PDA

Zobacz pełną wersję : D70s a jakość zdjęć



DariuszZ
02-03-2010, 15:29
Szanowni koledzy zdjęcia wykonuję powyższym sprzetęm- KITowym czyli ze szkłem Nikkor 18-70mm.
Niestety nie jestem zadowolony z ich jakości, mam tu na myśli głównie głębie i odwzorowanie barw.
Tutaj jest link do zdjęć jakie chciałbym robić:
http://uberfischer.deviantart.com/gallery/

oczywiście są one robione lepszym sprzętem, ale czy kitowym D70s można zbliżyć się do tego?
Dajcie znać jakie są wasze doświadczenia z tym aparatem, może robiliście krajobrazy D70s ze szkłem, które daje podobne rezultaty jak w linku?
Poniżej kilka moich zdjęć, które uważam za swoje lepsze jeśli chodzi o kolory i odwzorowanie barw, to wszystko co udało mi się osiągnać z D70s.
Czekam na wasze zdanie i opinie.
1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img246.imageshack.us/img246/7430/15agiosnikolaos3.jpg)
2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/img51/7462/10elafonissi4.jpg)
3

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img121.imageshack.us/img121/7599/dsc406501.jpg)
4

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img341.imageshack.us/img341/9946/dsc422401.jpg)
5

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img651.imageshack.us/img651/29/03dsc897001.jpg)

Pozdrawiam

Pietern
02-03-2010, 15:37
Ale osso chozzi?
Fajne fotki robisz, jaki problem dorzucić do nich winietę? Chyba, że chodzi ci o zabawę z pokrzywioną perspektywą, to jeszcze przydałby się jakiś obiektyw szerokokątny, albo też jakiś sprytny program.

DariuszZ
02-03-2010, 15:43
Nie, nie chodzi mi o kadry ani szeroki kąt, po prostu tamte fotki wydają mi sie dużo lepsze jakościowo i barwowo.

Pietern
02-03-2010, 15:52
Ja na moim laptopku, przy tych powiększeniach to niewiele widzę, ale wygląda mi na to na fotoszopizm zaawansowany, a nie "lepszy obiektyw".

NBA
02-03-2010, 16:10
Ale osso chozzi?
Fajne fotki robisz, j


Zgadzam się...

pioter m
02-03-2010, 16:21
Fajne foty robisz. Reszta to PS.

DariuszZ
02-03-2010, 16:28
Dzięki panowie, ale to tylko przykład galerii, widziałem kilka innych robionych Canonami lub Nikonami z wyższej półki, fotki bardzooo zbliżone do tych z linku i dlatego nie chce mi się wierzyć, że te wszystkie osoby opanowały PS w taki sam dobry sposób... Moim zdaniem moje wyraźnie odstają od tamtych, poczekam na więcej opinii.
Pozdrawiam.

Udostępnie NEFy z powyższych fotek, jeśli jest ktoś w stanie wyciągnąć jakość i barwy jak w powyższym linku.
Chętnych do zabawy proszę o info na PW.

murwazy
02-03-2010, 16:40
robisz dobre zdjecia. sciagnij triale lightrooma czy capture nx2 i popracuj nad kolorami jesli Ci nie pasuja

TMB
02-03-2010, 16:52
fotki naprawde fajne...co do d70s - co tu sie dziwic:?: po prostu słaba matryca, przestarzałe systemy i jak tu porównywac do D3 czy D700...

Pozdrawiam

ska
02-03-2010, 17:22
fotki naprawde fajne...co do d70s - co tu sie dziwic:?: po prostu słaba matryca, przestarzałe systemy i jak tu porównywac do D3 czy D700...

Pozdrawiam Co ma do tego matryca? ten aparat ma dobrą matryce a efektem ów zdjęć jest po prostu odpowiednia umiejętność wykorzystania światła, dobrego skadrowania, powiedzmy jakieś tam filtry i raczej coś szerszego niż 18mm DX

Rycerz
02-03-2010, 17:56
lepiej sobie kup AF-S 14-24mm f/2,8G ED najpierw ;)

Plessis
02-03-2010, 18:16
Przecież te fotki trzeba poddać obróbce! Choć imho uważam, że są bardzo dobre na starcie. To jest dowód na to, że D 70S to magiczny(świetny) aparat!
G.

slabik
02-03-2010, 18:43
To jakas prowokacja :-) ? Bardzo dobre foty!

Archee
02-03-2010, 21:33
Fajne zdjęcia wychodzą Ci z D70s, więc nie wpadaj w depresję tylko rób dalej takie zdjęcia. Jeśli chcesz, żeby Twoje fotki wyglądały jak w galerii spod przytoczonego linka to czeka Cie zabawa suwakami np. w Lightroomie. Programy tego typu dają wielkie możliwości, ale łatwo wpaść w pułapkę i przedobrzyć z obróbką.

DariuszZ
02-03-2010, 21:44
To w Lightroomie można wyciagnąć wiecej ze zdjęcia niż w PS?

yogur
02-03-2010, 21:53
To jakas prowokacja :-) ? Bardzo dobre foty!

Też tak myślę, bardzo fajne fotki.

DariuszZ
02-03-2010, 22:15
Panowie, panowie ale zbaczamy z tematu, ja się pytam czy z D70s można wyciągnąć rewelacyjne fotki (jak w tym linku) a nie bardzo dobre, a zdjęcia które zamieściłem były obrabiane w PS...
Więc ponawiam pytanie do użytkowników D70s i takich co przesiedli się wyżej - czy można z tej puszki wyciągnać fotki rewelacyjne ? :)
A może lepsza obróbka winna być?

yogur
02-03-2010, 22:56
OK, IMO można przy jeszcze lepszej obróbce w PS. Zdjęcia o których mówisz chyba są lekkimi HDR, tak mi się wydaje a poza tym super dopracowane kolorystycznie.

mpwt
03-03-2010, 00:41
Panowie, panowie ale zbaczamy z tematu, ja się pytam czy z D70s można wyciągnąć rewelacyjne fotki (jak w tym linku)

Można. To tylko kwestia dalszej obróbki (te z linku były poddane takowej).

ska
03-03-2010, 01:14
Panowie, panowie ale zbaczamy z tematu, ja się pytam czy z D70s można wyciągnąć rewelacyjne fotki (jak w tym linku) a nie bardzo dobre, a zdjęcia które zamieściłem były obrabiane w PS...
Więc ponawiam pytanie do użytkowników D70s i takich co przesiedli się wyżej - czy można z tej puszki wyciągnać fotki rewelacyjne ? :)
A może lepsza obróbka winna być? Owszem, i pewnie gdybyś powiedział że są to fotki np z D90 to nikt by w to nie wątpił

DariuszZ
03-03-2010, 08:49
Dzięki za odpowiedzi, większość mówi, że to kwestia dalszej obróbki. Coś więcej? Dalej PS czy Lightroom? A co odnośnie szkła? Wiem, że do krajobrazu są lepsze niż kitowy Nikkor 18-70mm jaki mam.
Jakieś propozycje?

Dorian
03-03-2010, 10:00
Otóż D70 może i jest dobry, ale nawet D80 ma lepszą jakość. Postaw te dwa aparaty obok siebie, zrób zdjęcia z takimi samymi ustawieniami i porównaj. Obraz z D80 jest lepszej jakości. Myślę, że wynika to m.in. z nowszej matrycy i większej ilości pikseli (lepsza szczegółowość obrazu). :)

Seeth
03-03-2010, 11:28
Takie zdjęcia można zrobić nawet zwykłym kompaktem, reszta zależy od umiejętności w fotografowaniu i obróbce graficznej ;)

Tomasz Dudrak
03-03-2010, 11:30
Może zamiast obróbki lepiej zainwestować w dobry szary filtr połówkowy?

mpwt
03-03-2010, 11:36
Otóż D70 może i jest dobry, ale nawet D80 ma lepszą jakość

Może jeśli mówimy o JPG. Ale przy tego typu późniejszej obróbce ja bym myślał o RAW. A tu aż takiej różnicy nie uświadczysz (ba, D70 będzie lepsze na wyższym ISO).

A szara połówka oczywiście się przyda! :D

Seeth
03-03-2010, 11:44
Może się przyda:

http://loreleiwebdesign.com/2010/02/12/the-full-guide-to-professional-landscaping-photography/

http://www.good-tutorials.com/tutorials/photography

Pozdrawiam ;)