PDA

Zobacz pełną wersję : Ola - pomysl na obróbke



Piotrek Charchuła
03-03-2010, 19:54
Czy ma ktoś pomysł na obróbkę takiego zdjęcia ? Mam tylko jpg:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Tutaj w większym rozmiarze:
http://www.speedyshare.com/files/21239462/Aleksandra_001.jpg

microbot
03-03-2010, 20:40
Starałem się nie zmasakrować zdjęcia obróbką:

Lekki crossik - moja subiektywna wersja, pwenie można inaczej (lepiej)
Stęplowanie na szybko aby zasygnalizować co usunąć + kadrowanie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://microbot.com.pl/al.jpg)

prz3mo
03-03-2010, 20:59
Może tak... krzaczek zostawiłem ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img535.imageshack.us/img535/7552/12128868585305978133.jpg)

Czornyj
03-03-2010, 21:16
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/ola.jpg)

Archee
03-03-2010, 21:24
Oglądam zdjęcia tylko na lapku, ale wydaje mi się, że wersja prz3mo jakiś taki zielony zafarb ma...

prz3mo
03-03-2010, 21:30
Oglądam zdjęcia tylko na lapku, ale wydaje mi się, że wersja prz3mo jakiś taki zielony zafarb ma...

Ano ma, też to teraz widzę :)

Mikołaj
03-03-2010, 23:04
będę mono tematyczny jak zawsze B&W ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zajenta.republika.pl/ola.jpg)

kedazi
04-03-2010, 00:25
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/20726198707510315318.jpg)

marcogk
04-03-2010, 01:06
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img718.imageshack.us/img718/277/aleksandra001.jpg)

TataOliwki
04-03-2010, 01:27
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img517.imageshack.us/i/olaa.jpg/)

TataOliwki
04-03-2010, 01:29
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img341.imageshack.us/i/olai.jpg/)

Nie wiem jak, ale wrzuciłem zdjęcie dwa razy... Przepraszam.
Będę wdzięczny za usunięcie jedego z nich.

loki_p
04-03-2010, 13:11
Ja bym zdjecie powtórzył :)

Piotrek Charchuła
04-03-2010, 13:37
No wiem że nie jest najwyższych lotów :-D

Obelux
04-03-2010, 14:00
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img444.imageshack.us/img444/277/aleksandra001.jpg)
Może romantycznie

hackermuz
04-03-2010, 14:10
Też pozwoliłem sobie coś podziałać:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zajda.art.pl/probaola.jpg)

Obelux
04-03-2010, 14:42
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img689.imageshack.us/img689/277/aleksandra001.jpg)
sorry ale coś popsułem dlatego wstawiam drugi raz

MicSzu
04-03-2010, 14:54
hackermuz---> możesz opisac co dokładniej zrobiłeś?

Dzięki.

hackermuz
04-03-2010, 15:06
MicSzu co Ty nie czytałeś wątku o wywiadzie z Kaliną? Za to się płaci :D A tak serio to przepuściłem jpga przez camera raw klepnąłem winietę i z balansem bieli poszedłem w niebieski, trochę czerni domknąłem. Potem jeszcze raz przepuściłem surowego jpga tym razem wypełniłem światłem i przymknąłem czernie żeby wyciągnąć kontrastu na twarzy, balans bieli w stronę żółci żeby delikatnie ocieplić skórę. Zrobiłem nową warstwę na wcześniej wołanym JPG i wkleiłem to co wyplułem za drugim razem. Gumką usunąłem na drugiej warstwie tło. Scaliłem, potem stemplem pousuwałem co chciałem z twarzy, trochę przyciemniłem tu i ówdzie. Pociągłem delikatnie kontrast na całości. Powieliłem warstwę, pierwsza została a w drugiej zmniejszyłem kontrast potem konwersja do BW a z tego do sepii, zmniejszyłem krycie warstwy n +/- 12% scaliłem, delikatnie pociągnąłem na poziomach i już. Wiem zagmatwałem sorki :) To tak pi razy oko co było zrobione.
Aha jeszcze trochę szumu dodałem :)