Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Geotagowanie i Unleashed



rotifer
25-02-2010, 22:51
Czy ktoś już z Was używa tego rozwiązania? Proszę o podzielenie się uwagami.
http://www.foolography.com/products/unleashed/

Do czego to służy? W skrócie - umożliwia geotagowanie fotek. Rozwijając - bezprzewodowo (bluetooth) łączy nasze d200 i wzwyż z jakimkolwiek odbiornikiem gps z bluetooth, co umożliwia zapis koordynat gps do pliku bezpośrednio w puszce.

Swoją drogą Unleashed jest piekielnie drogi - 199 euro.

korsarz
27-02-2010, 00:13
A powiedz po jaką choinkę? KLIK (http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=110741)

rotifer
27-02-2010, 09:08
Ano po taką choinkę, żeby stopka była wolna. Tobie widocznie nie jest potrzebna.

korsarz
27-02-2010, 18:26
Prześledziłeś dokładnie mój opis z tamtego wątku? Masz niezależny datalogger, do aparatu nic nie podłączasz. Geotagowanie w domu NEFów czy TIFFów czy czegokolwiek zajmuje Ci minutę. W czym problem - po co podłączać cokolwiek do aparatu?

rotifer
27-02-2010, 20:06
Od dłuższego czasu używam Pentagrama p3106. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie choć jedno z tańszych. Nadal optuję za geotagowaniem w puszce.

korsarz
28-02-2010, 15:27
No ale dlaczego???

rotifer
01-03-2010, 11:32
Tak trudno się domyślić? Bo potrzebny jest komp a często go nie ma, bo ludzie chcą foty już i nie zależy im na jakości jaką oferuje raw (biorą jpg, nie czekając na wywołanie nefa), bo trzeba zsynchronizować idealnie czas.
Głównie używam geotagowania na dalekich wyjazdach.