Zobacz pełną wersję : Ola - pomysl na obróbke
Piotrek Charchuła
03-03-2010, 19:54
Czy ma ktoś pomysł na obróbkę takiego zdjęcia ? Mam tylko jpg:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Tutaj w większym rozmiarze:
http://www.speedyshare.com/files/21239462/Aleksandra_001.jpg
microbot
03-03-2010, 20:40
Starałem się nie zmasakrować zdjęcia obróbką:
Lekki crossik - moja subiektywna wersja, pwenie można inaczej (lepiej)
Stęplowanie na szybko aby zasygnalizować co usunąć + kadrowanie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://microbot.com.pl/al.jpg)
Może tak... krzaczek zostawiłem ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img535.imageshack.us/img535/7552/12128868585305978133.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/ola.jpg)
Oglądam zdjęcia tylko na lapku, ale wydaje mi się, że wersja prz3mo jakiś taki zielony zafarb ma...
Oglądam zdjęcia tylko na lapku, ale wydaje mi się, że wersja prz3mo jakiś taki zielony zafarb ma...
Ano ma, też to teraz widzę :)
będę mono tematyczny jak zawsze B&W ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zajenta.republika.pl/ola.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/20726198707510315318.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img718.imageshack.us/img718/277/aleksandra001.jpg)
TataOliwki
04-03-2010, 01:27
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img517.imageshack.us/i/olaa.jpg/)
TataOliwki
04-03-2010, 01:29
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img341.imageshack.us/i/olai.jpg/)
Nie wiem jak, ale wrzuciłem zdjęcie dwa razy... Przepraszam.
Będę wdzięczny za usunięcie jedego z nich.
Ja bym zdjecie powtórzył :)
Piotrek Charchuła
04-03-2010, 13:37
No wiem że nie jest najwyższych lotów :-D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img444.imageshack.us/img444/277/aleksandra001.jpg)
Może romantycznie
hackermuz
04-03-2010, 14:10
Też pozwoliłem sobie coś podziałać:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zajda.art.pl/probaola.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img689.imageshack.us/img689/277/aleksandra001.jpg)
sorry ale coś popsułem dlatego wstawiam drugi raz
hackermuz---> możesz opisac co dokładniej zrobiłeś?
Dzięki.
hackermuz
04-03-2010, 15:06
MicSzu co Ty nie czytałeś wątku o wywiadzie z Kaliną? Za to się płaci :D A tak serio to przepuściłem jpga przez camera raw klepnąłem winietę i z balansem bieli poszedłem w niebieski, trochę czerni domknąłem. Potem jeszcze raz przepuściłem surowego jpga tym razem wypełniłem światłem i przymknąłem czernie żeby wyciągnąć kontrastu na twarzy, balans bieli w stronę żółci żeby delikatnie ocieplić skórę. Zrobiłem nową warstwę na wcześniej wołanym JPG i wkleiłem to co wyplułem za drugim razem. Gumką usunąłem na drugiej warstwie tło. Scaliłem, potem stemplem pousuwałem co chciałem z twarzy, trochę przyciemniłem tu i ówdzie. Pociągłem delikatnie kontrast na całości. Powieliłem warstwę, pierwsza została a w drugiej zmniejszyłem kontrast potem konwersja do BW a z tego do sepii, zmniejszyłem krycie warstwy n +/- 12% scaliłem, delikatnie pociągnąłem na poziomach i już. Wiem zagmatwałem sorki :) To tak pi razy oko co było zrobione.
Aha jeszcze trochę szumu dodałem :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.