Zobacz pełną wersję : D70s a jakość zdjęć
DariuszZ
02-03-2010, 15:29
Szanowni koledzy zdjęcia wykonuję powyższym sprzetęm- KITowym czyli ze szkłem Nikkor 18-70mm.
Niestety nie jestem zadowolony z ich jakości, mam tu na myśli głównie głębie i odwzorowanie barw.
Tutaj jest link do zdjęć jakie chciałbym robić:
http://uberfischer.deviantart.com/gallery/
oczywiście są one robione lepszym sprzętem, ale czy kitowym D70s można zbliżyć się do tego?
Dajcie znać jakie są wasze doświadczenia z tym aparatem, może robiliście krajobrazy D70s ze szkłem, które daje podobne rezultaty jak w linku?
Poniżej kilka moich zdjęć, które uważam za swoje lepsze jeśli chodzi o kolory i odwzorowanie barw, to wszystko co udało mi się osiągnać z D70s.
Czekam na wasze zdanie i opinie.
1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img246.imageshack.us/img246/7430/15agiosnikolaos3.jpg)
2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/img51/7462/10elafonissi4.jpg)
3
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img121.imageshack.us/img121/7599/dsc406501.jpg)
4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img341.imageshack.us/img341/9946/dsc422401.jpg)
5
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img651.imageshack.us/img651/29/03dsc897001.jpg)
Pozdrawiam
Ale osso chozzi?
Fajne fotki robisz, jaki problem dorzucić do nich winietę? Chyba, że chodzi ci o zabawę z pokrzywioną perspektywą, to jeszcze przydałby się jakiś obiektyw szerokokątny, albo też jakiś sprytny program.
DariuszZ
02-03-2010, 15:43
Nie, nie chodzi mi o kadry ani szeroki kąt, po prostu tamte fotki wydają mi sie dużo lepsze jakościowo i barwowo.
Ja na moim laptopku, przy tych powiększeniach to niewiele widzę, ale wygląda mi na to na fotoszopizm zaawansowany, a nie "lepszy obiektyw".
Ale osso chozzi?
Fajne fotki robisz, j
Zgadzam się...
pioter m
02-03-2010, 16:21
Fajne foty robisz. Reszta to PS.
DariuszZ
02-03-2010, 16:28
Dzięki panowie, ale to tylko przykład galerii, widziałem kilka innych robionych Canonami lub Nikonami z wyższej półki, fotki bardzooo zbliżone do tych z linku i dlatego nie chce mi się wierzyć, że te wszystkie osoby opanowały PS w taki sam dobry sposób... Moim zdaniem moje wyraźnie odstają od tamtych, poczekam na więcej opinii.
Pozdrawiam.
Udostępnie NEFy z powyższych fotek, jeśli jest ktoś w stanie wyciągnąć jakość i barwy jak w powyższym linku.
Chętnych do zabawy proszę o info na PW.
robisz dobre zdjecia. sciagnij triale lightrooma czy capture nx2 i popracuj nad kolorami jesli Ci nie pasuja
fotki naprawde fajne...co do d70s - co tu sie dziwic:?: po prostu słaba matryca, przestarzałe systemy i jak tu porównywac do D3 czy D700...
Pozdrawiam
fotki naprawde fajne...co do d70s - co tu sie dziwic:?: po prostu słaba matryca, przestarzałe systemy i jak tu porównywac do D3 czy D700...
Pozdrawiam Co ma do tego matryca? ten aparat ma dobrą matryce a efektem ów zdjęć jest po prostu odpowiednia umiejętność wykorzystania światła, dobrego skadrowania, powiedzmy jakieś tam filtry i raczej coś szerszego niż 18mm DX
lepiej sobie kup AF-S 14-24mm f/2,8G ED najpierw ;)
Przecież te fotki trzeba poddać obróbce! Choć imho uważam, że są bardzo dobre na starcie. To jest dowód na to, że D 70S to magiczny(świetny) aparat!
G.
To jakas prowokacja :-) ? Bardzo dobre foty!
Fajne zdjęcia wychodzą Ci z D70s, więc nie wpadaj w depresję tylko rób dalej takie zdjęcia. Jeśli chcesz, żeby Twoje fotki wyglądały jak w galerii spod przytoczonego linka to czeka Cie zabawa suwakami np. w Lightroomie. Programy tego typu dają wielkie możliwości, ale łatwo wpaść w pułapkę i przedobrzyć z obróbką.
DariuszZ
02-03-2010, 21:44
To w Lightroomie można wyciagnąć wiecej ze zdjęcia niż w PS?
To jakas prowokacja :-) ? Bardzo dobre foty!
Też tak myślę, bardzo fajne fotki.
DariuszZ
02-03-2010, 22:15
Panowie, panowie ale zbaczamy z tematu, ja się pytam czy z D70s można wyciągnąć rewelacyjne fotki (jak w tym linku) a nie bardzo dobre, a zdjęcia które zamieściłem były obrabiane w PS...
Więc ponawiam pytanie do użytkowników D70s i takich co przesiedli się wyżej - czy można z tej puszki wyciągnać fotki rewelacyjne ? :)
A może lepsza obróbka winna być?
OK, IMO można przy jeszcze lepszej obróbce w PS. Zdjęcia o których mówisz chyba są lekkimi HDR, tak mi się wydaje a poza tym super dopracowane kolorystycznie.
Panowie, panowie ale zbaczamy z tematu, ja się pytam czy z D70s można wyciągnąć rewelacyjne fotki (jak w tym linku)
Można. To tylko kwestia dalszej obróbki (te z linku były poddane takowej).
Panowie, panowie ale zbaczamy z tematu, ja się pytam czy z D70s można wyciągnąć rewelacyjne fotki (jak w tym linku) a nie bardzo dobre, a zdjęcia które zamieściłem były obrabiane w PS...
Więc ponawiam pytanie do użytkowników D70s i takich co przesiedli się wyżej - czy można z tej puszki wyciągnać fotki rewelacyjne ? :)
A może lepsza obróbka winna być? Owszem, i pewnie gdybyś powiedział że są to fotki np z D90 to nikt by w to nie wątpił
DariuszZ
03-03-2010, 08:49
Dzięki za odpowiedzi, większość mówi, że to kwestia dalszej obróbki. Coś więcej? Dalej PS czy Lightroom? A co odnośnie szkła? Wiem, że do krajobrazu są lepsze niż kitowy Nikkor 18-70mm jaki mam.
Jakieś propozycje?
Otóż D70 może i jest dobry, ale nawet D80 ma lepszą jakość. Postaw te dwa aparaty obok siebie, zrób zdjęcia z takimi samymi ustawieniami i porównaj. Obraz z D80 jest lepszej jakości. Myślę, że wynika to m.in. z nowszej matrycy i większej ilości pikseli (lepsza szczegółowość obrazu). :)
Takie zdjęcia można zrobić nawet zwykłym kompaktem, reszta zależy od umiejętności w fotografowaniu i obróbce graficznej ;)
Tomasz Dudrak
03-03-2010, 11:30
Może zamiast obróbki lepiej zainwestować w dobry szary filtr połówkowy?
Otóż D70 może i jest dobry, ale nawet D80 ma lepszą jakość
Może jeśli mówimy o JPG. Ale przy tego typu późniejszej obróbce ja bym myślał o RAW. A tu aż takiej różnicy nie uświadczysz (ba, D70 będzie lepsze na wyższym ISO).
A szara połówka oczywiście się przyda! :D
Może się przyda:
http://loreleiwebdesign.com/2010/02/12/the-full-guide-to-professional-landscaping-photography/
http://www.good-tutorials.com/tutorials/photography
Pozdrawiam ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.