29-03-2010, 17:12
Czyli de facto kupując Epsona P50 i drukując na oryginałach kupuje się drukarkę tylko do zdjęć kolorowych, bo B&W wychodzi tak sobie? Trochę w sumie bez sensu...
A jak to "tak sobie" ma się do labu? Lepiej czy gorzej wypada B&W?

czyli kupując na przykład EPSONA PX710W będzie to samo ze zdjęciami B&W ?.

Strus
29-03-2010, 17:40
a jak śledzę i czytam bo się sam zastanawiałem nad drukarką i zaczynam się mocno zastanawiać ogólnie nad zasadnością posiadania w domu drukarki do zdjęć. Koszty wydruku większe niż w dobrym labie do tego (jak widać przy EPSONach) problemy kolor vs b&w.... No nie wiem. Możecie mnie oświecić? Czy to kwestia przyjemności bo drukujemy sobie sami ? Bo trochę zgłupiałem szczerze mówiąc

korsarz
29-03-2010, 18:26
Kwestia taka, że kolory masz takie jakie sam chcesz mieć. W dobrym labie nigdy nie zobaczysz tego co widzisz na ekranie, więc odpada tradycyjna labowa obróbka, jedynie wydruk.
Tyle, że faktycznie jeśli nawet na oryginałach kolory wychodzą OK ale już B&W jest do kitu to ja raczej podziękuję... Martwić się, że coś mi nie wyjdzie, zbziuka się, to już lepiej wolę dać do Czornyja i mi wydrukuje - a o dysze, tusze, takie tam nie będę musiał się martwić... Na 90% skłaniam się ku tej właśnie opcji.

Strus
31-03-2010, 20:42
Ja tak ciut inaczej zapytam. Stwierdziłem że drukarki foto kupować nie będę. Ale normalą ze skanerkiem potrzebuję. Czy SX110 to dobry wybór? Mam na to malusi pieniążków niestety stąd patrzę po raczej tanim sprzęcie. Ta kosztuje akurat 39 funtów. A może Canon PIXMA MP190 za te same pieniążki ?

korsarz
31-03-2010, 23:51
Też zrezygnowałem z drukarki i zdaję się na Czornyja. Jak mam płacić 6zł za A4 to niech ktoś inny martwi się o CISS, zamienniki i takie tam zaschnięte głowice. :D Chociaż zerknę na wydruk w cz-b i zawsze wybór mogę zmienić...

Strus
01-04-2010, 23:03
SX215 kupiłem a fotki będę do labów słał

Śli
22-04-2010, 22:26
Właśnie kupiłem Epsona P50 w normalnym sklepie internetowym za 302zł z orginalnymi tuszami i 10 arkuszami papieru a do tego starter CISS + 240ml tuszu i papier epson glossy photo. Wyniki super. Najlepsze wychodzą drukując programikiem dostarczonym do drukarki. Z PS już nie takie fajne no i przydało by się oprofilować ten zestaw łącznie z monitorem. Koszt 45 groszy za odbitkę i głównie jest to koszt papieru. Drukuje ktoś w Warszawie na lysonie photix? Mogli byśmy porównać.

Śli
23-04-2010, 18:08
Ma ktoś może zrobione profile dla epsona P50+tusze trigon/ink mate+ papier epson glossy photo/ premium glossy photo?

pierote
26-04-2010, 02:56
Czy na Epsonie da się wydrukować dobrej jakości tekst oprócz oczywiście fotek świetnej jakości, czy od razu patrzeć na ip3*** lub ip4***.
Tego tekstu będzie drukowane niemało 20 - 200 kartek na raz. No i oczywiście fotki amatorsko.

bh91
20-05-2010, 20:02
Witam - mam małe pytanie - czy mogę epsona px700W zalać tuszami pigmentowymi ink-mate? Używane były wcześniej barwnikowe - czym przepłukać układ? Czy moze polecacie ink-mate barwnikowe? Pozdrawiam!

messer
25-05-2010, 16:05
A jak - prz pominięciu tych wszystkich cudacznych nowości typu LCD, czytniki kart pamięci itp. wypada porównanie _jakości wydruku_ R285 i któregoś z omawianych PX(650|710) ?

Czornyj
25-05-2010, 16:06
tak samo

messer
25-05-2010, 16:11
A co w przypadku drukowania na tych drukarkach bezpośrednio z np. karty pamięci, bez podłączania do komputera? Czy da się wtedy ustawić odpowiedni rodzaj stosowanego papieru, żeby poprawnie dobrała profil? Czy to w ogóle ma sens -- czy jedyny sposób na zapewnienie sensownej i przewidywalnej jakości wydruku to odpowiednie wysterowanie wydrukiem z programu z komputera?
Edit: (i - co najgorsze - z MS Windows...)

Czornyj
25-05-2010, 16:17
Szczerze mówiąc nigdy nie zaryzykowałem drukować bezpośrednio z karty na cokolwiek - proponuję przy okazji podejść do RCS-u na Wieniawskiego, poprosić z p. Tomkiem Gutem, powołać się na mnie (Marcin Kałuża) i obczaić - mają tam demówkę PX-a od Epsona i można posprawdzać co i jak.

messer
25-05-2010, 16:19
... i jak juz to zrobię (bo zrobię), to postaram się nie zapomnieć napisać tu o tym doświadczeniu! :)

Dzięki.

veldon
27-05-2010, 13:08
Czyli de facto kupując Epsona P50 i drukując na oryginałach kupuje się drukarkę tylko do zdjęć kolorowych, bo B&W wychodzi tak sobie? Trochę w sumie bez sensu...
A jak to "tak sobie" ma się do labu? Lepiej czy gorzej wypada B&W?

No niestety fotki B&W nie wychodzą na drukarkach z zestawem sześciu tuszy, w tym jednym czarnym. Nie mają po prostu jak wyjść. Sam korzystam z RX585 i używam jej tylko do kolorowych zdjęć, a i to rzadko. Zainwestowałem w R2880, plus CISS + Lyson Photochrome Pro + profile u naszego forumowego kolegi i jest jakość, że buty spadają:), ale to trzeba już trochę drukować, bo wydatek znaczny.
Ale z kolei do P50 można podłączyć CISS i wtedy koszt wydruku jest tak niski, że nie ma o czym mówić, sam używam do swojej RX585 i to jakieś grosze wychodzą na format A4.

Pimps
27-05-2010, 14:14
Podpisuje się pod tym co npisł veldon jeżeli chodzi o P50 gdyż również z niej korzystam i co do koloru jest dobrze jakościowo i super cenowo a czarny żeby się rymowało jest marny.

messer
28-05-2010, 23:22
Podpisuje się pod tym co npisł veldon jeżeli chodzi o P50 gdyż również z niej korzystam i co do koloru jest dobrze jakościowo i super cenowo a czarny żeby się rymowało jest marny.

Nawet nie tyle marny, co po prostu nieczarny. ;-)

pikpok
14-06-2010, 20:41
ok to może teraz ja :) potrzebuje drukary do druku fotek legitymacyjnych i odbitek 13 x18 stosowałem hp a 717 ale jest troszkę mierna . myślę nad epsonem P 50 i teraz kilka pytań : jak się sprawuje system stałego zasilania? jaka jest jakość wydruku na tym systemie ? koszty ?
drugie pytanie : jak wygląda sytuacja z papierem od jakiej gramatury nie przesiąka i nie prześwituje ?
trzecie pytanie : czy wogule warto kupić P 50 ?

haki
03-07-2010, 01:23
potrzebuje drukary do druku fotek legitymacyjnych

dokładnie o to samo chciałem zapytać, czy mając EPSONA P50 po wydrukowaniu zdjęcia legitymacyjnego i wręczeniu go uczniowi do legitymacji będzie tak samo trwałe jak to z FOTOLABU tj. nie zetrze się ...

pikpok
05-07-2010, 02:34
dokładnie o to samo chciałem zapytać, czy mając EPSONA P50 po wydrukowaniu zdjęcia legitymacyjnego i wręczeniu go uczniowi do legitymacji będzie tak samo trwałe jak to z FOTOLABU tj. nie zetrze się ...
cholera wie moje fotki z p 50 po 3 tyg wyglądają jak nowe ;D

lechowy
15-07-2010, 12:58
Witam
Drukarkę PX650 nawet bym polecił. Zdjęcia drukuje fajne dopóki ma oryginalny tusz. Ze względu na to, że dużo drukuję kupiłem sobie "wieczne kartridże". Jakość dokumentów jest dosyć dobra, jednak zdjęcia nie wychodzą najlepiej.
Prześledziłem cały temat i chciałbym się spytać czy ktoś posiada lub miał okazje testować CISS IRIS INK ?
http://irisink.pl/
Dosyć interesująco wyglądają ale jestem ciekaw jaka jest jakość drukowanych zdjęć.

kamyk
20-08-2010, 13:25
Witam
Drukarkę PX650 nawet bym polecił. Zdjęcia drukuje fajne dopóki ma oryginalny tusz. Ze względu na to, że dużo drukuję kupiłem sobie "wieczne kartridże". Jakość dokumentów jest dosyć dobra, jednak zdjęcia nie wychodzą najlepiej.

To może być problem z oprofilowaniem tuszu/drukarki/monitora, ale nie wypowiadam się szerzej, bo sam całkiem niedawno zainteresowałem się tematem drukarek i pobieram wiedzę z forum.

EDIT: Nie zauważyłem, że lechowy pisał miesiąc temu :)

Sam natomiast zastanawiam się czy kupować do drukarki system CISS czy wieczne ( samoresetujące ) kartridże. Szczerze mówiąc skłaniam się ku kartridże dlatego, że drukował bym mało (40 zdjęć miesięcznie) są one również mniej inwazyjne, i tu powstaje pytanie. Jak wypada kartridże wieczny vs CISS pod względem wydajności. Rozumiem że zużycie tuszu w przypadku obu rozwiązań powinno być takie samo ? I czy ogólnie kartridże wieczne (pomijając oczywiście częstsze uzupełnianie tuszu) czymś ustępują systemowi CISS .

Tom01
20-08-2010, 14:41
To może być problem z oprofilowaniem tuszu/drukarki/monitora, ale nie wypowiadam się szerzej, bo sam całkiem niedawno zainteresowałem się tematem drukarek i pobieram wiedzę z forum.

Oprofilowanie to nie jest problem. Raczej jakość i powtarzalność atramentów.


Jak wypada kartridże wieczny vs CISS pod względem wydajności. Rozumiem że zużycie tuszu w przypadku obu rozwiązań powinno być takie samo ?

Tak samo.


I czy ogólnie kartridże wieczne (pomijając oczywiście częstsze uzupełnianie tuszu) czymś ustępują systemowi CISS .

W napełnianych kartridge'ach fałszuje się licznik atramentu, przez co nie wiadomo kiedy dolewać. A z racji tego że pojemność mają nikczemną, babrać w atramencie trzeba się cały czas.

ficek
26-05-2011, 13:35
Odkopę troch wątek. Ponieważ PX650 jest już trudno dostępna powiedzcie proszę czy jakość wydruków zdjęć z PX650 a PX660 jest taka sama. PX660 jest dostępny i tańszy niż PX650. Czytając specyfikację wydaje się że powinny drukować tak samo. Jakie są różnice?
Będę wdzięczny za info.

Pixeel
30-05-2011, 16:25
A ja zapytam o sama kwestię skanera.. cyz np. taki kombajn Epson PX710W ma wbudowany skaner na bebechach Espona V30/V33/V300/V330? Czy to inna liga?

Stach2008
31-08-2011, 09:34
zakupiłem ostatnio system CISS do mojego Epsona PX650 i mam w związku z tym pytanie. Otóż wydruki bezpośrednio z PS (według wskazówek kolegi Czornyj'a) wychodzą trochę kiepskawo... Kolory za bardzo wpadają w czerwień i są stanowczo za ciemne. Najbardziej zbliżone wydruki do tego co na monitorze, uzyskałem drukując zdjęcia z programu Epson Easy Foto Print. Używam tuszu Ink-Mate i papier EMTEC Premium Glossy oraz matowy papier z allegro od sprzedawcy polecanego przez kilku forumowiczów. I teraz pytanie. Czy da się zrobić jakiś profil dla wydruków żeby wychodziły w miarę takie kolory jak powinny być i gdzie można taki profil zamówić czy zrobić? Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat to proszę o pomoc.

Art Erie
31-08-2011, 10:01
Można zamówić profile u kolegi o którym wspomniałeś :)
Oczywiście cudów nie należy się spodziewać ( o czym sam Cię uprzedzi ), ale w moim przypadku ( CISS, tusze Lyson i Epson P50 ) poprawa jest bardzo wyrażna.

Stach2008
31-08-2011, 10:14
Można zamówić profile u kolegi o którym wspomniałeś :)
Oczywiście cudów nie należy się spodziewać ( o czym sam Cię uprzedzi ), ale w moim przypadku ( CISS, tusze Lyson i Epson P50 ) poprawa jest bardzo wyrażna.

super, dzięki za informację :)

Garos
05-10-2011, 14:26
Witam.
Wkrótce odbieram Epsona Stylus Photo PX660 i chciałem spytać jakie tusze polecacie z trzech podanych: Lyson,Ink-Mate czy Trigon Ink. W necie jest mało konkretnych opini i pytam osób które miały doświadczenie.Słyszałem od kolegi który drukował na Epsonie P50,że Ink-Mate jest słaby bo czerń zeszła szybko ze zdjęć.
Z góry dzięki,pozdrawiam

maxymalny
21-10-2011, 21:56
Troche odkopujac stary watek i poruszane w nim tematy (wbrew pozorom moj post lapie sie glownego watku :))...

Posiadam PX700W od okolo roku, ale dopiero od 2 miesiecy duzo na niej drukuje (okolo 300-500 A4 foto na tydzien). Uzywam systemu CISS i ogolnie nie mam problemow i jestem bardzo zadowolony, poza jednym...
Ostatnio drukarka zaczela sie dziwnie zachowywac i 'stroi fochy' przy pobieraniu troszke grubszego papieru (220gsm MediaRange High Gloss, czyli dolna polka). Polega to na tym, ze czasem skrzeczy przy wciaganiu kartki, slizga sie rolka i w konsekwencji, nawet jak wciagnie papier, to zostaje na wydruku slad w miejscu, gdzie rolka probowala go zlapac. Skonczylo sie na tym, ze musze papier wkladac troszke glebiej niz wskazane w szufladce miejsce na A4, ale tez roznie sie uda: raz wciagnie kartke bez bolu a innym razem nie. "Chudsze" papiery wchodza bez problemow, z firmowymi nie probowalem, bo nie posiadam ;). Inny niefirmowy 210gsm tez sie slizga.

W zwiazku z tym, ze w promieniu 50 mil nie znalazlem nikogo, kto chcialby zerknac na drukarke (kazdy mowi: nie naprawiamy, kup nowa :D) pomyslalem o P50. Bez skanera sie obejde, wifi tez zbytek, pytanie tylko jak P50 bedzie lykala grubsze kartki. Plus jest taki, ze moj CISS pasuje do P50, wiec koszta ograniczaja sie do wymiany drukarki.

Teraz garsc pytan:
1. Czy Wy tez mieliscie problem w PX700 (PX710 rowniez, ten sam mechanizm raczej) z wciaganiem grubszego papieru?
2. Jak z takim papierem radzi sobie P50?
3. Widzialem w watku, ze ktos moglby pomoc przy tworzeniach profili drukarki... Jest szansa na jakis dokladniejszy namiar ;) ?


Jesli moderator zadecyduje, ze moj post powinien jednak znalesc sie gdzies indziej to wybaczcie, nowy jestem :)

Czornyj
21-10-2011, 22:14
wyczyść rolki octem

Stach2008
12-12-2011, 14:55
Troche odkopujac stary watek i poruszane w nim tematy (wbrew pozorom moj post lapie sie glownego watku :))...

Posiadam PX700W od okolo roku, ale dopiero od 2 miesiecy duzo na niej drukuje (okolo 300-500 A4 foto na tydzien). Uzywam systemu CISS i ogolnie nie mam problemow i jestem bardzo zadowolony, poza jednym...

jakiego oprogramowania używasz do drukowania zdjęć? drukujesz bezpośrednio z PS czy LR?

maxymalny
12-12-2011, 23:08
Witam po latach :)
Sorry za opóźnienia, ale na głowie fura a czasu mało... ale do rzeczy:

Po pierwsze Czornyj masz piwo u mnie - czyszczenie octem zadziałało, a do tego jak ustawiłem odpowiednio papier w podajniku, to w ogóle sprawa się rozwiązała (wcześniej był on za głęboko wsunięty). Drukarka teraz łyka do się jej poda, a i śladów nie robi.

Druga sprawa: Stach2008: bezpośrednio z PS, ustawiłem akcje drukującą plik i zamykającą go i teraz tylko otwieram kilkanaście plików, Batch... i odpalam moją akcje.

Miałem trochę przejść z profilami, pampersem, ale to wszystko już za mną - tylko jedno chciałbym dodać do wątku...

Poza PX700W mam od miesiąca też P50. Porównując obie drukarki co zauważyłem:
PX700W drukuje zdjęcia szybciej i ciszej, strona, która 700 zajmuje około 1 min na P50 wyjdzie po około 1.20 min
PX700 po około 3000 wydrukach (A4 zdjęcie/tekst pół na pół) powiedziała 'mam dosyć' i teraz nie wydrukuje więcej jednorazowo niż jakieś 30 kartek, a następnie zwalnia (ponoć zapobiega to przegrzewaniu głowicy). Jedyne rozwiązanie to zostawić ją w spokoju na 30 min (włączoną) i znów można drukować.. 30 kartek)
P50 od kupna, przez ostatni miesiąc wydrukowała około 6000 kartek j/w i pomimo tego, że jest troszkę wolniejsza, daje radę jak na razie i nie zwalnia.
P50 jest ładowana od góry a px700 ma szufladkę - ładowanie od góry pozwala na wrzucenie więcej kartek a i pobieranie papieru jest łatwiejsze, chyba grawitacja pomaga ;)
do obu drukarek pasuje taki sam zestaw CISS, te same chipy, ten sam tusz.. ale px700 nie sprofilowana nawet nie najgorzej odwzorowywała kolory, natomiast na p50 nie dało się nic wydrukować dopóki nie zrobiłem profilu pod tusz/papier.
sam CISS łatwiej zamontowac w px700 z racji nieruchomych pojemników z tuszem - przy p50 to zabawa na troszkę dłużej.. za to czujnik otwarcia klapy łatwiej oszukać w p50 (choćby papierkiem) gdzie w px700 trzeba kombinować z magnesem


To kilka plusów/minusów obu drukarek, które zauważyłem w ostatnim czasie intensywnego drukowania. Dodam, że drukuję tylko kolor na papierze fotograficznym nie_bardzo_firmowym (MediaRange oraz Mirror) 220 i 210gsm high gloss. Bywa, że drukarki robią po 2000 kartek na tydzień (przynajmniej P50 teraz, px700 tyle drukowało jak nie zwalniało).

Mój wybór na chwilę obecną: P50. Jeśli nie potrzebujesz skanera.

Pozdrawiam!


P.S.: Czy ktoś ma jakieś panaceum na to zwalnianie PX700 czy tylko wymiana głowicy?

maxymalny
13-12-2011, 10:14
Heh, szukałem i nie znalazłem opcji 'edytuj'. Nieważne, istotniejsze jest to, że po wczorajszym poście postanowiłem dać drukarce odpocząć i wyłączyłem ją na noc. Rano po włączeniu dostałem komunikat:
'Paper is jammed in the printer. Turn off the printer, open the scanner unit, and remove the paper. See your documentation.' i tylko dostępną jedną opje: 'Turn Off". Pomijając fakt, że na 99.99% nic nie jest zakleszczone, to próbowałem wszystkiego: poodpinałem kable i przewody, wytrzepałem, przedmuchałem i odkurzyłem co się dalo, zostawiłem odpiętą od zasilania na jakiś czas i nic, bez zmian. Widać jej żywot dobiegł końca.
Wniosek: na chwilę obecną polecałbym P50 w myśl zasady: mniej elektroniki, mniej się może popsuć...