PDA

Zobacz pełną wersję : d70 duze pixele?/ lampa blysk nie kontaktuje..



skane
16-11-2006, 13:39
Witam

Wszystkie zdjecia zrobione d70 maja za duze piksele/punkty przez co fotka duzo traci na "gładkości"
czym to jest spowodowane? czy da sie to jakos usunac?
probowalem przeroznych ustawien i nic..


Drugi moj problem zwiazany jest z podstawowa lampa blyskowa, ktora otwiera sie a aparat jej nie wykrywa i dalej proboje ja otworzyc. czym to jest spowodowane? czy da sie to jakos usunac?

Pozdrawiam

Skane

PaSkal
16-11-2006, 13:46
Co to znaczy "za duże piksele"? Na matrycy jest ich 6 milionów. Każdy taki sam. Jeśli powiększysz na monitorze jakiekolwiek zdjęcie do wystarczających rozmiarów (np. 800%), to zobaczysz te piksele.
Gdzie to widzisz - na ekranie aparatu, czy na monitorze? Jakim programem otwierasz te zdjęcia? JPG czy NEF? etc. etc.

Jakich ustawień próbowałeś?

Co to znaczy "nie wykrywa lampy i dalej próbuje ją otworzyć"? Zacina się mechanizm?

Zechciej trochę przejrzystości włożyć w Twoje pytania, bo ja nie bardzo wiem, o co chodzi...

Paweł

Robert_P
16-11-2006, 14:28
Ja też nie kumam pytania :) i daj jakąś fotę z tymi pikselami.

pdzran
16-11-2006, 14:29
Pewnie chodzi o szum ... tak zgaduje.
Co do lampy, moze chodzi o tryb w ktorym aparat ja odbezpiecza ale nie wykonuje blysku jak nie jest potrzebny - chyba na auto tak robi - moze sie myle, nie uzywalem jakis czas lampy wbudowanej.

skane
16-11-2006, 15:23
za duze piksele to znaczy ze po otworzeniu zdjecia na pc i minimalnym zblizeniu lub wogle nie zblizajac widac osobne piksele
jesli o programy chodzi to photoshop, acdsee, i ten windowsowy
wszystko w jpegach

nie wykrywa lampy to znaczy: ze po otworzeniu lampy, lampa nie dziala, a aparat nadal proboje ja otworzyc: rusza takim malym elementem otwierajacym lampe.

pebees
16-11-2006, 15:31
skane pokaż jakieś zdjęcie.. może masz jakiś tryb jpg niskiej jakości załączony? A może to monitor LCD i widzisz piksele monitora? :)

nikor
16-11-2006, 15:32
robisz w jpg ? to jeszcze dodaj w jakiej jakosci bo o ile dobrze kojarzę to sa conajmniej 3; fine, normal i basic od tego wiele zalezy

PaSkal
16-11-2006, 15:40
za duze piksele to znaczy ze po otworzeniu zdjecia na pc i minimalnym zblizeniu lub wogle nie zblizajac widac osobne piksele

Umieść któreś zdjęcie na forum, albo podeślij któremuś z nas.


nie wykrywa lampy to znaczy: ze po otworzeniu lampy, lampa nie dziala, a aparat nadal proboje ja otworzyc: rusza takim malym elementem otwierajacym lampe.

To już wygląda na uszkodzenie.... serwis?

skane
16-11-2006, 17:53
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
fotka niestety pomniejszona
jpg fine

mozecie mi polecic jakis dobry serwis w krakowie?

Jacek_Z
16-11-2006, 18:07
ISO 1600, bez odszumiania. Będzie kasza.
Byłoby widać, gdybyś zamiast całej fotki pomniejszanej dał jej wycinek, ale za to w wielkości 100%.
Wbudowana lampa jest i tak za słaba (choc przy 1600?)
Niestety musisz miec jasniejsze szkło (2.8 ) i z szybkim AF-S (chyba, że lubisz ustawiac na manualu)
Wtedy zejdziesz z ISO do 800, może 400 - byłoby dobrze. Mocniejsza niż wbudowana lampka tez sie przyda.
Miedzy drzewami zawsze jest mało światła.

Pawel Pawlak
16-11-2006, 18:23
tak jak napisał Jacek, jaśniejsze szkło + silniejsza lampa i ISO800. Ja bym spróbował jeszcze dłuższy czas naswietlania, połączony z panoramowaniem, błyskiem REAR i zapisem w NEFie (oczywiście chodzi mi o tego typu fotografię).

art-74
20-11-2006, 16:43
Na tym pomniejszonym zdjęciu tych dużych pikseli nie widać, ale w przypadku tak bardzo niedoświetlonych zdjęć "wielkie piksele" zawsze pojawią się przy próbie znacznego rozjaśnienia zdjęcia. W dodatku będą się układać w szerokie poziome pasy.

bubel
20-11-2006, 17:32
to co opisujesz z wbudowana lampa to zapewne uszkodzenie (z ktorym sie juz spotkalem, niestety). najczesciej dotyka czlowieka "ni z gruszki ni z pietruszki", lampa jednego dnia dziala, a drugiego juz nie... szukalem kiedys o tym na sieci, i znalazlem kilka podobnych wypowiedzi o "padajacych" lampach w nowych egzemplarzach (czasem po miesiacu, czasem nawet po 3 dniach). jak aparat jest nowy, to proboj wymienic, jak nie - to serwis (ale nie nastawiaj sie na nic pozytywnego, ja kieeedys o tym do nich pisalem, to do dzis zero odzewu; no ale to Nikon Polska, wiec wszystko jasne...).

brzezior
21-11-2006, 08:31
ISO 1600 zawsze daje niezadowalajace rezultaty - ta czułość jest "awaryjna". Jeśli nie da się nic zrobic, to wtedy trzeba ją podniesc. A czy lampa po naciśnieciu wlacznika lampy otwiera sie, czy nie?

skane
21-11-2006, 16:41
A czy lampa po naciśnieciu wlacznika lampy otwiera sie, czy nie?

tak lampa sie otwiera

tigger
23-11-2006, 10:41
Drugi moj problem zwiazany jest z podstawowa lampa blyskowa, ktora otwiera sie a aparat jej nie wykrywa i dalej proboje ja otworzyc. czym to jest spowodowane? czy da sie to jakos usunac?

Witam
Mam identyczny problem z lampą błyskową w D50. Lampa błyska bez zarzutu jeżeli przez dzień lub 2 nie jest użuwana, błyska do momentu kiedy ręcznie jej nie zamknę. W momencie kiedy przycisnę spust do zrobienia kolejnego zdjęcia lampa podnosi sie ale zaczyna "pstrykac" (aparat próbuje ją znowu podnieść). Reset nie pomaga. Napisz proszę jak zakończyła sie sprawa z Twoja lampą?
Pozdrawiam
Tigger

tigger
23-11-2006, 11:47
Osoba w serwisie stwierdziła że jest to jakieś uszkodzenie mechaniczne i zabrała mi aparat na około miesiąc czasu :(