PDA

Zobacz pełną wersję : Manualne korpusy Nikona...



Spinner
09-04-2005, 01:22
Hej :D

Bardzo lubie manualne aparaty i stad to pytanie...

Jak wyglada kultura pracy (migawka, lustro, naciag itp - ich odglosy, wibracje) i wizjery w takich korpusach jak amatorskie FG, F-301 oraz lepszych: FE-2, FM-2, FA czy FM-3A... :?:

Niestety zazwyczaj kupuje "zdalnie" a w mojej miejscowosci nic nie ma do pomacania... Moze odniesiecie sie do jakichs znanych mi korpusow manualnych, np Pentaxow serii K, M i A czy Canona A-1 a moze Olympusa OM2N...?

Z przystepnych cenowo manuali najladniej (najszlachetniej:-)) pracowal (IMHO oczywiscie) OM2N, mial tez piekny wizjer i w tej dziedzinie dorownywaly mu jedynie Pentaxy MX i MESuper...

A jak Nikony wypadaja na tym tle :?:

ALF
09-04-2005, 01:32
mam nikona FG...śliczniutkie malusie cudeńko...podpinam do niego krótkie i szerokie obiektywy oraz uzywam do makro...na razie nie umiem nic więcej powiedzieć bo założony jest pierwszy film...to świerzy nabytek :D

gALL
09-04-2005, 01:32
FE2, FM2/FM2n, FA - tak samo, szlachetnie
FM3a ... troszke lepiej od poprzednikow

FG i F301 - niezle ale to juz klapa od smietnika przy powyzszych (wspolczesne AF moglyby sie od tych dwoch sporo nauczyc - mowie o klasie amatorskiej).

Jak masz Pentaxa z serii M to FE2 i spolka dziala podobnie, z tym, ze to sa 2x ciezsze korpusy.

FG i F301 postawilbym na rowni z Canonem AE-1P.

To tylko moje sugestywne odczucia.

Wszystkim 3 powyzszym brakuje jednak do F3 ... a tam to poezja.

Spinner
09-04-2005, 01:33
No tak - mozna sie bylo domyslic... A jak wizjery :?:

gALL
09-04-2005, 01:37
F3 - 100%, jasnosc, widze jasnosc, ale troche mu brakuje do OMow (nawet z wizjerem HP).
FE2 i spolka ... ciemniej od ale i tak nadal jasno ... cos typu A-1 Canona, a moze nawet jasniej, ME Pentaxa podobnie.
FG i F301 znow polka nizej ale i tak jasniej niz w F80, te maja jak Canon AE-1p.

Spinner
09-04-2005, 02:00
Dzieki wielkie - a moze cos podlinkujesz gdzie poczytam o takich rzeczach? Znam "nikonlinks" i "mir"... :D

kiemlo
09-04-2005, 02:40
Dzieki wielkie - a moze cos podlinkujesz gdzie poczytam o takich rzeczach? Znam "nikonlinks" i "mir"... :D
To chyba znasz już wszystko :) Mogę tylko dodać, że jeśli chodzi o serię FM i FE, to naprawdę warto.

gALL
09-04-2005, 09:53
Jak znasz MIR'a to masz najlepszy opis systemu manualnego Nikona.

jarek76
09-04-2005, 16:58
Mam F-301 i to naprawde bardzo fajny sprzęt
Ale faktycznie lustro jest głośne
Poza tym tylko zalety :D