Goku
03-03-2010, 16:58
Wpadłem ostatnio na taki pomysł jak zrobić ostrzenie manualne w trybie LV szybkim i przyjemnym.
Dziwię się, że nikt czegoś takiego nie wprowadził, a może jest, tylko ja o tym nie wiem.
Najpierw przykład.
Ostrzymy sobie ładnie na domek, ustawiliśmy ostrość na wyświetlaczu, wydaje się nam, że dobrze:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/o2.jpg)
Niestety, w domu okazało się, że obraz jest zupełnie nieostry: crop
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/c2.jpg)
Spowodowane jest to tym, że obraz na monitorze na dużo mniejszą rozdzielczość, więc trudno jest odróżnić ostre od nieostrego: porównanie z idealnie ostrym:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/o2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/o1.jpg)
Pomysł polega an tym, żeby na wyświetlaczu pokazywać wykryte krawędzie. Po zastosowaniu tej techniki okazuje się, że różnica jest już bardzo widoczna, a po dobraniu ustawień może być jeszcze znacznie większa:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/k2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/k1.jpg)
Krawędzie można także wyświetlić na obrazku:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/u2.PNG)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/u1.PNG)
tutaj pełne porównanie:
http://bocznica.ddr.pl/testlv/w.jpg
Dziwię się, że nikt czegoś takiego nie wprowadził, a może jest, tylko ja o tym nie wiem.
Najpierw przykład.
Ostrzymy sobie ładnie na domek, ustawiliśmy ostrość na wyświetlaczu, wydaje się nam, że dobrze:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/o2.jpg)
Niestety, w domu okazało się, że obraz jest zupełnie nieostry: crop
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/c2.jpg)
Spowodowane jest to tym, że obraz na monitorze na dużo mniejszą rozdzielczość, więc trudno jest odróżnić ostre od nieostrego: porównanie z idealnie ostrym:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/o2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/o1.jpg)
Pomysł polega an tym, żeby na wyświetlaczu pokazywać wykryte krawędzie. Po zastosowaniu tej techniki okazuje się, że różnica jest już bardzo widoczna, a po dobraniu ustawień może być jeszcze znacznie większa:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/k2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/k1.jpg)
Krawędzie można także wyświetlić na obrazku:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/u2.PNG)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bocznica.ddr.pl/testlv/u1.PNG)
tutaj pełne porównanie:
http://bocznica.ddr.pl/testlv/w.jpg