PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto zainwestowac w taki zestaw oswietleniowy ?



teo_ost
15-11-2006, 18:09
http://funsports.pl/

Potem trzeba kliknac na "ZESTAWY OŚWIETLENIOWE" i pozniej interesuja mnie 2 zestawy na dole :

- " FOTOGRAFIA PORTRETOWA,REKLAMOWA ŚREDNICH I MAŁYCH OBIEKTÓW "
- " STUDIO W TERENIE POWERMATE 300 "

Warto wydac tyle pieniedzy na takie zestawy ? Na ktory sie zdecydowac ?

Rozumiem ze jeden wykorzystam w terenie a drugi nie ale czy ten 1 jest ZNACZACO LEPSZY od tego 2 ? Warto kupowac 2 ? - Zauwazylem ze ma mocniejsze lampy .. ale czy cos jeszcze ?

Pozdrawiam

Jacek_Z
16-11-2006, 12:26
Do profesjonalnej, ciężkiej pracy się nie nadają. Składanie i rozkładanie mocno niszczy, trzeba czegoś solidnego. To chińszczyzna, starczy na rok.
Jak chcesz to robić dorywczo, popróbować - to OK. Wszystkie lampy mają małą moc. Co to jest 300WS - nic.

Zestaw 1 - dają parasolki - ja ich nie lubię, dobre tylko w teren bo nie trzeba rozkładac softboxów. Za to aż 4 lampy - słabe. Odstawione od modela by oswietlić całą sylwetkę będą za słabe. tam napisali - portretowe - OK.
Do całych postaci musza być silniejsze lampki.

RAF
17-11-2006, 00:28
Jacek_Z czy widzisz więc jakiś sensowny zestaw w cenie 1 - 1.5 k? Do amatorskiego zastosowania oczywiście.

Jacek_Z
17-11-2006, 00:35
niestety nie. oświetlenie kosztuje mniej więcej tyle co body z obiektywami.
Za te pieniądze nawet amatorsko bedzie kiepsko.
Wybrałbym już mniej lampek - ze 3, ale o mocach 300-600 WS.
Weź do tego 1 parasolkę, 1 softbox, 2 czasze - reflektory o różnych średnicach. Wyjdzie trochę więcej kasy.

teo_ost
17-11-2006, 04:00
Do profesjonalnej, ciężkiej pracy się nie nadają

Wlasnie - tego nie napisalem. Nie szukam czegos do prof pracy. Zwykle dorywcze. Czasem jakies wesele sie trafi i chcialbym uzyc ich w plenerze zamiast blendy ktora strasznie razi fotografowane osoby. Wiec co mi doradzisz jesli nie to ? Nie mam kompletnie pojecia o tym jak i czym mozna oswietlac. Ktos gdzies mi cos napisal o zarowkach blyskowych - czym one sie roznia od tego typu lamp ? I jak to pozniej w praktyce mocowac i wyzwalac ???

sailor
17-11-2006, 09:37
To chińszczyzna, starczy na rok

szczerze mowiac .. mozesz postawic softa funsportu obok bowensa i gdyby nie napis na bowensie BARDZO bys musial sie zastanawiac ktory jest ktory. bylem niezwykle mile zaskoczony ich nowyni softami. cala reszta ospretpu tez jest solidnie wykonana.
inny problem ze chinszczyzna to tak jak ruskie obiektywy .. mozna trafic rewelacje a mozna i tragedie .. nie masz gwarancji ze bedzie ci trzymac parametry.

Co to jest 300WS - nic

przy cyfrze i malym studio 2x300Ws wystarczy mu spokojnie.. w plenerze 300WS z parasolka lub softem nawet nie zauwazysz.

Wybrałbym już mniej lampek - ze 3, ale o mocach 300-600 WS.

3x300WS to w funsportcie ponad 2,5kpln do tego statywy i modyfikatory swiatla ...czyli nastepne 1,5kpln ... czyli do wydania blisko 3 razy zakladany budzet.

chcialbym uzyc ich w plenerze zamiast blendy ktora strasznie razi fotografowane osoby

zestaw oswietleniowy w plener to duzy wydatek. a i praca z czyms takim nie jest najlatwiejsza .. na poczatek moe korzystaj z blendy? zawsze tez mozesz postawic sb800 i odbic je od blendy, albo postawic sabine na statywie i zalozyc parasolke.

teo_ost
17-11-2006, 14:08
"zawsze tez mozesz postawic sb800 i odbic je od blendy, albo postawic sabine na statywie i zalozyc parasolke."


Dzieki za rade :D, ale nie zauwazyles ze jestem Minoltowcem i Sabiny nie posiadam ;) ... to moze zamiast odbijac od blendy to ustawic na 2 statywach 2 parasolki i na nich 2 lampy zewnetrzne i tak walic w plenerze ??? Bedzie wogole "to to" dzialalo i dawalo zadowalajacy efekt ?

sailor
17-11-2006, 14:24
"nie zauwazyles ze jestem Minoltowcem i Sabiny nie posiadam"

sorki .. rzadko wczytuje sie w sygnaturki

zamiast odbijac od blendy to ustawic na 2 statywach 2 parasolki i na nich 2 lampy zewnetrzne i tak walic w plenerze ??? Bedzie wogole "to to" dzialalo i dawalo zadowalajacy efekt ?

coz .. nie przetestujesz - nie bedziesz wiedzial .. :) a jak przetetujesz to sie pochwal wynikami :D

freefly
17-11-2006, 14:35
zamiast kupować funsports-a, to nie lepiej dac zarobić krajowemu producentowi.
http://sun-box.pl/
Własciciel to bardzo miły starszy człowiek a jego produkty nie są takie złe.

sailor
17-11-2006, 15:18
te sun-boxy strasnie awaryjne byly z tego co pamietam .. i bardzo nierowne .. jelsi juz ufac krajowemu producentowi to niech to bedzie markoflash :)

Profesjonalista
17-11-2006, 17:28
Zainwestuj w Markoflasha

ALF
17-11-2006, 18:51
"zawsze tez mozesz postawic sb800 i odbic je od blendy, albo postawic sabine na statywie i zalozyc parasolke."
Dzieki za rade :D, ale nie zauwazyles ze jestem Minoltowcem i Sabiny nie posiadam ;)

to kup metze :D