PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie za 100 punktów



perek83
03-03-2010, 06:36
witam serdecznie. Czy ktos z uzytkownikowa pomoze dojsc mi do tego jak osiagnac taki efekt?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img691.imageshack.us/i/przykladx.jpg/)

zdjecie zapozyczone od uzytkownika prozaque z portala www.maxmodels.pl

Strus
03-03-2010, 07:37
Ja tu duzej filozoffi nie widze. Sloneczny dzien z ladnymi chmurkami i modelina oswietlona lampa

strabek
03-03-2010, 08:18
Ja bym jeszcze podpowiedział, że suwaczki jaskrawości i nasycenia na prawo ;)
Poza tym lekka trąca HDRem. Oczywiście tak jak kolega wyżej napisał, doświetlane lampą w słoneczny dzień.

freefly
03-03-2010, 08:44
Krajobraz za grosze ze stocku, greenscreen, jakiś program chroma key, odpowiednie oświetlenie, ciutkę PS i nawet nie musisz wychodzić z domu, żeby zrobić taką fotkę. I nikt nie zorientuje się, że to małe oszustwo.

docentx
03-03-2010, 08:52
perek83

Pytasz się o „taki efekt”
Czy chodzi Tobie o oświetlenie modelki czy o coś innego? Zdjęcie jest zrobione z lampą.
Jest kilka źródeł światła.

perek83
03-03-2010, 12:18
ok to ze doswietlona to wiem, myslalem bardziej ze blendą. A spojrzcie na kolor skóry. cholernie mi sie to podoba!! a z tyłu chmury wygladaja rzeczywiscie jak tracone lekko HDR. mozliwe ze w HDR wołane jest te foto?

microbot
03-03-2010, 12:40
Tło wygląd na doklejone szczególnie widać to na kolanach modelki i na tafli wody.
Przez to zdjęcie wygląda nieco kiczowato ale nie o to tu chodzi.
O doświetleniu modelki już było wyżęj więc się powielał nie będę.

akustyk
03-03-2010, 12:50
zaje... fleszem, jesli dobrze widze z gory.

burn-tool w szopce na przepalonych chmurach.


ja bym raczej zapytal: jak nie osiagac takiego efektu. bo dobrze to to bynajmniej nie wyglada... ;)

perek83
03-03-2010, 13:17
wiem ze chmury troszke kiczowato wygladaja ale podoba mi sie swiatło rozłozeone na skorze modelki i sam kolor. lato sie zbliza trzeba:)