PDA

Zobacz pełną wersję : Polarek nakręcany czy też nie?



pebees
16-11-2006, 12:34
Szybkie pytanko - te polarki w systemie Cokin to mają sens, czy lepiej jednak kupić nakręcany (chodzi mi raczej o jakość i wygodę obsługi z jednym obiektywem)? I jak wypadają one jakościowo w porównaniu z innymi, 'normalnymi'? Które (b&w, marumi, heliopan czy inne) odpowiadają jakością tym w systemie Cokin?

Jacek_Z
16-11-2006, 13:13
Zdecydowanie nakręcany. Te co wymieniłeś są lepsze jakościowo od cokina (choć te firmy maja po kilka serii filtrów, lepsze, gorsze).
Mozna nakrecić jeszcze normalną osłonę przedciwsłoneczną. Nie lubie tej nibyosłony Cokina.

pebees
16-11-2006, 13:44
Hmmm... czy mam rozumieć, że polar Cokin to coś typu Hama?
Wynika mi z tego, że ten Cokin to tak naprawdę do połówek to jest dobry.. jakieś inne zastosowania, w których jest dużo lepszy niż nakręcane?
Jeśli nakręcany - to czy zwykły, czy są może jakieś 'slim'?

Klos
16-11-2006, 13:50
Jezeli bedziesz chcial w przyszlosci uzywac polowek i do tego polar to kup wszystko typu Cokin

mialem nakrecany polar Marumi i do tego polowka w Cokinie - strasznie upierdliwie sie tym operowalo :/

Jacek_Z
16-11-2006, 13:51
Slim na szerokie kąty, bo normalny może wtedy winietować.
W dodatku niektóre slimy mają krótki gwint po drugiej stronie, albo nie maja go wcale i nie można nakręcić dalej osłony przeciwsłonecznej.