Zobacz pełną wersję : definitywny wybor - A200 vs CANON 1000D
jaskowski
04-03-2010, 00:15
Witam, jak już wcześniej w temacie mnie dojrzeliście wytaczam tutaj batalie na owe dwa modele.
A200 vs 1000D
Nie interesuje mnie live view, nie robiłem tez nigdy jako amator zdjec w wysokim iso. Czytałem ze Canon to plastik, sony za to przemawia do mnie zdjęciami które oglądałem.
Czekam na sugestie.
A jak ze szkłami do modeli ? czy nie będzie taniej na sonym przez stabilizacje ? (macro)
wyrwiflak
04-03-2010, 08:43
skoro nie chcesz LV to dlaczego 1000d a nie 400d?
jaskowski
04-03-2010, 09:04
starałem sie ograniczyć wybór i nie chce znów sie rozbijac do 15 roznych modeli zeby miec nastepne problemy z wyborem ;x
Według mnie zdecydowanie 1000D, kolorki z matryc CCD jakoś mi nie leżą, a i szumy będą mniejsze w 1000D (wiem nie używasz wysokiego ISO, ale lepiej mieć i użyć raz czy dwa, niż nie mieć a potrzebować:) ) Co do plastików to fakt w a200 są dużo lepsze.
A200 ma pomiar punktowy a canon nie. A200 ma sterowanie lampą błyskową z lampki w body a canon nie.
oldarcher
10-03-2010, 19:14
Przed Fuji S5Pro mialem wlaśnie A200 a równolegle w pracy mialem C 400D oba z obiektywami kitowymi.
Z tego co pamiętam (dlugo już mam fuji) wybralem alfe bo zdecydowanie lepiej lezal mi w ręce, byl lepiej wykonany a manu bylo szybkie i banalne w obsludze (D40x ma w porównaniu z Alfetką strasznie wolne menu).
Myśle ze nie ma jasnej odpowiedzi który system lepszy. Jeżeli z czasem chcesz zostać "PRO" to Canon jaki i Nikon są obecnie lepiej widziane niż Sony.
Z obu systemów latwo iść w górę, mają niezlą baze systemową.
Z 400D można przejść do 50D z A200 do A700
Jeżeli chcesz latwy w obsludze i bardzo tani aparat który dodatkowo w moich rekach sporo sie napracowal (czasem nawet 1500zdjęć dziennie) i wszystko to świetnie przetrwal to bez wahania bierz alfę.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.