Zobacz pełną wersję : Takie coś do makro pod lampę....
Witajcie
Ciężko mi opisać o co mi chodzi ale zobaczcie na zdjęcia 7-10 na tej stronie http://www.bugography.com/gear.html przy Sigmie 180, nikkorze 200 i tamronie 90.
Chodzi mi o ten element na którym mocowana jest lampa. Kurcze chciałbym coś takiego do zestawu makro tylko nie wiem jak to się w ogóle nazywa i gdzie to można dostać :/
adolfik9501
27-02-2010, 13:53
http://reallyrightstuff.com/flash/index.html
http://reallyrightstuff.com/flash/02.html
Tylko głowica na płytki w standardzie Arca- Swiss musi być.
Rafał_Sz
27-02-2010, 15:53
A nie lepiej wyposażyć się SB-R1?
Pewnie, że lepiej tylko ja chciałem wykorzystać SB900 a nie kupować lampę za ponad 2000zł :/ Myślałem, że taki uchwyt jest gdzieś w Polsce dostępny. Przejrzałem już wszystkie uchwyty do lamp i chyba jednak czegoś tego typu nie znajdę :/
Berdynek
02-03-2010, 21:58
a nie lepsze bd cos takiego ??
http://www.allegro.pl/item935056436_of160_ring_flash_nikon_d70_d70s_d100 _z_sb_800_wawa.html
BartekXXX
02-03-2010, 22:17
a nie lepsze bd cos takiego ??
http://www.allegro.pl/item935056436_of160_ring_flash_nikon_d70_d70s_d100 _z_sb_800_wawa.html
a to pytanie jest czy odpowiedź? używałeś tego? jak się sprawuje?
No właśnie nie chcę światła z ringa, widziałem kilka przykładów a tą nasadką nawet bawiłem się chwilę w sklepie i trochę nierównomiernie świeci. Ja chcę sobie zamocować lampę bo mam SB900 a niedługo pewnie dokupię nissina lub SB600 i mógłbym dzięki temu co pokazałem na początku zrobić sobie oświetlenie a'la r1 ;D
No ale to chyba jednak nie jest dostępne w Polsce, będę musiał coś innego wymyśleć
Rafał_Sz
03-03-2010, 15:21
To w takim razie to by Ci bardzo pomogło, i to niewielkim kosztem:
http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?idt=13133
nickt- zrób sobie sam sofcik do makro, ja wykleiłem sam z czarnego kartonu wyłożonego w środku folią alu. i z kalką na przedzie i w czasach gdy miałem szkło makro ( chlip chlip) dobrze się spisywało. Nawet gdzieś to ustrojstwo w szafie jeszcze leży... może wrócę do makro :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.